IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

103 Oldal V  « < 89 90 91 92 93 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
CellaTel
hozzászólás 2010-02-18 13:41
Létrehozva: #1801

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

nyomtatvány boltba kérdezz utána. erre az esetre van megfelelő számlatömb. (nem a kp-s)

és probléma máris megoldva rolleyes.gif

--------------------
--==CellaTel==--
Go to the top of the page

+Quote Post
Eblepetes
hozzászólás 2010-02-18 13:36
Létrehozva: #1802

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-06 21:55
Azonosító: 825 999

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-02-17 13:47) *
Legjobb tudomásom szerint:
A fő tevékenységedhez tartozó ÁFA kulccsal kell továbbszámláznod a postai díjat. Ha az levél, akkor rá kell raknod az ÁFA összegét, és a vevő ha magánszemély, akkor elbukta, ha nem magánszemély, akkor meg visszatudja igényelni.
Ha nem a teljeset fizeti a vevő, akkor csak annyit írsz a számlára, amennyit tovább is hárítasz felé (az ÁFA szabály figyelembe vételével).
Ha valaki nem ÁFA alany, akkor az üzleti csomag postáját ÁFA nélkül számlázza tovább a teljes (bruttó) összeget.

Én minden esetben "postaköltség áthárítás"-t írok, függetlenül attól, hogy a teljes, vagy kisebb összeget számlázok tovább.

Próbáljuk egy konkrétabb postaköltséggel : pl. ajánlott lev 500g-ig postaköltsége 530 Ft Ezt hogy írod a számlára???

Mert ha rárakom az ÁFA-t akkor x1,25 azaz brutto ~663 Ft Azonban a posta csak 530 Ft-ot bélyegez a küldeményre, tehát vevő joggal reklamál + Vatera megdádáz, hogy nem a valós postaköltség lett felszámítva. Ha viszont visszaszámolom az ÁFA-t 530 X 0.8 akkor 424 Ft + ÁFA kerül a számlára. Viszont akkor nekem be kell fizetnem az ÁFA-t az Apeh felé, vagyis magyarul én bukom be, mert viszont a posta nullás ÁFA-val állít ki számlát így annak az összegét nem tudom visszaigényelni se.

Akkor most mit és hogyan kellene írni? help.gif

Van egy olyan érzésem, hogy itt valami nagyon igazságtalan dolog van és mindkét esetben csak én (és mindenki más a postai díjról számlát kiállító ÁFA-körös eladó) járhatok rosszul... Vagy "ráfizetek" a postázásra vagy szabályokat sértek akár az Apeh, akár a Vatera felé.

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-02-18 12:41
Létrehozva: #1803

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 13:45
Azonosító: 659 874

Ez kb. olyan, minthogy macskát ne tegyünk mosógépbe vagy mikróba. :S Sok gyengeelméjű.

A hozzászólást -horvathverus- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-18 12:42

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-18 11:11
Létrehozva: #1804

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-18 11:06) *
akkor miért vetted vissza? a vevöd kapott a leírásnak megfelelöen egy eredeti Zsolnayt, amit nem rendeltetésszerüen használt. értékes porcelánt vagy kristályt nem teszünk mosogatógépbe, ha meg akarjuk örizni a minöségét.

Azt pontosan nem tudom megindokolni, hogy miért vettem vissza, mert racionális magyarázat nincs rá, a férjem nem is akarta, de már mindegy. Gondoltam nem egy olyan nagy összeg, és mivel nem volt ráírva a terméklapra, hogy ne tisztítsa mosogatógépben, hát gondoltam, így biztosan helyesen járok el. A fene egye meg.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-18 11:06
Létrehozva: #1805

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-18 11:02) *
Nem. Vannak pecsétek, amit úgy tesznek rá matricával, a nem annyira kurrens és újabb porcelánoknál. Ezt is ráégetik.

akkor miért vetted vissza? a vevöd kapott a leírásnak megfelelöen egy eredeti Zsolnayt, amit nem rendeltetésszerüen használt. értékes porcelánt vagy kristályt nem teszünk mosogatógépbe, ha meg akarjuk örizni a minöségét.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-18 11:02
Létrehozva: #1806

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-18 10:52) *
ha lejött a pecsét, ez azt jelenti, hogy hamisítvány?

Nem. Vannak pecsétek, amit úgy tesznek rá matricával, a nem annyira kurrens és újabb porcelánoknál. Ezt is ráégetik.
http://www.vatera.hu/zsolnay_kis_tal_p002_162815247.html

Ez pedig a régebbi megoldás:
http://www.vatera.hu/zsolnay_kislany_korso..._162278511.html

Ha megsimítod az ujjaddal, akkor lehet is érezni a különbséget.
Egyébként a Zsolnay gyár nem csak a pecsétet matricázza, hanem nagyon sok mintát is.
Odaírják, hogy kézzel festett, pedig nem, hanem matricázott, de mivel az aranyozás mindig kézzel történik, ezért tulajdonképpen odaírhatják, de ez nem az a kategória, mint amikor az egész festés kézi.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-18 10:52
Létrehozva: #1807

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-18 10:39) *
Na szóval itt a vége.

ha lejött a pecsét, ez azt jelenti, hogy hamisítvány?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-18 10:39
Létrehozva: #1808

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 20:54) *
Megírom a végét mindenképpen, mert ha én okulhatok belőle, talán másnak is hasznára válik.

Na szóval itt a vége.
Elküldte a porcelánt (tényleg meztelen a feneke), visszautaltam a pénzt.
Persze kicsit piszkálta a csőrömet a dolog, így aztán megírtam neki, hogy a későbbiekre nézve javaslom, hogy a minőségi porcelánt ne mosogatógépben tisztítsa. Ja és azt is, hogy nem sok eladó fizetné vissza a vételárt, ha a vevő teszi tönkre az árut.
Erre visszaírta, hogy ő mindent mosogatógépben tisztít és semmivel sem volt probléma.
Nekem mondhatja egyébként, láttam az üvegpoharakat az ismerősöméknél, hogyan néznek ki.
Így erre a levélre már nem válaszoltam.

Most már nekiálltam a terméklapok módosításának, amit Benz (rolleyes.gif) javasolt.
És miközben javítgatom őket, azon gondolkodom, hogy nem kellene-e odaírnom, hogy ha a porcelánt kalapáccsal csapkodják, akkor nem tudok garanciát vállalni a minőségéért. Mert nem tudom, hogy mennyire kell előrelátónak lenni ahhoz, hogy az összes jövőben felmerülő problémát előre kivédje az ember. De az emberi korlátoltság annyira határtalan, hogy minden variációra nem tudok felkészülni.
Most tehát kíváncsian várom, milyen meglepetésekkel tud még szolgálni az élet. huh.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-18 10:41

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Turbina
hozzászólás 2010-02-17 23:17
Létrehozva: #1809

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-28 16:41
Azonosító: 767 625

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-17 22:57) *
igen, biztos. ez persze nem véd meg a rossz értékeléstöl. természetesen közöld vele, hogy nem veszed vissza.

A levelet elküldtem neki és megírtam, hogy nem veszem vissza, sőt kicserélnem se kellett volna az előzőt.

Köszönöm az önzetlen segítségedet.

Köszönöm.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-17 22:57
Létrehozva: #1810

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Turbina @ 2010-02-17 22:49) *
És ez tuti?

Még akkor sem ha visszaküldi?

igen, biztos. ez persze nem véd meg a rossz értékeléstöl. természetesen közöld vele, hogy nem veszed vissza.

--------------------

+Quote Post
Turbina
hozzászólás 2010-02-17 22:49
Létrehozva: #1811

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-17 22:39) *
amennyiben a termék megfelelt a leírásnak, nem kell visszavenned.

És ez tuti?

Még akkor sem ha visszaküldi?

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-17 22:39
Létrehozva: #1812

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Turbina @ 2010-02-17 22:36) *
Üdv.

Kinek mi a véleménye az esetemről.

amennyiben a termék megfelelt a leírásnak, nem kell visszavenned.

--------------------

+Quote Post
Turbina
hozzászólás 2010-02-17 22:36
Létrehozva: #1813

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv.

Mielőtt bárki olvasná kérem vegye figyelembe, hogy nem kezdő és buta informatikus vagyok.

Egy érdekességre lettem figyelmes a mai nap, ami engem érintett. Ugyanis eladtam egy videokártyát és a vásárlónak elküldtem. Miután megkapta 2-3 napra rá közli, hogy elvitte szervizbe a kártyát+gépet, mert a gépében nem volt hajlandó működni. Természetesen másik kártyával, amit bele raktak már ment a gépe. Ezt visszaküldte, hogy a szervizes szerint döglött a kari. Szerintem meg nagyon is működik. (Jelenleg is eladó). Küldtem neki 1 másikat, és láss csodát ugyan azt a szöveget nyomja (ez már bűzlik) avval is, " szervizes azt mondta, hogy nem jó". A szitu ugyan az mint az elsővel. Működőképesen lett elküldve. (Előtte teszteltem újra).

Sajnos vannak olyan tájékozatlan vásárlók akikre bármit rá dumálnak a boltban csak, hogy meg vegye (Tisztelet a kivételnek).
Mikor kérdeztem az alaplappal kapcsolatban csak annyit tudott mondani, hogy 2007-es. Ez önmagában eléggé tág fogalom. Típust, gyártót már nem tudott mondani. Az összeget persze követeli. Ha tényleg nem működik akkor vissza kapja, ha pedig működik.... (még nem tudom).

Végezetül annyit még, hogy ha vesz valamit és belepakol(tat)ja gépbe akkor működjön. Nem tudom ki, hogy van vele de én előtte vagy utánna tájékozódom a fenn álló problémával kapcsolatban.

Bárkivel fogadnék, hogy ha visszajön a kari, és bele rakom 5 különböző alaplapba, majdnem mindben indulna, amelyikben meg nem ott Bios frissít és kész.

Kinek mi a véleménye az esetemről.

+Quote Post
szkubi1
hozzászólás 2010-02-17 19:31
Létrehozva: #1814

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-16 18:31
Azonosító: 891 966

IDÉZET(zebutabu @ 2010-02-17 19:16) *
Az eladó áruimnál a listában a kép alatt ott van a lezár. thank_you.gif

Kösz a segítséget. Hát, eléggé vak voltam.

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-02-17 19:16
Létrehozva: #1815

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 18:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(szkubi1 @ 2010-02-17 19:07) *
Sziasztok! Segítségeteket kérném abban, hogy hogyan tudnám az aukciómat korábban lezárni. Egyszerűen nem jövk rá :-(
Köszönettel:
szkubi1

Az eladó áruimnál a listában a kép alatt ott van a lezár. thank_you.gif

+Quote Post
szkubi1
hozzászólás 2010-02-17 19:07
Létrehozva: #1816

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-16 18:31
Azonosító: 891 966

Sziasztok! Segítségeteket kérném abban, hogy hogyan tudnám az aukciómat korábban lezárni. Egyszerűen nem jövk rá :-(
Köszönettel:
szkubi1

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-02-17 18:38
Létrehozva: #1817

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 18:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(Pomogany @ 2010-02-17 18:22) *
Arra gondoltam,hogy "íratlan szabály"-ként kellene megfontolni,alkalmazni a következő gondolatomat.
NEM EZ A SPANYOL VIASZ !!!! Ne értsétek félre.
Több olyan esetem volt már vevőként,hogy a partner (az eladó) átadta,postázta a terméket és csak
várt.....,várt.....,várt és csak várt az értékelésemre, hogy előbb én tegyem meg.
Természetesen a termék árát kiegyelítettem és persze már a terméket is megkaptam.

No én erre a következőt agyaltam ki:

1, Eladóként,amikor a kezembe került a meghatározott összeg (termék ára,+ a szállítási költség,ha úgy
szólt az egyezség) ,akkor készítem az értékelést. Hiszen előbb én vagyok "elégedett"
Aztán ha elfelejti,majd küldözgeti a vatera a figyelmeztető e-mailokat.

2, Vásárlóként pedig akkor értékelek amikor megkaptam a terméket és megfelel a kívánalmaimnak.
Persze csak akkor,ha az eladó már értékelt.
Ha nem felel meg a termék (ilyen még nem volt) akkor egyeztetek az eladóval.

Ennek pont fordítva kellene lennie (szerintem), elöbb a vevő legyen az értékelő, Őt szolgáltad ki, aztán értékelj Te. Az üzletekben a vásárlók könyve nem az eladóknak szól-, hú milyen elégedett voltam ezzel a vevővel!
Sajnos egyre gyakoribb, hogy egymásra várnak az értékeléssel!! Én a szabályzatba belevenném, hogy a vevőnek kelljen előbb értékelnie. rolleyes.gif

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-17 18:30
Létrehozva: #1818

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

Arra gondoltam,hogy "íratlan szabály"-ként kellene megfontolni,alkalmazni a következő gondolatomat.

Az eladó közben meg arra vár, hogy megtudja rendben megérkezett-e az áru, megfelelő-e.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2010-02-17 18:30
Létrehozva: #1819

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 10:01
Innen: Magyarország/Győr
Azonosító: 804

Több olyan esetem volt már vevőként,hogy a partner (az eladó) átadta,postázta a terméket és csak
várt.....,várt.....,várt és csak várt az értékelésemre, hogy előbb én tegyem meg.
Természetesen a termék árát kiegyelítettem és persze már a terméket is megkaptam.

1, Eladóként,amikor a kezembe került a meghatározott összeg (termék ára,+ a szállítási költség,ha úgy
szólt az egyezség) ,akkor készítem az értékelést. Hiszen előbb én vagyok "elégedett"

2, Vásárlóként pedig akkor értékelek amikor megkaptam a terméket és megfelel a kívánalmaimnak.

Köszönjük hogy megosztottad velünk "agyalásod" eredményét..... de ezért nem kell új topicot nyitni.
(húúúú de gyors Benz, mire leírtam már át is tette)

A hozzászólást -matiz61- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-17 18:31

--------------------
..... egy fehér szellem a sötét múltból ......

+Quote Post
Pomogany
hozzászólás 2010-02-17 18:22
Létrehozva: #1820

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-07 10:17
Azonosító: 160 141

+Quote Post

103 Oldal V  « < 89 90 91 92 93 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-25 01:48