IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

9 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Foxpost, Vatera Csomagpont
pompea
hozzászólás 2019-05-18 21:11
Létrehozva: #21

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 14:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(hajszal @ 2019-05-18 13:57) *
Köszönöm a segítséget!!!

Szívesen.
Go to the top of the page

+Quote Post
hajszal
hozzászólás 2019-05-18 12:57
Létrehozva: #22

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-05-17 08:04
Azonosító: 2 653 239

Köszönöm a segítséget!!!

IDÉZET(pompea @ 2019-05-17 18:04) *
Ha házhoz küldöd akkor vevő: neve, címe, telefonszáma.
Ha automatába akkor a: célautomata nevét / címét, vevő telefonszámát, csomag méretét (az automatánál csak választanod kelljen ne méregetni befér-e)..
Ha tudod akkor nyomtasd sima papírra és ragaszd rá (jobb olvashatóság miatt).
Az automatánál a Vaterafutár csomagot adok fel válaszd!

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2019-05-17 17:04
Létrehozva: #23

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hajszal @ 2019-05-17 09:16) *
Sziasztok!

A kérdésem a következő: Vaterán eladtam egy terméket és Vaterafutáron keresztül FoxPost-on küldöm el. Megkaptam a Vaterán keresztül azt a kódot, amit be kell ütnöm a FoxPost-nál. Kérdésem, hogy borítékra mit írjak (címkenyomtatási lehetőség nem volt). A vevő pontos címét, annak a FoxPost-nak a címét ahova küldtem a vevő nevével vagy?!

Segítségetek köszönöm.

Üdv. Szilvi

Ha házhoz küldöd akkor vevő: neve, címe, telefonszáma.
Ha automatába akkor a: célautomata nevét / címét, vevő telefonszámát, csomag méretét (az automatánál csak választanod kelljen ne méregetni befér-e)..
Ha tudod akkor nyomtasd sima papírra és ragaszd rá (jobb olvashatóság miatt).
Az automatánál a Vaterafutár csomagot adok fel válaszd!

A hozzászólást -pompea- szerkesztette a következő időpontban: 2019-05-17 17:07

+Quote Post
hajszal
hozzászólás 2019-05-17 08:16
Létrehozva: #24

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-05-17 08:04
Azonosító: 2 653 239

Sziasztok!

A kérdésem a következő: Vaterán eladtam egy terméket és Vaterafutáron keresztül FoxPost-on küldöm el. Megkaptam a Vaterán keresztül azt a kódot, amit be kell ütnöm a FoxPost-nál. Kérdésem, hogy borítékra mit írjak (címkenyomtatási lehetőség nem volt). A vevő pontos címét, annak a FoxPost-nak a címét ahova küldtem a vevő nevével vagy?!

Segítségetek köszönöm.

Üdv. Szilvi

+Quote Post
SLilium
hozzászólás 2019-03-06 11:09
Létrehozva: #25

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-01-06 10:58
Azonosító: 2 643 468

Az ügy vége: Végül a technikusok utánanéztek, és kiderült, hogy az eladó valóban rossz automatába adta fel nekem a csomagom. Ezt követően az eladó még egy ideig nem jelentkezett, de közben a FoxPosttal beszéltem és egy nagyon aranyos ügyfélszolgálatosuk tudott nekem segíteni. De csak azért, mert éppen a karácsony utáni elakadt csomagokat küldték ki ingyen, és miután elmeséltem a velem történteket, az én csomagomnál is beállította az ingyenes újraküldést az általam kért automatába. Különben vissza ment volna a csomag abba az automatába, ahol azt feladták és az eladó ingyen ki tudta volna venni, megkérdeztem (vagy kifizetem az újraküldést, de az pont nem is lett volna akciós). Később még írt az eladó, hogy mi legyen, mert addigra megkapta az ügyfélszolgálat felszólítását, de addigra már rendben volt az ügy.

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2019-02-20 20:11
Létrehozva: #26

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Marcsi1001 @ 2019-02-12 08:49) *
sziasztok !
a Vaterafutár oldalán megadott árak ( MPL, DPD, stb. ) frissek ? Foxpostnál még mindig élnek az akciós árak?

Köszönöm

Itt nézd meg:
https://www.vatera.hu/PR/?activepanel=news#link19052

+Quote Post
Marcsi1001
hozzászólás 2019-02-12 08:49
Létrehozva: #27

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-03 18:06
Azonosító: 1 423 930

sziasztok !
a Vaterafutár oldalán megadott árak ( MPL, DPD, stb. ) frissek ? Foxpostnál még mindig élnek az akciós árak?

Köszönöm

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2019-02-03 19:38
Létrehozva: #28

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Baranyberi @ 2019-02-03 16:49) *
sziasztok, teljesen új vagyok itt.
Azt szeretném megkérdezni a Foxpost-al kapcsolatban, hogy itt csomagot csak utánvéttel lehet feladni?
Mert nekem előre fizetnének utalással és nem utánvétes megoldást szeretnék.

A másik kérdés, hogy egyszerre egy csomagot tudok csak feladni a megadott preferenciák szerint? Tehát csomagonként van az 599ft? vagy lehet többet is, csak férjek bele a preferenciákba?

Harmadik kérdés: azt sehol nem látom, hogy hány nap alatt ér a rendeltetési helyére a csomag?

Köszi szépen

Eladóként tudsz csak Vatera kedvezményesn foxposttal küldeni (nem csak utánvétel)!
Ahány címre (ha belefér az adott csomag a preferenciákba [1cím 1 csomag 1 díj]) küldesz annyiszor kell fizetni a díjat!
Körülbelül maximum 5 nap (hétvége lehet benne ezért ennyi).
Nézd meg a lentebbi linkeket (nézd meg a csomagautomata keresőt a termékeimnél).
www.foxpost.hu/csomagkovetes/
www.foxpost.hu/
www.vaterafutar.hu/vateracsomagpont/foxpost/automata
www.vaterafutar.hu/vateracsomagpont/foxpost/hazhoz

+Quote Post
Baranyberi
hozzászólás 2019-02-03 16:49
Létrehozva: #29

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2019-02-03 16:46
Azonosító: 2 645 041

sziasztok, teljesen új vagyok itt.
Azt szeretném megkérdezni a Foxpost-al kapcsolatban, hogy itt csomagot csak utánvéttel lehet feladni?
Mert nekem előre fizetnének utalással és nem utánvétes megoldást szeretnék.

A másik kérdés, hogy egyszerre egy csomagot tudok csak feladni a megadott preferenciák szerint? Tehát csomagonként van az 599ft? vagy lehet többet is, csak férjek bele a preferenciákba?

Harmadik kérdés: azt sehol nem látom, hogy hány nap alatt ér a rendeltetési helyére a csomag?

Köszi szépen

+Quote Post
szunda
hozzászólás 2019-01-30 11:48
Létrehozva: #30

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 01:00
Azonosító: 424 254

2 napja kaptam egy levelet a Foxpost- tól, hogy változás lesz a bankkártya alapú számlázásban.
Konkrétan meg fog szűnni.
Felajánlották, ha nekem szükségem van a kiállított számlákra, akkor vagy regisztrálom magam üzleti ügyfélként (és akkor automatikusan hetente kapom a számlát), vagy minden hónap hatodikáig kicsi kezemmel bepötyöghetem egyenként a csomagszámokat.

Vaterás vállalkozóként nekem ez egy picit furcsa.
Ha nem akarok bajlódni a havi 10- 50- 100 db kód beírásával, akkor fizethetem a drágább, 699 ft- os feladási díjat a Csomagvarázslón keresztül, illetve akkor a Vatera felületén sem használhatom a Foxpost opciót (?).
Ez kb olyan, mintha a Posta kérne meg arra, hogy gyűjtögessem a feladóvevényt, aztán havonta oldjam meg magamnak a számlaírást...

+Quote Post
SLilium
hozzászólás 2019-01-09 06:52
Létrehozva: #31

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pompea @ 2019-01-08 17:15) *
A foxpost oldalán van a gyík ott találtam:

Mi történik, ha pl. lebetegszem, és nem tudom átvenni a csomagom?
Ha valamiért mégsem tudsz elmenni a csomagodért az automatához, kérjük, hívd ügyfélszolgálatunkat. Együtt megpróbálunk megoldást találni, hogy a küldemény mégis eljusson hozzád.

Telefonszámunk: 06-1-999-0-369
Hétfőtől péntekig, 8-20 óra között várjuk hívásodat.

Ügyfélszolgálatunk címe:
1097 Budapest, Táblás u. 36-38. ?C? épület

E-mail címünk: info@foxpost.hu

Igen, igen. Csakhogy itt az volt a fő kérdés, hogy az eladó feladta nekem a csomagot akciós áron 499,-ért rossz helyre, amit emiatt nem tudtam átvenni. És igen a FoxPostnál lehet kérni csomag átirányítást más helyre, viszont akkor ki kell ismételten fizetni a szállítás díját, ami ráadásul most visszaugrott azóta 790,-re. És az eladó hibája miatt nem vagyok hajlandó kifizetni még majdnem 2x annyi postaköltséget, mint amit eddig már eleve ki is fizettem.

IDÉZET(zejopy @ 2019-01-08 21:15) *
Úgy emlékszem az ismertetőből, hogy a csomag eltűnése esetén is kompenzálnak. Azért emlékszem erre, mert nem értettem vele egyet. Mondjuk ez egy sajátságos eset. Az ÜSZ mindent tud. És Benz.

Én tegnap olvastam át és ilyet nem olvastam. A nem pluszos vásárlóvédelmi rendszerben úgy emlékszem írták az elveszett csomagot is, de az ugye már rendőrségi ügy.

ÚJ fejlemények vannak! Tegnap délután tájékoztatott az ügyfélszolgálat, hogy a technikusok szerint is rossz automatába adta fel az eladó a csomagot, és jelezték felé, hogy emiatt engem plusz költség nem terhelhet. Most várom, hogy az eladó mit lép, de egyenlőre semmit.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-01-08 21:15
Létrehozva: #32

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(SLilium @ 2019-01-08 13:48) *
Köszönöm a válaszaidat! Megnéztem a BVP+t. Igen az kicsit más, mint a régi BVP, mert ott nem kérnek rendőrségi feljelentést, de úgy látom, hogy azt minőségi problémák esetén lehet kihasználni, ha már valaki megkapta a terméket. Én ott még nem tartok, hogy a minőség milyen.

Igen ezt el kell dönteni sajnos úgy látszik.

Úgy emlékszem az ismertetőből, hogy a csomag eltűnése esetén is kompenzálnak. Azért emlékszem erre, mert nem értettem vele egyet. Mondjuk ez egy sajátságos eset. Az ÜSZ mindent tud. És Benz.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2019-01-08 17:15
Létrehozva: #33

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(SLilium @ 2019-01-08 13:48) *
Köszönöm a válaszaidat! Megnéztem a BVP+t. Igen az kicsit más, mint a régi BVP, mert ott nem kérnek rendőrségi feljelentést, de úgy látom, hogy azt minőségi problémák esetén lehet kihasználni, ha már valaki megkapta a terméket. Én ott még nem tartok, hogy a minőség milyen.

A foxpost oldalán van a gyík ott találtam:

Mi történik, ha pl. lebetegszem, és nem tudom átvenni a csomagom?
Ha valamiért mégsem tudsz elmenni a csomagodért az automatához, kérjük, hívd ügyfélszolgálatunkat. Együtt megpróbálunk megoldást találni, hogy a küldemény mégis eljusson hozzád.

Telefonszámunk: 06-1-999-0-369
Hétfőtől péntekig, 8-20 óra között várjuk hívásodat.

Ügyfélszolgálatunk címe:
1097 Budapest, Táblás u. 36-38. ?C? épület

E-mail címünk: info@foxpost.hu

+Quote Post
SLilium
hozzászólás 2019-01-08 13:48
Létrehozva: #34

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-01-08 12:52) *
Én a BVP+-ról beszéltem, annak nem ismerem a részleteit. Oda is kell rendőrségi feljelentés?
El kell döntened, mennyire kell a cucc, annak tükrében dönts!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-01-08 12:52
Létrehozva: #35

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(SLilium @ 2019-01-08 12:24) *
... Olvasgattam a BVP-t,....

Én a BVP+-ról beszéltem, annak nem ismerem a részleteit. Oda is kell rendőrségi feljelentés?

IDÉZET(SLilium @ 2019-01-08 12:24) *
...
Most fogok újra írni az ügyfélszolgálatnak, mert fogalmam sincs mitévő legyek. Tegnap délután óta ezen gondolkodom, hogy mit csináljak, mit válaszoljak az eladónak? Dehát én nem is tehetek az egészről, az én lelkiismeretem tiszta.

El kell döntened, mennyire kell a cucc, annak tükrében dönts!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
SLilium
hozzászólás 2019-01-08 12:24
Létrehozva: #36

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-01-06 12:24) *
Az, hogy így alakultak a dolgok, nem a te hibád. Írj az eladónak, hogy kéred vagy a csomagodat, vagy utalja vissza a szállítási költséggel terhelt vételárat. A levelet küldd el a biztonsag@vatera.hu-nak is, úgy hogy látszódjon a két címzett, ettől gyakran megijednek és hirtelen korrektebb viselkedésre váltanak. Ha mindez nem jön be, akkor írj újra a Vaterának és kérdezd meg, mi kell ahhoz, hogy a BVP+-t érvényesítsd. És persze ha az eladó nem együttműködő, akkor negatív értékelés jár a leírtak alapján. Ha az ÜSZ szétteszi a kezét (amit szerintem nem biztos, hogy jól értettél), akkor hivatkozz a BVP+-ra.
Azt nem tudom, hogy a csomaghoz te hogy juthatnál hozzá, de nem gondolom, hogy ezt neked kellene intézned a gyakorlatban. Nem te nyomtál mellé.

Miután ide írtam, csak utána kaptam egy újabb levelet az ügyfélszolgálattól, hogy felszólították az eladót a telefonszáma megváltoztatására! De ezt már a 2. levelükben írták. Vasárnapra az eladó válaszolt és ő mindent tagad. Azt mondja, hogy ő jó helyre adta fel a csomagot, amit nem értek, mert tudtommal a rendszer automatikus (én is adtam már fel a FoxPoston keresztül csomagot). És azt írja, hogy neki már nincs meg az a papír, amit a feladáskor kiadott az automata, ennek ellenére teljesen magabiztosan azt állítja, hogy ő jó helyre adta fel a csomagot. Honnan biztos benne, ha nem tudott ránézni a cetlire, mert az nincs meg neki? Hétfőn még annyit írt, hogy felhívta a FoxPost és a foxpost sem tud mit csinálni, mert az eladó nem tudja bizonyítani, hogy hova adta fel valójában a csomagot, ők úgy látják, hogy a rossz helyre. Az eladó szerint a FoxPost hibája, a FoxPost szerint nem az ő hibájuk. Az eladó azt ajánlotta fel nekem, hogy vagy visszafizeti a vételárat! de a postaköltséget nem írta (azaz így ő semmit sem veszít rajta, én buktam az 500 ft postaköltséget) vagy felhívja újra a FoxPostot és átirányítja a csomagom az általam eredetileg kért automatába, de akkor majd a csomag kivételekor ki kell fizetnem 800,-t (így megint csak nem veszít rajta ez eladó, én viszont még plusz 800 ft-t). Vagyis amiket ő ajánl, az alapján én mindenképpen pénzt veszítek, eldönthetem, hogy azt csomaggal együtt teszem vagy anélkül. Olvasgattam a BVP-t, de úgy látom én nem tehetek semmit, mert az olvasottak alapján csak olyan esetet tudok bejelenteni, aminél rendőrségi feljelentés is történt, de ilyen kis összegnél nem kívánok feljelentést tenni. Nekem az igazságérzetemet zavarja az egész nagyon, nem az az 500 vagy 800 ft fog földhöz vágni, csak hogy meg lehet tenni ilyet egy másik emberrel.

Most fogok újra írni az ügyfélszolgálatnak, mert fogalmam sincs mitévő legyek. Tegnap délután óta ezen gondolkodom, hogy mit csináljak, mit válaszoljak az eladónak? Dehát én nem is tehetek az egészről, az én lelkiismeretem tiszta.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-01-06 12:24
Létrehozva: #37

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(SLilium @ 2019-01-06 11:10) *
Sziasztok!
Nem olvastam vissza, lehet volt már ilyen kérdés nem tudom. A segítségeteket szeretném kérni. ...

Az, hogy így alakultak a dolgok, nem a te hibád. Írj az eladónak, hogy kéred vagy a csomagodat, vagy utalja vissza a szállítási költséggel terhelt vételárat. A levelet küldd el a biztonsag@vatera.hu-nak is, úgy hogy látszódjon a két címzett, ettől gyakran megijednek és hirtelen korrektebb viselkedésre váltanak. Ha mindez nem jön be, akkor írj újra a Vaterának és kérdezd meg, mi kell ahhoz, hogy a BVP+-t érvényesítsd. És persze ha az eladó nem együttműködő, akkor negatív értékelés jár a leírtak alapján. Ha az ÜSZ szétteszi a kezét (amit szerintem nem biztos, hogy jól értettél), akkor hivatkozz a BVP+-ra.
Azt nem tudom, hogy a csomaghoz te hogy juthatnál hozzá, de nem gondolom, hogy ezt neked kellene intézned a gyakorlatban. Nem te nyomtál mellé.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
SLilium
hozzászólás 2019-01-06 11:10
Létrehozva: #38

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Nem olvastam vissza, lehet volt már ilyen kérdés nem tudom. A segítségeteket szeretném kérni. Licitáltam a Vaterán és utána ahogy kell felvettük a kapcsolatot az eladóval. Csomagautomatába kértem a csomagot, ő a FoxPostot javasolta. Átutaltam a pénzt. Feladta a csomagot, de nem az általam kiválasztott automatába, hanem a legördülő menüben mellényomott és az utána következőre kattintott. Az az automata az általam kért automatától 70 km-re van, oda nem tudunk elmenni a csomagért. Írtam az eladónak több emailt, de nem reagált egyikre sem. Írtam a Vatera ügyfélszolgálatnak, ők széttették a kezüket, hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval. Hívtam az eladó mobilját és kiderült, hogy kamuszámot adott meg a Vaterán, ugyanis azon a számon előfizető nem kapcsolható. Szerintetek ilyenkor mit lehet csinálni? Van a FoxPostnak valami központi raktára, ahova 3 nap után bekerül a csomag, esetleg ott is kiadják a csomagot? Ha az Bp-n van, nekünk még az is jobb lenne. Saját költségemre nem szeretném átirányítani a csomagomat, mert ez az egész az eladó felelőssége, de ugyebár ő tesz magasról az egészre. A FoxPost GYIK-et olvasgatva nem találtam számomra hasznos infókat és most a hétvégén ügyfélszolgálat sincs, de hétfőre már a csomagot beviszik a központi raktárba...
A másik érdekesség, hogy a FoxPost értesítő emailben írják a Vatera termékkódot, vagyis a csomagszám és a termékkód a FoxPostnál egybe van kapcsolva, ez alapján tuti a Vatera felületén kellett, hogy megrendelje az eladó a futárszolgáltatást (és az ára is annyi volt), viszont a Vaterán a vásárolt termékeknél mégsem látom a vényiratot, pedig a vaterafutáros csomagoknál mindig ott szokott lenni. Olyan mintha a Vatera ügyfélszolgálat is úgy kezelné az ügyet, mintha nem vaterafutárként lett volna feladva a csomag. Ezt nem igazán értem hogy lehet.
Előre is köszönöm a segítséget!

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2018-12-14 20:31
Létrehozva: #39

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Havanagi @ 2018-12-14 18:59) *
FELadtam egy csomagot,előtte megnéztem a díjakat és a szerint utalt a vevő.A feladásnál 599 Ft. helyett 899 Ft-ot vont le a tranzakció.Ez a második eset már velem.Ideje lenne karbantartani a díjakat,gondolom ez a vatera feladata.

https://www.vaterafutar.hu/vateracsomagpont/foxpost/automata
Nem vaterfutár csomagként adtad fel az M méretű csomagod!?

A hozzászólást -pompea- szerkesztette a következő időpontban: 2018-12-14 20:32

+Quote Post
Havanagi
hozzászólás 2018-12-14 18:59
Létrehozva: #40

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-05 18:23
Azonosító: 8 612

FELadtam egy csomagot,előtte megnéztem a díjakat és a szerint utalt a vevő.A feladásnál 599 Ft. helyett 899 Ft-ot vont le a tranzakció.Ez a második eset már velem.Ideje lenne karbantartani a díjakat,gondolom ez a vatera feladata.

+Quote Post

9 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-12-07 16:37