IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1385 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
TITEPITE
hozzászólás 2022-09-24 07:40
Létrehozva: #21

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-10 09:13
Azonosító: 2 413 334

IDÉZET(VateraBenz @ 2022-09-23 22:57) *
A konkrét, egyedi ügyekben folytatott levélváltást nem tehetjük közzé nyilvános felületen.

Tisztelt Admin!

2022 07.01 értékesítés történt a Vaterán keresztül. Utalás megérkezése után az első munkanapon 2022.
07.04.-én a kért sima normál feladással feladtam a terméket. Értékeltem a sikeres
üzletet. A feladásról a postán számlát kértem. A könyv 1 hónap elteltével nem érkezett
még meg.
A vevő kéri hogy utaljam vissza a vásárolt termékárát : könyv 3000 Ft.
Mivel a terméklapon a szállítási feltételeknél első mondat: "Csak
ajánlottan vállalok felelősséget a posta miatt.", úgy gondolom, hogy ez nem az én hibám.
A vásárló saját felelősségére választotta és kérte az olcsóbb sima normál feladást.
Viszont arra hivatkozik, hogy én ajánlottam a sima feladási lehetőséget, így vállaljam annak a kockázatát, hogy nem érkezik meg a levél. A feladásról az igazolás megvan. Én feladtam. A vevő naponta bombáz, követelve vissza az összeget.
Kérdésem a következő: A posta ajánlotta a sima feladási lehetőséget, amit én kiválasztottam lehetőségkén, viszont ő nem kártalanítja a vásárlót. A Vatera "hirdeti", hogy pénzvisszafizetés kérhető, ha nem érkezik meg a termék.
Mi a teendőnk? Nekem vagy a vevőnek kell elindítania a folyamatot?

Várom szíves válaszát!
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-09-23 21:57
Létrehozva: #22

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(TITEPITE @ 2022-09-22 23:04) *
Augusztus 9. után miért nem reagáltak? Többször kérdeztük azóta is.
A visszajelző levél megérkezik. A saját leveleinket is látjuk alatta. Eddig mindig ideértek a válaszok.
Legyen kedves ide leírni a választ, mert itt tudunk egymással kommunikálni!
Köszönöm!

A konkrét, egyedi ügyekben folytatott levélváltást nem tehetjük közzé nyilvános felületen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2022-09-22 22:04
Létrehozva: #23

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2022-09-22 22:36) *
Ahogy az előzőekben írtuk is, az ügyfélszolgálat minden alkalommal ÉRDEMBEN válaszolt, tehát újra és újra elküldte a választ. De ha az nem ér oda, akkor teljesen mindegy hány alkalommal küldik el. Elkerülhetetlen, hogy önök megkeressék a probléma okát a leírtak szerint.

Augusztus 9. után miért nem reagáltak? Többször kérdeztük azóta is.
A visszajelző levél megérkezik. A saját leveleinket is látjuk alatta. Eddig mindig ideértek a válaszok.
Legyen kedves ide leírni a választ, mert itt tudunk egymással kommunikálni!
Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-09-22 21:36
Létrehozva: #24

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(TITEPITE @ 2022-09-22 08:26) *
Véleményem szerint az lenne a megoldás, ha már mi nem találjuk a leveleket (sokszor sokféle kérdést tettünk már fel, és mindig megkaptuk - megtaláltuk a választ, korrekten válaszoltak), hogy a Vatera elküldené nekünk újra a választ.
...

Ahogy az előzőekben írtuk is, az ügyfélszolgálat minden alkalommal ÉRDEMBEN válaszolt, tehát újra és újra elküldte a választ. De ha az nem ér oda, akkor teljesen mindegy hány alkalommal küldik el. Elkerülhetetlen, hogy önök megkeressék a probléma okát a leírtak szerint.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2022-09-22 07:26
Létrehozva: #25

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2022-09-21 21:51) *
Ha az eddigiekből nem lett volna nyilvánvaló, akkor összefoglalnám: az ügyfélszolgálat mind a két megkeresésükre érdemben válaszolt. Ha ezeket a leveleket nem kapták meg, akkor arról nem a Vatera tehet.
Az sajnos a helyzetet nem fogja megoldani, ha újra és újra megismétlik a megkeresést, illetve nyilvános felületen ismételten leírják azt a valótlan állítást, miszerint a Vaterától nem kaptak választ. A válaszok kiküldése pontos időpontokkal naplózva van a rendszerünkben.
A megoldást az jelentené, ha megpróbálnának utánajárni a saját oldalukon, hogy miért nem kapták meg a leveleket. Spam beállítások, szűrők, levelező szolgáltató, stb.

Véleményem szerint az lenne a megoldás, ha már mi nem találjuk a leveleket (sokszor sokféle kérdést tettünk már fel, és mindig megkaptuk - megtaláltuk a választ, korrekten válaszoltak), hogy a Vatera elküldené nekünk újra a választ.
Nem itt és most kértük először, hanem korábban, és levélben többször is. A visszajelzőlevél, ami jelzi, hogy megkapták az üzenetünket megvan. Alatta a mi további kérdéseink is megvannak.
Számíthatunk arra, hogy még egyszer elküldik - akár a naplóból kimentve, vagy ez a válasz elúszott, és soha nem tudjuk meg?

Megköszönöm, ha még egyszer nem azt válaszolja, hogy keressük meg a választ, ugyanis ez a helyzetünket nem fogja megoldani.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-09-21 20:51
Létrehozva: #26

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(TITEPITE @ 2022-09-21 07:42) *
Mielőtt messzemenő következtetéseket vonnának le, nem kaptunk leveleket.
...

Ha az eddigiekből nem lett volna nyilvánvaló, akkor összefoglalnám: az ügyfélszolgálat mind a két megkeresésükre érdemben válaszolt. Ha ezeket a leveleket nem kapták meg, akkor arról nem a Vatera tehet.
Az sajnos a helyzetet nem fogja megoldani, ha újra és újra megismétlik a megkeresést, illetve nyilvános felületen ismételten leírják azt a valótlan állítást, miszerint a Vaterától nem kaptak választ. A válaszok kiküldése pontos időpontokkal naplózva van a rendszerünkben.
A megoldást az jelentené, ha megpróbálnának utánajárni a saját oldalukon, hogy miért nem kapták meg a leveleket. Spam beállítások, szűrők, levelező szolgáltató, stb.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2022-09-21 06:42
Létrehozva: #27

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2022-09-20 07:24) *
Ezt annyira tudtam! biggrin.gif
Viszont matthewka kérdésére én is várom a választ. Eggyel kisnagyember alatt. thank_you.gif

Mielőtt messzemenő következtetéseket vonnának le, nem kaptunk leveleket.
Augusztus eleje óta többször reagált a férjem - kisnagyember - és kérte, hogy válaszoljanak.
Most is kértük a Vaterát privát üzenetben, hogy küldjék el a korábbi válaszaikat, nem küldték.

Viszont helyette kapott figyelmeztetést a férjem, hogy valótlanságot állít:
"Tisztelt Felhasználónk!

Felhívjuk szíves figyelmét a Vatera Fórum Szabályzatának betartására.
Nem megengedett a félrevezető, valótlan információk megjelentetése.

A kifogásolt szövegrész: "A Vatera ügyfélszolgálatának ezt már jeleztem 2022 07.31-én Profi eladóként még nem kaptam választ.""

és korlátozták abban, hogy itt a fórumon egyből hozzászólhasson, és nem is jelent meg tegnap óta a válasza.

6000 termékkel, 2005 óta értékesítünk a Vaterán, 8000 fölötti pozitív értékeléssel.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-09-20 10:41
Létrehozva: #28

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Olyan nincs, hogy nem válaszolunk smile.gif De mindig könnyebb másban keresni a hibát, mint mondjuk megnézni a spam mappát...
Viszont matthewka kérdésére én is várom a választ. Eggyel kisnagyember alatt. thank_you.gif

Ez szerintem volt már többször is téma a fórumokon, ezért nem láttam szükségesnek az újbóli választ. Ha jól tudom, semmi hasonló diszkriminációra nincs lehetőség. Nem is igazán értem a szándékot, mert a külföldi vevő pont ugyanúgy pénzzel fizet és a terméket is pont ugyanúgy a postán vagy futárral kell feladni a részére. Ha netán a nyelvtudással van a probléma, arra ott a csodás Google fordító mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2022-09-20 06:24
Létrehozva: #29

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2022-09-19 21:40) *
Tisztelt kisnagyember !

A témában az első megkeresése július 31-én érkezett és az ügyfélszolgálat még aznap el is küldte a válaszát.
A másodikat augusztus 8-án írta és másnap ment a válasz.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-09-19 21:40
Létrehozva: #30

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kisnagyember @ 2022-09-18 19:39) *
...A Vatera ügyfélszolgálatának ezt már jeleztem 2022 07.31-én Profi eladóként még nem kaptam választ. Most van 2022 09. 18. Üdv. kisnagyember

Tisztelt kisnagyember !

A témában az első megkeresése július 31-én érkezett és az ügyfélszolgálat még aznap el is küldte a válaszát.
A másodikat augusztus 8-án írta és másnap ment a válasz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kisnagyember
hozzászólás 2022-09-18 18:39
Létrehozva: #31

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 11:08
Azonosító: 2 542

Jó estét.
Egy vásárló sima feladással kérte a termék feladását, könyv 3000 Ft, amit nem kapott meg. A termékleírásban benne van, Csak ajánlottan vállalok felelősséget a Posta miatt. Most elvárja, hogy a könyv árát utaljam vissza, mert nem kapta meg. A postai feladásról a számla megvan. Én nem érzem magam a posta hibájából ezért felelősnek. A Vatera ügyfélszolgálatának ezt már jeleztem 2022 07.31-én Profi eladóként még nem kaptam választ. Most van 2022 09. 18. Üdv. kisnagyember

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2022-06-02 05:04
Létrehozva: #32

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(unadam @ 2022-05-30 22:03) *
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, viszont nem lesz egyszerű, mert furcsa szituba kerültem, ami igazán nem hiányzott. Bár a vateraszabályzat ezt nem tiltja, viszont etikus oldalról nézve mégiscsak bosszantó. Egy rosszindulatú ember tudja, hogy mi a gyűjtési területem, és ígéretett tett arra, hogy direkt bele fog licitálni az árverésekbe, csakhogy drágábban vigyem el az árukat. Hosszú sztori, az előzményeket nem írom le, ennyi pont elég. Szóval nyílván bosszant a dolog, és értelmes megoldást keresek rá. Ötlet valakinek? Előre is köszi!

Szia!
Ez szabálytalan. Ha valóban így van, tehát konstans módon csinálja az illető, akkor ez a licittörténetekből látszik. Fel kell venni a kapcsolatot az ÜSZ-tal, ha ez egy harmadik fél számára látszik, nyilvánvaló és bizonyítható, akkor meg fogják tenni a szükséges lépéseket.
Ha ez csak egy gyanú és 1-2 esetben fordult elő, akkor nyilván nem tehetnek semmit.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
unadam
hozzászólás 2022-05-30 22:03
Létrehozva: #33

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2021-12-18 00:53
Azonosító: 2 681 388

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, viszont nem lesz egyszerű, mert furcsa szituba kerültem, ami igazán nem hiányzott. Bár a vateraszabályzat ezt nem tiltja, viszont etikus oldalról nézve mégiscsak bosszantó. Egy rosszindulatú ember tudja, hogy mi a gyűjtési területem, és ígéretett tett arra, hogy direkt bele fog licitálni az árverésekbe, csakhogy drágábban vigyem el az árukat. Hosszú sztori, az előzményeket nem írom le, ennyi pont elég. Szóval nyílván bosszant a dolog, és értelmes megoldást keresek rá. Ötlet valakinek? Előre is köszi!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-05-21 19:23
Létrehozva: #34

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(dandav78 @ 2022-05-21 17:17) *
Üdv!
ezt a terméket vásároltam meg:
https://www.vatera.hu/nike-air-force-1-cipo...3165759710.html

Csütörtökön érkezett meg.
Sajnos kiderült hogy hamis.
A terméklapon a hirdető nyilatkozik hogy a termék eredeti Nike,e-számlát se küldött.
3db levelet írtam,nem válaszol.
Mit tudok tenni,illetve a Vatera hogy vissza kapjam a pénzem?
Kérem szólítsák fel hogy vegye vissza cipőt.
A termékei 99%-ban hamisak.
Várom válaszukat.
Köszönöm!

Tisztelt dandav78!

Próbálja meg az itt leírtakat: https://www.vatera.hu/biztonsagos-vasarlas/

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
dandav78
hozzászólás 2022-05-21 16:17
Létrehozva: #35

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-07 17:31
Azonosító: 2 084 548

Üdv!
ezt a terméket vásároltam meg:
https://www.vatera.hu/nike-air-force-1-cipo...3165759710.html

Csütörtökön érkezett meg.
Sajnos kiderült hogy hamis.
A terméklapon a hirdető nyilatkozik hogy a termék eredeti Nike,e-számlát se küldött.
3db levelet írtam,nem válaszol.
Mit tudok tenni,illetve a Vatera hogy vissza kapjam a pénzem?
Kérem szólítsák fel hogy vegye vissza cipőt.
A termékei 99%-ban hamisak.
Várom válaszukat.
Köszönöm!

A hozzászólást -dandav78- szerkesztette a következő időpontban: 2022-05-21 16:19

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-05-15 20:55
Létrehozva: #36

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gemh28 @ 2022-05-15 16:08) *
Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy az eladó látja-e az én maximális megtett licitemet?

Amíg nem éri el a licit azt az összeget, addig nem látja.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gemh28
hozzászólás 2022-05-15 15:08
Létrehozva: #37

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-29 20:24
Azonosító: 1 423 002

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy az eladó látja-e az én maximális megtett licitemet?

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2021-09-27 20:49
Létrehozva: #38

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-09-14 17:39) *
Köszönöm, igazad van. Ami dühítő, hogy kértem már én is képeket az eladótól korábban. Ugyanazt reagálta mint most annak aki ismét kért tőle.
El kell engedi. :-)

Igen, el kell engedni, annál is inkább, mert rákeresve a "Commodore 64"-re olcsóbb ajánlatok is vannak, képekkel. Mondjuk a kifogásolt hirdetés leírásában benne van, hogy csak személyes átvétel, és helyben kipróbálás / megtekintés...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
caruanafabiano
hozzászólás 2021-09-14 17:39
Létrehozva: #39

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-11-02 13:08
Azonosító: 2 638 630

IDÉZET(zejopy @ 2021-09-14 08:01) *
Ha nem tudja eladni, akkor fizeti hosszú ideig a feltöltési díjat, ami egy idő után többet hoz, mint a jutalék.
Nem lehet mindent szabályozni. Nagyon sok szabály van a Vaterán, ha valaki magától nem jön rá arra, hogy a kép mennyire fontos, annak úgy kell.
Összességében persze igazad van abban, hogy a kép elengedhetetlen, de ha valaki erre magától nem jön erre rá, akkor viselje a következményeket. Hozzáteszem még, hogy nem szívesen vásárolnék olyan eladótól, akinek nem kellően igényes az aukciója. Ez is egy szűrő.

Köszönöm, igazad van. Ami dühítő, hogy kértem már én is képeket az eladótól korábban. Ugyanazt reagálta mint most annak aki ismét kért tőle.
El kell engedi. :-)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-09-14 07:01
Létrehozva: #40

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-09-13 19:13) *
2. Eladáskor jutalékot vonnak ami a Vaterának bevétel. (Kép nélkül nincs sem eladás sem bevétel, sem sikeres tranzakció)

Ha nem tudja eladni, akkor fizeti hosszú ideig a feltöltési díjat, ami egy idő után többet hoz, mint a jutalék.

IDÉZET(caruanafabiano @ 2021-09-13 19:13) *
Nem engedném kép nélkül feltölteni a hirdetéseket hiszen ez nem offline piac ahová kimegyek és nézelődök, átforgatom, megtekintem. Képekből és annak részletességéből tud ítélni a vevő.

Nem lehet mindent szabályozni. Nagyon sok szabály van a Vaterán, ha valaki magától nem jön rá arra, hogy a kép mennyire fontos, annak úgy kell.
Összességében persze igazad van abban, hogy a kép elengedhetetlen, de ha valaki erre magától nem jön erre rá, akkor viselje a következményeket. Hozzáteszem még, hogy nem szívesen vásárolnék olyan eladótól, akinek nem kellően igényes az aukciója. Ez is egy szűrő.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1385 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2024-02-28 03:02