IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

560 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
Honeyhair
hozzászólás 2019-08-25 08:36
Létrehozva: #21

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 09:38
Azonosító: 2 376 134

IDÉZET(Istvan3 @ 2019-08-24 20:04) *
Kedves pompea!

Köszönöm a választ! Sajnos nem jutottam közelebb a megoldáshoz, azaz a kézbesítési időket továbbra sem tudom.
Bízom benne azért csak lesz konkrét válasz.

Üdv.: Istvan3

Kedves István! Az MPL üzleti csomaghoz tartozó terméklap szerint (amely a Posta ÁSZF-jének melléklete) a Posta szállítási (kézbesítési) határidőt nem vállal. Az "Átfutási idő" bekezdés alatt mindössze ennyit közölnek: "Statisztikai módszertan alapján számított tájékoztató jellegű információ jelen ÁSZF 11. pontjában foglalt részletes rendelkezések szerint: a feladott küldemények legalább 94%-át a feladást követő munkanap végéig, legalább 98%-át a feladást követő második munkanap végéig kézbesíti vagy kísérli meg kézbesíteni a Posta."

Miután Ön megjegyezte, hogy továbbra sem kapott választ a kérdésére, kérem, vegye figyelembe, hogy ez egy fórum, amely a felhasználók beszélgetésére, tapasztalatcseréjére szolgál. A konkrét problémákat, kérdéseket érdemes a Vatera vagy a Posta ügyfélszolgálatának jelezni, ahol autentikus forrásból kaphat választ azokra.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-08-25 05:05
Létrehozva: #22

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Istvan3 @ 2019-08-24 20:42) *
Kedves zejopy!

Köszönöm a választ! A figyelő , annak megtétele,eltávolítása látszodik a terméknél,próbáltam. Viszont ez a látogató számláló késése azért nem gyenge smile.gif .
Ezek szerint ha látok is majd előbb-utobb számot, azt nem fogom tudni, mennyire valos a látott szám. smile.gif

Nem baj, nagyjából tudod, de igazából nincs jelentősége. Sokszor az első látogató veszi meg a cuccot és van, amit csak nézegetnek, és sokáig megmarad.

IDÉZET(Bigdept @ 2019-08-24 22:34) *
Az új oldalon nem tudom, de a régin ez nem így volt. A figyelő rajta maradt a lejárt aukción, ott egy piros szöveg figyelmeztetett arra, hogy az az újraindult ezen a számon: ... link... ott meg újra rá kellett tenni a figyelőt.

Mondtam, hogy nem vagyok benne biztos. Minden esetben egyébként? Mert úgy rémlik, hogy egy, vagy két újraindítást megélt a figyelő. Valamikor régen volt is téma a fórumon. Bár igazából a figyelőknek sincs akkora jelentőségük az eladás szempontjából. Mindkét adat (figyelő, látogató számláló) csak iránymutató, de ekkora felhasználórétegnél egy érdektelen árut is el lehet adni, mert van egy ember, aki pont azt keresi. Na jól van, megyek, mert rohanok.smile.gif animal-smiley-037.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2019-08-24 22:34
Létrehozva: #23

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2019-08-24 20:22) *
... ráadásul (bár ebben nem vagyok biztos), az aukció figyelő nem törlődik minden újraindításkor. De hangsúlyozom, ebben nem vagyok biztos.

Az új oldalon nem tudom, de a régin ez nem így volt. A figyelő rajta maradt a lejárt aukción, ott egy piros szöveg figyelmeztetett arra, hogy az az újraindult ezen a számon: ... link... ott meg újra rá kellett tenni a figyelőt.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Istvan3
hozzászólás 2019-08-24 20:42
Létrehozva: #24

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-06 20:55
Azonosító: 38 684

Kedves zejopy!

Köszönöm a választ! A figyelő , annak megtétele,eltávolítása látszodik a terméknél,próbáltam. Viszont ez a látogató számláló késése azért nem gyenge smile.gif .
Ezek szerint ha látok is majd előbb-utobb számot, azt nem fogom tudni, mennyire valos a látott szám. smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2019-08-24 20:22) *
A látogató számláló késik, az aukciófigyelő viszont nem. Ezért az anomália, ráadásul (bár ebben nem vagyok biztos), az aukció figyelő nem törlődik minden újraindításkor. De hangsúlyozom, ebben nem vagyok biztos.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-08-24 20:22
Létrehozva: #25

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Istvan3 @ 2019-08-24 20:04) *
... illetve egyik termékénél 0 látogató, de két figyelő is van....

A látogató számláló késik, az aukciófigyelő viszont nem. Ezért az anomália, ráadásul (bár ebben nem vagyok biztos), az aukció figyelő nem törlődik minden újraindításkor. De hangsúlyozom, ebben nem vagyok biztos.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Istvan3
hozzászólás 2019-08-24 20:04
Létrehozva: #26

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves pompea!

Köszönöm a választ! Sajnos nem jutottam közelebb a megoldáshoz,azaz a kézbesítési időket továbbra sem tudom.
Bízom benne azért csak lesz konkrét válasz.

Közben lett egy ujabb kérdésem a vatera fele.
Tegnap este óta megy két hirdetésem, nemrég is rájuk néztem és 0-0 látogató szerepel.
A termékek megnevezése , ill. eddigi tapasztalataim alapján kizártnak tartom,hogy senki se nézte meg mostanáig . Barátom termékeinél is
0 látogatószámok vannak, pedig megitélésem szerint érdekes,gyűjteni való termékeket hirdet, illetve egyik termékénél 0 látogató, de két figyelő is van.
Több terméket többször megnéztem nemrég barátomnál, ennek ellenére továbbra is 0-ák láthatóak a látogatóknál.
Megitélésem szerint valami probléma van. Várható ennek javítása?
Köszönöm előre is a választ!

IDÉZET(pompea @ 2019-08-24 12:37) *
https://www.vaterafutar.hu/#mpl
Lap alja bal oldalt:
Az MPL a Vaterafutár csomagok szállítását az alábbi linken elérhető Küldeményforgalmi szabályzat alapján vállalja, az MPL Üzleti Csomag küldeményekre előírtak szerint, azzal az eltéréssel, hogy csak 5 munkanapos őrzési idő választható, a szolgáltatás nem időgarantált, továbbá a terjedelmes többletszolgáltatás igénybevételével feladott csomagok PostaPontra nem címezhetők.

A megrendelés elküldésével elfogadod az MPL Általános Szerződési Feltételeit és a Vaterafutár Általános Felhasználási Feltételeit.

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2019-08-24 12:37
Létrehozva: #27

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 15:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(Istvan3 @ 2019-08-24 11:26) *
Tisztelt Vatera!

MPL.vaterafutárral feladott küldeményeknek mennyi munkanap feladást követően a posta által vállalt kézbesítési ideje?
Hol van ez egyértelműen leírva?
pl. a nem vaterás eladás esetén a posta csomagautomatába 890 ft-os áron feladott 2 kg alatti küldeménynél 1 munkanap.
Várom válaszukat. Köszönöm.

https://www.vaterafutar.hu/#mpl
Lap alja bal oldalt:
Az MPL a Vaterafutár csomagok szállítását az alábbi linken elérhető Küldeményforgalmi szabályzat alapján vállalja, az MPL Üzleti Csomag küldeményekre előírtak szerint, azzal az eltéréssel, hogy csak 5 munkanapos őrzési idő választható, a szolgáltatás nem időgarantált, továbbá a terjedelmes többletszolgáltatás igénybevételével feladott csomagok PostaPontra nem címezhetők.

A megrendelés elküldésével elfogadod az MPL Általános Szerződési Feltételeit és a Vaterafutár Általános Felhasználási Feltételeit.

+Quote Post
Istvan3
hozzászólás 2019-08-24 11:26
Létrehozva: #28

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!

MPL.vaterafutárral feladott küldeményeknek mennyi munkanap feladást követően a posta által vállalt kézbesítési ideje?
Hol van ez egyértelműen leírva?
pl. a nem vaterás eladás esetén a posta csomagautomatába 890 ft-os áron feladott 2 kg alatti küldeménynél 1 munkanap.
Várom válaszukat. Köszönöm.

+Quote Post
arany
hozzászólás 2019-08-22 20:26
Létrehozva: #29

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:57
Azonosító: 1 108

Tisztelt Vatera! Ha mobilról lépek be a megszokott módon, angol szöveggel találkozok.. mit rontottam el?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-08-21 12:07
Létrehozva: #30

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rigova_a @ 2019-08-20 21:21) *
1)
A mai napon szerettem volna regisztrált felhasználóként vásárolni termékeket. Az okos rendszer kiírja: Túl kevés pozitív visszajelzése van! (már mint az eladónak) és nem enged továbblépni. Nem tudok regisztrélt felhasználóként vásárolni. Ilyen eddig nem volt (az elmúlt évtizedek alatt)

Szerintem a te értékelési arányod nem volt elég a vásárláshoz. Sokan 98%-ra állítják be. Azt nem hinném, hogy van olyan saját vásárlásodat korlátozó beállítás, ami nem enged vásárolni, ha mégis történt ilyen jellegű újítás (ami nyilván elkerülte a figyelmemet), akkor azt egyénileg tudod módosítani.

2)
A szállítási költséget automatikusan beépíti a megrendelésbe a program. Persze jogos volt az igény, hogy a vásárló tudjon pontosabb végösszeget. Korábban sokan valóban nem tüntették fel a szállítási költséget korrekt módon.
De, nekem 2 esetben is hibás eredményt hozott a rendszer, mert az automatikus gépi a megoldás, nem veszi figyelembe (nem tudja még figyelembe venni a szoftwer) a kivételeket.
Pl. vennék valakitől 10 db kisméretű terméket, és annak a postaköltsége 10-szeres, noha 1 csomagban el tudják szállítani. (700 ft helyett 7000 ft)
vagy
pl. Ki van írva egy hirdetésre, hogy aki villámárért vásárol, annak akcióban ingyen szállítunk házhoz. Erre a rendszer természetesen automatikusan hozzáadja a vételárhoz a szállítási költséget, mert nem tudja érzékelni a kivételt.
Ez nem felhasználóbarát megoldás, bár rengeteg anomáliát kiszűr. Levélben minden egyes alkalommal meg kell kérdeznem a tisztelt eladót, hogy akkor most rám mi vonatkozik. Mert az írott szó és írott ígéret a mérvadó, akár egy per esetén is - ha nagyobb összegről lenne szó.
üdvözlettel:
rigova_a

Ha az eladó nem állít be darabszám alapú kedvezményt (én sem mindig), akkor ilyen előfordul. Minél nagyobb spektrumú igényt kell egy rendszernek kielégítenie, annál jobban csökken a tökéletesség. Nincs olyan webáruház, aminek ennyiféle elvárásnak kellene megfelelnie. Lehet kérdezni, sőt, ha kérdés merül fel, akkor kell is. Ha az eladó a terméklapon kiegészíti a szállítási feltételeit, akkor az a mérvadó.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2019-08-21 12:08

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
trendy17
hozzászólás 2019-08-21 06:22
Létrehozva: #31

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-14 09:24
Azonosító: 353 034

Észrevételek a nagyon okos szoftver rendszerről, ami automatikus warningokat épített be,
úgy hogy én nem tudom felülbírálni, még akkor sem, ha nem értek egyet vele, és felelősen képes vagyok az adott keretk között dönteni.
1)
A mai napon szerettem volna regisztrált felhasználóként vásárolni termékeket. Az okos rendszer kiírja: Túl kevés pozitív visszajelzése van! (már mint az eladónak) és nem enged továbblépni. Nem tudok regisztrélt felhasználóként vásárolni. Ilyen eddig nem volt (az elmúlt évtizedek alatt)

2)
A szállítási költséget automatikusan beépíti a megrendelésbe a program. Persze jogos volt az igény, hogy a vásárló tudjon pontosabb végösszeget. Korábban sokan valóban nem tüntették fel a szállítási költséget korrekt módon.
De, nekem 2 esetben is hibás eredményt hozott a rendszer, mert az automatikus gépi a megoldás, nem veszi figyelembe (nem tudja még figyelembe venni a szoftwer) a kivételeket.
Pl. vennék valakitől 10 db kisméretű terméket, és annak a postaköltsége 10-szeres, noha 1 csomagban el tudják szállítani. (700 ft helyett 7000 ft)
vagy
pl. Ki van írva egy hirdetésre, hogy aki villámárért vásárol, annak akcióban ingyen szállítunk házhoz. Erre a rendszer természetesen automatikusan hozzáadja a vételárhoz a szállítási költséget, mert nem tudja érzékelni a kivételt.
Ez nem felhasználóbarát megoldás, bár rengeteg anomáliát kiszűr. Levélben minden egyes alkalommal meg kell kérdeznem a tisztelt eladót, hogy akkor most rám mi vonatkozik. Mert az írott szó és írott ígéret a mérvadó, akár egy per esetén is - ha nagyobb összegről lenne szó.
üdvözlettel:
rigova_a

Nekem mióta világ a világ úgy van,hogy ha valaki több dolgot vásárol tőlem,akkor az összes postaköltséget hozzáadja egyenként a rendszer.Ilyenkor vagy megijed a vevő és elmenekül,vagy ennek ellenére leüti és rögtön kérdez,hogy de ugye nem akarom egyenként küldözgetni külön postával?Vagy a rutinosabbak tudják,hogy kérdezni kell engem,mert nyilván változik a postaköltség több darabnál,de nem ilyen mértékben.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2019-08-20 22:53
Létrehozva: #32

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

Észrevételek a nagyon okos szoftver rendszerről, ami automatikus warningokat épített be,
úgy hogy én nem tudom felülbírálni, még akkor sem, ha nem értek egyet vele, és felelősen képes vagyok az adott keretk között dönteni.

2)

Az az eladó sara, abban az értelemben, hogy miként tölti fel a hirdetését, azt gondolom. Én vásároltam úgy is, hogy valami 85000 Ft szállítási költséget számolt fel (25 kondenzátorra egyenként egy-egy szállítási költséget), de volt olyan több darabos vásárlásom is többször, amikor jól számolt a rendszer -ebből azt gondolom, feltöltéskor meg lehet adni valami paramétert, ami ezt szabályozza. (Biztosan nem tudom, mert nekem soha nem volt ilyen eladásom).

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
rigova_a
hozzászólás 2019-08-20 21:21
Létrehozva: #33

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-08-20 20:58
Azonosító: 2 655 543

1)

2)
vagy
üdvözlettel:
rigova_a

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-08-01 21:53
Létrehozva: #34

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Istvan3 @ 2019-07-31 08:15) *
Tisztelt Vatera!
Kérdésem,mikor kapja meg válaszaim az érdeklődő?
-2796471020 termékkódu terméknél levelezek-
Van esetleg valamilyen határidő?
Máskor is történt már ellenőrzés,de olyan,hogy órák múlva se lett kézbesítve, még sosem. sad.gif

Tisztelt Istvan3!

Az üzenetek moderációja folyamatosan zajlik, általában perceken belül megtörténik az ellenőrzés.
Önnek az összes üzenete látható a terméklapon.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Istvan3
hozzászólás 2019-07-31 08:15
Létrehozva: #35

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!
Kérdésem,mikor kapja meg válaszaim az érdeklődő?
-2796471020 termékkódu terméknél levelezek-
Van esetleg valamilyen határidő?
Máskor is történt már ellenőrzés,de olyan,hogy órák múlva se lett kézbesítve, még sosem. sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-07-12 13:57
Létrehozva: #36

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(libapasztor76 @ 2019-07-12 12:27) *
Tisztelt Vatera!
Az a problémám, hogy az egyik újraindított terméknél nem jelenik meg a fotó
Termékkód: 2789977427
Mi a teendő ilyen esetben?
Válaszukat előre is köszönök!
Üdvözlettel,
libapasztor76

Szia! Szerintem a leggyorsabb és legegyszerűbb, ha utólagosan megint feltöltöd.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
libapasztor76
hozzászólás 2019-07-12 12:27
Létrehozva: #37

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-07 11:40
Azonosító: 1 403 676

Tisztelt Vatera!
Az a problémám, hogy az egyik újraindított terméknél nem jelenik meg a fotó
Termékkód: 2789977427
Mi a teendő ilyen esetben?
Válaszukat előre is köszönök!
Üdvözlettel,
libapasztor76

+Quote Post
plasticum
hozzászólás 2019-07-07 23:03
Létrehozva: #38

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-30 17:40
Azonosító: 1 535 870

Tisztelt Vatera!
Az újításokkal kapcsolatban, a teljesség igénye nélkül két észrevételem van, eddig.
- a belépéskor három kattintással érem el, hogy az oldal teljesen kitölthető legyen.
Feleslegesen nagy mezők, sok üres, szabad hely.
Az lenne a jó, mint a régi verzióban, hogy a belépő oldal teljes terjedelmében megjelenjen, ne kelljen feleslegesen görgetni az oldalt.
- ha valamit keresek, kettő ! (és egy ici-pici) termék jelenik meg egy oldalon, azt görgethetem lefele, ami összehasonlíthatatlan, nem követhető termék-követést, összehasonlítást okoz. A régi verzióban öt! -és fél termék jelent meg egy oldalon. Az un -nézet- állítást nem találom!
Ha rákattintok egy termékre, szintén feleslegesen "szellős", görgetés nélkül nem lehet áttekinteni az egész aukciót.
-Laptop, G.- Chrome, Win.10, 100%-os beállítás
Bennem lehet a hiba?
Üdvözlettel:
plastikum
ui: a bevált, jó, megszokott dolgokat nem kell és nem is szabad megváltoztatni!

Még annyit az alanti hozzászólásomhoz, hogyha egy felhasználói névre kattintok, nem találom a felhasználó összes aukciója opciót sem.
Meg mintha úgy rémlene, hogy bármelyik termékoldalról el tudtam érni a lap tetején a személyes menümet is...
Üdv.
plasticum

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-07-03 08:27
Létrehozva: #39

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nálam a nyitóoldal úgy tűnik, már az új felület, de a személyes menüben még a régi állapotok vannak. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a végső állapot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2019-06-23 15:53
Létrehozva: #40

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 15:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-06-20 22:10) *
Tisztelt pompea!

Láttam a beküldött üzenetet, Tünde eljuttatta a fejlesztő kollégáknak.
Köszönjük.

Ma egy weblapon dolgoztam, beillesztettem egy "gyári" bootstrap css-t a html 5 kód elejére, F5 után azonnal negatív irányba változott a megjelenítés mint itt amikor az új design fut!

+Quote Post

560 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-09-22 00:08