IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

560 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraBenz
hozzászólás 2019-05-10 21:34
Létrehozva: #61

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Tisztelt Fórumozók!

Egy rövid jó hír smile.gif Megemeljük a BVP+ jelenlegi 30 ezres limitjét 50 ezer Ft-ra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
trendy17
hozzászólás 2019-05-04 10:58
Létrehozva: #62

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-14 09:24
Azonosító: 353 034

IDÉZET(Joco45 @ 2019-05-03 19:19) *
Kedves Moderátor!
Az alábbi hirdetésen két adat szerepel, amik egymással ellentétesek. Ilyen esetben melyik a mérvadó?
https://www.vatera.hu/fejezo-gervago-csuszk...2759939999.html

1- A címben szerepel, hogy : 1ft-nma
2- A hirdetés első sorában az szerepel,: a minimálárat nem érték el

Melyik adatot vegyem figyelembe?

Tisztelettel: Joco45

Ha megnézed az aukcióit,mindenhol szerepel a nincs minimálár.Véleményem szerint ez csak mézesmadzag.Nyilván azt kell figyelembe venni,hogy márpedig van,mert beállította.
Nem mellesleg én biztos nem vásárolnék tőle,elolvasva az értékeléseit.De ez magánvélemény.

+Quote Post
Joco45
hozzászólás 2019-05-03 19:19
Létrehozva: #63

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2019-05-03 18:56
Azonosító: 2 652 726

Kedves Moderátor!
Az alábbi hirdetésen két adat szerepel, amik egymással ellentétesek. Ilyen esetben melyik a mérvadó?
https://www.vatera.hu/fejezo-gervago-csuszk...2759939999.html

1- A címben szerepel, hogy : 1ft-nma
2- A hirdetés első sorában az szerepel,: a minimálárat nem érték el

Melyik adatot vegyem figyelembe?

Tisztelettel: Joco45

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-12-30 21:03
Létrehozva: #64

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2018-12-29 20:59) *
Kedves Benz!
Azt vettem észre, hogy ez az 1 naposra állítódó aukciós idő akkor jelenik meg...

Kedves svejku!

Megnézzük, köszönjük.

IDÉZET(pompea @ 2018-12-30 08:03) *
Gondolom a fixár kiírás a más valutanemben való ár kiírás előkészítése lehet HUF / EUR / USD (mindig ft-ból indulva paypal árfolyammal) vagy bug a http://blog.vatera.hu/ kb 4 napja nem működik.

A valuta-konverzió és a full responsive oldal valóban készül. A blog pedig azon a szerveren volt, amit kénytelenek voltunk egy időre leállítani. Feltehetően annak a hibája okozta a közelmúltban tapasztalt hálózati problémákat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2018-12-30 09:03
Létrehozva: #65

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 15:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(zejopy @ 2018-12-29 21:58) *
Nálam ez nem volt. Én mindig 3 hetest indítok. A napokban találtam még egy 1 naposat, több hete már, hogy minden nap újraindult.

Tök fura ez a fix ár kiírás, hiszen alatta ott látszik.

Valamiért gyengélkedik az oldal, ma többször is előfordult, hogy nem töltött be, helyette 503 Service Unavailable hibajelzés jött.

Gondolom a fixár kiírás a más valutanemben való ár kiírás előkészítése lehet HUF / EUR / USD (mindig ft-ból indulva paypal árfolyammal) vagy bug a http://blog.vatera.hu/ kb 4 napja nem működik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-12-29 22:58
Létrehozva: #66

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(svejku @ 2018-12-29 20:59) *
Kedves Benz!
Azt vettem észre, hogy ez az 1 naposra állítódó aukciós idő akkor jelenik meg "hasonló termék" feltöltésekor, amikor olyan aukcióból indulok ki, amin eredetileg egyedi lejárati idő volt beállítva. Tehát nem kereken x nap, hanem egyedi kezdési, vagy lejárati óra-perc.

Nálam ez nem volt. Én mindig 3 hetest indítok. A napokban találtam még egy 1 naposat, több hete már, hogy minden nap újraindult.

Tök fura ez a fix ár kiírás, hiszen alatta ott látszik.

Valamiért gyengélkedik az oldal, ma többször is előfordult, hogy nem töltött be, helyette 503 Service Unavailable hibajelzés jött.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2018-12-29 21:59
Létrehozva: #67

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(svejku @ 2018-11-13 12:16) *
Kedve Benz!
Most már nem találom Zejopy bejegyzését, a "hasonló termék" feltöltésekor automatikusan 1 naposra állítódó aukciós időtartamról, de az imént én is belefutottam. smiley-shocked034.gif
Azt sikerült a kollégáknak rekonstruálniuk, vagy legközelebb csináljak képernyőmentést?

Kedves Benz!
Azt vettem észre, hogy ez az 1 naposra állítódó aukciós idő akkor jelenik meg "hasonló termék" feltöltésekor, amikor olyan aukcióból indulok ki, amin eredetileg egyedi lejárati idő volt beállítva. Tehát nem kereken x nap, hanem egyedi kezdési, vagy lejárati óra-perc.
Ilyenkor van megzavarodva a rendszer, hogy hány naposat is szeretnék, de erre egy kis rózsaszín mező figyelmeztet, hogy ellenőrizzem a beállított értéket. Azt viszont nem tudom, hogy a figyelmeztetés régebben is ott volt-e, vagy ez csak mostanában került oda.

Kedves Benz!
Most szembesültem az újítással, hogy a fixáras termékeknél a címmezőbe beírja a program az eladási árat, kötőjellel a termékmegnevezés után. Viszont az árat, a számokat elválasztja a sortöréskor (hosszabb megnevezés esetén)
Ez több aukciómnál is zavaró főcímet eredményez. Csináltam képernyőmentéseket is, de jobb, ha ránéz: www.vatera.hu/saxon-555-nagyon-ritka-japan-orsos-riporter-magno-kb-1964-65-2710898816.html

Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-12-16 22:43
Létrehozva: #68

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-12-16 07:03) *
Ne haragudjon, de nem tetszik, hogy nem vesz komolyan. Örülök, hogy Ön sok hasonló adásvételen van túl és még nem volt problémája, és köszönöm a figyelemfelhívását a külföldi élményszerzésekkel kapcsolatban is. Viszont én normális érveket írtam, nem érzem, hogy rászolgáltam volna az olyan cinikusságokra, mint hogy "nem igeragozáson múlnak életek". Bízom benne, hogy a fejlesztések sorsa ésszerű érvek megfontolása során dől el, nem pedig azon múlik, hogy Ön vagy más személy szerint milyen eladási gyakorlatot folytat, vagy hogy átérzi-e az aggodalmaimat.

Nem haragszom, csak SZÁMOMRA érthetetlen ez az egész rettegés egy SZERINTEM nem létező vagy legalábbis elhanyagolható problémától. A fejlesztéseket természetesen nem holmi fórum moderátorok döntik el, vannak erre felkészült kollégák.

Fizikai korlátozás nem lesz, az amúgy is problémás és kijátszható lenne. Tudok ilyenre külföldi példát, semmire sem jó, csak bosszúságot okoz és simán kikerülhető.
Megjegyezném továbbá, hogy az angol nyelvű oldal használata még nem jelenti azt, hogy valaki nem beszél magyarul. Külföldön is élnek magyarok, ottani IP címmel, lakcímmel és adott esetben nem magyar böngészővel. Ugyanígy a magyar nyelvű verziót is használják külföldiek, akik vagy itt élnek, vagy nem. Vagy beszélnek magyarul is vagy nem. Nem lehet őket kiválogatni sem ország, sem IP cím alapján és nem is lenne értelme.

A jövőre nézve szíves figyelmébe ajánlom a következőket angry2.gif

Fórum szabályzat III/1.
"A fórum - online, nyilvános, prompt - jellegéből adódóan a hivatalos ügyfélszolgálati levelezéshez képest egy szabadabb, kötetlenebb, közvetlenebb műfaj. Ha problémájára inkább hivatalos választ szeretne kapni, akkor kérjük, forduljon Ügyfélszolgálatunkhoz a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül. A fórumon az esetek nagy részében szintén megkaphatja a megfelelő választ, ugyanakkor annak hangneme lehet kötetlenebb és kevésbé hivatalos, melyet adott esetben a moderátor a személyes véleményével, javaslatával is kiegészíthet."

IDÉZET(Bigdept @ 2018-12-16 09:39) *
...Hol lehet vitatkozni a fordításról? Pl. ha szerintem, vagy bárki más szerint valahol nem jó az angol szöveg, hol lehet erről szórni az észt?

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-12-11 09:56) *
... fordítási hiányosságot, hibát tapasztalnak, akkor kérjük jelezzék azt a Kapcsolatfelvételen át. Köszönjük.

smile.gif

IDÉZET(pompea @ 2018-12-16 10:43) *
Jelenleg szerintem a Vaterán ha szeretnél külföldieknek eladni akkor:
Kell legyen Paypal fiókod (Paypal-nál tud bankkártyával is fizetni)
Külföldi szállítás Paypal fizetéssel (szállítást minimum be kell állítanod!)

Igen, valami ilyesmi a megoldás.
Az angol nyelvű oldalt használó vevő ugyan le tudja ütni a terméket, de ennek során már eleve csak a feltüntetett belföldi postázási módok közül választhat. Ez esetben érvénybe lép az eladó joga arra nézve, hogy csak a terméklapon megadott és a vevő által ezek közül kiválasztott opcióval köteles küldeni a terméket. Ha a vevő ennek ellenére külföldi postázást kér, akkor az eladó ezt megtagadhatja és emiatt elállhat az adásvételtől.

A későbbiekben tervezzük a beszélt nyelvek megadásának a lehetőségét is, de ennek persze most sincs akadálya szöveges formában.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-12-16 21:30
Létrehozva: #69

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2018-12-16 19:39) *
Szerintem a következő elv mentén:
Itt vagy vállalkozó, az itteni szabályokat kell követned. A túloldali szabályokra a vevőnek kell figyelni. Egy dolog lehet más, ha EU-ról van szó, akkor az ÁFA esetében a vevő (cég, vállalkozó, akinek nincs helyi bejegyzett székhelye), az dönthet úgy, hogy az ÁFÁ-t abban az EU országban fizeti meg, ahol a székhelye van. Erről viszont nyilatkoznia kell, úgy, hogy Neked a NAV felé is el tudj számolni (megindokolni az ÁFA hiányát). A nyilatkozat sablont Te biztosítod, neki ki kell tölteni, aláírni, és ellenőrizni kell a cég / vállalkozó valódiságát, ehhez az EU biztosít internetes oldalt, ahol le lehet kérdezni az EU-s adószám alapján a cég / vállalkozó adatait. Ha minden feltétel teljesül, akkor ÁFA mentesen kell adni a terméket / szolgáltatást. (Könyvelővel meg kell beszélni, hogy az ilyen számlákat milyen könyvelési kulccsal kell könyvelni.) Ez a dolog az EU-ban /azaz nálunk is/ érvényes, törvény, és minden EU-ban működő cégre kötelező, ugyanakkor nem jellemző az előfordulása. De nem lehet megtagadni, ha valaki ilyen igénnyel jelentkezik. Azt nem tudom, hogy távoli szerződés kötés esetében hogyan oldják meg a nyilatkozatot, csak olyan eseteket ismerek, amik helyben történtek, kéznél volt a papír, amit a kuncsaft kitöltött, aláírt. (Ja, és a papír minden esetben magyar nyelvű volt blink.gif )

Alanyi mentes vagyok. Évi 1-2 eladásért nem szeretnék ÁFA körös lenni. (Affenébe, itt helikopterezik egy bence! Honnan jön még mindig egy-egy elő?!) Pontosan ez a legnagyobb bajom ezzel. De majd akkor vakarózom, amikor viszket. Egyelőre nem tapossák egymás sarkát a külföldiek. Csak azt nem tudom, hogy emiatt örüljek-e, vagy szomorkodjak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2018-12-16 20:39
Létrehozva: #70

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2018-12-16 15:43) *
Nekem is gondot jelentene, mert nem tudom, hogy kereskedni külföldi országba vállalkozóként milyen feltételeket követel meg. Utána kellene nézni.

Szerintem a következő elv mentén:
Itt vagy vállalkozó, az itteni szabályokat kell követned. A túloldali szabályokra a vevőnek kell figyelni. Egy dolog lehet más, ha EU-ról van szó, akkor az ÁFA esetében a vevő (cég, vállalkozó, akinek nincs helyi bejegyzett székhelye), az dönthet úgy, hogy az ÁFÁ-t abban az EU országban fizeti meg, ahol a székhelye van. Erről viszont nyilatkoznia kell, úgy, hogy Neked a NAV felé is el tudj számolni (megindokolni az ÁFA hiányát). A nyilatkozat sablont Te biztosítod, neki ki kell tölteni, aláírni, és ellenőrizni kell a cég / vállalkozó valódiságát, ehhez az EU biztosít internetes oldalt, ahol le lehet kérdezni az EU-s adószám alapján a cég / vállalkozó adatait. Ha minden feltétel teljesül, akkor ÁFA mentesen kell adni a terméket / szolgáltatást. (Könyvelővel meg kell beszélni, hogy az ilyen számlákat milyen könyvelési kulccsal kell könyvelni.) Ez a dolog az EU-ban /azaz nálunk is/ érvényes, törvény, és minden EU-ban működő cégre kötelező, ugyanakkor nem jellemző az előfordulása. De nem lehet megtagadni, ha valaki ilyen igénnyel jelentkezik. Azt nem tudom, hogy távoli szerződés kötés esetében hogyan oldják meg a nyilatkozatot, csak olyan eseteket ismerek, amik helyben történtek, kéznél volt a papír, amit a kuncsaft kitöltött, aláírt. (Ja, és a papír minden esetben magyar nyelvű volt blink.gif )

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-12-16 16:43
Létrehozva: #71

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-12-16 10:19) *
Természetesen nem elkeserítő, ha valakinek az enyémtől eltérő álláspontja van, és ahogyan írta, előfordulhat, hogy ami az egyiknek probléma, a másiknak nem. De eddig sem én erőltettem a saját álláspontom helyességét, hiszen éppen azzal kezdtem, hogy akinek úgy jó, csinálja úgy. Már többször is írtam, hogy csupán választási lehetőséget szeretnék, mert ahogyan a szállítási módok esetében is magam dönthetem el, hogy milyen módon tudok szállítást vállalni, úgy szeretném, hogy az eladók dönthessék el azt is, hogy kívánnak-e idegen nyelven adásvételt lebonyolítani. Ennyi lenne az egész.

Biztosan dönthetsz úgy, hogy nem küldesz külföldre. Nekem is gondot jelentene, mert nem tudom, hogy kereskedni külföldi országba vállalkozóként milyen feltételeket követel meg. Utána kellene nézni.
Szerintem Benz jól írt, nem volt vele baj. Az, hogy személyes megjegyzést, tapasztalatot, véleményt fűzött hozzá, szerintem tök jó, utálom, amikor sablonozik. Akinek ilyen jó stílusa van, az ne használjon sablont, mert elpunnyad egy idő után és egyszer csak azt veszi észre, hogy ööööö-zik és nem találja a megfelelő szavakat.

(Kedves Benz, nyugodtan érezze személyesen Önnek szólónak az utolsó mondatot. Ha nagyon rágyógyul a Ctrl c - Ctrl v-re, akkor még megérheti, hogy a fordulatos nyelvezete ellaposodik és nem talál rokon értelmű szavakat.tongue.gif )

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2018-12-16 16:43

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2018-12-16 11:43
Létrehozva: #72

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ööö, ez most biztos? honnan az infó? Ill. az "ahogy most is a Vaterán" az mit is jelent?

Jelenleg szerintem a Vaterán ha szeretnél külföldieknek eladni akkor:
Kell legyen Paypal fiókod (Paypal-nál tud bankkártyával is fizetni)
Külföldi szállítás Paypal fizetéssel (szállítást minimum be kell állítanod!)

A hozzászólást -pompea- szerkesztette a következő időpontban: 2018-12-16 11:45

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-12-16 11:19
Létrehozva: #73

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 09:38
Azonosító: 2 376 134

Bocs, hogy belekotyogok, de az honnan jött le, hogy "nem vesz komolyan" ? Én is értem az aggodalmait, ugyanakkor pl. számomra ezek nem igazán nagy kérdések, ami nem jelenti azt, hogy más számára ugyanezek nem lehetnek az élet legfontosabb kérdései. Ez nem jelenti azt, hogy én sem veszem Önt komolyan, csak eltérőek az álláspontok. Ez elkeserítő?

Természetesen nem elkeserítő, ha valakinek az enyémtől eltérő álláspontja van, és ahogyan írta, előfordulhat, hogy ami az egyiknek probléma, a másiknak nem. De eddig sem én erőltettem a saját álláspontom helyességét, hiszen éppen azzal kezdtem, hogy akinek úgy jó, csinálja úgy. Már többször is írtam, hogy csupán választási lehetőséget szeretnék, mert ahogyan a szállítási módok esetében is magam dönthetem el, hogy milyen módon tudok szállítást vállalni, úgy szeretném, hogy az eladók dönthessék el azt is, hogy kívánnak-e idegen nyelven adásvételt lebonyolítani. Ennyi lenne az egész.

A hozzászólást -Honeyhair- szerkesztette a következő időpontban: 2018-12-16 11:23

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2018-12-16 10:39
Létrehozva: #74

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ne haragudjon, de nem tetszik, hogy nem vesz komolyan. Örülök, hogy Ön sok hasonló adásvételen van túl és még nem volt problémája, és köszönöm a figyelemfelhívását a külföldi élményszerzésekkel kapcsolatban is. Viszont én normális érveket írtam, nem érzem, hogy rászolgáltam volna az olyan cinikusságokra, mint hogy "nem igeragozáson múlnak életek". Bízom benne, hogy a fejlesztések sorsa ésszerű érvek megfontolása során dől el, nem pedig azon múlik, hogy Ön vagy más személy szerint milyen eladási gyakorlatot folytat, vagy hogy átérzi-e az aggodalmaimat.

Bocs, hogy belekotyogok, de az honnan jött le, hogy "nem vesz komolyan" ? Én is értem az aggodalmait, ugyanakkor pl. számomra ezek nem igazán nagy kérdések, ami nem jelenti azt, hogy más számára ugyanezek nem lehetnek az élet legfontosabb kérdései. Ez nem jelenti azt, hogy én sem veszem Önt komolyan, csak eltérőek az álláspontok. Ez elkeserítő?

Más: Hol lehet vitatkozni a fordításról? Pl. ha szerintem, vagy bárki más szerint valahol nem jó az angol szöveg, hol lehet erről szórni az észt?
Lesz külön fórum topic, vagy lehet itt vitázni?

IDÉZET(pompea @ 2018-12-16 09:16) *
Ahogy a nagy oldalakon úgy itt sem lesz kötelező külföldre eladni!

Ott választható hová szállít az eladó ahogy most is a Vaterán:
Csak saját országában
Európa
Ázsia
Afrika
Amerika (észak, közép, dél)
Ausztrália, Óceánia
Antarktisz
Nemzetközi
Van lehetőség ország tiltásra is (csak azok látják a termékeid akiknek az országa nincs tiltva!).

Ööö, ez most biztos? honnan az infó? Ill. az "ahogy most is a Vaterán" az mit is jelent?

--------------------

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2018-12-16 10:16
Létrehozva: #75

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Honeyhair!

Ahogy a nagy oldalakon úgy itt sem lesz kötelező külföldre eladni!

Ott választható hová szállít az eladó ahogy most is a Vaterán:
Csak saját országában
Európa
Ázsia
Afrika
Amerika (észak, közép, dél)
Ausztrália, Óceánia
Antarktisz
Nemzetközi
Van lehetőség ország tiltásra is (csak azok látják a termékeid akiknek az országa nincs tiltva!).

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-12-16 08:03
Létrehozva: #76

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-12-15 20:35) *
Tisztelt Honeyhair!

Az aggodalmait sajnos valóban nem tudom átérezni. Számtalan hasonló adásvételen vagyok túl és soha sem volt problémám. Olyan esetekben sem, amikor éppen a másik féllel nem beszéltünk közös nyelvet. Megoldottuk és még plusz sikerélményben is volt részünk. Hozzáállás kérdése és a "kérdések, problémák, reklamációk" kezelhetőek, az esetleges hibás igeragozáson nem múlnak életek.
Ha ugyanezen logika alapján például nem utazik olyan országokba sem, ahol a kulturális különbségekből adódóan kulturális sokk érheti, illetve ahol jellemzően nem beszélik az ön által ismert három nyelvet, akkor sok élménytől megfosztja magát smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-12-15 21:35
Létrehozva: #77

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-12-15 15:10) *
Kedves VateraBenz! Pontosan valami ilyesféle választól tartottam.
...

Tisztelt Honeyhair!

Az aggodalmait sajnos valóban nem tudom átérezni. Számtalan hasonló adásvételen vagyok túl és soha sem volt problémám. Olyan esetekben sem, amikor éppen a másik féllel nem beszéltünk közös nyelvet. Megoldottuk és még plusz sikerélményben is volt részünk. Hozzáállás kérdése és a "kérdések, problémák, reklamációk" kezelhetőek, az esetleges hibás igeragozáson nem múlnak életek.
Ha ugyanezen logika alapján például nem utazik olyan országokba sem, ahol a kulturális különbségekből adódóan kulturális sokk érheti, illetve ahol jellemzően nem beszélik az ön által ismert három nyelvet, akkor sok élménytől megfosztja magát smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-12-15 16:10
Létrehozva: #78

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-12-15 12:42) *
Tisztelt Honeyhair!

Jobb híján a csodás Google fordító megoldás lehet a problémára smile.gif Napi szinten látjuk a terméklapos üzenetekben is, hogy ennek használatával tudnak a felek kommunikálni. Különösebb álláspontunk nincs a kérdésről, nem látjuk értelmét megkülönböztetni származási ország alapján a vásárlókat. Az eladóknak is nyilván az a lényeg, hogy a vevő kifizesse a vételárat és a megfelelő szállítási költséget és utána már mindegy, hova kell postázni a terméket. Értékelés bármilyen nyelven készíthető.

Kedves VateraBenz! Pontosan valami ilyesféle választól tartottam.

Google fordító? Természetesen végső esetben ezzel is lehet kommunikálni. De én ennél komolyabban veszem az adásvételeimet, szeretnék meggyőződni róla, hogy az üzenetben pontosan az van, amit gondolok. Nem azzal a három nyelvvel van a gond, amelyeken beszélek, hanem azokkal, amelyeken nem. Ott pedig nem bízom a Google-re magam.

Sajnos, nem értek egyet Önnel abban, sem, hogy az a lényeg, hogy a vevő kifizesse a vételárat, a szállítási költséget, aztán már mindegy, hova kell postázni a csomagot. Az idegen nyelvű adásvétel-lebonyolítás veszélye ugyanis pont nem ebben van, hanem az esetleges kérdésekben, problémákban, reklamációkban, lehetséges félreértésekben (akár kulturális különbségek okán is). Nem akarom ismételni magam, de írtam, hogy magyar nyelvű vevőkkel sem mindig egyszerű az élet.

Nem akarok vitába szállni azokkal, akik örömmel vállalják ezt a fajta eladást is, engem nem szükséges győzködni arról, hogy ez milyen jó és nem kell tőle félni. Aki szeretné, csinálja. Én pusztán azt szeretném, hogy legyen mindenkinek választási lehetősége abban a tekintetben, hogy kíván-e idegen nyelven adásvételt lebonyolítani, vagy sem.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-12-15 13:42
Létrehozva: #79

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-12-14 15:43) *
Kicsit elbizonytalanodtam az angol nyelvű változat láttán.

Nyilván nekünk, eladóknak jó az, hogy szélesedik a potenciális vásárlóközönség, de jelenleg még azon nyelvek vannak többségben, amelyeken személy szerint én nem mernék bevállalni egy komplikáltabb eladást. Három középfokú nyelvvizsgám van (ezek közül az egyik az angol), ennek ellenére úgy gondolom, meg kellene hagyni a lehetőséget nekem (és a többi eladónak), hogy eldöntsük: elfogadunk-e vásárlást idegen nyelven is, vagy legalább azt, hogy milyen nyelven. Természetesen nem a komplikációmentes leüt - utal - postáz folyamat okoz kihívást, hanem az, hogy ha menet közben mégis felmerül valamilyen kérdés vagy probléma. Amúgy sem ritka a több türelmet igénylő, nehézkes felhasználó, és akkor a nyelvi nehézségek ezt még négyzetre is emelik. Arról nem is beszélve, hogy a szállítási lehetőségek és a díjak nálam pl. csak magyarországi szállításra vonatkoznak, ez egyértelmű lesz a külföldi nézelődőknek is? Az idegen nyelvű vevő idegen nyelven értékel majd?

Kíváncsi vagyok a Vatera ezzel kapcsolatos álláspontjára, illetve jövőbeli elképzeléseire.

Tisztelt Honeyhair!

Jobb híján a csodás Google fordító megoldás lehet a problémára smile.gif Napi szinten látjuk a terméklapos üzenetekben is, hogy ennek használatával tudnak a felek kommunikálni. Különösebb álláspontunk nincs a kérdésről, nem látjuk értelmét megkülönböztetni származási ország alapján a vásárlókat. Az eladóknak is nyilván az a lényeg, hogy a vevő kifizesse a vételárat és a megfelelő szállítási költséget és utána már mindegy, hova kell postázni a terméket. Értékelés bármilyen nyelven készíthető.

Tisztelt pompea!

Az ügyfélszolgélat eddig is 7/24-ben működött és eddig is megválaszoltunk minden idegen nyelvű megkeresést. Nem csak az angol nyelvűeket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2018-12-15 06:40
Létrehozva: #80

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-12-14 15:43) *
Az idegen nyelvű vevő idegen nyelven értékel majd?

Én anno üzleteltem itt évekkel ezelőtt angollal, aki sajátos magyarságával hirdetett. Amikor telefonon nehéz volt a kommunikáció, akkor derült ki, hogy angol, onnantól kezdve angolul beszéltünk, aztán ő magyarul értékelt, én meg angolul. Nem kell ettől félni. Ja, az egész itt zajlott az országban, személyes találkozás volt...

--------------------

+Quote Post

560 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-10-14 18:09