IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

103 Oldal V  « < 93 94 95 96 97 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 19:26
Létrehozva: #1881

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zebutabu @ 2010-02-07 18:50) *
Oh, Te számlaadó vagy? Gondolom ez a zenével is összefügg. thank_you.gif

A zene a saját nevemen megy, ez a férjem vállalkozása. De amilyen hülye vagyok, szinte mindig ingyen lépek fel. Mert a szegény éhező gyerekek, meg hasonló.........ááá, ne is beszéljünk róla.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-02-07 18:50
Létrehozva: #1882

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 18:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 18:36) *
smile.gif Igen, úgy is volt, bár az ügymenetben voltak döccenők, de akkor még nem figyeltem ezekre az apró, intő jelekre.
Pl. megígérte, hogy kedden még ír egyszer, hogy jön e a munkatársa a cuccért. Nem írta meg. Kicsit kellemetlen volt, hogy délután, miközben tartottam a gyereknek az órát, megjött a munkatárs én meg nekiállhattam számlát írni. A gyerek meg állt a kottatartó előtt. sad.gif

Oh, Te számlaadó vagy? Gondolom ez a zenével is összefügg. thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 18:36
Létrehozva: #1883

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zebutabu @ 2010-02-07 18:32) *
A férjedre hallgass és a többiekre, küldje vissza és ne felezz semmi költséget, egyedül a vételárat utald vissza not_i.gif
Írtad, hogy értékeltetek, én csak pozitívat látok! rolleyes.gif

smile.gif Igen, úgy is volt, bár az ügymenetben voltak döccenők, de akkor még nem figyeltem ezekre az apró, intő jelekre.
Pl. megígérte, hogy kedden még ír egyszer, hogy jön e a munkatársa a cuccért. Nem írta meg. Kicsit kellemetlen volt, hogy délután, miközben tartottam a gyereknek az órát, megjött a munkatárs én meg nekiállhattam számlát írni. A gyerek meg állt a kottatartó előtt. sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-02-07 18:32
Létrehozva: #1884

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 18:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 15:44) *
Ha jól tudom, az utolsó fázis az aranyozás. Tehát a pecsét sokkal előbb kerül rá, bár ez jobbára ma már matrica. De még egy réteg fényezés van a pecséten is. Ezért nem jöhet le. De majd kiderül, ha visszakapom.

A férjedre hallgass és a többiekre, küldje vissza és ne felezz semmi költséget, egyedül a vételárat utald vissza not_i.gif
Írtad, hogy értékeltetek, én csak pozitívat látok! rolleyes.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 18:02
Létrehozva: #1885

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-07 17:37) *
semmi esetre se add meg neki a részleges visszafizetés opcióját. vagy visszaküldi és ha stimmel amit mond, visszautalod a pénzt, vagy megtartja az eredeti áron. a két lehetöség közül válogasson.

Most írta, hogy visszaküldi. Tehát várok. Amíg meg nem jön. És akkor visszaküldöm a pénzt, persze.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-07 17:37
Létrehozva: #1886

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 15:58) *
JAj, minden megerősítést nagyon köszönök, thank_you.gif mert én erősen ingadozom, bár a férjem azt mondta, hogy nem.
Ha pedig egyszer azt mondja, akkor ott már nincs mese. Bölcs, gondolkodó ember és ha végkövetkeztetésre jut, akkor jöhet az atomháború, a könnyek és veszekedések, akkor már nincs mese.
Bennem mindig újabb kérdőjelek ágaskodnak, hátha...., mégis....., esetleg...., talán...., és most az egyszer....., kezdetű mondatokkal. Ez talán nem a legszerencsésebb dolog az üzletben. smile.gif

semmi esetre se add meg neki a részleges visszafizetés opcióját. vagy visszaküldi és ha stimmel amit mond, visszautalod a pénzt, vagy megtartja az eredeti áron. a két lehetöség közül válogasson.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 15:58
Létrehozva: #1887

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(matiz61 @ 2010-02-07 15:48) *
Ne ugorj be. A "pecsétet" beleégetik, legfeljebb vésővel lehet eltávolítani...... vagy a fotón kitakarni.

JAj, minden megerősítést nagyon köszönök, thank_you.gif mert én erősen ingadozom, bár a férjem azt mondta, hogy nem.
Ha pedig egyszer azt mondja, akkor ott már nincs mese. Bölcs, gondolkodó ember és ha végkövetkeztetésre jut, akkor jöhet az atomháború, a könnyek és veszekedések, akkor már nincs mese.
Bennem mindig újabb kérdőjelek ágaskodnak, hátha...., mégis....., esetleg...., talán...., és most az egyszer....., kezdetű mondatokkal. Ez talán nem a legszerencsésebb dolog az üzletben. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2010-02-07 15:48
Létrehozva: #1888

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 10:01
Innen: Magyarország/Győr
Azonosító: 804

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 15:19) *
Hümm. Fejlemények születtek. Lefényképezte a fenekét és elküldte, tényleg meztelennek tűnik.
Rendben, megírtam, küldje vissza az árut, küldöm vissza a pénzt.
Jött a válasz, kompromisszumot ajánl, fizessem vissza a fele (!!!) árát, ő pedig megtartaná. Jött is a számlaszám.
Na de az én csodás férjem, belengette a kezét könyökhajlatból, addigra már el is meséltem minden elhangzott véleményt neki. Azt mondta: nem. Küldje vissza a cuccot, mi visszaküldjük a pénzt.
Ja, és még mindezek előtt telefonon megkérdeztem a hölgyet, hogy mivel sikerült neki lemosnia a pecsétet. Azt mondta, csak betette a mosogató gépbe. (????) Ott indul, hogy aranyozott Zsolnayt nem szokás mosogatógépben mosogatni. Aztán, hogyan lehet, hogy én lekaparni nem tudtam a pecsétet, és mégis lejött?
Ja, és felhívtam a barátnőmet is, aki megerősítette, hogy igen, a Zsolnay gyárban vették.
De még mindig hajlok arra, hogy én vagyok a béna és nem jól kapargattam a pecsétet. Így aztán mindenféleképpen vissza akarom kapni a porcelánt, mert be akarom vinni a gyár melletti mintaboltba véleményezésre.
Bármi lesz is a történet vége, mindenképpen elmondom, mert tuti, hogy valamilyen szempontból tanulsággal fog szolgálni.

Ne ugorj be. A "pecsétet" beleégetik, legfeljebb vésővel lehet eltávolítani...... vagy a fotón kitakarni.

--------------------
..... egy fehér szellem a sötét múltból ......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 15:44
Létrehozva: #1889

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2010-02-07 15:39) *
Van "ezeréves" zsolnaym, de azon a pöcsét ma is pöcsét.
Igaz, mosogatógépben nem volt még mosogatva. De mosogatószer már érte, egyszer-kétszer. rolleyes.gif

Ha jól tudom, az utolsó fázis az aranyozás. Tehát a pecsét sokkal előbb kerül rá, bár ez jobbára ma már matrica. De még egy réteg fényezés van a pecséten is. Ezért nem jöhet le. De majd kiderül, ha visszakapom.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-07 15:39
Létrehozva: #1890

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 15:19) *
Hümm. Fejlemények születtek. Lefényképezte a fenekét és elküldte, tényleg meztelennek tűnik.
Jött a válasz, kompromisszumot ajánl, fizessem vissza a fele (!!!) árát, ő pedig megtartaná. Jött is a számlaszám.
Na de az én csodás férjem, belengette a kezét könyökhajlatból, ...
Bármi lesz is a történet vége, mindenképpen elmondom, mert tuti, hogy valamilyen szempontból tanulsággal fog szolgálni.

Van "ezeréves" zsolnaym, de azon a pöcsét ma is pöcsét.
Igaz, mosogatógépben nem volt még mosogatva. De mosogatószer már érte, egyszer-kétszer. rolleyes.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 15:19
Létrehozva: #1891

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-07 11:11) *
pontosan azt, amit scaevola írt.

Na de az én csodás férjem, belengette a kezét könyökhajlatból, addigra már el is meséltem minden elhangzott véleményt neki. Azt mondta: nem. Küldje vissza a cuccot, mi visszaküldjük a pénzt.
Ja, és még mindezek előtt telefonon megkérdeztem a hölgyet, hogy mivel sikerült neki lemosnia a pecsétet. Azt mondta, csak betette a mosogató gépbe. (????) Ott indul, hogy aranyozott Zsolnayt nem szokás mosogatógépben mosogatni. Aztán, hogyan lehet, hogy én lekaparni nem tudtam a pecsétet, és mégis lejött?
Ja, és felhívtam a barátnőmet is, aki megerősítette, hogy igen, a Zsolnay gyárban vették.
De még mindig hajlok arra, hogy én vagyok a béna és nem jól kapargattam a pecsétet. Így aztán mindenféleképpen vissza akarom kapni a porcelánt, mert be akarom vinni a gyár melletti mintaboltba véleményezésre.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-07 15:19

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 11:20
Létrehozva: #1892

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-02-07 11:11) *
pontosan azt, amit scaevola írt. ilyenkor általában kiderül, hogy nem is akarja visszaadni, csak egy kis árkedvezményt szeretne. sokan próbálkoznak az utóbbi idöben ilyesmivel. ám ha visszaküldi, akkor nyilván vissza kell fizetned. kár volt súgnod, melyk pecsétnek nem szabad lejönnie.

Köszönöm Bambusz. Azt hiszem, ezekhez a fifikákhoz én túl gyanútlan vagyok. A fényképet is a férjem mondta, szerinte is ez egy gyenge próbálkozás. Ha visszaküldi, kifizetem, nem egy eget verő összeg. Az bosszant, hogy tudom, hogy nem jöhetett le.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-07 11:11
Létrehozva: #1893

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 10:47) *
Mit tennétek? Bambusz különösen te, de mindenkinek a véleménye érdekel.
Köszi! smile.gif

pontosan azt, amit scaevola írt. ilyenkor általában kiderül, hogy nem is akarja visszaadni, csak egy kis árkedvezményt szeretne. sokan próbálkoznak az utóbbi idöben ilyesmivel. ám ha visszaküldi, akkor nyilván vissza kell fizetned. kár volt súgnod, melyk pecsétnek nem szabad lejönnie.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 11:01
Létrehozva: #1894

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2010-02-07 10:56) *
A fotóról is ki lehet retusálni a pecsétet. Azt kérném, akkor küldje vissza és ha valóban úgy van, visszafizetem a termék árát.

Úúú, köszönöm, erre nem is gondoltam. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-02-07 10:56
Létrehozva: #1895

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 10:47) *
Hmmm. Furcsa dolog történt velem. Érdekelne a véleményetek, de tényleg. smile.gif
Eladtam ezt:
http://www.vatera.hu/2_zsolnay_tal_p011_160793928.html
Kedden vitték el személyes átvétellel.
Tegnap este jött a levél, hogy lejött mosogatáskor a pecsét. Visszaírtam, hogy a piros első osztályú jelzésre gondol-e, mert annak le is kell jönnie, vagy a zöldre.

Köszi! smile.gif

A fotóról is ki lehet retusálni a pecsétet. Azt kérném, akkor küldje vissza és ha valóban úgy van, visszafizetem a termék árát.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-07 10:47
Létrehozva: #1896

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hmmm. Furcsa dolog történt velem. Érdekelne a véleményetek, de tényleg. smile.gif
Eladtam ezt:
http://www.vatera.hu/2_zsolnay_tal_p011_160793928.html
Kedden vitték el személyes átvétellel.
Tegnap este jött a levél, hogy lejött mosogatáskor a pecsét. Visszaírtam, hogy a piros első osztályú jelzésre gondol-e, mert annak le is kell jönnie, vagy a zöldre.
Ma reggel jött a válasz, hogy a zöld jött le. Ennek a tálkészletnek a többi része még itt van nálam, mert egyben nem ment el, hát szétszedtem. Nosza előkaptam egy darabját és nekiálltam, hogy le tudom-e mosogatni a zöld pecsétet.
Nekem nem sikerült. Vagy rosszul csináltam, vagy nem lehet.
A dologhoz az is hozzátartozik, hogy a tálkészletet a barátnőm kapta az anyósától, aki a Zsolnay gyárban vette, tehát tuti, hogy a pecsét nem jöhetett le, ráadásul ők nem abban a helyzetben vannak, hogy hamis cuccokkal vegyék magukat körül. Egyszerűen nem az a kategória a család. Ráadásul nem is tenne ki engem annak, hogy mást mond, mint ami van.
Most kértem fényképeket a hátuljáról, hogy lássam, tényleg igaz-e amit mond, persze, ha úgy alakul, visszafizetem az árát, de nekem valami itt nagyon gyanús. Ja, és betettem tiltóra. És az értékelések oda-vissza elkészültek már.
Mit tennétek? Bambusz különösen te, de mindenkinek a véleménye érdekel.
Köszi! smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-05 13:36
Létrehozva: #1897

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(b_ede @ 2010-02-05 13:22) *
Ehhez kapcsolódva többször láttam azt amit a NARANCS dzsekinél (mert nálam az )
hogy a ternékleírás folytatódna de nem látszik
Bénázás ? formázási hiba ? megjelenítési hiba ?
Köszönöm

Kedves b_ede!

Erről egy másik topikban beszéltünk tegnap-ma, nálunk rendben megjelennek a leírások.

Tehát böngésző/számítógép-specifikus a hiba, a terméklap-sablon megfelelő megjelenítését tiltja le valószínűleg.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2010-02-05 13:22
Létrehozva: #1898

Csak akasztott ember nem

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 11:43
Azonosító: 962

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-02-05 13:18) *
biggrin.gif biggrin.gif good2.gif

Ehhez kapcsolódva többször láttam azt amit a NARANCS dzsekinél (mert nálam az )
hogy a ternékleírás folytatódna de nem látszik
Bénázás ? formázási hiba ? megjelenítési hiba ?
Köszönöm

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-05 13:18
Létrehozva: #1899

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-02-05 12:45) *
Kezdhetjük fejleszteni a Braille felületet... fejvakar.gif

biggrin.gif biggrin.gif good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-02-05 12:45
Létrehozva: #1900

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-02-05 11:20) *
...
A tisztelt felhasználó meg előbb-utóbb vak.

Kezdhetjük fejleszteni a Braille felületet... fejvakar.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

103 Oldal V  « < 93 94 95 96 97 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-01-22 13:59