IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

10 Oldal V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Foxpost, Vatera Csomagpont
vidaeff
hozzászólás 2018-03-03 19:57
Létrehozva: #121

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2018-03-03 19:52) *
Nem értem ezt a kijelentést. Kizárólag postával szállíttatok, vagy MPL-lel, vagy postakész ajánlott borítékban. Az MPL mindig ott van másnapra, a levél is hamar, gyakran másnap, de 2-3 napon belül mindig. Csomag, vagy levél már több éve nem veszett el, de akkor is kérdés nélkül fizették a 16x-os feladási díjat. Egy baj van velük, hogy viszonylag drágák. De a szolgáltatás minősége teljesen megfelelő.

Ezt kifejtenéd bővebben? mosking.gif

A lakhelyem szerinti kapitányságon e-mail-ban feljelentést tettem. Idő volt, billentyűzet volt, miért ne. mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-03-03 19:52
Létrehozva: #122

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(duarius @ 2018-03-03 19:29) *
... rosszabbak, mint a posta, pedig az már valami!

Nem értem ezt a kijelentést. Kizárólag postával szállíttatok, vagy MPL-lel, vagy postakész ajánlott borítékban. Az MPL mindig ott van másnapra, a levél is hamar, gyakran másnap, de 2-3 napon belül mindig. Csomag, vagy levél már több éve nem veszett el, de akkor is kérdés nélkül fizették a 16x-os feladási díjat. Egy baj van velük, hogy viszonylag drágák. De a szolgáltatás minősége teljesen megfelelő.

IDÉZET(vidaeff @ 2018-03-03 19:45) *
... az akkori ügyet "kriminalizáltam". biggrin.gif ...

Ezt kifejtenéd bővebben? mosking.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2018-03-03 19:45
Létrehozva: #123

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(duarius @ 2018-03-03 19:29) *
Sziasztok,

már december 3. óta küzdök a foxposttal, akkor fordult elő első ízben, hogy a Nyíregyháza-Tesco automata levette az összeget, de nem nyitott ajtót - próbáld újra. Azóta összesen több ezer forinttal károsítottak meg ilyen módon. Nem hogy 30 napon belül, de 90 napon belül sem kaptam vissza egy fillért sem, ami kimeríti a csalás fogalmát. Hiába hivatkoznak a bankra, ez már elégtelen. Ha nem kapom vissza a jövő héten az utolsó forintig a kicsalt összeget, rendőrségi és fogyasztóvédelmi feljelentést teszek. Ezen a fogyasztókárosító magatartáson felül, ami lassan bűncselekménnyé formálódik, az is kifogásolható, hogy nem adnak kellő tájékoztatást, nem biztosítanak kapcsolatot a csomagküldő hálózat működéséért felelős személyekkel. Továbbá nem hajlandók kijavítani a rendszerhibákat sem. Nem tudom, kinek mi a tapasztalata velük, de valami nagy gáz lehet ott. Vigyázzatok velük, hétvégén ne adjatok fel csomagot, mert nincs ügyfélszolgálat, még ajtót se tudtok nyittatni velük. Én a magam részéről befejeztem velük a csomagküldést, rosszabbak, mint a posta, pedig az már valami!

Jó estét! smile.gif Nálam négyszer fordult elő, hogy duplán vették le a pénzt. Ebből kettőt kaptam vissza, a többit leírtam veszteségként. Azoknál nincsenek meg már az utalási adatok, semmi infó. Igen nehézkesen kommunikálnak, nagyon sokára utalnak vissza. A másodiknál kissé felgyorsultak az események, mert az akkori ügyet "kriminalizáltam". biggrin.gif Azt nagyon nem vették jó néven, de viszonylag hamar visszajött a pénz. Természetesen elnézés kérés, vagy jegybanki alapkamat a késedelem miatt nem volt. Nem vagyok tőlük elragadtatva, de ilyen csak ez van a közelben.
--------
Az is nagyon fontos, hogy a feladási procedúrát igen körültekintően kell végrehajtani, és nem szabad érintős módon fizetni. Ez utóbbi körülményre egy viszonylag jóindulatú ügyfélszolgálati munkatársuk hívta fel a figyelmemet. Továbbá a duplázott, triplázott, stb. fizetéseket többször és kitartóan kell reklamálni, mert maguktól nem utalnak vissza.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
duarius
hozzászólás 2018-03-03 19:29
Létrehozva: #124

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-07 19:09
Azonosító: 2 096 226

Sziasztok,

már december 3. óta küzdök a foxposttal, akkor fordult elő első ízben, hogy a Nyíregyháza-Tesco automata levette az összeget, de nem nyitott ajtót - próbáld újra. Azóta összesen több ezer forinttal károsítottak meg ilyen módon. Nem hogy 30 napon belül, de 90 napon belül sem kaptam vissza egy fillért sem, ami kimeríti a csalás fogalmát. Hiába hivatkoznak a bankra, ez már elégtelen. Ha nem kapom vissza a jövő héten az utolsó forintig a kicsalt összeget, rendőrségi és fogyasztóvédelmi feljelentést teszek. Ezen a fogyasztókárosító magatartáson felül, ami lassan bűncselekménnyé formálódik, az is kifogásolható, hogy nem adnak kellő tájékoztatást, nem biztosítanak kapcsolatot a csomagküldő hálózat működéséért felelős személyekkel. Továbbá nem hajlandók kijavítani a rendszerhibákat sem. Nem tudom, kinek mi a tapasztalata velük, de valami nagy gáz lehet ott. Vigyázzatok velük, hétvégén ne adjatok fel csomagot, mert nincs ügyfélszolgálat, még ajtót se tudtok nyittatni velük. Én a magam részéről befejeztem velük a csomagküldést, rosszabbak, mint a posta, pedig az már valami!

+Quote Post
Marcello58
hozzászólás 2018-01-16 22:20
Létrehozva: #125

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-11-27 14:20
Azonosító: 1 902 414

Ha Foxposttal küldök csomagot automatából automatába, akkor van utánvétes feladás? Az automata csak akkor engedi kinyitni az ajtót, ha kifizette a vevő az utánvét-kezelés + a termék árát?

A hozzászólást -Marcello58- szerkesztette a következő időpontban: 2018-01-16 22:24

+Quote Post
vadnyugat_81
hozzászólás 2018-01-02 20:02
Létrehozva: #126

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-10-15 10:35
Azonosító: 2 210 293

Változtak a dijak januártól?

+Quote Post
mikeshadow
hozzászólás 2017-12-22 09:59
Létrehozva: #127

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-01 18:19
Azonosító: 450 375

Kicsit csalódás volt a foxpost, főleg az automatából a házhoz szállítás. Most az MPL jobban teljesített az elmúlt néhány hétben. A DPD-t pedig nem nagyon lehetett rendelni.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-18 16:03
Létrehozva: #128

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(luczhhe @ 2017-12-18 15:43) *
Mire visszamentem elfelejtette, hogy nekem volt vaterás fuvarrendelésem.
(A pénz azért már a folyamat legelején levette a kártyámról.)
Gondoltam, hogy akkor újraindítom a vaterán keresztüli fuvarrendelést.
Na persze, hogy nem lehet. A rendszer szerint nekem nincs eladott árum!!!
Tehát az eredeti kedvezényes fuvarkódomat törölte, újat meg nem ad, mert, hogy felhasználtam. Ja nem , de szerintük igen.
Ügyes....

Állatorvosi ló esete...Különben ha elolvastad volna a tájékoztatásokat, amelyeket egyébként el is fogadtál, akkor nem ért volna ennyi meglepetés.
Azt írod, már az elején levette e pénzt a kártyádról...természetesen, hiszen azzal váltál jogosulttá a csomag elhelyezésére. A nyitott ajtót visszacsuktad. Ezzel befejezettnek tekinti a rendszer a tranzakciót. Azt nem tudhatja, hogy nem tettél be semmit.
A Vatera rendszere egyszer már biztosította, hogy megrendelhesd a szolgáltatást. Szintén nem tudhatja, hogy a csomag mégsem került be az automatába.

Próbálj a Vatera ügyfélszolgálatán segítséget kérni. (az újbóli rendelés reményében)
http://www.vatera.hu/help/contact.php

Egészen biztos, hogy a Foxpostnak is van ügyfélszolgálata. (ha esetleg szeretnéd a pénzedet visszakapni, mivel csomagot nem helyeztél be)

+Quote Post
luczhhe
hozzászólás 2017-12-18 15:43
Létrehozva: #129

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-14 20:26
Azonosító: 2 569 518

A következőképp jártam. Most először próbáltam feladni valamit. Mivel a vaterábn keresztül rendeltem a foxpostos szállítást, gondoltam, hogy nyomtat majd az automata valami matricát az adatokkal.
Nyilván nem így lett.
Viszont automata kérte, hogy a dobozra írjam rá a nevem. Persze nem volt nálam toll.
Jó, gondoltam, akkor kérek vkitől, mert hátha elvesztik és akkor legyen vmi infó a dobozon.
A fiókot becsuktam, hogy addig is tudja más hasznáéni az automatát, amíg én tollat vadászok.
Mire visszamentem elfelejtette, hogy nekem volt vaterás fuvarrendelésem.
(A pénz azért már a folyamat legelején levette a kártyámról.)
Gondoltam, hogy akkor újraindítom a vaterán keresztüli fuvarrendelést.
Na persze, hogy nem lehet. A rendszer szerint nekem nincs eladott árum!!!
Tehát az eredeti kedvezényes fuvarkódomat törölte, újat meg nem ad, mert, hogy felhasználtam. Ja nem , de szerintük igen.
Ügyes....
Tudja vki, hogy lehet aktiválni? Egyelőre se a fosxpost se a vatera oldalán nem találtam olyan emailcímet, ahol érdeklődni lehetne.
És, hogy a pénzemet visszakapom-e? Ki tudja.

+Quote Post
n85wpaNVXf
hozzászólás 2017-12-12 15:01
Létrehozva: #130

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-12 14:37
Azonosító: 2 568 896

Én sem ajánlom senkinek a FoxPost házhoz szolgáltatását, két csomagautomata között oké de házhoz katasztrófa...

SZERDÁN feladtam egy csomagot,
CSÜTÖRTÖK délután vették csak ki a csomagautomatából majd

PÉNTEK reggelre ért csak be a raktárukba, szóval törékeny csomag fagyos kocsiban utazott majd egy éjszakát...ráadásul nemhogy péntek reggel kiszállították volna ha már ott van hanem otthagyták hétvégére a raktárban.

VASÁRNAP este óta viszont
"Futárunk a csomagoddal úton van hozzád.?(2017-12-10)"
üzenet van,

mindjárt
kedd este és gondolom már ma sem fog megérkezni a jelek szerint a címzetthez.
EDDIG 3x próbáltam felvenni a kapcsolatot velük de nem reagálnak semmit, nem lehet őket elérni
a csomag 5 napja azaz 3 munkanapja úton van, semmi információ a nyomkövetésin kívül ami meg nem ér semmit.

Lehet hogy elveszett a csomag vagy ennyire megbízhatatlan a foxpost?

Nyilván a futár nem alszik vele vasárnap este óta valahol az út szélén félúton,
mert a csomaginfó szerint annak kellene lennie...
szóval akkor vissza kellett vinnie a raktárba de erről nincs információ.
Nagyon béna ez a nyomkövetés kb semmi sincs benne.

Összességében a csomag valahol van, de hogy valóban hol ez nagy kérdés,
az ügyfélszolgálat egy nagy nullal, több nap alatt és többszöri megkeresésre sem reagál semmit.
A csomag törékenyként lett feladva, a fagyos levegő sem tesz jót neki ennek ellenére mindjárt egy hete fel lett adva és nincs a címzettnél , az 1-2 nap szállítás kamu, megbízhatatlan szolgáltató!

A hozzászólást -n85wpaNVXf- szerkesztette a következő időpontban: 2017-12-12 15:05

+Quote Post
kornelotto75
hozzászólás 2017-12-11 19:07
Létrehozva: #131

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-05-27 07:21
Azonosító: 2 294 713

Már délután óta próbálok foxpost csomagfeladási kódot kérni , de sikertelenül.
help.gif

+Quote Post
ojkomitic
hozzászólás 2017-12-08 15:43
Létrehozva: #132

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-20 11:36
Azonosító: 1 405 828

Már kb. 1 órája próbálok FOXPOST-tal csomagfeladási kódot rendelni de mindig kidob az oldalról,egyébként ez nem tudom,hogy függ-e tőle de házhoz szállítás és címke nyomtatással lenne az egész,esetleg tudna segíteni nekem ez ügyben,felhívtam a FOXPOST-ot is de ők azt mondták nekem,náluk semmi gond csak a vaterával lehetséges a probléma!

+Quote Post
Satlock
hozzászólás 2017-11-29 19:18
Létrehozva: #133

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-03-17 16:41
Azonosító: 1 431 829

IDÉZET(tibmel75 @ 2017-11-27 18:36) *
Üdv!
Én sem ajánlom a foxpostot senkinek,már egy hete ülnek a kifizetett csomagomon.Nem reagálnak az emailra,nem tájékoztatnak.FELHÁBORÍTÓ.A honlapon azt írják,hogy a szállítási határidő 1-2 munkanap,na persze! Ha csúsznak legalább egy emailt elvárna az ember![font="Arial Black"][/font]Többet nem vásárlok olyan eladótól aki velük szállítat!!!!

Üdv!

Bocsi valamiért nem tudok új hozzászólást indítani ezért csak így válaszként egészíteném ki a fentieket.
Én is egy hete várok a csomagomra. Semmi. Írok emailt, semmi válasz. Beveszek egy nyugtatót - gondoltam megpróbálom telefonon.
Kb. 10 perc után végre tudok beszélni valakivel, aki tájékoztat, hogy a honlapon is fent van, hogy késnek a csomagok. Talán a héten megkapom...??? Kösz...de konkrétum semmi.
Ezek után felmentem a honlapra és valóban találtam erre utaló tájékoztatást. Ezt becopyzom:
"2017. augusztus 16. hír

házhozószállítás kiszállítási idő foxpost

Kedves Ügyfeleink!

Ez úton szeretnénk tájékoztatni titeket, hogy a házhoz szállítással kért csomagok kézbesítése 3-4 napot csúszhat a kiszállítást végző alvállalkozónknál történt váratlan események miatt.

Az ebből fakadó kellemetlenségekért elnézést kérünk! Mindent megteszünk, hogy a helyzetet mielőbb rendezzük."

Augusztus 16.-i a hír. Értitek! Aug. 16. Most akkor ez mi???

Mér egyszer bocsi.

+Quote Post
tibmel75
hozzászólás 2017-11-27 18:36
Létrehozva: #134

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-10-25 19:05
Azonosító: 2 532 373

Üdv!
Én sem ajánlom a foxpostot senkinek,már egy hete ülnek a kifizetett csomagomon.Nem reagálnak az emailra,nem tájékoztatnak.FELHÁBORÍTÓ.A honlapon azt írják,hogy a szállítási határidő 1-2 munkanap,na persze! Ha csúsznak legalább egy emailt elvárna az ember![font="Arial Black"][/font]Többet nem vásárlok olyan eladótól aki velük szállítat!!!!

+Quote Post
Csucsut
hozzászólás 2017-11-21 10:25
Létrehozva: #135

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-11-21 10:21
Azonosító: 2 552 474

Kaptam egy levelet a foxposttól, a lényege, hogy fejlesztenek, ezért megemelik a díjakat:
"A fejlesztésekből adódó többlet költségek miatt árainkat november 27-től az alábbiak szerint módosítjuk:..."
Ez vajon érinti a vaterás díjakat is?

+Quote Post
Almaleve
hozzászólás 2017-10-25 23:19
Létrehozva: #136

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2016-06-06 19:40
Azonosító: 2 305 173

Én eddig teljesen elégedett voltam a Foxposttal, de mivel segélyből élek dühít, hogy kétszer kellett kifizetni a csomagdíjat egy vacak 500 FT-os termékre. Felhívtam az eladót azt mondta neki is kétszer húzta le a kártyáját. Hoppá akkor háromszori díj, mert hiába írtam be a nyitókódot bankkártyát kért és újabb 479 Ft húzott le. Ráadásul a vett Winchester olvasási hibás is lett. Másik platformon meg a GLS darabokba adta át egy eladott WC csészémet, 1990 FT -os szállítási díj mellett amikor mondtam, hogy törékeny. Nos ma még itt tartunk csak ez a 21. század

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-24 15:23
Létrehozva: #137

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(MenViki @ 2017-10-24 16:01) *
Üdv!
Nagyot csalódtam a Foxpost-ban!Régóta ajánlottam mindenkinek, milyen praktikus és kedvező az ára..1 hete várom a csomagom Budaörsre!Ma kaptam egy sms-t, hogy holnap menjek oda x-y idő között és akkor átvehetem..ezért nem postással rendeltem a csomagot!Az automatának pont az a lényege, hogy bármikor átvehetem 3 napon belül!
Többet biztos, hogy nem velük kérem a csomagom!Az MPL automatába 90 forinttal volt drágább és 1 nap alatt megkaptam!!
Üdv,
Viki

MPL automatánál is az a bevett szokás, hogy ha nincs üres automata, akkor egy hét után mehet érte a postára a címzett.

+Quote Post
MenViki
hozzászólás 2017-10-24 15:01
Létrehozva: #138

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-28 11:28
Azonosító: 1 605 791

IDÉZET(Mvago701 @ 2017-10-10 19:40) *
Szia!

Ugyanígy jártam az Auchan Soroksár automatánál, 2 hete...Állítólag hetente egyszer indítanak visszautalást...Kíváncsi vagyok... blink.gif

Üdv!
Nagyot csalódtam a Foxpost-ban!Régóta ajánlottam mindenkinek, milyen praktikus és kedvező az ára..1 hete várom a csomagom Budaörsre!Ma kaptam egy sms-t, hogy holnap menjek oda x-y idő között és akkor átvehetem..ezért nem postással rendeltem a csomagot!Az automatának pont az a lényege, hogy bármikor átvehetem 3 napon belül!
Többet biztos, hogy nem velük kérem a csomagom!Az MPL automatába 90 forinttal volt drágább és 1 nap alatt megkaptam!!
Üdv,
Viki

+Quote Post
twinpix
hozzászólás 2017-10-19 09:58
Létrehozva: #139

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-10-19 09:55
Azonosító: 2 526 994

Jó napot kedves emberek! Van valakinek tapasztalata arról hogyan lehet Foxpost kódot illetve a Foxpost rendelést törölni? Inkább DPD-t választanék...
Üdv

twinpix

+Quote Post
Havanagi
hozzászólás 2017-10-13 06:39
Létrehozva: #140

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-05 18:23
Azonosító: 8 612

IDÉZET(Bigdept @ 2017-10-11 19:50) *
confused.gif
A netbank alatt azt értem, hogy bankja webes alkalmazása, amelyen keresztül eléri a számlájához kapcsolódó szolgáltatásokat. Ezt tudomásom szerint minden bank ingyenesen biztosítja, amelyiknek van ilyen. Mi az a sima online bank?

Bocs, a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagyok, a mobilbankra gondoltam.Na,az nem lesz.Egyébként több,mint 20 éve van netbankom-

+Quote Post

10 Oldal V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-21 11:14