IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

103 Oldal V  « < 90 91 92 93 94 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zpepe26
hozzászólás 2010-02-17 13:47
Létrehozva: #1821

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Eblepetes @ 2010-02-17 12:43) *
Szia! Te szakérted ezt a postai díj továbbszámlázását? (Ha nem te, akkor bárki másnak is megköszönöm ha tudná rá a választ...)
Ez már régi kérdés nálam, de nem tudom igazán hogyan szabályos. Ha nem AM hanem ÁFÁ-s valaki, akkor hogy számlázza le, hogy az biztos jó is legyen (az apeh-nak)? Mi a helyes a sima levélként, küldött dolgok esetében (mert hogy úgy láttam a posta 0%-al állítja ki a számlát ezek feladásáról) és mi a helyzet pl az időgarantált csomagok esetében (ahol viszont ÁFA-s számlát adnak ki). És akkor mi van, ha nem a teljes postai díjat fizeti a vevő mert egy részét átvállaljuk? Minek nevezzem a számlán és hány %-al írjam ezekben az esetekben? Fel kell tüntetni hogy közvetített szolgáltatás? Szóval van náhány homályos pont számomra....

Legjobb tudomásom szerint:
A fő tevékenységedhez tartozó ÁFA kulccsal kell továbbszámláznod a postai díjat. Ha az levél, akkor rá kell raknod az ÁFA összegét, és a vevő ha magánszemély, akkor elbukta, ha nem magánszemély, akkor meg visszatudja igényelni.
Ha nem a teljeset fizeti a vevő, akkor csak annyit írsz a számlára, amennyit tovább is hárítasz felé (az ÁFA szabály figyelembe vételével).
Ha valaki nem ÁFA alany, akkor az üzleti csomag postáját ÁFA nélkül számlázza tovább a teljes (bruttó) összeget.

Én minden esetben "postaköltség áthárítás"-t írok, függetlenül attól, hogy a teljes, vagy kisebb összeget számlázok tovább.

A hozzászólást -zpepe26- szerkesztette a következő időpontban: 2010-02-17 13:48

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."
Go to the top of the page

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2010-02-17 13:06
Létrehozva: #1822

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 13:57
Azonosító: 425 174

IDÉZET(Eblepetes @ 2010-02-17 12:43) *
Szia! Te szakérted ezt a postai díj továbbszámlázását? (Ha nem te, akkor bárki másnak is megköszönöm ha tudná rá a választ...)
Ez már régi kérdés nálam, de nem tudom igazán hogyan szabályos. Ha nem AM hanem ÁFÁ-s valaki, akkor hogy számlázza le, hogy az biztos jó is legyen (az apeh-nak)? Mi a helyes a sima levélként, küldött dolgok esetében (mert hogy úgy láttam a posta 0%-al állítja ki a számlát ezek feladásáról) és mi a helyzet pl az időgarantált csomagok esetében (ahol viszont ÁFA-s számlát adnak ki). És akkor mi van, ha nem a teljes postai díjat fizeti a vevő mert egy részét átvállaljuk? Minek nevezzem a számlán és hány %-al írjam ezekben az esetekben? Fel kell tüntetni hogy közvetített szolgáltatás? Szóval van náhány homályos pont számomra....

Ezek szerint cégként csinálod.
Szerintem kérj írásos útmutatást a könyvelődtől, akkor tuti nem csinálsz rosszat.
Én egyszer megkérdeztem a, mienkétől, de olyan érthetetlen volt számomra, hogy nem is feszegettem a kérdést, mert úgyis futárt használunk, az meg mindig áfás.

Én ennyit szedtem össze róla, de ezek is mindkét megoldást hozzák:
Én úgy értelmeztem eddig, hogy oda kellene konkrétan írni, hogy továbbszámlázott postaköltség, és kizárólag olyan esetben ha feladóvény is van, pl csomag, ajánlott levél, mert akkor hozzá tudod tűzni a feladóvény fénymásolatát, (eredetit nálunk a könyvelő a feladásról készült számlához tűzi hozzá, így ha továbbszámláznánk ahhoz fénymásolatot lehet már csak), és csak olyan termék postázásához ami a tevékenységi körbe van.
-------------------------------------------
"Ha a postadíjszámlákat hozzá tudjátok rendelni a vevőhöz(pl. a feladóvénnyel), akkor kezelhetitek közvetített szolgáltatásnak, és áfa mentesen SZJ szám feltüntetéssel is számlázhatjátok ( a közv. szolg. tényét a számlán fel kell tüntetni). Ha a költséget csak megosztjátok (pl. csomagolásra és postaköltségre X ft-ot számoltok fel), akkor áfa köteles lesz."

---------------------------------------
"...a járulékos költségek mindig felveszik a fő tevékenység áfa-kulcsát. Ez a régi Áfa-tv-ben is így volt, meg most az újban is benne van:

70. § (1) Termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása esetében az adó alapjába beletartoznak:

cool.gif a felmerült járulékos költségek, amelyeket a termék értékesítője, szolgáltatás nyújtója hárít át a termék beszerzőjére, szolgáltatás igénybevevőjére, így különösen: a bizománnyal, egyéb közvetítéssel, csomagolással, fuvarozással és biztosítással összefüggő díjak és költségek.

(2) Az (1) bekezdés cool.gif pontja alkalmazandó abban az esetben is, ha a járulékos díj és költség áthárítása külön megállapodáson alapul.

Tehát eddig sem számlázhattátok volna a postaköltséget áfa-mentesen, hanem a fő tevékenység Áfa-kulcsával (5%), és így kell eljárni most is. Az áthárított postaktg. összege pedig a két fél közötti szerződéstől függ. Ha abban úgy van megfogalmazva,hogy a ténylegesen felmerült költségeket háríthatjátok át, akkor az engedménnyel csökkentett összeget kell számlázni. Nyilván valamilyen bizonylat kellett a számlához, hogy mi alapján annyi a postagktg, amennyi. A szerződést kell megnézni, abban mi szerepel. De mindenképpen Áfás."

---------------------------------------
"1. közvetített szolgáltatás: a gazdálkodó által saját nevében vásárolt és a harmadik személlyel (a megrendelővel) kötött szerződés alapján, a szerződésben rögzített módon részben vagy egészben, de változatlan formában továbbértékesített (továbbszámlázott) szolgáltatás; közvetített szolgáltatásnál a gazdálkodó vevője és nyújtója is a szolgáltatásnak, a gazdálkodó a vásárolt szolgáltatást részben vagy egészben közvetíti úgy, hogy a megrendelővel kötött szerződésből a közvetítés lehetősége, a számlából a közvetítés ténye, vagyis az, hogy a gazdálkodó nemcsak a saját, hanem az általa vásárolt szolgáltatást is értékesíti változatlan formában, de nem feltétlenül változatlan áron, egyértelműen megállapítható;

Nem pont sima posta költséggel kapcsolatban:

Számviteli kérdés Hogyan kell elszámolni a vevőink részére postai utánvéttel küldött termékek utáni utánvét díját, ha a számlában a termék eladási árát és a postai utánvét díját elkülönítetten tüntetjük fel? Tekinthető-e a postai szolgáltatás ebben az esetben közvetített szolgáltatásnak?

A közvetített szolgáltatás számviteli törvény szerinti fogalmába a gazdálkodó által saját nevében vásárolt és a megrendelővel kötött szerződés alapján változatlan formában továbbértékesített szolgáltatások tartoznak bele akkor, ha a megrendelővel kötött szerződésből a közvetítés lehetősége, a megrendelőnek benyújtott számlából a közvetítés ténye egyértelműen megállapítható.
A kérdés szerinti esetben az eladó a postai szolgáltatást változatlan formában adja tovább a megrendelő részére. A közöttük lévő szerződéses kapcsolatban, ha az eladó felhívta a vevő figyelmét arra, hogy a megrendelt árucikket postai utánvéttel (azaz más vállalkozás közreműködő szolgáltatásnyújtásával) fogja megkapni, akkor a közvetítés lehetőségét a megrendelő elfogadta. Ha az eladó a számlában a postai szolgáltatás díját elkülönítetten - a megfelelő szolgáltatási számmal ellátva a tételt -, közvetített szolgáltatásként megjelölve szerepelteti, külön meghatározva és feltüntetve annak értékét, akkor az eladó számviteli elszámolásaiban közvetített szolgáltatásként számolhatja el annak összegét.
A konkrét számviteli elszámolásban a postai szolgáltatás eladóhoz beérkezett, elismert számlájának értékét a termékértékesítés teljesítésével egyidejűleg kell ráfordításként (eladott - közvetített - szolgáltatásként) könyvelni. Így biztosítható a közvetített szolgáltatás elszámolása során az eladónál a bevétel és a ráfordítás azonos időszakhoz történő hozzárendelése. A megrendelő a kapott termék beszerzési értékét növelő tételként számolja el a számlában megfizetett postai utánvét díját."

+Quote Post
Eblepetes
hozzászólás 2010-02-17 12:43
Létrehozva: #1823

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-06 21:55
Azonosító: 825 999

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-02-16 16:26) *
Úgy jó.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-17 10:34
Létrehozva: #1824

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Surika @ 2010-02-16 20:00) *
de akkor nekem a vatera kiszámlázza mint aukciót.

Kedves Surika!

Ha biztosnak tűnik az eladás, érdemes rászánni azt az 5-40 Ft-ot.

Más is így csinálja.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-16 20:19
Létrehozva: #1825

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-02-16 16:26) *
Úgy jó.

Köszönöm. Ezekkel a dolgokkal annyi bajom van. Megcsinálom, ha megmondják, hogy mit kell, de ez nem az én világom. Másképpen jár az agyam. unsure.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2010-02-16 20:00
Létrehozva: #1826

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 18:06
Azonosító: 314 976

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-02-16 10:54) *
Én is ezt a megoldást pártolnám.
thank_you.gif

de akkor nekem a vatera kiszámlázza mint aukciót.

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-02-16 16:26
Létrehozva: #1827

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-16 15:45) *
Nem jelölöm az ÁFA-t . Egyáltalán. Csak odaírom, hogy szállítási költség X Ft. A közbülső mezőket kihagyom. Számlám van róla. Asszem a posta sem jelöl ÁFA-t. De mivel átutalásos, megvan a bankszámla forgalomban is ezért valahogyan fel kell tüntetnem. Én egyébként AM vagyok.

Úgy jó.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-16 15:45
Létrehozva: #1828

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(royalroyal @ 2010-02-16 15:05) *
A 10 ft-ot írd hozzá a termék árához.
A vaterának tökmindegy, mert nem te kérted.
Ha egyéb bevételt írsz, akkor abba beleköthetnek ha ellenőrzést kapsz apeh-tól, és a könyvelő se röpdös örömébe ha ilyet lát.
A postaköltséget hogy számlázod tovább?
áfásan, vagy áfa nélkül?

Nem jelölöm az ÁFA-t . Egyáltalán. Csak odaírom, hogy szállítási költség X Ft. A közbülső mezőket kihagyom. Számlám van róla. Asszem a posta sem jelöl ÁFA-t. De mivel átutalásos, megvan a bankszámla forgalomban is ezért valahogyan fel kell tüntetnem. Én egyébként AM vagyok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2010-02-16 15:05
Létrehozva: #1829

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 13:57
Azonosító: 425 174

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-16 08:56) *
Sziasztok!
Zpepe, elsősorban rád számítok, de minden számlaadó véleménye érdekel.
Megírom a postaköltséget a vevőnek, pl. 500+390=890 Ft
Átutalási számla, és mivel a számlaszámomra érkezik a szállítási költség is, azt is feltüntetem a számlán.
Vevő 900-at utal, mert kerekít.
Nekem, mennyit kell sz.k.-ként írnom?
Ha a 390-et írom, akkor nem egyezik a számlaforgalmam a valósággal. Ha pedig 400-at írok, akkor a Vatera szabályzata ellen vétek, mert pontosan annyit számolhatok fel, amennyi a valós költség.
Ez itt csak 10 Ft, de az elv a lényeg.

A 10 ft-ot írd hozzá a termék árához.
A vaterának tökmindegy, mert nem te kérted.
Ha egyéb bevételt írsz, akkor abba beleköthetnek ha ellenőrzést kapsz apeh-tól, és a könyvelő se röpdös örömébe ha ilyet lát.
A postaköltséget hogy számlázod tovább?
áfásan, vagy áfa nélkül?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-16 13:06
Létrehozva: #1830

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-02-16 12:54) *
Több megoldás van szerintem:
-visszautalod a 10 Ft-ot (macerás, bonyolult, többe kerül a leves mint a hús, stb),
-400 Ft-ot írsz a postaköltség mellé a számlán (én ezt tenném),
-kerekítésben elkönyveled a 10 Ft-ot mint "egyéb bevételt"

A vatera szabályzat ellen nem vétesz, mert Te nem kértél többet a valós postaköltségnél. Szerintem.

Ó köszönöm air_kiss.gif , természetesen nem jól csináltam, mert 390-et írtam a számlára, de akkor ezentúl így fogom. victory.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-02-16 12:54
Létrehozva: #1831

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-16 08:56) *
Sziasztok!
Átutalási számla, és mivel a számlaszámomra érkezik a szállítási költség is, azt is feltüntetem a számlán.
Ha a 390-et írom, akkor nem egyezik a számlaforgalmam a valósággal. Ha pedig 400-at írok, akkor a Vatera szabályzata ellen vétek, mert pontosan annyit számolhatok fel, amennyi a valós költség.

Több megoldás van szerintem:
-visszautalod a 10 Ft-ot (macerás, bonyolult, többe kerül a leves mint a hús, stb),
-400 Ft-ot írsz a postaköltség mellé a számlán (én ezt tenném),
-kerekítésben elkönyveled a 10 Ft-ot mint "egyéb bevételt"

A vatera szabályzat ellen nem vétesz, mert Te nem kértél többet a valós postaköltségnél. Szerintem.

--------------------

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-02-16 10:54
Létrehozva: #1832

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Surika @ 2010-02-16 09:30) *
Kérdésem az lenne, hogy egy felhasználó keres cuccot. nekem van.

ha képet kér, és feltöltöm mondjuk a kepfeltoltes.hu oldalra és belinkelem ahová a topict nyitotta az sértés, és törölni fogják? vagy hogy mutassam meg neki?

IDÉZET(Lecsike @ 2010-02-16 09:39) *
Szerintem meg, tedd fel neki zárt aukcióra és akkor megtudja nézni, ha meg tetszik neki, akkor engedélyezed neki a vásárlást thank_you.gif

Én is ezt a megoldást pártolnám.
thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2010-02-16 09:39
Létrehozva: #1833

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 11:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

IDÉZET(Surika @ 2010-02-16 09:30) *

ha képet kér, és feltöltöm mondjuk a kepfeltoltes.hu oldalra és belinkelem ahová a topict nyitotta az sértés, és törölni fogják? vagy hogy mutassam meg neki?

Szerintem meg, tedd fel neki zárt aukcióra és akkor megtudja nézni, ha meg tetszik neki, akkor engedélyezed neki a vásárlást thank_you.gif

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2010-02-16 09:30
Létrehozva: #1834

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 18:06
Azonosító: 314 976

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-16 08:56
Létrehozva: #1835

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zebutabu
hozzászólás 2010-02-14 22:41
Létrehozva: #1836

Lelkes fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-23 18:08
Innen: a Tibi mellett
Azonosító: 1 742

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-14 14:33) *
Az jó jel, hogy még nem kaptam még meg a porcelánt?
És egyáltalán ezt az igényét meddig tarthatja fenn? Ha egy év múlva küldi, akkor mi van?
És mi van, ha összetörve érkezik, mert pocsék módon csomagol?
Ezek a kérdések az elmúlt napok várakozásában születtek.

Tehát még semmi előre lépés nem volt.
Jó jelnek mondhatjuk, ha eláll a reklamációtól.
Rajtad múlik meddig tart a játszma. Talán figyelmeztetni kellene.
Ha törötten érkezik, azt már vesztességként kell elkönyvelned..............vagy lefotózod és kéred az árát.
Már érdeklődni akartam ebben az ügyben, most már nem kell, megelőztél.

Ez csak az én álláspontom. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-02-14 14:33
Létrehozva: #1837

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-02-07 20:54) *
Megírom a végét mindenképpen, mert ha én okulhatok belőle, talán másnak is hasznára válik.

Az jó jel, hogy még nem kaptam még meg a porcelánt?
És egyáltalán ezt az igényét meddig tarthatja fenn? Ha egy év múlva küldi, akkor mi van?
És mi van, ha összetörve érkezik, mert pocsék módon csomagol?
Ezek a kérdések az elmúlt napok várakozásában születtek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
joces46
hozzászólás 2010-02-13 21:06
Létrehozva: #1838

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-09-26 08:45
Azonosító: 202 135

IDÉZET(dory005 @ 2010-02-13 21:00) *
hali!! nem tudna nekem vki segiteni?? új vaterás vagyok! és a kérdésem a következő!! más telefonszámáráról tudom magam hitelesíteni??

Kedves dory005!Amint látom sikerült!!Vagy mit akarsz még hitelesiteni?

+Quote Post
dory005
hozzászólás 2010-02-13 21:00
Létrehozva: #1839

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-02-13 20:57
Azonosító: 1 000 986

hali!! nem tudna nekem vki segiteni?? új vaterás vagyok! és a kérdésem a következő!! más telefonszámáráról tudom magam hitelesíteni??

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-02-13 00:55
Létrehozva: #1840

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Lecsike @ 2010-02-12 23:53) *
Rákerestem rolleyes.gif mert a gugli a barátom mosking.gif
Érdekes dolog ez ... pro és kontra ... de mindentől függetlenül a Königswerk az Königswerk laugh1.gif

no comment.... sad.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post

103 Oldal V  « < 90 91 92 93 94 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-28 23:15