IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

771 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás 2019-05-21 19:04
Létrehozva: #21

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VALENTINSON @ 2019-05-21 19:12) *
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Ti 1 óra vagy 1 nap alatt hány darab terméket tudtok feltölteni az oldalra? Akár hagyományosan vagy a PST tömeges termékfeltöltő szoftverrel?
(Egyszerűbb termékekre gondolok, legyen pl. könyv, dvd vagy ilyesmi.)

Több ezer termékem van, gondoltam amolyan webáruház stílusban felvenni alkalmazottat és feltölteni, de nekem 8 óra alatt csak 80-90 db-ot sikerült, és mivel csak könyvből van 3000 db-om, esélytelennek tűnik.
Nálam van a baj (elavult számítógép, lassú internet, én), vagy másnak is ilyen intenzitásban megy?

Köszönettel:
VALENTINSON

Én, ha nekifekszem és a fényképek megvannak, akkor sokkal többet tudnék. De ez már egy 10 év alatt kialakult rutin. Csináld, és belejössz.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VALENTINSON
hozzászólás 2019-05-21 18:12
Létrehozva: #22

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-23 15:09
Azonosító: 2 575 933

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Ti 1 óra vagy 1 nap alatt hány darab terméket tudtok feltölteni az oldalra? Akár hagyományosan vagy a PST tömeges termékfeltöltő szoftverrel?
(Egyszerűbb termékekre gondolok, legyen pl. könyv, dvd vagy ilyesmi.)

Több ezer termékem van, gondoltam amolyan webáruház stílusban felvenni alkalmazottat és feltölteni, de nekem 8 óra alatt csak 80-90 db-ot sikerült, és mivel csak könyvből van 3000 db-om, esélytelennek tűnik.
Nálam van a baj (elavult számítógép, lassú internet, én), vagy másnak is ilyen intenzitásban megy?

Köszönettel:
VALENTINSON

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2019-05-12 08:35
Létrehozva: #23

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

Licitálok egy termékre. Tudom, hogy automatikus licit van beállítva, és előttem X felhasználó már beütött egy nagyobb összeget. A rendszer kiírja a legkisebb ajánlható összeget. OK. beütök egy ennél nagyobbat, elküld, a következő képernyő meg tájékoztat, hogy elküldésre került az összeg, de X felhasználó túllicitált, újabb legkisebb ajánlható összeg... beütök egy újabb ennél nagyobb összeget, újabb képernyő azzal, hogy OK, de X felhasználó túllicitált. Legkisebb ajánlható összeg... Ok, újabb nagyobb licit, következő képernyő, licit sikeresen elküldve, de X felhasználó túllicitált, újabb legkisebb ajánlható összeg...

Azt gondolom, a legkisebb ajánlható összeg kiírásával van probléma. OK, tudom,a legnagyobb licit titkos. Vagy az a szöveg problémás, hogy túllicitáltak. Miért nem azt írja, hogy az általam megadott összeg nem éri el az aktuálisan felajánlott legnagyobb összeget? Minek szaporítani a rekordokat? Vagy az aktuálisan felajánlható összeg miért nem lehet a legmagasabb felajánlott összeg + licitlépcső?

A hozzászólást -Bigdept- szerkesztette a következő időpontban: 2019-05-12 08:36

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2019-04-20 11:46
Létrehozva: #24

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-04-20 12:10) *
Kedves zpepe26!

Ha csak a városrészre vonatkozott a kérdése, akkor annak megfelelően kellett volna megfogalmazni. A "Hol tudnánk találkozni?" kérdés viszont leginkább pontos címre értelmezhető, ezt viszont csak leütés után egyeztethetik a felek a privát elérhetőségeken keresztül.

De természetesen nem vonjuk kétségbe a jóhiszeműségét, ezért az üzenőrendszer használatára vonatkozó korlátozást idő előtt feloldottuk.

Kedves VateraBenz,

köszönöm szépen.

További szép hétvégét és Húsvéti ünnepet:

zpepe26

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-04-20 11:10
Létrehozva: #25

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zpepe26 @ 2019-04-20 06:16) *
Kedves VateraBenz,

nem teljesen értek egyet azzal, hogy letiltottak az üzenőrendszer használatáról.
Az a problémám, hogy ha a terméklapon megjelenhet olyan infó, hogy személyes átvétel Szombathelyen lehetséges, akkor miért nem lehet a termék levelezésében rákérdezni arra, hogy Budapesten belül hol tudunk találkozni. Én nem szabályzatot sérteni szerettem volna, csak nekem nem mindegy, hogy Soroksár, vagy Rákospalota. Ha azt írtam volna az üzenetben, hogy az "Alsódögpusztasági út 123 szám alatt találkozunk 25-én 13:26-kor", akkor értem, hogy letiltanak, de nem erről volt szó az üzenetben. Mivel nem Bp-i vagyok, nekem az időpontok sem olyanok, hogy bármikor ott tudok lenni (hozzáteszem még Szombathelyen sem egyszerű összehozni egy személyes átadást, nem hogy egy több mint hússzor akkora városban).

De ettől függetlenül tudomásul veszem, de nem értek vele egyet.

Kedves zpepe26!

Ha csak a városrészre vonatkozott a kérdése, akkor annak megfelelően kellett volna megfogalmazni. A "Hol tudnánk találkozni?" kérdés viszont leginkább pontos címre értelmezhető, ezt viszont csak leütés után egyeztethetik a felek a privát elérhetőségeken keresztül.

De természetesen nem vonjuk kétségbe a jóhiszeműségét, ezért az üzenőrendszer használatára vonatkozó korlátozást idő előtt feloldottuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2019-04-20 05:16
Létrehozva: #26

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

Kedves VateraBenz,

nem teljesen értek egyet azzal, hogy letiltottak az üzenőrendszer használatáról.
Az a problémám, hogy ha a terméklapon megjelenhet olyan infó, hogy személyes átvétel Szombathelyen lehetséges, akkor miért nem lehet a termék levelezésében rákérdezni arra, hogy Budapesten belül hol tudunk találkozni. Én nem szabályzatot sérteni szerettem volna, csak nekem nem mindegy, hogy Soroksár, vagy Rákospalota. Ha azt írtam volna az üzenetben, hogy az "Alsódögpusztasági út 123 szám alatt találkozunk 25-én 13:26-kor", akkor értem, hogy letiltanak, de nem erről volt szó az üzenetben. Mivel nem Bp-i vagyok, nekem az időpontok sem olyanok, hogy bármikor ott tudok lenni (hozzáteszem még Szombathelyen sem egyszerű összehozni egy személyes átadást, nem hogy egy több mint hússzor akkora városban).

De ettől függetlenül tudomásul veszem, de nem értek vele egyet.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-04-12 20:42
Létrehozva: #27

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2019-04-12 00:07) *
Az értékelés leadása (részletes+szöveges) után újabban miért kell újra értékelni, minősíteni az adásvételt?

Nem újabban és nem kell smile.gif
Jó ideje így van és nem kötelező.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2019-04-11 23:07
Létrehozva: #28

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Az értékelés leadása (részletes+szöveges) után újabban miért kell újra értékelni, minősíteni az adásvételt?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-03-30 20:23
Létrehozva: #29

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(trendy17 @ 2019-03-29 11:01) *
Szia!
Bizony...a régi szép idők!Nem most éli fénykorát a vatera,ez tény.Sokan elmentek,de talán még mindig ez a legmegbízhatóbb oldal a vevők szemszögéből,ezért maradtam én is eladóként.
Más oldalakon,(tekintve hogy nálam a személyes átvétel elenyésző),10 érdeklődőből van 1-2 tényleges vásárló,itt azért még mindig lényegesen jobb az arány.
Az eladóknak a feltöltési díj,a vevőknek az egyre dráguló posta az,ami gátló tényező szerintem.

Nem gondolom, hogy a FD és a postaköltség zavaró tényező, mindenhol van postaköltség, a FD pedig már évek óta benne van a rendszerben.
Fénykorában a Vatera gyakorlatilag egyeduralkodó volt, nem is hiszem, hogy nagyon sok webáruház lett volna. Mára nem csak a webáruházak szaporodtak meg, jobbak lettek az apróhirdetési oldalak is. Amennyi ember elment, annyi, vagy több jött is, és persze még ott vannak a kék vásárlók, akik szinte webáruházként kezelik a Vaterát. Szóval azért nincs szerintem túl nagy baj.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
trendy17
hozzászólás 2019-03-29 11:01
Létrehozva: #30

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-14 08:24
Azonosító: 353 034

IDÉZET(erika197910 @ 2019-03-18 13:57) *
Sziasztok! Sajnos azt tapasztalom, hogy itt már nem nagyon lehet semmit eladni. Elég sok mindent feltöltöttem az elmúlt hetekben de semmit se sikerült eladni. Mindig törölnöm kellett mert más oldalon talált gazdára. Régen nagyon pörgött az eladás, legalábbis nálam. Lehet el is pártolok teljesen innen mint eladó, mert csak feleslegesen fizetem a feltöltési összegeket így. Eladó is sokkal kevesebb, sok kedvenc eladóm nem hirdet már sad.gif Más is ezt tapasztalja vagy csak nálam ilyen pocsék az egész?

Szia!
Bizony...a régi szép idők!Nem most éli fénykorát a vatera,ez tény.Sokan elmentek,de talán még mindig ez a legmegbízhatóbb oldal a vevők szemszögéből,ezért maradtam én is eladóként.
Más oldalakon,(tekintve hogy nálam a személyes átvétel elenyésző),10 érdeklődőből van 1-2 tényleges vásárló,itt azért még mindig lényegesen jobb az arány.
Az eladóknak a feltöltési díj,a vevőknek az egyre dráguló posta az,ami gátló tényező szerintem.

+Quote Post
fanyűvő
hozzászólás 2019-03-28 10:31
Létrehozva: #31

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-30 07:36
Azonosító: 157 414

Valóban nem pörög már úgy a Vatera, ami részben a több hirdetési felület miatt is van de sok hiba van a "megújult Vaterával" is. Például a listában megtalál valaki egy terméket x kikiáltási árral, x villámárral. Rákatt, megjelenik a terméklap és mi tünik fel elsőre? Legfelül vastagon szedve "fix ár x ft". Ami megegyezhet a villámárral de nem az és lényegesen magasabb lehet az elsődleges kikiáltási árnál, amin megakadt a szeme. Nagyon halványan (szinte láthatatlanul) ott van egy kis keretben a kikiáltási ár. De az esetek többségében az már nem érdekli. Csak gyakorlott vaterás látja át a többség becsukja és keres tovább. Szóval szerintem ez így nem jó a vevőnek, nem jó az eladónak és nem jó a vaterának. Érdemes lenne felülvizsgálni.

+Quote Post
erika197910
hozzászólás 2019-03-18 13:57
Létrehozva: #32

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-08-22 14:08
Azonosító: 2 069 125

Sziasztok! Sajnos azt tapasztalom, hogy itt már nem nagyon lehet semmit eladni. Elég sok mindent feltöltöttem az elmúlt hetekben de semmit se sikerült eladni. Mindig törölnöm kellett mert más oldalon talált gazdára. Régen nagyon pörgött az eladás, legalábbis nálam. Lehet el is pártolok teljesen innen mint eladó, mert csak feleslegesen fizetem a feltöltési összegeket így. Eladó is sokkal kevesebb, sok kedvenc eladóm nem hirdet már sad.gif Más is ezt tapasztalja vagy csak nálam ilyen pocsék az egész?

+Quote Post
arany
hozzászólás 2019-03-14 15:08
Létrehozva: #33

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 19:57
Azonosító: 1 108

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-03-14 08:09) *
Kedves arany!

1. Ingyenes.
2. 7 napon belül készül el az eredmény.
3. Ha a fotók alapján a galéria arra érdemesnek tartja a festményt, akkor jelzi a hirdető felé, hogy bevizsgálná. Szakvéleményt nyilván csak ez utóbbi, tényleges szakértői vizsgálatot követően tudnak adni.

Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-03-14 08:09
Létrehozva: #34

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(arany @ 2019-03-13 16:53) *
Kedves Benz! Festmény eladásnál van olyan opció, hogy mielőtt feltöltöm, el lehet küldeni a a fotókat egyik Galériának, eredetvizsgálatra. A válasz megérkezése után jelenik csak meg hirdetésem a vaterán. Ezzel kapcsolatos kérdéseim lennének, mivel nem találtam máshol infót!
1. Mennyi a vizsgálat díja? 2. Mennyi ideig tart a vizsgálat? 3. Fotók alapján mennyire lehet valós egy ilyen szakvélemény egy értékes festmény esetében, mit vállalt a galéria? Köszönöm!

Kedves arany!

1. Ingyenes.
2. 7 napon belül készül el az eredmény.
3. Ha a fotók alapján a galéria arra érdemesnek tartja a festményt, akkor jelzi a hirdető felé, hogy bevizsgálná. Szakvéleményt nyilván csak ez utóbbi, tényleges szakértői vizsgálatot követően tudnak adni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
arany
hozzászólás 2019-03-13 16:53
Létrehozva: #35

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 19:57
Azonosító: 1 108

Kedves Benz! Festmény eladásnál van olyan opció, hogy mielőtt feltöltöm, el lehet küldeni a a fotókat egyik Galériának, eredetvizsgálatra. A válasz megérkezése után jelenik csak meg hirdetésem a vaterán. Ezzel kapcsolatos kérdéseim lennének, mivel nem találtam máshol infót!
1. Mennyi a vizsgálat díja? 2. Mennyi ideig tart a vizsgálat? 3. Fotók alapján mennyire lehet valós egy ilyen szakvélemény egy értékes festmény esetében, mit vállalt a galéria? Köszönöm!

A hozzászólást -arany- szerkesztette a következő időpontban: 2019-03-13 16:55

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-28 12:17
Létrehozva: #36

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-02-28 12:14) *
Igaz smile.gif

thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-02-28 12:14
Létrehozva: #37

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2019-02-28 12:04) *
Igazán nem szeretek Önnek ellentmondani, de az is lehet, hogy az aukció az opció bevezetése előtt lett indítva. smiley-scared003.gif

Igaz smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-28 12:04
Létrehozva: #38

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-02-28 11:42) *
Tisztelt erika197910!

Nem kötelező az opció használata, de ha egy eladó nem él a lehetőséggel, az önmagáért beszél.

Igazán nem szeretek Önnek ellentmondani, de az is lehet, hogy az aukció az opció bevezetése előtt lett indítva. smiley-scared003.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2019-02-28 12:04

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-02-28 11:42
Létrehozva: #39

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(erika197910 @ 2019-02-28 09:07) *
Sziasztok! Nekem rémlik rosszul, hogy fel kellene tüntetni a terméknél ha nem eredeti? Nézegettem cipőt, de nem merek rendelni, mert sehol nincs feltüntetve, hogy eredeti lenne. kb. 20-at megnéztem abból ketten írták csak, hogy replika, máshol semmi infó. Előre is köszi a választ

Tisztelt erika197910!

Nem kötelező az opció használata, de ha egy eladó nem él a lehetőséggel, az önmagáért beszél.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
erika197910
hozzászólás 2019-02-28 09:07
Létrehozva: #40

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-08-22 14:08
Azonosító: 2 069 125

Sziasztok! Nekem rémlik rosszul, hogy fel kellene tüntetni a terméknél ha nem eredeti? Nézegettem cipőt, de nem merek rendelni, mert sehol nincs feltüntetve, hogy eredeti lenne. kb. 20-at megnéztem abból ketten írták csak, hogy replika, máshol semmi infó. Előre is köszi a választ

+Quote Post

771 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-11-22 07:28