IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

771 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
ecollector
hozzászólás 2019-02-22 18:48
Létrehozva: #41

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-03-05 23:20
Azonosító: 2 443 975

IDÉZET(zejopy @ 2019-02-22 11:30) *
Nekem kb 7 éve ugyanezt javasolta Benz. Szófogadóan eltettem a csomagot, csak egy könyv volt. Tavaly bontottam ki, nem is tudom, mit csináltam vele, de mostanra már biztosan elévült.mosking.gif
Nagyon belejöttél a negatív osztásba.laugh.gif Szerintem tedd el azt cuccot, és várj. Igazából nem is jogos a negatív, hiszen fizetett.smile.gif

Végül is elfér, csak azt nem tudom mit csinálok, ha ő ad egy negatívot, hogy "fizettem és nem küldte el a terméket, fúúúújjj", majd elküldom az ügyfélszolgálatnak az időközben tengerikígyó-hosszúságúra duzzadó, egyoldalú levelezésünket biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-22 11:30
Létrehozva: #42

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(ecollector @ 2019-02-22 10:10) *
Kedves Benz, jövő hét vasárnapig küldözgetem neki még szorgalmasan a leveleket, meg próbálkozom valahogy telefonon elérni - ha nem járok sikerrel, utána hétfőn visszautalom a pénzét és bevésem a negatívot, azért ne legyek már ingyen raktár... Ha ennyire nem érdekli, én nem tudok mit csinálni (pláne, hogy ha bármi baja történik az árunak én vagyok a felelős érte, hisz kifizette)

Nekem kb 7 éve ugyanezt javasolta Benz. Szófogadóan eltettem a csomagot, csak egy könyv volt. Tavaly bontottam ki, nem is tudom, mit csináltam vele, de mostanra már biztosan elévült.mosking.gif
Nagyon belejöttél a negatív osztásba.laugh.gif Szerintem tedd el azt cuccot, és várj. Igazából nem is jogos a negatív, hiszen fizetett.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-22 10:10
Létrehozva: #43

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-02-21 20:59) *
Semmit. Majd jelentkezik a kedves vevő, ha hiányzik neki a termék.

Kedves Benz, jövő hét vasárnapig küldözgetem neki még szorgalmasan a leveleket, meg próbálkozom valahogy telefonon elérni - ha nem járok sikerrel, utána hétfőn visszautalom a pénzét és bevésem a negatívot, azért ne legyek már ingyen raktár... Ha ennyire nem érdekli, én nem tudok mit csinálni (pláne, hogy ha bármi baja történik az árunak én vagyok a felelős érte, hisz kifizette)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-02-21 20:59
Létrehozva: #44

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ecollector @ 2019-02-20 10:38) *
Mi a csudát csináljak?

Semmit. Majd jelentkezik a kedves vevő, ha hiányzik neki a termék.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-20 22:10
Létrehozva: #45

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-02-20 21:53) *
Menj rá a futár rendelésre az eladott árunál. Ha szerencséd van, az űrlapon ott lesz.

Köszönöm, megnéztem, van ott egy cím és egy név - csak épp nem azonos azzal a névvel, aki licitált... Van egy mobilszám, holnap felhívom, hátha, mindenesetre a vevőt tiltólistára teszem, nyomozzon a fene utána legközelebb...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-20 21:53
Létrehozva: #46

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Úgy érzem magam, mint egy problémaforrás, komolyan sad.gif Kérdésem lenne: három hete vásároltak tőlem pár dolgot, elküldtem a számlaszámot, utaltak rendben, postaköltséget is, semmi gond - viszont nem küldtek címet, ahová küldhetném a tételeket, a megadott telefonon pedig nem érek el senkit... Itt ülök a lezárt borítékon, és nem tudom elpostázni, mert nincs hova. Mi a csudát csináljak? Naponta írok egy levelet, de válasz sose jön.

Menj rá a futár rendelésre az eladott árunál. Ha szerencséd van, az űrlapon ott lesz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2019-02-20 20:09
Létrehozva: #47

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 14:44
Azonosító: 2 424 955

Úgy érzem magam, mint egy problémaforrás, komolyan sad.gif Kérdésem lenne: három hete vásároltak tőlem pár dolgot, elküldtem a számlaszámot, utaltak rendben, postaköltséget is, semmi gond - viszont nem küldtek címet, ahová küldhetném a tételeket, a megadott telefonon pedig nem érek el senkit... Itt ülök a lezárt borítékon, és nem tudom elpostázni, mert nincs hova. Mi a csudát csináljak? Naponta írok egy levelet, de válasz sose jön.

A Vatera eladó értesítő e-mail-jében nem volt cím?
Vagy az eladásoknál a vásárló adatainál esetleg?

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-20 10:38
Létrehozva: #48

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-19 21:32
Létrehozva: #49

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-02-19 21:09) *
De tényleg, reggel írtam, kaptam egy kedves levelet az ügyfélszolgálattól, hogy mutassam meg a levelezést, mutattam, dél körül el is tűnt a negatív smile.gif Aki ezentúl azt mondja nekem, hogy nem működik a vatera ügyfélszolgálata, azt kinevetem smile.gif

Akkor nem működik, ha nem egyértelműek a történések. Nálam 99%-ban bejön. Itt nem kimondottan törlésre gondolok, hanem egyéb dolgokra is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-19 21:09
Létrehozva: #50

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-02-19 21:00) *
Gratulálok! good2.gif

De tényleg, reggel írtam, kaptam egy kedves levelet az ügyfélszolgálattól, hogy mutassam meg a levelezést, mutattam, dél körül el is tűnt a negatív smile.gif Aki ezentúl azt mondja nekem, hogy nem működik a vatera ügyfélszolgálata, azt kinevetem smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-19 21:00
Létrehozva: #51

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-02-19 10:38) *
Biztos kap az ügyfélszolgálat cifra leveleket is ilyen esetekben, én azért próbáltam összeszedetten körbejárni a problémát smile.gif

Gratulálok! good2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-19 19:23
Létrehozva: #52

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-02-19 10:38) *
Biztos kap az ügyfélszolgálat cifra leveleket is ilyen esetekben, én azért próbáltam összeszedetten körbejárni a problémát smile.gif

Huss, a negatívom eltűnt, nagyon köszönöm a gyors intézkedést smile.gif

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-19 10:38
Létrehozva: #53

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-02-19 10:32) *
Szerintem jól írtál.smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-19 10:32
Létrehozva: #54

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-02-19 09:50) *
"Tisztelt Vatera! Az imént egy negatív értékelést kaptam egy, csaknem egy hónappal ezelőtt lezárult adásvételre, a vevő(jelölt, mivel sosem fizetett a tételért) az értékelést dupla postaköltség miatt adta le. Ez több okból sem igaz: minden termékem ajánlott értéknyilvánítással adom fel a posta hanyagsága miatt, a postaköltséget úgy a leírásban, mint a termék szállítási feltételei oldalán megadom, ezt licitálás előtt mindenki láthatja. Ennek költsége magasabb is, mint 750 ft, de a teljes összeget nem akartam a vásárlókra terhelni. Ha megnézik az értékeléseimet, számos pozitv visszajelzésem van már, és soha, senki sem jelzett irreális posta miatt. A vevőtől egyetlen e-mailt kaptam, ebben a címét közölte és utalandó összeget kér - ezt elküldtem neki, természetesen akkora összegről, amekkora a termék leütési ára és a terméklapon feltüntetett postaköltség összege. Több levél nem jött tőle, én többet is írtam, próbáltam telefonon is elérni, sikertelenül, így az adásvételt negatív értékeléssel kellett lezárnom. Természetesen levelezésünk megvan, ezt ha szükségesnek látják továbbítani tudom Önöknek. Úgy érzem a válasznegatív jogtalan, ráadásul teljesen hazug indoklást tartalmaz, ezért tisztelettel kérném eltávolítását. Előre is köszönöm segítségüket és figyelmüket, tisztelettel: Deák Antal - ecollector" ezt a szép levelet írtam, remélem a legjobbakat, tényleg nem érzem magam ebben az esetben hibásnak...

Szerintem jól írtál.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-19 09:50
Létrehozva: #55

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-02-19 09:35) *
Fel volt tüntetve a terméklapon a postázási díj. Lehet sokallni, nem egyetérteni, de ebben az esetben minimum kérdezni és esetleg nem megvásárolni a terméket, azt lehet, de utólag prüszkölni etikátlan. Írj az ÜSZ-nak!

"Tisztelt Vatera! Az imént egy negatív értékelést kaptam egy, csaknem egy hónappal ezelőtt lezárult adásvételre, a vevő(jelölt, mivel sosem fizetett a tételért) az értékelést dupla postaköltség miatt adta le. Ez több okból sem igaz: minden termékem ajánlott értéknyilvánítással adom fel a posta hanyagsága miatt, a postaköltséget úgy a leírásban, mint a termék szállítási feltételei oldalán megadom, ezt licitálás előtt mindenki láthatja. Ennek költsége magasabb is, mint 750 ft, de a teljes összeget nem akartam a vásárlókra terhelni. Ha megnézik az értékeléseimet, számos pozitv visszajelzésem van már, és soha, senki sem jelzett irreális posta miatt. A vevőtől egyetlen e-mailt kaptam, ebben a címét közölte és utalandó összeget kér - ezt elküldtem neki, természetesen akkora összegről, amekkora a termék leütési ára és a terméklapon feltüntetett postaköltség összege. Több levél nem jött tőle, én többet is írtam, próbáltam telefonon is elérni, sikertelenül, így az adásvételt negatív értékeléssel kellett lezárnom. Természetesen levelezésünk megvan, ezt ha szükségesnek látják továbbítani tudom Önöknek. Úgy érzem a válasznegatív jogtalan, ráadásul teljesen hazug indoklást tartalmaz, ezért tisztelettel kérném eltávolítását. Előre is köszönöm segítségüket és figyelmüket, tisztelettel: Deák Antal - ecollector" ezt a szép levelet írtam, remélem a legjobbakat, tényleg nem érzem magam ebben az esetben hibásnak...

IDÉZET(zejopy @ 2019-02-19 09:44) *
Szerintem nem kell értéknyilvánítást kérned. 2250 Ft volt az ára. Ajánlott küldés esetén a posta 15x-ös feladási díjjal kártalanít, ha elveszik a küldemény, + a feladási díj. Összesen tehát 16x-os feladási díjat fizetnek. Amikor nekem elveszett, talán 2x, vagy 3x, mindig gond nélkül fizették. Akkor érdemes külön kérni, ha magasabb ennél az összegnél az eladott cucc.

Már nem kérek, olyan két-három hete leálltam vele (levittem természetesen a postaköltséget is az aukcióiomon, ennyit arról, hogy át akarnék verni bárkit is a postával), annyival sajnos nem vigyáztak jobban a levelekre... A minap is írtak, hogy a posta derékba törte az egyik borítékot, mutatta a vevő, tényleg, visszaküldte én meg visszautaltam a vételárat, majd leboxolom a postával a hanyagságot

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-19 09:44
Létrehozva: #56

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-02-19 09:40) *
A legszebb az, hogy több is a postaköltség, mint 750 ft, az értéknyilvánítás miatt, csak nem akartam az egészet a vevőkre terhelni... Nézd meg az értékeléseimet, csupa pozitív (az egy semlegest is elintéztem később, bár ez nem látszik már a vaterán), soha senki nem szólt postaköltség miatt, nem véletlenül. Ez az ember egyszerűen nem akarta kifizetni, amit megvett, és most még egy bosszúnegatívot is adna...

Szerintem nem kell értéknyilvánítást kérned. 2250 Ft volt az ára. Ajánlott küldés esetén a posta 15x-ös feladási díjjal kártalanít, ha elveszik a küldemény, + a feladási díj. Összesen tehát 16x-os feladási díjat fizetnek. Amikor nekem elveszett, talán 2x, vagy 3x, mindig gond nélkül fizették. Akkor érdemes külön kérni, ha magasabb ennél az összegnél az eladott cucc.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-19 09:40
Létrehozva: #57

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-02-19 09:35) *
Fel volt tüntetve a terméklapon a postázási díj. Lehet sokallni, nem egyetérteni, de ebben az esetben minimum kérdezni és esetleg nem megvásárolni a terméket, azt lehet, de utólag prüszkölni etikátlan. Írj az ÜSZ-nak!

A legszebb az, hogy több is a postaköltség, mint 750 ft, az értéknyilvánítás miatt, csak nem akartam az egészet a vevőkre terhelni... Nézd meg az értékeléseimet, csupa pozitív (az egy semlegest is elintéztem később, bár ez nem látszik már a vaterán), soha senki nem szólt postaköltség miatt, nem véletlenül. Ez az ember egyszerűen nem akarta kifizetni, amit megvett, és most még egy bosszúnegatívot is adna...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-02-19 09:35
Létrehozva: #58

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-02-19 09:28) *
Üdvözletem, megint én lennék... Kaptam egy negatívot egy csaknem egy hónappal ezelőtti adásvételemre, postaköltség magas voltára való indoklással - a gondom ezzel csupán az, hogy 1: nem volt magas a postaköltség (minden egyes darabot ajánlott értéknyilvánítással adok fel, sajnos a magyar posta tör, zúz s hajtogat), 2. a postaköltség természetesen fel lett tüntetve úgy a tétel leírásában, mint a szállítási feltételeknél, tehát a vevő látta; 3.: napokon át rimánkodtam az eladónak valami visszajelzésért, egyetlen reakciója volt, amiben az utalandó összegre kérdezett rá - utána néma csend, természetesen a levelezésünk megvan, így, megunva a várakozást én zártam le negatív értékeléssel az adásvételt (a postaköltséget soha, egy szóval sem kifogásolta a vevő korábban). Mit lehet tenni ilyen esetben, a negatívot abszolút bosszúnegatívnak vélem, nem akarta a terméket megvenni, és most egy mondvacsinált indokkal ad egy negatívot ő is... Hol és hogyan tudom kérni a negatív értékelés törlését?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-02-19 09:28
Létrehozva: #59

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdvözletem, megint én lennék... Kaptam egy negatívot egy csaknem egy hónappal ezelőtti adásvételemre, postaköltség magas voltára való indoklással - a gondom ezzel csupán az, hogy 1: nem volt magas a postaköltség (minden egyes darabot ajánlott értéknyilvánítással adok fel, sajnos a magyar posta tör, zúz s hajtogat), 2. a postaköltség természetesen fel lett tüntetve úgy a tétel leírásában, mint a szállítási feltételeknél, tehát a vevő látta; 3.: napokon át rimánkodtam az eladónak valami visszajelzésért, egyetlen reakciója volt, amiben az utalandó összegre kérdezett rá - utána néma csend, természetesen a levelezésünk megvan, így, megunva a várakozást én zártam le negatív értékeléssel az adásvételt (a postaköltséget soha, egy szóval sem kifogásolta a vevő korábban). Mit lehet tenni ilyen esetben, a negatívot abszolút bosszúnegatívnak vélem, nem akarta a terméket megvenni, és most egy mondvacsinált indokkal ad egy negatívot ő is... Hol és hogyan tudom kérni a negatív értékelés törlését?

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2019-02-16 18:55
Létrehozva: #60

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(svejku @ 2019-02-15 21:05) *
Piaci ár figyelés. Hasonló termékük van, érdekli őket, hogy elkel-e, és mennyiért.

Üdv!

Volt aki bevallotta, hogy azért figyelte hónapokig egyik portékámat, hogy lássa mikor viszem lejjebb az árát smile.gif

+Quote Post

771 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-11-20 06:34