IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

89 Oldal V  « < 87 88 89  
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
Azemah
hozzászólás 2010-04-06 00:33
Létrehozva: #1761

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-19 23:34
Azonosító: 645 554

IDÉZET(Grobar @ 2010-04-05 21:11) *
Az APEH irodában semmit nem kell intézni. Az okmányirodában kell.
Internetes kereskedelem, csomagküldő kiskereskedelem. A kettőt együtt kell felvenni a tevékenységi körök közé. Egyikhez sem kell végzettség.
Rosszul értelmezted a dolgokat. Egyfajta internetes kereskedelem van és egyfajta csomagküldő kiskereskedelem. 479102 és 479101 a számaik.

Az okmányirodában intézik a dolgot, viszont elmagyarázni a dolgokat az adóhivatalban, vagy az önkormányzatnál tudják. Itt legalábbis az I.kerben.
Nekem azt mondta a nő, hogy ami nekem kell, ahhoz kell kereskedelmi végzettség. (de az nekünk amúgy is van). Szóval ezért mondtam, hogy inkább járjon utána mindenki egyénileg. Én ezt tapasztaltam meg. Nem értettem félre a dolgot... De az én részemről ez nem oszt-nem szoroz... mert van végzettség.
A lényeg: érdeklődjetek az Önkormányzatnál, vagy Adóhivatal ügyfélszolgálatán, vagy akár az Okmányirodában! Az érdeklődés ingyen van, és megér egy próbát, hogy mindenki okosabb legyen!
Pussz!
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-05 21:01
Létrehozva: #1762

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Grobar @ 2010-04-05 21:11) *
................. Egyikhez sem kell végzettség................

Van valami, amit le tudsz írni költségként, és én nem írtam?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-04-05 20:11
Létrehozva: #1763

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 17:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(Azemah @ 2010-04-05 01:57) *
A minap voltam benn az Apeh irodában, ahol intézik a vállakozói igazolvánnyal kapcsolatos dolgokat.

Nekünk már van, ami fontos: fel kell venni a kategóriába a: Csomagküldő internetes kiskereskedelem kategóriát, ami ide az internetes árusításhoz kell. A kategória felvétele is ingyenes! (ügyfélkapun keresztül lehet) A lényeg: ehhez kereskedelmi végzettség kell!!! Van egy sima internetes kereskedelem is, amihez nem kell kereskedelmi végzettség, de az ide nem jó, ahogy értelmeztem a dolgokat.

Az APEH irodában semmit nem kell intézni. Az okmányirodában kell.
Internetes kereskedelem, csomagküldő kiskereskedelem. A kettőt együtt kell felvenni a tevékenységi körök közé. Egyikhez sem kell végzettség.
Rosszul értelmezted a dolgokat. Egyfajta internetes kereskedelem van és egyfajta csomagküldő kiskereskedelem. 479102 és 479101 a számaik.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Azemah
hozzászólás 2010-04-05 00:57
Létrehozva: #1764

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-19 23:34
Azonosító: 645 554

A minap voltam benn az Apeh irodában, ahol intézik a vállakozói igazolvánnyal kapcsolatos dolgokat.
Tehát: Egyéni vállalkozói kiváltása INGYENES!!! Ha akarsz fizikailag vállalkozói igazolvány kártyát, akkor az 10ezer Ft. Amúgy adnak egy igazolást, ami ugyanaz, mint az igazolvány. Tehát kiváltani az egyéni vállalkozóit ingyenes!
Nekünk már van, ami fontos: fel kell venni a kategóriába a: Csomagküldő internetes kiskereskedelem kategóriát, ami ide az internetes árusításhoz kell. A kategória felvétele is ingyenes! (ügyfélkapun keresztül lehet) A lényeg: ehhez kereskedelmi végzettség kell!!! Van egy sima internetes kereskedelem is, amihez nem kell kereskedelmi végzettség, de az ide nem jó, ahogy értelmeztem a dolgokat. Mindenképpen a: Csomagküldő internetes kiskereskedelem kell! Ha a családodban van, aki rendelkezik kereskedelmi végzettséggel, azt is elfogadják, ha jól tudom.
Aztán nyitni kell egy vállalkozói számlaszámot, amire majd jönnek az utalások. A számlakivonatot kell havonta küldeni a könyvelőnek, az egyéb számlákkal (áru, posta, stb) együtt.
Azt, hogy adózással kapcsolatban mi hogy s mint, meg hogy mik írhatóak le az adóból, azt igazából a könyvelővel kell majd megbeszélni szerintem.
Én erre jutottam :-) De azért járjon mindenki utána! Menjetek be a közeletekbe lévő Apeh ügyfélszolgálatra, vagy az Önkormányzatba megérdeklődni a dolgot.
Bár várjátok azért meg a választásokat, mert nagy változások lesznek szerintem :-)
Sok sikert mindenkinek!

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-04-02 18:10
Létrehozva: #1765

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 17:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-03-28 20:03) *
Tisztelt Fórumozók!

Már többen is említették, hogy vállalkozói igazolvánnyal Vateráznak. Jó ideje újra és újra felmerül a téma a fórumon is, de kevesen tudnak biztosat.
Hasznos lenne, ha valaki (vagy akár többen is, egymást kiegészítve) lenne olyan kedves és összefoglalná az ehhez szükséges alapvető tudnivalókat.

Mi a vállalkozói igazolvány kiváltásának menete (személyesen okmányirodában vagy lehetett híreket hallani az új típusú internetes ügyintézésről is), költsége, kell-e hozzá végzettség vagy bármilyen hatósági engedély, milyen tevékenységi köröket kell/lehet felvenni, számlaadási tudnivalók (pl. postaköltséget milyen módon számlázzák tovább), stb.

Ebben a topikban várjuk az ilyen és ehhez hasonló témákban írt hozzászólásokat.

A menete. Kétféleképpen lehet kiváltani. Az első, amit már nem szívesen végeznek el, az a személyes ügyintézés. A hírekkel ellentétben, nemcsak ügyfélkapun keresztül lehet kiváltani az igazolványt. Sőt ha a papír alapú igazolványra szükség van, akkor úgyis be kell menni személyesen. Ami változott, nem kell erkölcsi, földhivatali papír, működési engedély. A második,ha nem kell az igazolvány akkor is be kell menni egy okmányirodába, hogy ügyfélkaput regisztráljanak, aztán egy könyvelő segítségével, azon keresztül lehet regisztráltatni az EGYÉNI VÁLLALKOZÁST. Merthogy BT.-t KFT.-t alapítani azt nem lehet így.
Kell viszont ÁFSZ-el rendelkezni, be kell jelentkezni iparűzési adóra. Meg kell válaszatni az adózási módot, el kell dönteni ÁFA mentesek akarunk-e lenni. vagy nem. Internetes kereskedelemhez nem kell végzettség, viszont nem mindent lehet így árulni.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-01 09:00
Létrehozva: #1766

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Jó lenne pl. ha valaki leírná az új típusú vállalkozói igazolvány kiváltásának a menetét, mert a többségnek még a régi, papír alapú van, ami mostanra elavult, bár nyilván használatos, de aki most akarja indítani a vállalkozását, annak már másképpen kell, mint nekünk.

Érdemes lenne csokorba gyűjteni, mik azok, amiket szabályosan le lehet írni. Szerintem nagyon sok mindenki, aki pl. lomos, mint én, nem tudja a vásárlásait leírni, mert Julis nénitől a zsibin nyilván nem lehet számlát kérni, és előre kinyomtatott üres adás-vételi szerződéssel sem túl életszerű rohangászni a piacon. Éppen ezért fontos minden olyan információ, ami csökkenti a látszólagos bevételt.
- Pl. le lehet újra írni az autót, sőt, már tavaly is le lehetett, csak bonyolultabban, idén viszont újra a régi rend szerint megy.
- Akinek az otthona a telephelye, - gondolom a többségnél így van - az leírhat a rezsiből is egy bizonyos százalékot. Villany, víz, fűtés.
- A tisztítószerek egy részét le lehet írni, főleg, ha olyan profillal dolgozik valaki, mint én.
- Az internet költsége szintén lejön, bár, ha jól tudom, nem az egész.
- Csomagolóanyag, papír, írószer, boríték, stb.
- Minden, ami a vállalkozással összefügg, számlatömb, pecsétek, vállalkozói bankszámla, stb.
- A Vaterának befizetett minden egyes fillér is adóalap csökkentő tényező.
- A könyvelőnek fizetett díj.

A telefont viszont nem célszerű, mert túl bonyolult. Megszűnt a repi költség is, tehát sütit, kólát, kávét, teát, ha jól tudom, nem lehet már leírni.
Jó volna még pár törvényes és szabályos ötlet, amit esetleg ki lehetne használni, csak nem jut eszünkbe.

Nem kell hozzá végzettség. Legalábbis az enyémhez nem kellett, és gondolom a többséghez nem kell. Azt viszont nem tudom mi kell annak, aki gyógycuccokat árul.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-01 09:55

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-28 19:03
Létrehozva: #1767

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

Tisztelt Fórumozók!

Már többen is említették, hogy vállalkozói igazolvánnyal Vateráznak. Jó ideje újra és újra felmerül a téma a fórumon is, de kevesen tudnak biztosat.
Hasznos lenne, ha valaki (vagy akár többen is, egymást kiegészítve) lenne olyan kedves és összefoglalná az ehhez szükséges alapvető tudnivalókat.

Mi a vállalkozói igazolvány kiváltásának menete (személyesen okmányirodában vagy lehetett híreket hallani az új típusú internetes ügyintézésről is), költsége, kell-e hozzá végzettség vagy bármilyen hatósági engedély, milyen tevékenységi köröket kell/lehet felvenni, számlaadási tudnivalók (pl. postaköltséget milyen módon számlázzák tovább), stb.

Ebben a topikban várjuk az ilyen és ehhez hasonló témákban írt hozzászólásokat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

89 Oldal V  « < 87 88 89
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-28 10:55