IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

Reply to this topicStart new topic
> Téves Leírás
TallyWeijli
hozzászólás 2012-11-29 10:50
Létrehozva: #1

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-11-28 18:51
Azonosító: 1 904 154

Köszönöm a választ! Azóta sikerült felvennem a kapcsolatot az eladóval, aki azt ajánlotta, hogy visszaveszi a terméket a termék ára minusz a postaköltség összegéért. Az, hogy a termékért nem kellett postaköltséget fizetnem, azt jelenti, hogy benne foglaltatik az árban, így levonhatja ilyen esetben az eladó, vagy (ahogy én értelmeztem) vállalta, a kifizetését, ebben az esetben pedig milyen jogon tartaná vissza? Előre is köszönöm!
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-28 21:45
Létrehozva: #2

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(TallyWeijli @ 2012-11-28 18:56) *
Hello,
Nemrég vásároltam egy cipőt 13000 Forintért, és még a leütés előtt rákérdeztem az eladótól, hogy az anyaga mi, mivel ez nem szerepelt a leírásban. Ő váltig állította, hogy bőr, és velúr, még a csatok is. Márkás csizmáról volt szó így gyanút sem fogtam. Ma megkaptam a csizmát, és meglepődve látom, hogy tiszta műbőr az egész. Garanciát nem vállalt a termékre, de ha esetleg nem lehet vele kommunikálni, mit tehetek? Köszönöm előre is a válaszokat!

Tisztelt TallyWeijli!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen az allegroup.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
TallyWeijli
hozzászólás 2012-11-28 18:56
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-11-28 18:51
Azonosító: 1 904 154

Hello,
Nemrég vásároltam egy cipőt 13000 Forintért, és még a leütés előtt rákérdeztem az eladótól, hogy az anyaga mi, mivel ez nem szerepelt a leírásban. Ő váltig állította, hogy bőr, és velúr, még a csatok is. Márkás csizmáról volt szó így gyanút sem fogtam. Ma megkaptam a csizmát, és meglepődve látom, hogy tiszta műbőr az egész. Garanciát nem vállalt a termékre, de ha esetleg nem lehet vele kommunikálni, mit tehetek? Köszönöm előre is a válaszokat!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-17 06:01