IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

Reply to this topicStart new topic
> Bankjegyek Restaurálása
tjocii
hozzászólás 2010-09-09 16:29
Létrehozva: #1

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 22:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(lemberi @ 2010-08-30 21:25) *
Kedves zpepe26,

Köszönöm a választ, és a fáradozást a restaurálással foglalkozó hölgy ügyében. Ettől függetlenül nem teljesen értem a restaurált bankjegyek értékmeghatározását... Egyes kereskedők/eladók értéknövelő erényként, mások hátrányként jelzik a tartásfokba történő beavatkozást. Nyilván szubjektív szempontok döntenek az egyes bankók javíttatásában, de magam részéről inkább egy szakszerűen javított bankjegyet szerzek be ,mint egy piszkos, erősen rongált, és állagát bizonytalan ideig megőrző pénzt. (Nyilván nem mindenki tudja finanszírozni a viszonylag magas értékű bankjegyek (a)UNC tartásfokban történő beszerzését. :-( ) A létrejött gyűjtemény piaci -azaz talán objektív módon definiált- értékét viszont nem egyértelműen (legalább is számomra) növeli az egyes darabok restaurált mivolta...

Üdv: lemberi

Üdvözlet Lemberi !

Egy restaurált még mindig jobb , mint egy laminált copy smile.gif
Régen a piacot elöntötte a sok laminált másolat , és nem szégyeltek érte elkérni gyakran 1000 forintot .
Ami a restaurálást illeti : azt restauráltassa az ember , ami neki megéri.
Az árak igen változoak pár 100 forinttól töb ezerig terjedhetnek.
Az én ajánlatom az , hogy keresd meg a helyi múzeumot , ott gyakran akad aki megcsinálja szakszerüen.
Go to the top of the page

+Quote Post
lemberi
hozzászólás 2010-08-30 20:25
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-06 21:04
Azonosító: 873 831

Kedves zpepe26,

Köszönöm a választ, és a fáradozást a restaurálással foglalkozó hölgy ügyében. Ettől függetlenül nem teljesen értem a restaurált bankjegyek értékmeghatározását... Egyes kereskedők/eladók értéknövelő erényként, mások hátrányként jelzik a tartásfokba történő beavatkozást. Nyilván szubjektív szempontok döntenek az egyes bankók javíttatásában, de magam részéről inkább egy szakszerűen javított bankjegyet szerzek be ,mint egy piszkos, erősen rongált, és állagát bizonytalan ideig megőrző pénzt. (Nyilván nem mindenki tudja finanszírozni a viszonylag magas értékű bankjegyek (a)UNC tartásfokban történő beszerzését. :-( ) A létrejött gyűjtemény piaci -azaz talán objektív módon definiált- értékét viszont nem egyértelműen (legalább is számomra) növeli az egyes darabok restaurált mivolta...

Üdv: lemberi

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-31 11:15

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-08-26 09:49
Létrehozva: #3

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(lemberi @ 2010-08-24 21:37) *
Kedves Gyűjtőtársak,

Abban szeretném szíves segítségüket kérni, hogy hol lehet arra érdemes bankjegye(ke)t restauráltatni ? Esetleg az is segítség lehet, hogy mi az a bankjegy érték, ami alatt nem érdemes restaurátorhoz fordulni, és célszerű inkább jobb tartású bankjegyet beszerezni?

Köszönettel: lemberi

Üdv!
Én Szombathelyen szoktam restauráltatni, van itt egy hölgy, aki restaurátor (nem csak bankjegyeket, hanem rengeteg mást is restaurál). Nem tudom, hogy meg lehet-e adni az elérhetőségeit itt, ennek utánakérdezek.

Amit az ember arra érdemesnek tart, azt érdemes restauráltatni. Egy-egy javítás 1000 Ft-tól felfelé, de én még nem fizettem 1500 Ft-nál többet, pedig volt olyan bankjegyem, ami elég ramaty volt. Ezt kell belekalkulálni, hogy megéri-e.

Üdv: zpepe26

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
lemberi
hozzászólás 2010-08-24 20:37
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-06 21:04
Azonosító: 873 831

Kedves Gyűjtőtársak,

Abban szeretném szíves segítségüket kérni, hogy hol lehet arra érdemes bankjegye(ke)t restauráltatni ? Esetleg az is segítség lehet, hogy mi az a bankjegy érték, ami alatt nem érdemes restaurátorhoz fordulni, és célszerű inkább jobb tartású bankjegyet beszerezni?

Köszönettel: lemberi

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-04-02 08:26