IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

5 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zene, Film, Cd, Dvd
sagyu
hozzászólás 2017-12-27 11:56
Létrehozva: #1

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 30

Nem lehetne ezt a minden szakmaiságot nélkülöző, téves "bakelit" megnevezést száműzni? A hanglemez minden tekintetben jobban tükrözi a valóságot.
Go to the top of the page

+Quote Post
vtbxxx
hozzászólás 2016-06-06 19:03
Létrehozva: #2

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 21:42
Azonosító: 114 716

IDÉZET(vtbxxx @ 2016-06-04 13:42) *
A "zene" kategóriában lehetne valami olyasmi, hogy merchandise/zenekaros ruházat, vagy valami hasonló, mert a ruhák között baromi nehéz és hosszadalmas megtalálni az ilyeneket.

Ja bocsánat látom ezt már egy éve is felvetettem smile.gif
Ha nincs rá hajlandóság hát nincs, de akkor kérhetnék egy kis segítséget, hogy hogyan lehet ezeket a ruhákat kilistázni külön?

+Quote Post
vtbxxx
hozzászólás 2016-06-04 12:42
Létrehozva: #3

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A "zene" kategóriában lehetne valami olyasmi, hogy merchandise/zenekaros ruházat, vagy valami hasonló, mert a ruhák között baromi nehéz és hosszadalmas megtalálni az ilyeneket.

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2015-02-01 20:43
Létrehozva: #4

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-28 15:09
Azonosító: 2 058 585

IDÉZET(vtbxxx @ 2015-02-01 16:19) *
Nem tudom, hogy itt megfelelő felvetni az ötletet (ha nem akkor hova írjam?), de esetleg lehetne a zene kategóriába létrehozni egy zenei ruházat alkategóriát. (zenekaros pólók, pulóverek) Ez elég speciális kategória és láthatóan az eladók se nagyon tudják, hova kéne feltölteniük, megtalálni meg tényleg csak a szerencsén múlik.

Kedves Vtbxxx!

Továbbítom a felvetést az illetékes kollégának, bár véleményem szerint a zenekaros pólók a ruházat kategóriában fognak maradni. Ilyen szempontok alapján nem szoktuk elkülöníteni a termékeket.

Köszönjük szépen az észrevételt!

Üdvözlettel,
Kategóriamoderátor

+Quote Post
vtbxxx
hozzászólás 2015-02-01 16:19
Létrehozva: #5

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem tudom, hogy itt megfelelő felvetni az ötletet (ha nem akkor hova írjam?), de esetleg lehetne a zene kategóriába létrehozni egy zenei ruházat alkategóriát. (zenekaros pólók, pulóverek) Ez elég speciális kategória és láthatóan az eladók se nagyon tudják, hova kéne feltölteniük, megtalálni meg tényleg csak a szerencsén múlik.

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-07-22 12:56
Létrehozva: #6

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Felhasználók!

A lentebb írt probléma orvoslására a Bakelit (SP, LP) lemezek alatt létrehoztunk egy külön kategóriát Maxi lemez néven. Remélhetőleg a feltöltésnél is könnyen megtalálható lesz a feltöltők számára ez az új alábontás. A paraméterek még átalakításra várnak.
Köszönjük az észrevételeiket!
További szép napot!
Vatera Kategóriák

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-07-20 16:00
Létrehozva: #7

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(totlact67 @ 2014-07-11 16:31) *
Tisztelt Vatera!
Az a gondom, amit már egyébként többször is jeleztem, hogy a hagyományos ( hanglemez) LP-k lebontása, kereshetősége nem megfelelő. Úgy kellene a kötelezően kitöltendő kategóriákat megadni, hogy a maxi lemezek ne kerüljenek bele a többi LP (nagylemez) közé. Biztos vagyok benne , hogy a felhasználók tudatosan töltik úgy fel, hogy ne lehessen kikerülni a maxi LP-ket, de én azokra nem vagyok kíváncsi, és hiába szűröm ( LP-dupla -szimpla), mégis bejönnek. Ha a maxikat külön kötelező kategóriába lehetne csak feltölteni, akkor működne a szűrő is.
A másik gondom a naponta újra és újra megjelenő ugyanazon lemezek. Mivel naponta nézem az új feltöltéseket így kellemetlen, hogy sokkal több lemezt látok, mint amennyi valójában újként szerepel (kb 1/3-a lehet). Tudom, hogy van ez az opció, hogy ameddig el nem adom, de mivel most ingyenes a feltöltés, többen használják, sokszor irreális árakon kínálnak folyamatosan lemezeket. Ezekre én ne vagyok kíváncsi!
Javaslom, hogy ezekért az opciókért igenis fizessenek, mégpedig az értékkel arányosan, akkor elmenne a kedvük ettől. egy példa:
http://zene.vatera.hu/bakelit_sp_lp/electr...1936517567.html
Ez például mindennap bejön, de úgy sejtem ennek a felhasználónak több terméke is ugyanilyen.

Kedves Totlact67!

Nagyon köszönjük az észrevételt. Folyamatosan fejlesztünk, bízom benne, hogy erre is találunk valamilyen megoldást. Ebben a fórumban viszont csak a kategóriákkal és paraméterekkel kapcsolatban tudunk segíteni.
Zejopy javaslatát egyébként érdemes megfontolni, jómagam is hasonlóképpen használom a termékfigyelőt a könyveknél.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-16 14:58
Létrehozva: #8

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(totlact67 @ 2014-07-16 15:37) *
Félre ne érts, nem az a gondom, hogy valaki sok lemezt tölt fel! Sőt annak kifejezetten örülök. Az a gond, hogy a maxik az album LP-k közé kerülnek, és akit nem érdekelnek azok is kénmytelenek végigböngészni. Én csak nagylemezeket gyüjtök, de a naponta feltöltött új lemezeknek a z 1/3-a legalább maxi.
A másik gondom azokkal a nemcsak maxikkal van, amelyek valami miatt mindennap újra és újra benne vannak a listában, pedig az utolsó 24 órára szűrök.

Tudom, de nagyon tetszett a sarkítás. Szerintem csinálj egy kategóriára lebontott figyelőt a személyes menüdben, ahol csak az új aukcióindítást jelölöd. Szerintem ez nagy mértékben megkönnyítené a mindennapjaidat. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
totlact67
hozzászólás 2014-07-16 14:37
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-17 17:21
Azonosító: 10 478

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-16 14:28) *
laugh.gif good2.gif

Félre ne érts, nem az a gondom, hogy valaki sok lemezt tölt fel! Sőt annak kifejezetten örülök. Az a gond, hogy a maxik az album LP-k közé kerülnek, és akit nem érdekelnek azok is kénmytelenek végigböngészni. Én csak nagylemezeket gyüjtök, de a naponta feltöltött új lemezeknek a z 1/3-a legalább maxi.
A másik gondom azokkal a nemcsak maxikkal van, amelyek valami miatt mindennap újra és újra benne vannak a listában, pedig az utolsó 24 órára szűrök.

A hozzászólást -totlact67- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-16 14:40

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-16 13:28
Létrehozva: #10

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(puttonyos @ 2014-07-16 14:07) *
...
Még ilyet! Ezek az eladók képesek feltölteni egy csomó lemezt, majd újraindítani azokat, hogy a vevőknek legyen miből válogatni... micsoda "pofátlanság" smile.gif ... jól büntessük meg őket, fizessenek! Jól értem?
... lehet inkább kidobom, az egyszerűbb, minthogy dolgozzak vele egy csomót és utána még szidjanak is a vevők, hogy milyen sokat indítottam :-(

laugh.gif good2.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
puttonyos
hozzászólás 2014-07-16 13:07
Létrehozva: #11

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:39
Azonosító: 1 417 185

IDÉZET(totlact67 @ 2014-07-11 16:31) *
Tisztelt Vatera!
Az a gondom, amit már egyébként többször is jeleztem, hogy a hagyományos ( hanglemez) LP-k lebontása, kereshetősége nem megfelelő. Úgy kellene a kötelezően kitöltendő kategóriákat megadni, hogy a maxi lemezek ne kerüljenek bele a többi LP (nagylemez) közé. Biztos vagyok benne , hogy a felhasználók tudatosan töltik úgy fel, hogy ne lehessen kikerülni a maxi LP-ket, de én azokra nem vagyok kíváncsi, és hiába szűröm ( LP-dupla -szimpla), mégis bejönnek. Ha a maxikat külön kötelező kategóriába lehetne csak feltölteni, akkor működne a szűrő is.
A másik gondom a naponta újra és újra megjelenő ugyanazon lemezek. Mivel naponta nézem az új feltöltéseket így kellemetlen, hogy sokkal több lemezt látok, mint amennyi valójában újként szerepel (kb 1/3-a lehet). Tudom, hogy van ez az opció, hogy ameddig el nem adom, de mivel most ingyenes a feltöltés, többen használják, sokszor irreális árakon kínálnak folyamatosan lemezeket. Ezekre én ne vagyok kíváncsi!
Javaslom, hogy ezekért az opciókért igenis fizessenek, mégpedig az értékkel arányosan, akkor elmenne a kedvük ettől. egy példa:
Ez például mindennap bejön, de úgy sejtem ennek a felhasználónak több terméke is ugyanilyen.

"de mivel most ingyenes a feltöltés, többen használják" " Javaslom, hogy ezekért az opciókért igenis fizessenek, mégpedig az értékkel arányosan, akkor elmenne a kedvük ettől"
Még ilyet! Ezek az eladók képesek feltölteni egy csomó lemezt, majd újraindítani azokat, hogy a vevőknek legyen miből válogatni... micsoda "pofátlanság" smile.gif ... jól büntessük meg őket, fizessenek! Jól értem?
Azt csak zárójelben szeretném elmondani, hogy pont most, az ingyenesség miatt készültem feltölteni - majd az el nem adottakat újraindítani - kb 50 bakelitot, de ezek után alaposan meggondolom, hogy vetemedjek-e ilyen dolgokra... lehet inkább kidobom, az egyszerűbb, minthogy dolgozzak vele egy csomót és utána még szidjanak is a vevők, hogy milyen sokat indítottam :-(

A maxi - nem maxi problémát amúgy teljesen megértem... smile.gif

A hozzászólást -puttonyos- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-16 13:11

+Quote Post
totlact67
hozzászólás 2014-07-11 15:31
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-17 17:21
Azonosító: 10 478

Tisztelt Vatera!

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-06-15 19:08
Létrehozva: #13

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(maxhimID @ 2014-06-15 19:02) *
Köszönöm szépen! Még egy utolsó kérdés : nem lehetne megoldani, hogy kötelezően egy "külföldi (idegen nyelvű)" címszó alá kelljen betenni a nem magyar kiadványokat? Nem szeretnék elégedetlennek tűnn, mivel azonban nem kötelező megjelölni az adatokat az aukció listázásakor, így ha ezt kihagyja az eladó, úgyan úgy marad a káosz ezen a téren. Bár remélem használni fogják, mert különben sajnos nem sokat fog érni sad.gif
Még egyszer köszönöm!

Kedves maxhimID!

Továbbítom a javaslatot és köszönjük az észrevételt.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
maxhimID
hozzászólás 2014-06-15 18:02
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-05-29 19:28
Azonosító: 2 123 671

Köszönöm szépen! Még egy utolsó kérdés : nem lehetne megoldani, hogy kötelezően egy "külföldi (idegen nyelvű)" címszó alá kelljen betenni a nem magyar kiadványokat? Nem szeretnék elégedetlennek tűnn, mivel azonban nem kötelező megjelölni az adatokat az aukció listázásakor, így ha ezt kihagyja az eladó, úgyan úgy marad a káosz ezen a téren. Bár remélem használni fogják, mert különben sajnos nem sokat fog érni sad.gif
Még egyszer köszönöm!

A hozzászólást -maxhimID- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-15 18:03

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-06-13 10:06
Létrehozva: #15

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(maxhimID @ 2014-06-09 18:07) *
Én is köszönöm! Ma megint jöttem BD-ket keresgélni, de eddig bírtam sad.gif Szép napot!

Kedves maxhimID!

Kérésének eleget téve beállítottam a javasolt paramétert (hang és felirat) a Film/DVD és Blu-Ray filmek alábontásainál. Így a későbbiekben könnyen megtalálhatóak lesznek a magyar szinkronos vagy a magyar feliratos darabok.
Köszönjük javaslatát és türelmét!
Üdvözlettel:
Vatera Kategóriák

+Quote Post
maxhimID
hozzászólás 2014-06-09 17:07
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraKategoriak @ 2014-06-01 19:12) *
Kedves maxhimID!

Köszönjük szépen az észrevételt, továbbítom az illetékes kolléga felé. Jogosnak tartom a felvetést és ha lesz rá lehetőségünk, változtatunk.

Köszönettel,
Vatera Kategóriák

Én is köszönöm! Ma megint jöttem BD-ket keresgélni, de eddig bírtam sad.gif Szép napot!

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-06-01 18:12
Létrehozva: #17

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(maxhimID @ 2014-05-29 20:37) *
Sziasztok!

A film kategóriában böngészve folyton-folyvást olyan aukciókat nyitok meg, amiben szinte eldugva található csak meg, hogy a lemezen semmiféle magyar vonatkozás nincs. Sem magyar szinkron sem magyar felirat. Úgy gondolom, hogy ezek a lemezek a Vaterázók csupán szűk rétegét érintik és nekünk, akik csak magyarul tudunk megnézni egy filmet csupán időpocsékolás a filmek közti böngészés. Amikor egymás után a 20. "külföldi" lemezt nyitom meg inkább kilépek az oldalról, mert csak idegesít, hogy ez nincs egyértelműen, akár már a címben is jelölve. Kérdésem tehát, hogy kötelezővé lehetne-e tenni ilyen esetekbe az aukció címében való ezirányú megjelölést? Esetleg egy sokkal egyszerűbb megoldás lenne, ha készítenétek egy külön kategóriát a külföldi nyelvű filmeknek (legyen az DVD vagy Blu-Ray). Így célirányosan mindenki ott kereshetne ami a leginkább érdekli. Szerintem ez sokat dobna a Vatera használhatóságában ennél a kategóriánál! Köszi, hogy elolvastátok!

üdv : maxhimID

Kedves maxhimID!

Köszönjük szépen az észrevételt, továbbítom az illetékes kolléga felé. Jogosnak tartom a felvetést és ha lesz rá lehetőségünk, változtatunk.

Köszönettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
maxhimID
hozzászólás 2014-05-29 19:37
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

A film kategóriában böngészve folyton-folyvást olyan aukciókat nyitok meg, amiben szinte eldugva található csak meg, hogy a lemezen semmiféle magyar vonatkozás nincs. Sem magyar szinkron sem magyar felirat. Úgy gondolom, hogy ezek a lemezek a Vaterázók csupán szűk rétegét érintik és nekünk, akik csak magyarul tudunk megnézni egy filmet csupán időpocsékolás a filmek közti böngészés. Amikor egymás után a 20. "külföldi" lemezt nyitom meg inkább kilépek az oldalról, mert csak idegesít, hogy ez nincs egyértelműen, akár már a címben is jelölve. Kérdésem tehát, hogy kötelezővé lehetne-e tenni ilyen esetekbe az aukció címében való ezirányú megjelölést? Esetleg egy sokkal egyszerűbb megoldás lenne, ha készítenétek egy külön kategóriát a külföldi nyelvű filmeknek (legyen az DVD vagy Blu-Ray). Így célirányosan mindenki ott kereshetne ami a leginkább érdekli. Szerintem ez sokat dobna a Vatera használhatóságában ennél a kategóriánál! Köszi, hogy elolvastátok!

üdv : maxhimID

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2012-06-03 11:28
Létrehozva: #19

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2007-03-01 13:18
Azonosító: 152

IDÉZET(jsounds @ 2012-06-02 12:09) *
Tisztelt Vatera!
A két kategóriának külön milyen értelme van, ha mindekettőben zenei DVD-k vannak?
1. Film, zene » Film » DVD »Zenés kiadvány
2. Film, zene » Zene » DVD, Blu-Ray

Tisztelt Jsounds!

Köszönjük szépen az észrevételt, továbbítom az illetékes kollégának. A Film/DVD/Zenés kiadvány a filmekre vonatkozik (pl. musical), a Zene/DVD, Blue-Ray pedig a koncertfelvételekre.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
jsounds
hozzászólás 2012-06-02 11:09
Létrehozva: #20

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-30 23:42
Azonosító: 1 539 361

Tisztelt Vatera!
A két kategóriának külön milyen értelme van, ha mindekettőben zenei DVD-k vannak?
1. Film, zene » Film » DVD »Zenés kiadvány
2. Film, zene » Zene » DVD, Blu-Ray

+Quote Post

5 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
14 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (14 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-18 18:05