IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

Reply to this topicStart new topic
> Fényképezőgép, Kamera
VateraKategoriak
hozzászólás 2013-09-29 19:58
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-28 15:09
Azonosító: 2 058 585

IDÉZET(rotaran @ 2013-09-27 12:31) *
Kedves kategória moderátorok!

Meglehetősen sűrűn jelenik meg a fényképezőgépek között egy igen hitvány filmes szerkezet, ami táskával, állvánnyal, külső vakuval professzionális gép benyomását kelti.
Alapvetően ez nem lenne probléma (mindenki szíve joga, hogy hulladékot áruljon/vegyen), viszont ugyanaz a géptípus különböző márkanevek vagy azokra nagyon hasonlító megnevezések alatt jön ki.

Pl. ennél konkrétan Canonnak hazudja magát:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1799777474.html

itt Sony:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1806530555.html (ráadásul "antik" jelöléssel...)
és a testvére:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1803823589.html

itt majdnem Olympos:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1802724728.html

Véleményem szerint ez meglehetősen közelít a vásárló megtévesztése kategóriához, és már nem csak arról van szó, hogy vacak gépeket kínálnak túlárazva, hanem hamisítványokat.

Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet feladata a Vaterának a felbukkanó hamisítványok kimazsolázása, ugyanakkor szeretném felhívni a figyelmet a problémára, amennyiben ilyen termékről érkezik bejelentés.
A gépek külalakja az esetek túlnyomó részében megegyezik (ráadásul a matt arany szín is árulkodó), így remélem könnyebb lesz eldönteni, van-e helye a piactéren a megtévesztő termékeknek.

Kedves Rotaran!

Amennyiben újra találkozik a termékkel, kérem jelentse be helytelen kategória esetén kategóriaidegen termékként, megtévesztés esetén pedig szabálytalan termékként. Köszönjük szépen az észrevételt.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák
Go to the top of the page

+Quote Post
rotaran
hozzászólás 2013-09-27 11:31
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-27 11:11
Azonosító: 2 077 670

Kedves kategória moderátorok!

Meglehetősen sűrűn jelenik meg a fényképezőgépek között egy igen hitvány filmes szerkezet, ami táskával, állvánnyal, külső vakuval professzionális gép benyomását kelti.
Alapvetően ez nem lenne probléma (mindenki szíve joga, hogy hulladékot áruljon/vegyen), viszont ugyanaz a géptípus különböző márkanevek vagy azokra nagyon hasonlító megnevezések alatt jön ki.

Pl. ennél konkrétan Canonnak hazudja magát:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1799777474.html

itt Sony:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1806530555.html (ráadásul "antik" jelöléssel...)
és a testvére:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1803823589.html

itt majdnem Olympos:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1802724728.html

Véleményem szerint ez meglehetősen közelít a vásárló megtévesztése kategóriához, és már nem csak arról van szó, hogy vacak gépeket kínálnak túlárazva, hanem hamisítványokat.

Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet feladata a Vaterának a felbukkanó hamisítványok kimazsolázása, ugyanakkor szeretném felhívni a figyelmet a problémára, amennyiben ilyen termékről érkezik bejelentés.
A gépek külalakja az esetek túlnyomó részében megegyezik (ráadásul a matt arany szín is árulkodó), így remélem könnyebb lesz eldönteni, van-e helye a piactéren a megtévesztő termékeknek.

+Quote Post
levinet
hozzászólás 2012-01-17 18:45
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-12 09:50
Azonosító: 1 413 662

IDÉZET(Vatera Kategóriák @ 2012-01-08 20:38) *
Kedves Levinet!

Köszönjük szépen a javaslatát, át fogjuk nézni a lehetőségeket. Jelenleg a Ruházat kategória átalakítása folyik, akkor tudunk foglalkozni vele, amikor sorra kerülnek a fényképezőgépek.

Üdvözlettel,
a Vatera Kategóriamenedzsment csapata

Kedves Kategóriamenedzsment csapat,

köszönöm a választ. Ha esetleg az implementáció csak programozási erőforrás hiányában késik, szívesen besegítek (mysql, php gyakorlattal), akár önkéntesként is.

Üdvözlettel,
Bősz Levente

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2012-01-08 20:38
Létrehozva: #4

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2007-03-01 13:18
Azonosító: 152

IDÉZET(levinet @ 2012-01-05 01:26) *
Kedves Üzemeltetők,

a fényképezőgépeknél az oldalsó sávba szabad kérni olyan szűrési feltételt, amivel a készülék videó-tulajdonságaira lehet keresni? Pl:

Maximális felbontás: FullHD/HD/VGA vagy számokkal: 1920*1080/1280*720/640*480
Maximális kép/s: 120/60/30/25/15
Egy felvétel maximális hossza: korlátlan/30perc/10perc

Ez pedig lehetne akár egy összekötő a videókamerák és a fényképezők között, mert ha szeretnék HD-ben rögzíteni videót, ugyanúgy választhatok fényképezőt is, mint egy olcsóbb kamerát.

Köszönöm szépen előre is.

Kedves Levinet!

Köszönjük szépen a javaslatát, át fogjuk nézni a lehetőségeket. Jelenleg a Ruházat kategória átalakítása folyik, akkor tudunk foglalkozni vele, amikor sorra kerülnek a fényképezőgépek.

Üdvözlettel,

+Quote Post
levinet
hozzászólás 2012-01-05 01:26
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-12 09:50
Azonosító: 1 413 662

Kedves Üzemeltetők,

a fényképezőgépeknél az oldalsó sávba szabad kérni olyan szűrési feltételt, amivel a készülék videó-tulajdonságaira lehet keresni? Pl:

Maximális felbontás: FullHD/HD/VGA vagy számokkal: 1920*1080/1280*720/640*480
Maximális kép/s: 120/60/30/25/15
Egy felvétel maximális hossza: korlátlan/30perc/10perc

Ez pedig lehetne akár egy összekötő a videókamerák és a fényképezők között, mert ha szeretnék HD-ben rögzíteni videót, ugyanúgy választhatok fényképezőt is, mint egy olcsóbb kamerát.

Köszönöm szépen előre is.

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2011-03-09 11:34
Létrehozva: #6

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Lilia77 @ 2011-03-06 18:37) *
A "Fényképezőgép kiegészítő, tartozék", majd "Objektív" kategórák alatt van pár hiányosság. Példának okáért a gyártó listából pont a legismertebb 3rd party objektív gyártók hiányoznak: Sigma, Tamron, Tokina, Cosina. Ezek szerintem nagy hiányosságok!

A max fényerő mező csak pozitív számot fogad el, holott ez tipikusan egy tizedessel megadott szám, pl. 2,8 vagy 3,5 vagy 5,6. Jó lenne ha a rendszer itt elfogadná vagy a pontot vagy a vesszőt, de csak az egyiket. Esetleg ha mindkettő megadható lenne, akkor alakítsa át a pontot vesszőre, hogy ez ne okozzon nehézséget a keresésben, ugyanis előszeretettel kevernék össze az emberek.
Továbbá szerintem hasznosabb lenne, ha az egy darab max fényerő mező inkább két mező lenne. Akkor mindenképpen, ha zoom objektívről van szó. Tehát lehetne "Max. fényerő min. gyújtótávolságnál" és "Max. fényerő max. gyújtótávolságnál".

Ezek szerintem mindenképp módosítandók, de lehetne tovább is finomítani, amely szintén hasznos lenne (checkbox-okkal):
- Autófokusz van-e?
- Belső motor az objektívben van-e?
- Belső fokuszálású-e az objektív?
- Vibrációcsökkentés van-e az objektívben?

Üdv,
Lilia77

Tisztelt Lilia77!

Javaslatát Önnek is köszönjük, átnézzük, amit lehet létrehozunk.

Üdv,

+Quote Post
Lilia77
hozzászólás 2011-03-06 18:37
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-08 22:13
Azonosító: 1 251 947

A "Fényképezőgép kiegészítő, tartozék", majd "Objektív" kategórák alatt van pár hiányosság. Példának okáért a gyártó listából pont a legismertebb 3rd party objektív gyártók hiányoznak: Sigma, Tamron, Tokina, Cosina. Ezek szerintem nagy hiányosságok!

A max fényerő mező csak pozitív számot fogad el, holott ez tipikusan egy tizedessel megadott szám, pl. 2,8 vagy 3,5 vagy 5,6. Jó lenne ha a rendszer itt elfogadná vagy a pontot vagy a vesszőt, de csak az egyiket. Esetleg ha mindkettő megadható lenne, akkor alakítsa át a pontot vesszőre, hogy ez ne okozzon nehézséget a keresésben, ugyanis előszeretettel kevernék össze az emberek.
Továbbá szerintem hasznosabb lenne, ha az egy darab max fényerő mező inkább két mező lenne. Akkor mindenképpen, ha zoom objektívről van szó. Tehát lehetne "Max. fényerő min. gyújtótávolságnál" és "Max. fényerő max. gyújtótávolságnál".

Ezek szerintem mindenképp módosítandók, de lehetne tovább is finomítani, amely szintén hasznos lenne (checkbox-okkal):
- Autófokusz van-e?

Üdv,
Lilia77

+Quote Post
miky
hozzászólás 2011-03-06 18:35
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 12:00
Azonosító: 127 117

- Autófokusz van-e?

Üdv,
Miky

+Quote Post
miky
hozzászólás 2011-03-05 19:38
Létrehozva: #9

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

- Autófokusz van-e?

Üdv,
Miky

+Quote Post
miky
hozzászólás 2011-02-26 16:37
Létrehozva: #10

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

- Autófokusz van-e?

Üdv,
Miky

+Quote Post
miky
hozzászólás 2011-02-26 16:35
Létrehozva: #11

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

- Autófokusz van-e?

Üdv,
Miky

+Quote Post
szakker
hozzászólás 2010-12-26 22:20
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-12 12:11
Azonosító: 132 201

És mikor kívánnak ezekkel igazán foglalkozni?

Az összeömlesztett kategóriák továbbra is használhatatlanok, mellőznek mindenféle logikát..

+Quote Post
kategoriamoderat...
hozzászólás 2010-12-09 08:33
Létrehozva: #13

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-13 10:46
Azonosító: 937 266

IDÉZET(antik-bazar @ 2010-12-08 11:12) *
Igen ez számomra is feltűnt!
Jó lenne, ha vissza lenne állítva itt a Fényképezőgép, kamera » Fényképezőgép » Digitális »
és itt lennének azok a:
- 1-5 Mpixel
- 5-9 Mpixel
- 10 Mpixel feletti
- DSLR
Mivel ezt az új rendszert még nem mindenki ikszelgeti be (mármint aki felrakja) és akkor így meg nem találom meg amit keresek...
Pl. most 1.200 db feletti a Digitális kategória és ha én egy DSLR gépet keresek, akkor mind az 1.200 db-ot át kell néznem, amikoris a DSLR kb. a 10%-t teszi ki a kategóriának!
Így én is hozzászólok, hogy ezt jó lenne módosítani!

Kedves antik-bazar!

A közlemény rovatban feltüntetett információt idézem: struktúra átalakítási javaslatokat kissé háttérbe szorítva, nem áll módunkban ezeket azonnal feldolgozni, de köszönjük az észrevételeket - mindenképp figyelembe fogjuk venni a nagy moderálást követő munkafolyamatok során.

Kérjük, segítsék a munkánkat, türelemmel és megértéssel.

Üdvözlettel:
Vatera csapata

+Quote Post
antik-bazar
hozzászólás 2010-12-08 11:12
Létrehozva: #14

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-18 23:09
Azonosító: 20 944

Igen ez számomra is feltűnt!
Jó lenne, ha vissza lenne állítva itt a Fényképezőgép, kamera » Fényképezőgép » Digitális »
és itt lennének azok a:
- 1-5 Mpixel
- 5-9 Mpixel
- 10 Mpixel feletti
- DSLR

Mivel ezt az új rendszert még nem mindenki ikszelgeti be (mármint aki felrakja) és akkor így meg nem találom meg amit keresek...
Pl. most 1.200 db feletti a Digitális kategória és ha én egy DSLR gépet keresek, akkor mind az 1.200 db-ot át kell néznem, amikoris a DSLR kb. a 10%-t teszi ki a kategóriának!

Így én is hozzászólok, hogy ezt jó lenne módosítani!

--------------------
vaterabolt.hu/antik-bazar

+Quote Post
szakker
hozzászólás 2010-11-30 12:31
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-12 12:11
Azonosító: 132 201

A kategóriák összevonása nagyon butára sikerült!
Régebben volt márka szerinti bontás, most meg csak analóg és digitális? Az objektívek szintén egy fiókba vannak ömlesztve, itt még analóg-digitális almenük sincsenek - régebben csak párszáz termék között kellett szortíroznom ha valamit meg akartam találni, most meg 1500 termék között bolyongok, aminek több mint a fele számomra nem is érdekes - ennek nincs semmi haszna!
Könyörgöm nézzetek már meg egy "külföldi nagytesó"-t ha ennyire változtatni akartok, és majd meglátjátok hogyan is kéne ezt csinálni..

A hozzászólást -szakker- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-30 12:35

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2010-11-24 11:03
Létrehozva: #16

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

Kedves Felhasználók!

Mint már korábban ez jeleztük, az utóbbi időben nagymértékű, folyamatos kategória átalakítások lettek ! Az összes kategóriát érintő nagy volumenű átalakítási projekt e része ezennel lezárult, most indul a tisztítási, moderálási része.

Lettek olyan alkategóriák amelyek összeolvadtak, és lettek olyanok is, amelyek átvándoroltak másik főkategória alá, és születtek is újak.

Tisztában vagyunk azzal, hogy hirtelen sok változás történt az egyszerűsítési kategória átalakítás során, és mivel maga a teljes oldal is folyamatosan változik az új fejlesztések során, így hirtelen rengeteg új dologgal szembesülnek a felhasználók, ezért immár sokadjára megértésüket és türelmüket köszönjük, nem akarunk visszaélni vele - csak egyszerűen egy nagy projekt közepén vagyunk.

Ezek a döntések mind nem egy ember rábólintása alapján, hanem több fős csoportok hosszadalmas együttes munkája és közös megegyezés alapján születettek. Igaz, a megszokott dolgokat felváltó újítások szokatlanok, idegenek a korábbi napi rutintól, de szükségesek. Tisztulni fog ezáltal a piactér is, egyszerűbb lesz feltölteni, megtalálni is egy adott terméket, még ha most nem is így látják.

Most indul a moderálási, tisztítási folyamat. Valóban időigényes, de a következő 1-2 hónapban az illetékes csapat kapacitását erre koncentráljuk - így további struktúra átalakítási javaslatokat kissé háttérbe szorítva, nem áll módunkban ezeket azonnal feldolgozni, de köszönjük az észrevételeket - mindenképp figyelembe fogjuk venni a nagy moderálást követő munkafolyamatok során.

Kérjük, segítsék a munkánkat, türelemmel és megértéssel.

Köszönjük,
a Vatera Csapata

+Quote Post
Digitall
hozzászólás 2010-11-19 20:39
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-16 09:02
Azonosító: 548 834

Az eddigi MPixel plusz SLR szerinti bontás helyett most a Főoldal > Fényképezőgép, kamera > Fényképezőgép > Digitális kategória tartalmaz 1010 db cikket.

Ez normális? blink.gif

Ha nekem SLR kell, miért nyálazzam át a tollkémcsilliópixeles gagyikat meg a bridge gépeket is?
Hátha megtetszik a lom és veszek valamit?
Szerintem aki ide jár(t) az nem a tipikus nárcisztikus impulzusvásárló típus.

Szakértői döntés született egy jó kategória-rendszer kiheréléséről. Gratulálok! headbang.gif

+Quote Post
slavau
hozzászólás 2010-11-16 14:24
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-03-22 00:52
Azonosító: 127 711

Es meg valami.
A meglevo "Analog fenykepezogepek"
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/fenykep...1315.html?rss=1
RSS kategoria nem a friss termekeket mutatja, hanem teljesen veletlenszeruen kivalasztja a regi termekek kozott.

A hozzászólást -slavau- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-16 14:27

+Quote Post
slavau
hozzászólás 2010-11-16 14:01
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-03-22 00:52
Azonosító: 127 711

Udvozlom!

Orulok annak, hogy atalakult a kategoria, de eltuntek az alkategorias RSS-ek.
Mint pl. http://www.vatera.hu/rss/friss/?category=1091
es csak Canon analog gepekrol szolo frissiteseket kaptam.

Most mar csak "Analog gepek" RSS lesz?
Mivel, ha igen, akkor az egesz RSS-nek ertelme elveszik, naponta 10 relevans frissites helyett tobb szaz nem relevans lesz.

Hiaba orultem, hogy Vatera - egyetlen oldal, amelyiken RSS-ek valoban hasznosak?

Masik javaslat, minden, ami nem "középformátum" es nem "nagyformátum" - automatikusan "kazetta"-sra erdemes megvaltoztatni.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-01-21 22:45