IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1379 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2019-12-03 17:07
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zejopy @ 2019-12-03 07:31) *
....Csodákat szokott tenni, ha meglátják címzettként a saját nevük mellett a Vateráét is. mosking.gif

És igen, máris válaszolt.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-12-03 07:31
Létrehozva: #2

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Javaslom a megfelelő helyre:
https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1266302
Megkért, hogy engedjem be, mert nem volt elég az értékelések aránya. Megtettem. A vásárlás után azonnal írtam neki, se pénzt, se választ nem kaptam. Már ment az ismétlő levél neki és a Vaterának. Csodákat szokott tenni, ha meglátják címzettként a saját nevük mellett a Vateráét is. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vadnyugat_81
hozzászólás 2019-11-29 22:45
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-10-15 10:35
Azonosító: 2 210 293

Hát, ez gyors volt. Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-11-28 21:43
Létrehozva: #4

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vadnyugat_81 @ 2019-11-27 21:55) *
Ha eddig megkapta volna a méltán megérdemelt negatívjait, most nem kéne vesződnöm vele:
https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=17052944
Úgy tűnik sportot csinál belőle, hogy nem veszi át a megnyert termékeket.

Nincs tovább.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vadnyugat_81
hozzászólás 2019-11-27 21:55
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-10-15 10:35
Azonosító: 2 210 293

Ha eddig megkapta volna a méltán megérdemelt negatívjait, most nem kéne vesződnöm vele:
https://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=17052944
Úgy tűnik sportot csinál belőle, hogy nem veszi át a megnyert termékeket.

+Quote Post
Vappali
hozzászólás 2019-11-07 20:37
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-02-18 21:19
Azonosító: 2 645 749

IDÉZET(erika197910 @ 2019-11-07 16:40) *
Szia! Egyenként tudod őket tiltani: eladási beállítások-személyes tiltólista

Köszi!
Megtaláltam ezt a menüpontot, és kiderült, hogy már 2008-ban tiltólistára tettem egy emberkét. smile.gif))

+Quote Post
erika197910
hozzászólás 2019-11-07 16:40
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-08-22 14:08
Azonosító: 2 069 125

IDÉZET(Vappali @ 2019-11-07 07:54) *
Sziasztok!
Egy iq bajnok "vevőbe" futottam. Regisztrált, majd leütötte a telómat. A neve, és a lakcíme alapján semmi jót nem vártam. A kiírásban csak előreutalás szerepelt, és az hogy 3 munkanapja van az utalásra. Ezután felhívott hogy elég-e ha csak a postaköltséget utalja. A beszélgetés alapján beigazolódott sejtésem.... Kértem,a kiírásnak megfelelően, a teljes vételár utalását. A válasz az volt, megbeszéli párjával. Azóta nem reagál a megkeresésre. 3 nap eltelt, ismét meghirdettem a telót, és értékeltem.

Kérdésem: le lehet tiltani az ilyen "ügyfeleket" ? Ha igen hogyan tudom?

Szia! Egyenként tudod őket tiltani: eladási beállítások-személyes tiltólista

+Quote Post
Vappali
hozzászólás 2019-11-07 07:54
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-02-18 21:19
Azonosító: 2 645 749

Sziasztok!
Egy iq bajnok "vevőbe" futottam. Regisztrált, majd leütötte a telómat. A neve, és a lakcíme alapján semmi jót nem vártam. A kiírásban csak előreutalás szerepelt, és az hogy 3 munkanapja van az utalásra. Ezután felhívott hogy elég-e ha csak a postaköltséget utalja. A beszélgetés alapján beigazolódott sejtésem.... Kértem,a kiírásnak megfelelően, a teljes vételár utalását. A válasz az volt, megbeszéli párjával. Azóta nem reagál a megkeresésre. 3 nap eltelt, ismét meghirdettem a telót, és értékeltem.

Kérdésem: le lehet tiltani az ilyen "ügyfeleket" ? Ha igen hogyan tudom?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-11-06 11:19
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sentinel800 @ 2019-11-06 09:02) *
Másrészt nem veszi át, nem fizeti ki? na és akkor mi van,...

Erre kellene fókuszálni. Egy hetet pihen a cuccod és újra feltöltöd.
Azt hiszem, legalábbis az én tapasztalatom az, hogy kevesebb a baj velük, mint amennyi hasznot hoznak. Persze, egy ilyen vásárlást lehet poénkodásra és szórakozásra is használni, és velem is szemétkedtek már így, amikor megírtam a fórumon az ezzel kapcsolatos véleményemet. De alapjában véve ez egy pozitív hozadékú dolog. És ami nagyon jó, hogyha nem megfelelően jár el, akkor leadod a negatív értékelést - aminek amúgy nincs jelentősége -, bejelölöd a nem létrejött üzletet és nem kell attól tartanod, hogy a poénkodás folytatásaként még kapsz egy bosszú-negatívot. Tehát lényegesen jobban jársz, mint egy regisztrált vevővel.

...viszont az embernek meg blokkolja a termékét.

Jaj, bárcsak ez most valós probléma lenne! Olyannyira gyenge a forgalom mostanában (legalábbis nálam, remélem azért, hogy másnak jobb), hogy egy kis blokkolás meg sem kottyan. Hangsúlyozom, a saját tapasztalatom alapján alkotok véleményt.

Ha esetleg nem is zárhatjuk ki a jövőben se az ilyen usereket, lehetne olyat is csinálni, hogy az illető csak akkor ütheti le a terméket, ha előtte fizet (pl paypal), ha nem regisztrált felhasználó.

Ez szerintem irreális és nemigen van jelentősége, ráadásul nem hiszem, hogy megvalósítható.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sentinel800
hozzászólás 2019-11-06 09:02
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-12-20 22:03
Azonosító: 2 227 133

A regisztráció nélküli vásárlás konkrétan a szabályok alóli kibújás egyik eszköze, lehetnek köztük olyanok is akiket letiltott az ember vagy rosszak az értékelései.

Másrészt nem veszi át, nem fizeti ki? na és akkor mi van, boldogan tojik rá, mit érdekli, hogy negatívot adsz rá, úgyse regisztrált userrel volt...viszont az embernek meg blokkolja a termékét.

Ha esetleg nem is zárhatjuk ki a jövőben se az ilyen usereket, lehetne olyat is csinálni, hogy az illető csak akkor ütheti le a terméket, ha előtte fizet (pl paypal), ha nem regisztrált felhasználó.

IDÉZET(erika197910 @ 2019-11-06 08:12) *
Jól látod sajnos, én is tiltanám az ilyet ha lehetne. 1 hónap alatt 2 ilyen vevőm volt, abból a végén egyik sem vette meg a leütött terméket. Sajnos ők valóban nem olvasnak terméklapot a leütés előtt.

A hozzászólást -Sentinel800- szerkesztette a következő időpontban: 2019-11-06 09:06

+Quote Post
erika197910
hozzászólás 2019-11-06 08:12
Létrehozva: #11

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-08-22 14:08
Azonosító: 2 069 125

IDÉZET(Sentinel800 @ 2019-11-05 21:59) *
Én már megszoktam, hogy akad 1-1 problémásabb eladó vagy vevő vagy ugye a mindenen megsértődős a miszter ,,na akkor már nem kérem köszönöm". Ami viszont visszatérő probléma és egyre gyakoribb - nem tudom mások mit tapasztalnak - a regisztráció nélküli vásárlók célja ugye az lenne, hogy könnyen tudjanak emberek vásárolni a vaterán, de ez valami miatt nem akar jól működni.

Sajnos majdnem minden második ilyen tranzakció zsákutca, mert az ilyen vevő általában figyelmetlen (ritkán kérdeznek leütés előtt), nem olvassa el rendesen a termék leírását, követelményeket támaszt (megveszem, ha elhozod, megveszem, ha olcsóbban adod, ha így küldöd) vagy ugye mint a legutóbbi ilyen, 3 nap múlva ír, miután az automata értesítőben kért visszajelzésre se reagált, csak a már külön írt emailre - hogy köszike már nem kell megvettem máshol....3 nap, ami alatt lehet buktam más potenciális vevőt a termékre.

Jó lenne egy opció, ahol ezt le lehetne tiltani, mert nekem ilyen vásárlók nem hiányoznak - több kárt és idegeskedést okoz, mint hasznot.

Jól látod sajnos, én is tiltanám az ilyet ha lehetne. 1 hónap alatt 2 ilyen vevőm volt, abból a végén egyik sem vette meg a leütött terméket. Sajnos ők valóban nem olvasnak terméklapot a leütés előtt.

+Quote Post
Sentinel800
hozzászólás 2019-11-05 21:59
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-12-20 22:03
Azonosító: 2 227 133

Én már megszoktam, hogy akad 1-1 problémásabb eladó vagy vevő vagy ugye a mindenen megsértődős a miszter ,,na akkor már nem kérem köszönöm". Ami viszont visszatérő probléma és egyre gyakoribb - nem tudom mások mit tapasztalnak - a regisztráció nélküli vásárlók célja ugye az lenne, hogy könnyen tudjanak emberek vásárolni a vaterán, de ez valami miatt nem akar jól működni.

Sajnos majdnem minden második ilyen tranzakció zsákutca, mert az ilyen vevő általában figyelmetlen (ritkán kérdeznek leütés előtt), nem olvassa el rendesen a termék leírását, követelményeket támaszt (megveszem, ha elhozod, megveszem, ha olcsóbban adod, ha így küldöd) vagy ugye mint a legutóbbi ilyen, 3 nap múlva ír, miután az automata értesítőben kért visszajelzésre se reagált, csak a már külön írt emailre - hogy köszike már nem kell megvettem máshol....3 nap, ami alatt lehet buktam más potenciális vevőt a termékre.

Jó lenne egy opció, ahol ezt le lehetne tiltani, mert nekem ilyen vásárlók nem hiányoznak - több kárt és idegeskedést okoz, mint hasznot.

A hozzászólást -Sentinel800- szerkesztette a következő időpontban: 2019-11-05 22:02

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-11-03 21:17
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackFish83 @ 2019-11-03 20:28) *
Igazából a baj ott van, hogy túl jó szívem van. sad.gif

Máskor a jó szíveddel ránk gondolj, akikkel pontosan ugyanígy fog eljárni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2019-11-03 20:28
Létrehozva: #14

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 18:48
Azonosító: 1 021 207

IDÉZET(zejopy @ 2019-10-20 19:44) *
Miért nem negát? Azért, hogy még sokáig kalandozzon ezzel a mentalitással a Vaterán? Örülök, hogy díjazod a közöttetek lezajlott korai eszmecserét, de ez nem változtat azon, hogy kicsit sem elegánsan visszalépett az adásvételtől.

Igazából a baj ott van, hogy túl jó szívem van. sad.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2019-10-20 18:19) *
Azért itt még elképzelhető, hogy akármi is közbejött, lehet nyomós oka is annak, hogy átmenetileg nem elérhető. Pont, mivel 0-s nem lehet következtetéseket levonni.

Ám nekem 08ryhb sárga felhasználó nyerte meg egy aukciómat 16-án, (14-én lépett be utoljára), az értékelései között több olyan van, hogy nem jelentkezett a termékért, nem lehet elérni, nem válaszol e-mailra, és most nálam is ez a helyzet. Többen csak semlegest adtak ezért, pedig ha ezek negatívak lettek volna, már régen ment volna a levesbe. De nem tették, így tudott licitálni nálam, és nyert. Én meg most nem tudom mitévő legyek. Bosszúnegatívot nem akarok kockáztatni, bár az is igaz, hogy még egyetlen értékelést sem adott, ilyesmivel látszólag nem vesződik.

Aznap délelőtt meg lett beszélve, hogy este 7-8 közözött jön érte, és fog hívni. Ez alapján nem készültem más programmal, pedig hívtak az ismerőseim is.
Lett volna lehetősége hívni, hogy bocsánat, de mégsem lesz jó az este. Próbáltam hívni 8 körül, hogy merre jár. Szóval ez cseppet sem volt elegáns részéről.
Megírtam neki emailban is, hogy ez nem volt részéről korrekt. Azóta sem írt, még elnézést sem.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-10-31 21:19
Létrehozva: #15

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mape59 @ 2019-10-31 07:17) *
Miután elbuktam egy terméket, mert felül licitáltak, az eladó megkeresett, hogy eladná nekem a nyertes áron, mert a vevő visszalépett.
Roppant mérges lettem, mert ez szerintem a magán akciója volt az ár felverésére.

Megnézzük, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-10-31 12:02
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mape59 @ 2019-10-31 08:32) *
Egy másik terméket megnyertem, de ezek után azt válaszoltam, hogy akkor én is meggondoltam magam, nem veszem meg azt sem!

Ez viszont részedről szabálytalan, jogos lenne a negatív értékelés. A megvásárolt cuccot át kell venni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mape59
hozzászólás 2019-10-31 08:32
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2019-07-19 12:36
Azonosító: 2 654 892

IDÉZET(zejopy @ 2019-10-31 08:15) *
Ha ez így történt és írásban, akkor írj az ÜSZ-nak, mert jutalékcsalásos szaga van, de ez persze nem biztos. Ők megnézik, ha ez a helyzet, akkor intézkednek. Amúgy hogyan keresett meg? Csak a vásárlás után kapjátok meg egymás adatait.

Egy másik terméket megnyertem, de ezek után azt válaszoltam, hogy akkor én is meggondoltam magam, nem veszem meg azt sem!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-10-31 08:15
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mape59 @ 2019-10-31 07:17) *
Miután elbuktam egy terméket, mert felül licitáltak, az eladó megkeresett, hogy eladná nekem a nyertes áron, mert a vevő visszalépett.
Roppant mérges lettem, mert ez szerintem a magán akciója volt az ár felverésére. Felajánlottam, hogy megveszem azon az áron amit én ajánlottam utoljára, de azért nem volt hajlandó eladni.
Inkább azt irta, hogy meggondolta magát és mégsem adja el.

Ez szerintem jellemtelenség. Adjon minimál árat, ha nem akar kockáztatni.

Ha ez így történt és írásban, akkor írj az ÜSZ-nak, mert jutalékcsalásos szaga van, de ez persze nem biztos. Ők megnézik, ha ez a helyzet, akkor intézkednek. Amúgy hogyan keresett meg? Csak a vásárlás után kapjátok meg egymás adatait.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mape59
hozzászólás 2019-10-31 07:17
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2019-07-19 12:36
Azonosító: 2 654 892

Roppant mérges lettem, mert ez szerintem a magán akciója volt az ár felverésére. Felajánlottam, hogy megveszem azon az áron amit én ajánlottam utoljára, de azért nem volt hajlandó eladni.
Inkább azt irta, hogy meggondolta magát és mégsem adja el.

Ez szerintem jellemtelenség. Adjon minimál árat, ha nem akar kockáztatni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-10-30 20:11
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2019-10-30 18:19) *
Ezek után töröltem a személyes átvétel opciót az összes sablonomból.

Az a helyzet, hogy ezt a fajta személyes átvételt én semmiképpen sem vállalnám, amit te. Van személyes átvétel. Reggel és este eljöhet a lakásomra, nappal pedig a suliba. Amit te csináltál, olyan mértékű gesztus, ami szerintem semmiképpen sem elvárható. Nyugodtan tedd be a személyes átvételt, de úgy, hogy a te mindennapi életedben ne okozzon fennakadást.
Még az én személyes átvételemnél is van néha fennakadás. Volt, hogy késett a vevő én pedig rohantam a suliba, mert ott is 1000 dolgom van. Mondtam is neki, örültem, hogy végül nem értékelt, mert nem voltam kedves kicsit sem. kategorikus voltam és kimért. Az én időmmel ne játsszon senki. Ráadásul 1 Ft-os aukció volt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1379 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
23 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (23 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-12-16 15:11