IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

380 Oldal V  « < 295 296 297 298 299 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pénzügy, Számlázás, Feltöltési díj, jutalékfizetés - PayU kivételével!
kinderlady
hozzászólás 2009-03-21 18:36
Létrehozva: #5921

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 21:47
Innen: Mohács
Azonosító: 2 304

Kedves Vatera Moderátor: kérek egy állásfoglalást Önöktől:
Ez a konkrét termékem az Önök értelmezése szerint eladhatatlannak és ezáltal nemkívánatosnak (feltöltési díjjal büntetendőnek), vagy szívesen látott aukciónak minősül?

Lehetőleg nem olyan választ kérek, mint pl.: "Az ilyen és hasonló termékeket a jövőben is feltöltheti alkalmanként 10 Ft regisztrációs díj ellenében." Ezt ugyanis már tudom, nem erre volnék kíváncsi...

Üdvözlettel: Oxymoron
[/quote]

Kedves Oxymoron!

A válaszban az lehet: " A kockázatot Ön viseli, a listázási díjat fizetheti akár három évig is, ha elég türelmes, hogy kivárja, amig gazdára talál.

A vatera a hasznát látja a kitartásának (listázási díjak) és a sikeres aukciónak is (jutalék).

Sok sikert a kitartáshoz!

--------------------
"A boldogsághoz a következők feltétlenül kellenek: legyen kit szeretnünk, legyen mit csinálnunk és legyen miben reménykednünk."
Go to the top of the page

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2009-03-21 18:33
Létrehozva: #5922

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:23
Azonosító: 291

IDÉZET(rudolf59 @ 2009-03-21 18:04) *
Azt hiszem, hogy ezzel a listázási díjjal, nagy öngólt lőtt a Vatera.

miért ? k i t a k a r í t j a magát laugh.gif laugh.gif laugh.gif

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat

+Quote Post
Oxymoron
hozzászólás 2009-03-21 18:27
Létrehozva: #5923

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 16:55
Azonosító: 2 581

Újabb adalék az "eladhatatlanság" témához:

http://www.vatera.hu/gyonyoru_rokoko_minta..._134675306.html

B5 a jelzete, ami azt jelenti, hogy valamikor 2006 elején töltöttem fel... (Ez látszik a megadott postaköltségből is, most már ugyanez a kategória sajnos 1980 Ft volna.) Elfért itt eddig, szerintem senkinek nem bántotta a szemét. Most megjött a vásárlója egy kedves hölgy személyében, aki azonnal jelentkezett is emailben. Természetesen a Vatera is megkapja utána a maga 750 Ft jutalékát.

Kedves Vatera Moderátor: kérek egy állásfoglalást Önöktől:
Ez a konkrét termékem az Önök értelmezése szerint eladhatatlannak és ezáltal nemkívánatosnak (feltöltési díjjal büntetendőnek), vagy szívesen látott aukciónak minősül?

Lehetőleg nem olyan választ kérek, mint pl.: "Az ilyen és hasonló termékeket a jövőben is feltöltheti alkalmanként 10 Ft regisztrációs díj ellenében." Ezt ugyanis már tudom, nem erre volnék kíváncsi...

Üdvözlettel: Oxymoron

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-03-21 18:04
Létrehozva: #5924

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 87

IDÉZET(paradigma @ 2009-03-21 17:15) *
Ami azt illeti, én meglehetősen tetű dolognak tartom a listázási díjat.
Itt rengeteg kis értékű cucc is keres és talál gazdát.

Én itt fogom hagyni a a vaterát április 5.-vel, mert rólam nem fognak több bőrt,
ilyen pofátlanul lehúzni!
Őszintén remélem, hogy sokan döntenek velem együtt majd így!

Üdv; paradigma

Most vegye meg, ami kell, mert ápr. 5-től nem leszek!

Azt hiszem, hogy ezzel a listázási díjjal, nagy öngólt lőtt a Vatera.

Sorban alakulnak az új oldalak, ahol lehet licitálni, mindegyik hirdeti az ingyenességet. Nagyon sok eladó és vevő is oda fog menni, mert ha nem kell semmit se fizetni, az jó csalogató.
Ahol sok termék lesz, a vevők is odamennek.

A régi szlogen megmarad?: Keresel valamit? ott a Vatera, ott mindent megtalálsz.

Így lesz ezentúl is???

+Quote Post
Bizsi1
hozzászólás 2009-03-21 17:56
Létrehozva: #5925

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-11 10:56
Azonosító: 4 792

Elnézést kérek, ha valaki már feltette ezt a kérdést.
A feltöltési díjat ugye az indokolja, hogy a heteken-hónapokon át fent levő, eladhatatlan tárgyak eltűnjenek az oldalról, és ez által áttekinthetőbb legyen a piactér, könnyebb legyen keresni, stb.
De mi a helyzet az 1 forintos aukciókkal? Jelenleg 28282 darab 1 forintos aukció fut. Ha ezen aukciók száma megsokszorozódik, az hogyan fogja megkönnyíteni a keresést? Az eladhatatlan, gagyi 1 forintos cuccok hogyan fognak eltűnni? (Tudom, hogy sok-sok szuper termék is szerepel 1 forintosként, én nem ezekről beszélek!)
Mi a helyzet azokkal az 1 forintos aukciókkal, ahol az eladó - hogy behozza a veszteségét - irreálisan magas posta, banki, csomagolási és egyéb költséget is felszámol?

"Ne lomtalaníts, Vaterázz! " Ismerős még valakinek ez a szlogen?

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2009-03-21 17:28
Létrehozva: #5926

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 13:57
Azonosító: 425 174

IDÉZET(elektrostar @ 2009-03-21 17:12) *
Van. Természetesen nagyfokú biztonság mellett. Pl... 5mp-ként a belépő jelszó változása (felhasználónként) és az aktuális jelszót egy digitális kulcstartón látod, amit a cég adott stb... smile.gif

Értem.
Biztos jobb a rendszerük mint annak a cégnek ahol én dolgoztam.
Hát hiába na...
A munkáltatók kitalálnak bármit, hogy többet dolgozhassunk.
Mi meg örülünk, hogy hű de jó hazavihetjük a munkát.

+Quote Post
paradigma
hozzászólás 2009-03-21 17:15
Létrehozva: #5927

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-23 17:58
Azonosító: 89 204

Ami azt illeti, én meglehetősen tetű dolognak tartom a listázási díjat.
Itt rengeteg kis értékű cucc is keres és talál gazdát.

Azok számára, akik nem a főállásban, nem a megélhetőségük érdekében vateráznak,
-mint pl. én is,- az is öröm volt, hogy valami, számomra talán értékes,
évekig tartogatott, de általam nem használt holmim most új gazdájánál talált hasznosításra.

Ez a lehetőség most majd megszűnik, mert számtalan esetben történt,
hogy a postai díj és a vatera díja már meghaladta az áru értékét,
függetlenül attól, hogy a postai díjat nem én fizettem.
Természetesen, valahol a háttérben a postai díj is engem, mint eladót terhelt,
hiszen a szükséges fizetni valók miatt az árum versenyképtelenné vált.

Én itt fogom hagyni a a vaterát április 5.-vel, mert rólam nem fognak több bőrt,
ilyen pofátlanul lehúzni!
Őszintén remélem, hogy sokan döntenek velem együtt majd így!

Üdv; paradigma

Most vegye meg, ami kell, mert ápr. 5-től nem leszek!

+Quote Post
elektrostar
hozzászólás 2009-03-21 17:12
Létrehozva: #5928

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-27 10:06
Azonosító: 182 892

IDÉZET(royalroyal @ 2009-03-21 17:07) *
Lehet, hogy igazad van, de én dolgoztam egy helyen ahol nem volt engedélyezve biztonsági okokból ilyesmi.
Csak ezért gondoltam, hogy talán máshol sem.
Úgy látszik tévedtem smile.gif
Van ilyen....

Van. Természetesen nagyfokú biztonság mellett. Pl... 5mp-ként a belépő jelszó változása (felhasználónként) és az aktuális jelszót egy digitális kulcstartón látod, amit a cég adott stb... smile.gif

+Quote Post
smile29
hozzászólás 2009-03-21 17:11
Létrehozva: #5929

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-16 18:37
Azonosító: 550 255

IDÉZET(kinderlady @ 2009-03-21 15:36) *
Na, ezen össze ne kapjatok!
Egy kedves felhasználótárs új alternatívát kívánt megmutatni, ezt megköszönöm neki!

Egyébként úgyis az idő fogja eldönteni, hogy kinek van igaza...

Csak nagyon fáj a szívem a kindereimért, a könyveimért... és sorolhatnám... amik ilyen listázási díj mellett nem fognak gazdára találni... nem azért, mert nem örülne valaki neki, hanem azért mert nem tudom megjósolni az időt, hogy mikor találják meg. És nem fogom tudni finanszírozni...
/Hatalmas munka van abban, hogy ide felkerültek... és úgy látom, hogy ezt a munkát most semmibe vették.../

.amivel tulajdonképpen Te építetted fel a Vaterát,..... mostmár a mór mehet!

nekem meg a gyűjteményesekért (és még sok mindenkiért) fáj a szívem

ha valaki fel bír rakni több ezer pl. 50-100ft-os bélyeget,képeslapot (lego-t,kindert,szalvétát stb.),az más aljasságra :-) is képes

az már szinte itt él!

itt is vásárol(T)

Ők (voltak) a vevőim...

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-03-21 16:49
Létrehozva: #5930

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 32

IDÉZET(konyvetNEKED @ 2009-03-21 16:39) *
1., Folyamatos üzemű üzletekben (ilyenek a benzinkutak, a teszkó és a vatera is) természetesen vannak alkalmazottak, akik éjszaka is és hétvégén is dolgozna, s nem a szabadidejükben, hanem a munkaidejükben. A vatera moderátor lényegesebben előnyös helyzetben van ilyen szempontból, mert kényelmesen, a saját otthonából (ill. akár nyaralás közben is, pontosabban, akár munka közben is tud nyaralni) tud dolgozni.

Kedves konyvetNEKED!

Munkanapok: hétfőtől - péntekig.
Munkaszüneti napok: szombat, vasárnap és egyéb állami munkaszüneti napok. (Gyakorlatban hétvégén is
vannak munkával töltött napok a Vateránál.)

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2009-03-21 16:45
Létrehozva: #5931

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 13:57
Azonosító: 425 174

Tisztelt Vatera!

Azt, hogy az aukció maximális időtartamát megnöveljék, megfontolás tárgyává sem tették??????????
Az eladók nem szórakozásból indítják újra a termékeket, ezzel terhelve a rendszert, hanem mert lejárnak.

+Quote Post
konyvetNEKED
hozzászólás 2009-03-21 16:39
Létrehozva: #5932

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-17 01:56
Azonosító: 5 690

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-03-21 12:49) *
Kedves forte!

Hétvége lévén a szabadidejét tölti a moderátor a fórumban.

Az 1Ft-os aukciók döntő többsége elkel, azok nem kerülnek újraindításra. A gombostű és hasonló termékek
túlnyomó része nem valós aukció, hanem kapcsolatfelvételi termék, ezek kiszűrése folyamatos a piactér
moderátora és a felhasználók által. A Vaterán jelenleg kétmillió körül mozog a feltöltött áruk száma és az
újralistázások (automatikus aukció indítások) száma eléri a 90%(!)-ot. A feltöltési díj szerepe éppen a
használhatatlan vagy sokáig meg nem vásárolt termékek visszaszorítása lenne.

1., Folyamatos üzemű üzletekben (ilyenek a benzinkutak, a teszkó és a vatera is) természetesen vannak alkalmazottak, akik éjszaka is és hétvégén is dolgozna, s nem a szabadidejükben, hanem a munkaidejükben. A vatera moderátor lényegesebben előnyös helyzetben van ilyen szempontból, mert kényelmesen, a saját otthonából (ill. akár nyaralás közben is, pontosabban, akár munka közben is tud nyaralni) tud dolgozni.

2., Az antikvárium is és minden más üzlet este 6-kor (vagy más időpontban, az most lényegtelen) bezár, majd másnap nyitáskor "újralistázza" az előző nap el nem adott árukat. Ez az össz árukészlethez viszonyítva lényegesen több, mint 90 %. Tehát a vatera ilyen szempontból még nagyon jó arányt is mutat.

3., Most, ha valaki keres egy könyvet, szinte az első dolga, hogy megnézi a vaterán. Mivelhogy van fent ~360000. Április végétől nem lesz ennyi. Sokkal kevesebb lesz. Jön a vevő, megpróbálja, nem találja. Legközelebb is megpróbálja, legközelebb sem találja. Legközelebb meg sem fogja próbálni.

4., A sikertelenségi díj az eladók és vevők elüldözésének magasiskolája. Megmutatja, hogyan kell elüldözni azokat, akiktől eddig a fizetését kapta az összes vatera-alkalmazott és -tulajdonos. Ezután nemcsak sikertelenségi díj lesz, hanem annak birtoklója is, egy sikertelen vatera.

+Quote Post
forte
hozzászólás 2009-03-21 16:16
Létrehozva: #5933

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 20:35
Azonosító: 49 517

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-03-21 12:49) *
Kedves forte!

Hétvége lévén a szabadidejét tölti a moderátor a fórumban.

Az 1Ft-os aukciók döntő többsége elkel, azok nem kerülnek újraindításra. A gombostű és hasonló termékek
túlnyomó része nem valós aukció, hanem kapcsolatfelvételi termék, ezek kiszűrése folyamatos a piactér
moderátora és a felhasználók által. A Vaterán jelenleg kétmillió körül mozog a feltöltött áruk száma és az
újralistázások (automatikus aukció indítások) száma eléri a 90%(!)-ot. A feltöltési díj szerepe éppen a
használhatatlan vagy sokáig meg nem vásárolt termékek visszaszorítása lenne.

Meg kell köszönnöm a választ és eloszlatnám a félreértést is egyben:

A fél gombostű jelképes ötlet volt annak illusztrálására, hogy azon (pláne 1 Ft-os eladási értéken) még a feltöltési díjat sem lehet megkeresni! Nem is gondoltam komolyan, de a feltöltési díjat a Cég komolyan gondolja; annak ellenére, hogy az áru kvázi értéke a vevő szempotjaitól függ a legnagyobb mértékben. Ha veszek egy alkatrészt, az magában semmi; de beépítve már múzeális értékké tehet egy otthon dobált készüléket !
Érzékeltetés képpen, ha egy képeslapot 30. feltöltésre megvesz egy múzeum, akkor az érték, ha 31-szerre is feltöltöm, akkor még kacat.

Nem is akarom meggyőzni szegény Admint, mert neki ez csak munkahely; Nekünk meg szívügy-hobby-sport VOLT!

Mint írja szabadidejüket töltik velünk, ezúton is megköszönjük; de ezek szerint ez egyfajta kizsákmányolás. OK, részvétem! sad.gif

A hozzászólást -forte- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-21 16:17

+Quote Post
fcsaba07
hozzászólás 2009-03-21 16:16
Létrehozva: #5934

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-05-22 20:11
Innen: Magyarország
Azonosító: 11 109

Úgy látom idén nem a vatera lesz az év aukciós oldala.

+Quote Post
Hatved
hozzászólás 2009-03-21 16:12
Létrehozva: #5935

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-15 16:57
Azonosító: 32 157

A szemét témához egy kis szösszenet tőlem is!
Számomra a 20 milliós autó, ami 2 euros alkatrész miatt hagy az út szélén, egy nagy fostartály szemétkupac. Ráadásul egyre jelemzőbb ez manapság, a gyerünk gyerünk piacra vele, közben meg a nagy technika, kiforratlan és teszteletlen, hiába überokos!(Míg kigördül a gyárból)
A 200.000-et éri retro vas, amivel körbeutazom a fél világot, kényelembe és feelingel biztonságba, ráadásul többet tud még ma is mint jópár vadi zsir auto, maga a megtestesült KINCS!!!
Ennyit a kinek mi a szemét!!!! Remélem zöld, mit is akarok jelezni?!!!

+Quote Post
Hatved
hozzászólás 2009-03-21 16:04
Létrehozva: #5936

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-15 16:57
Azonosító: 32 157

IDÉZET(draglion @ 2009-03-21 11:14) *
Nagyon nehéz ezt kimondani de Gerő Viktornak sajnos igaza van.
Vitatható minden egyes eleme az állításoknak a felhasználók részéről és persze lehet más véleményünk (ez természetes ebben az esetben) de attól még ha valaki a helyébe képzeli magát akkor átlátja hogy mi is a cél valójában.

Az hogy ezzel döglenek azok is akiket nem szeretnének feltétlenül elüldözni ...tudják ezt is, erre nem tudnak jelenleg megoldást találni még a díj bevezetése előtt.

Ha jó a megérzésem akkor a takarítás után pontosan ezeknek a felhasználóknak tervez a vatera egy olyan megoldást amelynek segítségével megtarthatja őket.

Arra nincs garancia hogy a megsértett felhasználók élni is fognak majd a lehetőséggel.

Biztosan nem fogok élni ha nincs ló jó lesz a szamár is, ötletükkel. Már kezdenek agyalni, hogy hülyeséget csináltak sztem, mert aki a 2 filléres cuccok között válogat, az ha más kell neki ITT veszi meg a 20ezer Ft-ot cuccot is, mert...!
Erre hamarabb kellett volna gondolniuk.
Vatera tulaja, ezt benézted!

+Quote Post
Saugvinon
hozzászólás 2009-03-21 15:54
Létrehozva: #5937

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-03-01 13:41
Azonosító: 655

IDÉZET(zejopy @ 2009-03-21 15:37) *
Ha az a cél, hogy az "értéktelen" holmit áruló emberek elvigyék innen a dolgaikat.......................

Az Ég szerelmére! És ki mondja meg, hogy kinek mi az értékes és az értéktelen. Számomra egy vandonat új automata kávégép, vagy egy luxus hiper szuper mobiltelefon teljesen értéktelen. Viszont egy ácsszögekből összehegesztett 10 cm-es kis feszület maga a kincs. Szóval itt nem az értékes, vagy értéktelen dolgokról van szó, hanem arról, hogy a Vatera drága holmikat szeretne látni a piacterén, amik jól tejelnek. A pár forintos tételekkel, amik némelyeknek kicsek, azokkal nem szeretnének szöszölni. Csak a sok adminisztráció és semmi nyereség.

Én úgy gondolom, hogy a Vatera át fog alakulni egy vacak internetes plázává, vagy inkább "ázsia centerrré" és a bolhapiac jellege, amit annyira sokan olyan nagyon szerettünk teljesen eltűnik.

Hát én így látom.
sad.gif sad.gif sad.gif

--------------------
Ahol az akarat, ott az út!

+Quote Post
fvcc
hozzászólás 2009-03-21 15:54
Létrehozva: #5938

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-30 15:22
Azonosító: 2 942

A feltöltési díj szerepe éppen a használhatatlan vagy sokáig meg nem vásárolt termékek visszaszorítása lenne.

Ha feltöltési díj kell, hát ám legyen: MEGFORDÍTVA. Fizessenek annak, aki megdolgozott vele (mármint a feltöltéssel) - - (§ tudósok keressenek egy §-ust, ahol meg vagyon írva: az ingyen munka az kizsákmányolás, ezért megengedhetetlen)
((( én nagyon szerény vagyok: megelégszem a feltett termék értékének 1%-val. A vatera ismeri a bankszámla-számom: oda kérem küldeni :-) )))

+Quote Post
Viragatti
hozzászólás 2009-03-21 15:42
Létrehozva: #5939

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-02 12:26
Azonosító: 124 418

Gratulálok Vatera! Megcsináltátok!

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-03-21 15:42
Létrehozva: #5940

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 32

IDÉZET(zejopy @ 2009-03-21 15:37) *
Tisztelt Vatera!

Ha az a cél, hogy az "értéktelen" holmit áruló emberek elvigyék innen a dolgaikat, akkor nem értem, miért kell az összes alternatív lehetőség megjelenését törölni. Fel kell sorolni tételesen, hogy hová menjenek azok az emberek, akik akarnak. Így Önök is jól járnak, és ez valamennyire etikus lenne a kis eladókkal szemben.

Kedves zejopy!

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással
a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos
tapasztalataikat. A más aukciós oldalakkal kapcsolatos tapasztalatcserére lehetőség szerint külső
fórumon kerüljön sor. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

380 Oldal V  « < 295 296 297 298 299 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-20 01:21