IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

771 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
Xtrem_Ave
hozzászólás 2019-11-07 08:40
Létrehozva: #-1399

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-07-02 10:10
Azonosító: 2 477 176

Üdv!
Gondolom sokszorosan felmerült téma ez már, de engem akkor is - azóta is - bosszant... Miért vannak egyesek, akik nem képesek értékelni / netán viszontértékelni a másikat? Olyan nehéz erre rászánni 20 mp-t? Én miért veszem a fáradtságot erre az apróságra?
Nem lehetne valahogy értékelésre bírni a "lustákat", hogy pl amíg függőben van értékelése, addig nem adhat vagy vehet semmit a vaterán? Én sokszor direkt olyantól vásárolok (és lehet másnál olcsóbb is lenne, de attól az illetőtől már van értékelésem, így az természetesen újabb vásárlásnál nem ér semmit...), aki még nem értékelt - erre cseszik leadni az értékelést úgy, hogy én azonnal, amint átveszem a terméket vagy postára adom, megtalálom a módját, és leadom azt a fránya értékelést...
Mások miért nem képesek erre???
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-11-02 22:13
Létrehozva: #-1398

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(kyra42 @ 2019-11-02 21:52) *
Nekem nem sikerült. smile.gif Segítenél, hogy hogyan lehet feltenni egy ilyen kérdést úgy, hogy ne töröljék már megjelenés előtt szabálytalanságra hivatkozva? Esküszöm, nem érdekel az eladó pontos címe, csak hogy Zugló kb. melyik részén van (azaz 5 perc séta vagy 1 óra bkk).

Úgy fogalmazd meg a kérdést, hogy továbbengedjék. Ezt írd le, amit itt nekem. Ha nincs benne szabálytalanság, akkor a(z esetleges) blokkolás után továbbengedik.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
kyra42
hozzászólás 2019-11-02 21:52
Létrehozva: #-1397

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-11-02 18:01
Azonosító: 2 657 012

IDÉZET(zejopy @ 2019-11-02 18:58) *
Meg lehet kérdezni. Már tőlem is megkérdezték. A terméklapon is meg lehet jeleníteni, csak nem pontosan.

Nekem nem sikerült. smile.gif Segítenél, hogy hogyan lehet feltenni egy ilyen kérdést úgy, hogy ne töröljék már megjelenés előtt szabálytalanságra hivatkozva? Esküszöm, nem érdekel az eladó pontos címe, csak hogy Zugló kb. melyik részén van (azaz 5 perc séta vagy 1 óra bkk).

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-11-02 18:58
Létrehozva: #-1396

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kyra42 @ 2019-11-02 18:31) *
Miért nem lehet megkérdezni, hogy kb. hol lehet átvenni személyesen a terméket? Nem konkrét cím érdekel, csak környék. Csomó terméknél meg van adva, hogy "Örs környékén" vagy "x és y utca kereszteződésénél".
Adott egy termék, postával nem éri meg megvennem, viszont valószínűleg simán el tudnék érte menni, ha nem a megadott kerület "világvégi" részén lehet átvenni. Mi a jó megoldás? Próba szerencse alapon lecsapom, majd ha nem a megközelíthető részen van, akkor szívok a postával? Vagy visszaléphetek a vásárlástól?

Meg lehet kérdezni. Már tőlem is megkérdezték. A terméklapon is meg lehet jeleníteni, csak nem pontosan.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kyra42
hozzászólás 2019-11-02 18:31
Létrehozva: #-1395

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-11-02 18:01
Azonosító: 2 657 012

Miért nem lehet megkérdezni, hogy kb. hol lehet átvenni személyesen a terméket? Nem konkrét cím érdekel, csak környék. Csomó terméknél meg van adva, hogy "Örs környékén" vagy "x és y utca kereszteződésénél".
Adott egy termék, postával nem éri meg megvennem, viszont valószínűleg simán el tudnék érte menni, ha nem a megadott kerület "világvégi" részén lehet átvenni. Mi a jó megoldás? Próba szerencse alapon lecsapom, majd ha nem a megközelíthető részen van, akkor szívok a postával? Vagy visszaléphetek a vásárlástól?

+Quote Post
trendy17
hozzászólás 2019-06-11 04:11
Létrehozva: #-1394

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-14 08:24
Azonosító: 353 034

Nálam ugyan nincs kiírva személyes átvétel,de ha rákérdeznek itt vagy más oldalon,akkor oké,van,de csak a lakcímemen,mert mindig van itthon valaki,aki át tudja adni(rendszerint azért én).Így is kb.fele arányban vagy késve jönnek vagy egyáltalán nem.Azt hiszem a guta megütne,ha mindez úgy történne,hogy ácsorgok valami megbeszélt helyen.Ha kell neki és sajnálja a pénzt a postára,akkor nálam ez az ára.

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-06-10 08:39
Létrehozva: #-1393

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-03-05 23:20
Azonosító: 2 443 975

IDÉZET(zejopy @ 2019-06-10 09:34) *
Miért nem? Vagyis miért nem lehet postázni? Sokkal többért is lehet feladni futárral, az MPL-lel normális rá a biztosítás is. És ha extra igénye a személyes átvétel, akkor miért nem utazik el érte hozzád? Most 1 Ft-oztam ki a porcelánokat, csak személyes átvételt adtam meg. Paksról, Pestről, de még az Alföldről is eljöttek érte. Vonattal is, de kocsival is. Azt írod, közel vagy Pesthez. Nem a te dolgod elvinni az árut, ez igazán extra többlet, ami nem elvárható, de ha megteszed, kézcsók érte a jutalom, nem követelőzés.

Postázok én szívesen, akármekkora összegért is, itt az alsó értékhatárral van a gond, száz forintos papírért senki nem jön házhoz (bár volt rá példa, megbeszéltük leütés előtt), nekem meg több a leves, mint a hús, ha ennyivel utazok, hogy elvigyem. Kitaláltam áthidaló megoldást, leírtam lentebb, az lesz a szép, ha utána kapok egy negatívot "á, nem is tetszett" felkiáltással, na akkor felrobbanok az bizonyos.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-06-10 08:34
Létrehozva: #-1392

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-06-10 09:17) *
... de nem várhatom el attól, aki vesz valamit mondjuk 20 000 forintért és személyesen akarja átvenni (ami érthető), hogy utazzon plusz X kilométert, ...

Miért nem? Vagyis miért nem lehet postázni? Sokkal többért is lehet feladni futárral, az MPL-lel normális rá a biztosítás is. És ha extra igénye a személyes átvétel, akkor miért nem utazik el érte hozzád? Most 1 Ft-oztam ki a porcelánokat, csak személyes átvételt adtam meg. Paksról, Pestről, de még az Alföldről is eljöttek érte. Vonattal is, de kocsival is. Azt írod, közel vagy Pesthez. Nem a te dolgod elvinni az árut, ez igazán extra többlet, ami nem elvárható, de ha megteszed, kézcsók érte a jutalom, nem követelőzés.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-06-10 08:30
Létrehozva: #-1391

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-06-10 08:47) *
Nagyon ráér...
Lehet, hogy tévedek, de te magánemberként árulsz. Nem hinném, hogy rád ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint mondjuk rám, mert én üzletszerűen. Nekem van visszavételi garanciám, és bizonyos szabályok, amiknek eleget kell tennem. Mégis azt hiszem, hogy nekem sem kötelező olyan dolgokat tennem, amik nincsenek megadva a terméklapon, vagy a szállítási feltételekben. Pl. személyes átvételkor nem adok hárfakoncertet a vevőnek, mert nem tudok hárfázni.
Amúgy a helyedben lehet, hogy ezt a személyes átvételt korlátoznám a lakhelyemre. A visszatérő vevőknél és a 10 000 Ft fölötti eladásoknál egyedi alkalommal már a vásárlás után, a levelezéskor ajánlanám fel a cucc utaztatását Pestre. Vagy a terméklapos levelezésben, ha valaki érdeklődik. Persze ezt neked kell tudnod, mert lehet, hogy ez a változtatás olyan forgalomcsökkenést eredményezne, aminek nem örülnél.
Vagy felvállalod, hogy minden így marad, ahogy van és néha belefutsz ilyen emberekbe is. A Vatera tulajdonképpen melletted áll ebben az ügyben, ha be tudod venni ilyenkor a leszarom tablettát, akkor igazából semmi sem számít.

Próbáltam korlátozni, de nem várhatom el attól, aki vesz valamit mondjuk 20 000 forintért és személyesen akarja átvenni (ami érthető), hogy utazzon plusz X kilométert, ide olyan megoldás kellett, ami nagyjából mindenkinek jó, a Batthyány tér bevált, közlekedési csomópont, könnyen megközelíthető, stb. Próbáltam nagyon egyértelműen leírni a feltételeket, úgy a termék leírásában, mint a szállítási feltételeknél, ezt a vevő is olvashatta, licit előtt akár még rá is kérdezhetett volna - de nem tette, utólag jön az igényeivel. Vatera mellettem áll, persze, és ezt köszönöm is nagyon. Fogyasztóvédelem magánszemélyek közti ügyletekkel nem foglalkozik, én nem üzletszerűen adok el, évente egyszer bevallom a NAV-nak amit összeszedtem, befizetem a harácsot és kész smile.gif

Mindegy, írtam neki, hogy elküldöm postán a térképet, ha tetszik neki, utaljon, ha nem, akkor meg küldje vissza - ha ez se felel meg neki, akkor nagyon össze fogom ráncolni a szemöldököm smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-06-10 07:47
Létrehozva: #-1390

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-06-10 08:26) *
Kedves Benz, meg vagyok lepve: elküldtem, amit írt nekem, mellékeltem a fórum linkjét, a válasz: akkor a fogyasztóvédelemhez fordul smile.gif Most mondja meg... Komolyan, ha nem írtam volna le a feltételeimet két példányban, világosan, akkor egy szavam se lenne, de leírtam, mehet a Jóistenhez is, az se fog mást mondani, mint Ön...

Nagyon ráér...
Lehet, hogy tévedek, de te magánemberként árulsz. Nem hinném, hogy rád ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint mondjuk rám, mert én üzletszerűen. Nekem van visszavételi garanciám, és bizonyos szabályok, amiknek eleget kell tennem. Mégis azt hiszem, hogy nekem sem kötelező olyan dolgokat tennem, amik nincsenek megadva a terméklapon, vagy a szállítási feltételekben. Pl. személyes átvételkor nem adok hárfakoncertet a vevőnek, mert nem tudok hárfázni.
Amúgy a helyedben lehet, hogy ezt a személyes átvételt korlátoznám a lakhelyemre. A visszatérő vevőknél és a 10 000 Ft fölötti eladásoknál egyedi alkalommal már a vásárlás után, a levelezéskor ajánlanám fel a cucc utaztatását Pestre. Vagy a terméklapos levelezésben, ha valaki érdeklődik. Persze ezt neked kell tudnod, mert lehet, hogy ez a változtatás olyan forgalomcsökkenést eredményezne, aminek nem örülnél.
Vagy felvállalod, hogy minden így marad, ahogy van és néha belefutsz ilyen emberekbe is. A Vatera tulajdonképpen melletted áll ebben az ügyben, ha be tudod venni ilyenkor a leszarom tablettát, akkor igazából semmi sem számít.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2019-06-10 07:49

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-06-10 07:26
Létrehozva: #-1389

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2019-06-08 22:54) *
Kedves Benz, nagyon köszönöm a segítségét, a válaszát megírtam az úrnak, illetve megosztottam vele e fórum linkjét is.

Kedves Benz, meg vagyok lepve: elküldtem, amit írt nekem, mellékeltem a fórum linkjét, a válasz: akkor a fogyasztóvédelemhez fordul smile.gif Most mondja meg... Komolyan, ha nem írtam volna le a feltételeimet két példányban, világosan, akkor egy szavam se lenne, de leírtam, mehet a Jóistenhez is, az se fog mást mondani, mint Ön...

A hozzászólást -ecollector- szerkesztette a következő időpontban: 2019-06-10 07:27

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-06-08 21:54
Létrehozva: #-1388

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-06-08 22:03) *
Kedves ecollector!

Nem érdemes rajta idegeskedni. A terméklapon teljesen egyértelmű a személyes átvételre vonatkozó feltétel, a licit nyertese ezt a vásárlásával elfogadta.
Ha az ügyfélszolgálathoz fordul, akkor ezt bizonyára a kollégák is elmagyarázzák majd neki.

Kedves Benz, nagyon köszönöm a segítségét, a válaszát megírtam az úrnak, illetve megosztottam vele e fórum linkjét is.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-06-08 21:03
Létrehozva: #-1387

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ecollector @ 2019-06-08 19:21) *
Kedves Benz, segítséget szeretnék kérni... A termékeimnél a szállítási feltételeknél szerepel a személyes átvétel, 10 000 forint összeghatár felett (Budapest környékére költöztünk, papírrégiséget hirdetek, nem igazán lehetne megoldani, hogy 4-500 forintos daraboknál felutazzak Budapestre, de ha valaki komolyabb összegért vásárol, akkor viszont meg kell adnom ezt a lehetőséget). Ez az információ, ti. személyes átvétel a II. kerületben csak 10 000 forint felett természetesen szerepel úgy a terméklapokon, mint a Szállítási és garanciális feltételek közt. Jött egy vevő, egy térképet vett, ezer forint, és fenyeget, hogy ha nincs személyes átvétel, akkor a vaterához fordul, hogy az intézze el neki mégis a személyes átvételt. Kérdem én: ez szabályos? Ha egyértelművé teszem a szállítás feltételeit még az adásvétel előtt, azaz a vevő eldöntheti, hogy ilyen feltételek mellett is licitál-e, követelheti-e, hogy térjek el e feltételektől? A

Kedves ecollector!

Nem érdemes rajta idegeskedni. A terméklapon teljesen egyértelmű a személyes átvételre vonatkozó feltétel, a licit nyertese ezt a vásárlásával elfogadta.
Ha az ügyfélszolgálathoz fordul, akkor ezt bizonyára a kollégák is elmagyarázzák majd neki.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2019-06-08 18:21
Létrehozva: #-1386

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz, segítséget szeretnék kérni... A termékeimnél a szállítási feltételeknél szerepel a személyes átvétel, 10 000 forint összeghatár felett (Budapest környékére költöztünk, papírrégiséget hirdetek, nem igazán lehetne megoldani, hogy 4-500 forintos daraboknál felutazzak Budapestre, de ha valaki komolyabb összegért vásárol, akkor viszont meg kell adnom ezt a lehetőséget). Ez az információ, ti. személyes átvétel a II. kerületben csak 10 000 forint felett természetesen szerepel úgy a terméklapokon, mint a Szállítási és garanciális feltételek közt. Jött egy vevő, egy térképet vett, ezer forint, és fenyeget, hogy ha nincs személyes átvétel, akkor a vaterához fordul, hogy az intézze el neki mégis a személyes átvételt. Kérdem én: ez szabályos? Ha egyértelművé teszem a szállítás feltételeit még az adásvétel előtt, azaz a vevő eldöntheti, hogy ilyen feltételek mellett is licitál-e, követelheti-e, hogy térjek el e feltételektől? A

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2019-05-23 08:57
Létrehozva: #-1385

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 14:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(VALENTINSON @ 2019-05-21 19:12) *
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Ti 1 óra vagy 1 nap alatt hány darab terméket tudtok feltölteni az oldalra? Akár hagyományosan vagy a PST tömeges termékfeltöltő szoftverrel?
(Egyszerűbb termékekre gondolok, legyen pl. könyv, dvd vagy ilyesmi.)

Több ezer termékem van, gondoltam amolyan webáruház stílusban felvenni alkalmazottat és feltölteni, de nekem 8 óra alatt csak 80-90 db-ot sikerült, és mivel csak könyvből van 3000 db-om, esélytelennek tűnik.
Nálam van a baj (elavult számítógép, lassú internet, én), vagy másnak is ilyen intenzitásban megy?

Köszönettel:
VALENTINSON

Szerintem kidolgozottság függő.
Ha feltöltéskor írod meg a szöveget, szerkeszted a képe(ke)t.
Ha csak leírás van (kép nélkül).
Ha a leírást már megírtad előre és csak másolgatni kell és a képeket is már fotóztad szerkesztetted előre és csak fel kell tölteni.
Sok verzió lehet még és az idő: lehet pár perc-től akár több óra is 1 aukció (vagy nap)!

A hozzászólást -pompea- szerkesztette a következő időpontban: 2019-05-23 08:58

+Quote Post
szunda
hozzászólás 2019-05-23 07:51
Létrehozva: #-1384

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 01:00
Azonosító: 424 254

Meg lehet csinálni, és tapasztalatom szerint nekem a Chrome böngészőben gyorsabban megy.
Rutin kell hozzá, mert én még emlékszem, hogy évekkel ezelőtt büszke voltam magamra, ha több órás Vaterázás alatt 10 aukciót sikerült feltennem smile.gif

"Másfél perc/aukció." - Akkor kell jobb gép és gyorsabb net, de ezek szerint meg lehet csinálni smile.gif
[/quote]

+Quote Post
VALENTINSON
hozzászólás 2019-05-22 13:25
Létrehozva: #-1383

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-23 15:09
Azonosító: 2 575 933

Köszönöm a válaszokat! smile.gif

Kategorizálásra én is gondoltam (pl. könyvnél a súly és vastagság, ami meghatározza a postaköltséget.)

"Másfél perc/aukció." - Akkor kell jobb gép és gyorsabb net, de ezek szerint meg lehet csinálni smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-05-21 20:42
Létrehozva: #-1382

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Ti 1 óra vagy 1 nap alatt hány darab terméket tudtok feltölteni az oldalra? Akár hagyományosan vagy a PST tömeges termékfeltöltő szoftverrel?

Több ezer termékem van, gondoltam amolyan webáruház stílusban felvenni alkalmazottat és feltölteni, de nekem 8 óra alatt csak 80-90 db-ot sikerült, és mivel csak könyvből van 3000 db-om, esélytelennek tűnik.
Nálam van a baj (elavult számítógép, lassú internet, én), vagy másnak is ilyen intenzitásban megy?

Köszönettel:
VALENTINSON

Könyveket nagyon gyorsan lehet feltölteni, mert a rendszer átfogó beépített adatbázist tartalmaz a könyvek minden adatával (képek, komplett ismertető szöveg, vélemények, stb).
A cím megadása és a szintén automatikusan felkínált könyves kategóriák valamelyikének kiválasztása után a "Termék beazonosítása" ablakban bejelölhető a konkrét kiadás.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-05-21 20:28
Létrehozva: #-1381

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szunda @ 2019-05-21 20:55) *
.... muszáj hatékonyan dolgozni, mert sosem lesz vége smile.gif

Ez a kulcs.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szunda
hozzászólás 2019-05-21 19:55
Létrehozva: #-1380

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 01:00
Azonosító: 424 254

Másfél perc/aukció.
Egy napot rászánok a fotózásra- képszerkesztésre, aztán kategóriánként rendszerezem a feltöltendőt, így hasonló termék opcióval indítom mindig a következőt.
De emögött 13 év Vaterázás van smile.gif
El lehet molyolni egy- egy aukcióval, de ha nagyon sok a feltöltendő, akkor muszáj hatékonyan dolgozni, mert sosem lesz vége smile.gif

Sziasztok!

Köszönettel:
VALENTINSON

+Quote Post

771 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
18 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (18 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-11-15 20:15