IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

103 Oldal V  « < 16 17 18 19 20 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
pferde
hozzászólás 2013-08-05 08:35
Létrehozva: #341

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 18:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Köszönöm. És elnézést kérek, hogy olyasmit feltételeztem a morális rendszer(ünk)ről, ami sértené bármelyik felhasználó egyenlőségét. wub.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-08-04 21:14
Létrehozva: #342

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pferde @ 2013-08-04 16:56) *
Akkor konkrétan kérdezem:

Megtehetem-e (szabályos-e), hogy nyitok egy fiókot a fészbukon, mondjuk olyan címmel, hogy "Növények - olcsón", és az idővonalamat teleaggatom linkekkel, melyek a Vaterára - a termékeim oldalára - vezetnek?

Megteheti.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-08-04 16:48
Létrehozva: #343

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(pferde @ 2013-07-26 14:52) *
Tudom, hogy pl. laptopok százával az nagy bót (mindkét félnek), de most elbizonytalanodtam.

Találtam ugyanis a Facebookon egy oldalt: "Használt laptopok bolti ár alatt" néven.

Gondolkodtam már én is azon, hogy a tavaszi-őszi növényidényben berakok a FB-s oldalamra egy vaterás linket, ami a termékeimhez vezet (sőt, mondjuk én is odaírom, hogy "vatrán kívül x összeggel olcsóbb") , de én úgy tudtam, ez szabálytalan. (??)

Ez így elég undorító.
Erre szokta Benz azt írni, hogy aki átvágja a Vaterát, az megteszi a vevőivel is.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2013-08-04 16:39
Létrehozva: #344

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ok., én is tűzbe teszem a kezem magamért, és nekem sem jönne rosszul egy kis "figyelemfelhívás" a tavaszi-őszi növényidényben, de ez a módszer egyértelműen alkalmas a jutalékkijátszásra (szerintem).

De mindegy is, most már megkérdezem az Ügyfélszolgálatot, és ha tényleg nem szabálytalan, már nyitom is a Facebook-os fiókot a termékeim reklámjaként. headbang.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-08-04 16:27
Létrehozva: #345

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(pferde @ 2013-08-04 16:56) *

Megtehetem-e (szabályos-e), hogy nyitok egy fiókot a fészbukon, mondjuk olyan címmel, hogy "Növények - olcsón", és az idővonalamat teleaggatom linkekkel, melyek a Vaterára - a termékeim oldalára - vezetnek?

Úgy gondolom, a piactér szabályai csak az itteni magatartást szabályozhatják. Én is tudok olyan felhasználóról, akinek van másfelől idemutató linkje, de ez nála csak figyelemfelhívás, rendes vaterás üzletek lesznek belőle. Tűzbe mennék érte. Szóval a máshol elhelyezett link nem gond önmagában, a baj az, ha valaki nyakra-főre látszólag ok nélkül töröl aukciót. De gondolom azokon is lehet valahogy fogást találni. A lényeg, ha minden tisztességesen megy, szerintem ez nem gond. Persze meglehet, a nálam okosabbak, moderátorok mást mondanak, én csak a józan paraszti ész szavát követtem. Ezúttal! mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2013-08-04 15:56
Létrehozva: #346

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2013-07-26 13:52
Létrehozva: #347

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tudom, hogy pl. laptopok százával az nagy bót (mindkét félnek), de most elbizonytalanodtam.

Találtam ugyanis a Facebookon egy oldalt: "Használt laptopok bolti ár alatt" néven.

Gondolkodtam már én is azon, hogy a tavaszi-őszi növényidényben berakok a FB-s oldalamra egy vaterás linket, ami a termékeimhez vezet (sőt, mondjuk én is odaírom, hogy "vatrán kívül x összeggel olcsóbb") , de én úgy tudtam, ez szabálytalan. (??)

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-07-16 22:39
Létrehozva: #348

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2013-07-16 16:59) *
...de egy termékleírást képtelen magától megírni, a guglifordító a barátunk!

Nagyon meggyőző terméklap!
Igen a gúglifordító a barátunk, én is használom, (mert annak idején csak az orosz nyelv szépségeit próbálták a fejünkbe verni), szeretem, hogy egyáltalán van ilyen, persze ismerem a korlátait, ezért eszembe sem jutna egy az egyben átemelni egy eladó termék leírásába. Ami nem is egy ultramodern hi-tech kütyü, hanem csak egy paprikamag... (ha jól értettem) smile.gif
Külön tetszenek a col-ban, és a Fahrenheitben megadott paraméterek! Like! good2.gif

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-07-16 15:59
Létrehozva: #349

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

Ami miatt idetettem az inkább az aukciózási etikettnél veri ki a biztosítékot! Nem is érdekelt volna, ha a vastagon kiemelt rész nem lenne benne

http://epitkezes-kert.vatera.hu/kert_mezog...1779056996.html

de a többiben is szerepel.

Aszondi hogy:
"NE HIDD EL AMIT ITT REKLÁMOZNAK MÁSOK A PAPRIKÁK ERŐSSÉGÉRŐL!

AZ IGAZSÁG ITT VAN ÉS EZ ALAPJÁN VÁSÁROLJ,MERT A VALÓSÁG EZ!

A legfrissebb Scoville skála azoknak,akiket itt a kedves hirdető társaim csábítanak légből kapott adatokkal,a paprikák csípősségét illetóen.Hát ime:
"

Majd eztán következik egy 2008-as Scoville skála, mint legfrissebb smile.gif

Bizony, de egy termékleírást képtelen magától megírni, a guglifordító a barátunk! (azt is tudom, miből fordítatta)
Na ez ám az informatív termékismertető

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-12 10:27
Létrehozva: #350

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Nem olvasta el az i+ oldalamat. Levelezés. hehehmm.gif 4f.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-11 15:40
Létrehozva: #351

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-07-11 16:32) *
A rutin, meg az évek... smile.gif

Ja.laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-07-11 15:32
Létrehozva: #352

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-11 15:59) *
Vajon honnan tudtam már a licitek megérkezésekor?
http://antik.vatera.hu/porcelan/emlektargy...1771975883.html

A rutin, meg az évek... smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-11 14:59
Létrehozva: #353

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Vajon honnan tudtam már a licitek megérkezésekor?
http://antik.vatera.hu/porcelan/emlektargy...1771975883.html

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-02 19:59
Létrehozva: #354

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Rini72 @ 2013-07-02 20:24) *
Az összefüggés ott van, hogy több oldalon is hirdetek és fizetek a hirdetésekért. Amikor az egyik oldalon licit indul, az azt jelenti, hogy a cikk már vevőre talált csak az összeg nem végleges. Ezért az összes többi oldalon törölnöm kell a terméket, külföldin is, nehogy valaki arra a termékre licitet kezdeményezzen. Hát ezért vagyok ebben az esetben neheztelő. Az időm és a lehetséges eladásaim kárára megy a dolog. Van olyan oldal is ahol törlés esetén fizetni kell. Ezért nem tetszik, hogy valaki meggondolatlanul licitet emelget, aztán beint. Szóval ennyi. Kétségeket ébreszt bennem, hogy ebben a formában, nem lehet biztos az ember a licitálás valósságáról.

Sosem lehet biztos az ember a licitben, amíg nincs a számláján a pénz. Ez a dolog természetéből adódik.
Na és amikor az ember mind a két felén vajazza a kenyeret. Mert ez a kockázata egy termék több oldalon való meghirdetésének.
Mindannyian, minden egyes feltöltéskor vállalunk egy kockázatot. Reális döntésekkel ezt a kockázatot a minimumra lehet csökkenteni. Az mondjuk nem hátrány, ha egy fenékkel egy lovat ülünk meg. Máris kisebb a leesés veszélye.
Persze kikerülni nem lehet mindent.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Rini72
hozzászólás 2013-07-02 19:24
Létrehozva: #355

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-02 07:39
Azonosító: 2 050 805

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-02 10:58) *
Említettél két esetet. Talán ez nem elég még az általánosításra.
30 nap? Lemaradtam valamiről?
De, de, én múltkor észrevettem. Leselkednek. Csak az ajtó mögül.
Nem értem az összefüggést. Vevői kérésre korlátlan mennyiségben lehet licitet törölni. De persze nem muszáj. Aztán lehet csodálkozni, hogy a vevő nem viszi el a cuccot, hiszen vásárlónak pont annyira komoly, mint licitálónak. Aztán lehet oda-vissza értékelni negákkal, semlegesekkel, végül pedig a rosszul kommunikált probléma okán bennmaradt fals értékelés miatt lehet a Vaterát szidni. Mennyivel jobb, mint egy licittörléssel megelőzni a bajt.

Az összefüggés ott van, hogy több oldalon is hirdetek és fizetek a hirdetésekért. Amikor az egyik oldalon licit indul, az azt jelenti, hogy a cikk már vevőre talált csak az összeg nem végleges. Ezért az összes többi oldalon törölnöm kell a terméket, külföldin is, nehogy valaki arra a termékre licitet kezdeményezzen. Hát ezért vagyok ebben az esetben neheztelő. Az időm és a lehetséges eladásaim kárára megy a dolog. Van olyan oldal is ahol törlés esetén fizetni kell. Ezért nem tetszik, hogy valaki meggondolatlanul licitet emelget, aztán beint. Szóval ennyi. Kétségeket ébreszt bennem, hogy ebben a formában, nem lehet biztos az ember a licitálás valósságáról.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-02 09:58
Létrehozva: #356

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Rini72 @ 2013-07-02 09:20) *
Sajnos, egyre többször érzékelem, hogy az emberek nem veszik komolyan sem az eladói, sem a vevői státuszt....

Említettél két esetet. Talán ez nem elég még az általánosításra.

.... 30 napos licit időben amit megjelöltem....

30 nap? Lemaradtam valamiről?

... Sajnos ezekben az esetekben a Vatera nem figyeli az eseményeket....

De, de, én múltkor észrevettem. Leselkednek. Csak az ajtó mögül.

....A licittörlést nem szívesen teljesítem, mert több oldalon töröltem a terméket az első licitálás alkalmával....

Nem értem az összefüggést. Vevői kérésre korlátlan mennyiségben lehet licitet törölni. De persze nem muszáj. Aztán lehet csodálkozni, hogy a vevő nem viszi el a cuccot, hiszen vásárlónak pont annyira komoly, mint licitálónak. Aztán lehet oda-vissza értékelni negákkal, semlegesekkel, végül pedig a rosszul kommunikált probléma okán bennmaradt fals értékelés miatt lehet a Vaterát szidni. Mennyivel jobb, mint egy licittörléssel megelőzni a bajt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-02 10:01

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-07-02 08:44
Létrehozva: #357

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Sajnos, egyre többször érzékelem, hogy az emberek nem veszik komolyan sem az eladói, sem a vevői státuszt. Nemrég vásároltam egy festményt és egynapos garanciát kaptam a postázásra és annak az összegét is átkellet utalnom a biztosítással együtt. Rögtön utaltam a pénzt, amiről visszajelzést kaptam nagy nehezen, hogy megérkezett.
Az eladó telefonszáma nem él amit megadott, tehát nem tudom felvenni vele a kapcsolatot ha ő nem akarja. Ez lassan három hete történt. Azóta sincs sem festmény sem pénz, sem visszajelzés.

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.
másik eset eladóként, már nem egyszer fordult velem elő amiben most vagyok, hogy a vásárló feltornázza a licitet majd licittörlést kér olyan meghatározással, hogy nem tart igényt a termékre. A jelenlegi helyzetben, a licitáló még mást is túllicitált a 30 napos licit időben amit megjelöltem. Most kéthét után kéri, hogy töröljem a licitet mert nem tart igényt a termékre annak hiányossága miatt. A termékleírásban pontos leírást adtam a termék hiányosságáról, pontos fényképeket is készítettem róla. Sajnos ezekben az esetekben a Vatera nem figyeli az eseményeket. Nem tudom mit tegyek ebben a két esetben. A licittörlést nem szívesen teljesítem, mert több oldalon töröltem a terméket az első licitálás alkalmával. Tehetetlennek érzem magam mindkét esetben. Segítséget kérek! not_i.gif

Milyen "eseményeket" kellene ez esetben a Vaterának figyelnie?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Rini72
hozzászólás 2013-07-02 08:20
Létrehozva: #358

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-02 07:39
Azonosító: 2 050 805

Sajnos, egyre többször érzékelem, hogy az emberek nem veszik komolyan sem az eladói, sem a vevői státuszt. Nemrég vásároltam egy festményt és egynapos garanciát kaptam a postázásra és annak az összegét is átkellet utalnom a biztosítással együtt. Rögtön utaltam a pénzt, amiről visszajelzést kaptam nagy nehezen, hogy megérkezett.
Az eladó telefonszáma nem él amit megadott, tehát nem tudom felvenni vele a kapcsolatot ha ő nem akarja. Ez lassan három hete történt. Azóta sincs sem festmény sem pénz, sem visszajelzés. másik eset eladóként, már nem egyszer fordult velem elő amiben most vagyok, hogy a vásárló feltornázza a licitet majd licittörlést kér olyan meghatározással, hogy nem tart igényt a termékre. A jelenlegi helyzetben, a licitáló még mást is túllicitált a 30 napos licit időben amit megjelöltem. Most kéthét után kéri, hogy töröljem a licitet mert nem tart igényt a termékre annak hiányossága miatt. A termékleírásban pontos leírást adtam a termék hiányosságáról, pontos fényképeket is készítettem róla. Sajnos ezekben az esetekben a Vatera nem figyeli az eseményeket. Nem tudom mit tegyek ebben a két esetben. A licittörlést nem szívesen teljesítem, mert több oldalon töröltem a terméket az első licitálás alkalmával. Tehetetlennek érzem magam mindkét esetben. Segítséget kérek! not_i.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-07-01 11:29
Létrehozva: #359

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Nermal1981 @ 2013-07-01 11:55) *
Én most futottam bele egy ilyen esetbe....
A cipő 42esként volt jelölve, úgy is rendeltem, mivel a férjem lába akkora, de mikor megérkezett kiderült, hogy használhatatlan....utólag egy értékelésben olvastam, hogy egyel nagyobbat kellett volna, mert ennél a kínai terméknél a 42es az 41es....klassz.
Amúgy az eladó visszadta volna a pénzt, állítása szerint, de aztán eltünt egy kis időre....szerinte 36 órán belül válaszol a levelekre, de nyilván csak véletlen, az én esetemben ez a 36 óra inkább 1 hétre sikerült. Akkor is csak azért reagált a kérdésemre (ami arra vonatkozott, hogy a postaköltséget is megtéríti e), mikor negatív kritikát írtam. Nem voltam bunkó, csak tényszerű, de egy ilyen profi eladó nehezen viselte ezt is.
Mellesleg, kicsit gáz, hogy az ő reakciója a negatív értékelésre csupa hazugság volt (valszeg a többi esetben is ezért tudott mindent megmagyarázni, ő egyik esetben sem volt felelős), amit én már nem cáfolhatok. Most az értékelésekben úgy néz ki, hogy ő az áldozat, én meg a türelmetlen, bunkó vevő...Érdekes...

Ha méretprobléma miatt nem jó a cipő, az nem az eladó hibája. Ha egy értékelésben ilyesmit olvasott, akkor is több száz elégedett vevő áll ezzel szemben - nekik sem volt odaírva, hogy egy mérettel nagyobbat vegyenek.
Mindezek alapján kifejezetten korrekt eljárásnak nevezhető, hogy az eladó visszautalta a teljes összeget, postaköltséggel együtt angry2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Nermal1981
hozzászólás 2013-07-01 10:55
Létrehozva: #360

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-06-27 08:35
Azonosító: 2 048 825

Én most futottam bele egy ilyen esetbe....
A cipő 42esként volt jelölve, úgy is rendeltem, mivel a férjem lába akkora, de mikor megérkezett kiderült, hogy használhatatlan....utólag egy értékelésben olvastam, hogy egyel nagyobbat kellett volna, mert ennél a kínai terméknél a 42es az 41es....klassz.
Amúgy az eladó visszadta volna a pénzt, állítása szerint, de aztán eltünt egy kis időre....szerinte 36 órán belül válaszol a levelekre, de nyilván csak véletlen, az én esetemben ez a 36 óra inkább 1 hétre sikerült. Akkor is csak azért reagált a kérdésemre (ami arra vonatkozott, hogy a postaköltséget is megtéríti e), mikor negatív kritikát írtam. Nem voltam bunkó, csak tényszerű, de egy ilyen profi eladó nehezen viselte ezt is.
Mellesleg, kicsit gáz, hogy az ő reakciója a negatív értékelésre csupa hazugság volt (valszeg a többi esetben is ezért tudott mindent megmagyarázni, ő egyik esetben sem volt felelős), amit én már nem cáfolhatok. Most az értékelésekben úgy néz ki, hogy ő az áldozat, én meg a türelmetlen, bunkó vevő...Érdekes...

IDÉZET(vpbarna @ 2013-06-29 09:32) *
Tisztelt Vaterások!

Pár éve Vaterázok, és egyre gyakoribb probléma hogy sok gagyi, minősíthetetlen Kínaí, esetleg Török kisipari termék található fen, eredeti márkamegjelöléssel. Tudom hogy nehéz ellenörizni a termékeket, főleg fényképről, de akkor is kellene valamit csinálni azokkal az eladókkal, akik eredetikén jelölik a terméket, miközben tudják hogy nem az! Már én is belefutottam hasonló vételbe, ahol nem igazán volt megjelölve hogy a termék csak utánzat. Mikor jeleztem az eladónak, Ö visszavásárolta a terméket. Ez az egyetlen pozítív dolog ami ebben az esetben történt. Egyre kevésbé használom a Vaterát, pont az ilyen esetek elkerülése véget. Úgy gondolom, ezzel a problémával foglalkoznia kellene valakinek (Vaterán belül).

+Quote Post

103 Oldal V  « < 16 17 18 19 20 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-12-13 05:26