IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

103 Oldal V  « < 12 13 14 15 16 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zejopy
hozzászólás 2014-06-03 19:02
Létrehozva: #261

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bakossanyi60 @ 2014-06-03 19:14) *
Sajnos megvolt az első és szerintem utolsó (mert kilépek) rossz tapasztalatom a Vaterán!
Egy sikeres vásárlás után az eladó úgy döntött, hogy negatívval értékel, mert nem tetszett valami menet közben. ( Konkrétan az, hogy mivel MPL postacsomagként hirdette a szállítást én ragaszkodtam ehhez, ő viszont csak ajánlott levélként volt hajlandó elküldeni). A negatívot megelőző 3 kérdésre is hamis válaszokat adott, mégis a Vatera ügyfélszolgálata azt mondja, ez van. Kértem áfás számlát is, lévén kereskedő az eladó (szerintem) mivel jelenleg is 940 terméket hirdet és előtte már 1500-at eladott. Természetesen megtagadta ezt is. A Vatera ebben az esetben is az írta, hogy nem avatkozhat közbe.
Szeretnék hozzászólást, hozzáállást, hogy a jövőben ne fordulhasson olyan elő, hogy bárki negatívot adhasson akkor is, ha az adás-vétel létre jött! Nem nagy ügy, tudom. De elvi kérdés és én fontosnak tartom a fair elbánást!

Ha "kilépsz", akkor nem oldasz meg semmit. Szokatlan, hogy az ÜSZ bennhagyta a negatívot. Két dolog lehetséges szerintem:
1. Nem tudtad egyértelműen bizonyítani, hogy végig korrekt voltál.
2. Nem megfelelő módon tálaltad a problémát.
Tudomásom szerint egyébként az eladónak kötelessége az általa megadott módon küldeni az árut, hacsak ettől eltérő megegyezés nem történik. Viszont nem tudom, hogyan lehetne itt az igazságot bizonyítani. Nem tudom, mivel verted ki a biztosítékot, hogy a pozitív értékelésre negatívot adott. Amúgy extrém esetben lehet létjogosultsága annak, hogy létrejött üzlethez negatív társuljon.
A számla elmaradása nem a Vatera hatásköre. Erre nekik nincs rálátásuk, lehetőségük és jogosultságuk. Amúgy a terméklapon ott van megjelölve, hogy nincs számlaadás. Arra meg neked nincs jogosultságod, hogy eldöntsd valakiről, hogy kereskedő-e, vagy sem.
Én innen kívülről úgy látom, hogy nem lehetett könnyű ez az adásvétel egyikőtök számára sem. A negatív értékelést túlzásnak érzem, de fel tudom tételezni, hogy túlmentél egy olyan lélektani határon, amikor az eladó már inkább azt mondja, hogy inkább én fizetek, csak legyen vége. Vannak dolgok, amiket nem lehet megfizetni, és van olyan, amikor már úgy érezzük, hogy nincs az a haszon...
A terméklapot érdemes elolvasni. Frankón elképzeltem, ahogy elkezded a számlát kérni... Ne haragudj, te kértél véleményt.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
bakossanyi60
hozzászólás 2014-06-03 18:14
Létrehozva: #262

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-03 13:47
Azonosító: 141 140

Sajnos megvolt az első és szerintem utolsó (mert kilépek) rossz tapasztalatom a Vaterán!
Egy sikeres vásárlás után az eladó úgy döntött, hogy negatívval értékel, mert nem tetszett valami menet közben. ( Konkrétan az, hogy mivel MPL postacsomagként hirdette a szállítást én ragaszkodtam ehhez, ő viszont csak ajánlott levélként volt hajlandó elküldeni). A negatívot megelőző 3 kérdésre is hamis válaszokat adott, mégis a Vatera ügyfélszolgálata azt mondja, ez van. Kértem áfás számlát is, lévén kereskedő az eladó (szerintem) mivel jelenleg is 940 terméket hirdet és előtte már 1500-at eladott. Természetesen megtagadta ezt is. A Vatera ebben az esetben is az írta, hogy nem avatkozhat közbe.
Szeretnék hozzászólást, hozzáállást, hogy a jövőben ne fordulhasson olyan elő, hogy bárki negatívot adhasson akkor is, ha az adás-vétel létre jött! Nem nagy ügy, tudom. De elvi kérdés és én fontosnak tartom a fair elbánást!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-21 11:54
Létrehozva: #263

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Most dobtam egy hátast, már nagyon régen csodálkoztam ennyire:
Szia Viktória!

Köszönöm hogy írtál!
Látom még hirdetsz 6db Spar matricát. ha megkérlek leveszed nekem és beleteszed ezeket is a borítékomba?
Én 11 nyert matricát számoltam meg ez a 6db lenne még. az összesen 17Ft.
...

Mert nagyon kedves, meg minden. És nap mint nap kérik ezt tőlem. De miért venném le abban az esetben, ha nem lennének ezzel eleve morális fenntartásaim? A 6 Ft-os forgalom jutalékának megspórolása érdekében? Vagy miért? Csak olvastam és nem értettem. huh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-13 19:52
Létrehozva: #264

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kimi0111 @ 2014-05-13 16:54) *
Üdv!

Előzetesen elmondanám, hogy 7 éve "vaterázok" minden komolyabb probléma nélkül.
Most pedig az történt velem, hogy egy vásárló leütött egy általam hirdetett könyvcsomagot. A könyvek kitűnő újszerű állapotúak voltak a hirdetésben leírtaknak megfelelően.A vevő szomszédja vette át a csomagot amit számomra érthetetlenül azonnal a kézbesítő előtt felbontotta, állítólag jegyzőkönyv is készült. A vevő ezután reklamált, hogy a könyvek "mocskosak, rongyos... stb" állapotban vannak és kéri azonnal vissza a vételárat.Pedig még nem is látta a küldeményt.A reklamációja nem felel meg a valóságnak a mellékelt képein állításom szerint nem az általam küldött könyvek vannak lefényképezve.Ő feljelentéssel fenyeget.
Közöltem vele, hogy juttassa el számomra a készített jegyzőkönyv másolatát csatoljon képeket a jegyzőkönyv felvételekor készített fényképekről a még bontatlan csomagról ennek tudatában teljes mértékben kártalanítom. Ezt Ő megtagadta csak egy -két képet küldött a sérelmezett könyvekről de azt Én vitatom, hogy az általam küldöttek lennének.Ott tart a fenyegetőzésben, hogy idézem:"Nem polgári hanem büntető jogi feljelentést tett ill NAV és fogyasztó védelmi feljelentést" is emleget.Az adás vétel két magánszemély közt zajlott. 10.000 Forint alatti értékben.Szerintem ez csak üres fenyegetőzés de nem tudom esetleg valaki tud hivatalos-félhivatalos állásfoglalást adni.

Köszönöm.

Szia!
Nem hivatalos a véleményem és még csak nem is félhivatalos, de azért van (nekem mindig van). A dolog többrétegű és szerintem határozottan kellemetlen.
1. Magánszemélyként nem vagy köteles garanciát vállalni, tehát nincs visszavásárlási kötelezettséged.
2. Ez semmiképpen nem büntetőjogi eset.
3. A NAV felé akkor van kötelezettséged, ha üzletszerűen kereskedsz, ezt neked kell felmérned.
4. Ha "jófej" akarsz lenni és visszaveszed a könyvet, akkor küldje vissza előtte (a postaköltség az övé) és te visszautalsz.
Én nem szeretem a balhét, de nem vagyok benne biztos, hogy partner lennék a játékában.

Pár kérdés még:
1. Miért kellett felbontani? Sérült volt? Mert akkor nem a te ügyed, hanem a postáé.
2. Melyik neveddel történt ez? Mert nem látok nálad ilyet. Hitelesebb lenne kicsit, ha azzal a névvel írnál, amelyikkel a sérelem ért.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kimi0111
hozzászólás 2014-05-13 15:54
Létrehozva: #265

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-05-13 15:49
Azonosító: 2 118 551

Üdv!

Előzetesen elmondanám, hogy 7 éve "vaterázok" minden komolyabb probléma nélkül.
Most pedig az történt velem, hogy egy vásárló leütött egy általam hirdetett könyvcsomagot. A könyvek kitűnő újszerű állapotúak voltak a hirdetésben leírtaknak megfelelően.A vevő szomszédja vette át a csomagot amit számomra érthetetlenül azonnal a kézbesítő előtt felbontotta, állítólag jegyzőkönyv is készült. A vevő ezután reklamált, hogy a könyvek "mocskosak, rongyos... stb" állapotban vannak és kéri azonnal vissza a vételárat.Pedig még nem is látta a küldeményt.A reklamációja nem felel meg a valóságnak a mellékelt képein állításom szerint nem az általam küldött könyvek vannak lefényképezve.Ő feljelentéssel fenyeget.
Közöltem vele, hogy juttassa el számomra a készített jegyzőkönyv másolatát csatoljon képeket a jegyzőkönyv felvételekor készített fényképekről a még bontatlan csomagról ennek tudatában teljes mértékben kártalanítom. Ezt Ő megtagadta csak egy -két képet küldött a sérelmezett könyvekről de azt Én vitatom, hogy az általam küldöttek lennének.Ott tart a fenyegetőzésben, hogy idézem:"Nem polgári hanem büntető jogi feljelentést tett ill NAV és fogyasztó védelmi feljelentést" is emleget.Az adás vétel két magánszemély közt zajlott. 10.000 Forint alatti értékben.Szerintem ez csak üres fenyegetőzés de nem tudom esetleg valaki tud hivatalos-félhivatalos állásfoglalást adni.

Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-13 10:50
Létrehozva: #266

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Laraanya_v @ 2014-05-13 09:21) *
...
Most szívem szerint leütném a terméket, és személyesen is belenéznék a két szép szemébe.. Kíváncsi lennénk, mit reagálna..
...

Ha leütnéd és nem vennéd át, akkor jogosan adna egy negatív értékelést. Ha meg leütnéd és megvennéd, akkor kénytelen lenne odaadni. Ha nem tenné, te értékelhetnél jogosan pirossal.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-13 09:39
Létrehozva: #267

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

Sziasztok!

Igencsak kihozott a sodromból az egyik eladó.
...

Tisztelt Laraanya_v!

A jövőben legyen kedves mellőzni a díszítősornak beszúrt felesleges sorközöket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-13 08:23
Létrehozva: #268

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

Sziasztok!

Most szívem szerint leütném a terméket

Üdv.:Szabina

Üsd le és vedd meg biggrin.gif

A hozzászólást -cit1rom- szerkesztette a következő időpontban: 2014-05-13 08:27

+Quote Post
Laraanya_v
hozzászólás 2014-05-13 08:21
Létrehozva: #269

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 19:25
Azonosító: 1 415 615

Sziasztok!

Igencsak kihozott a sodromból az egyik eladó.

Megígérte, hogy felteszi az egyik aukcióját szétbontva, mert nekem nem kell jelenleg az összes darab áruba bocsájtott terméke.

Közben írt egy másik érdeklődő, hogy az összeset megveszi, csak egy kicsit olcsóbban.

Erre fogta magát a "kedves" partner, és átállította a másik érdeklődő számára az aukciót.

A levelezést pedig kitörölte a terméklapról.

Ez aztán korrekt magatartás.

Most szívem szerint leütném a terméket, és személyesen is belenéznék a két szép szemébe.. Kíváncsi lennénk, mit reagálna..

Tudom, hogy ezen kívül semmit nem tehetek..

Csak jól esett most kiírni magamból. biggrin.gif

Szép napot mindenkinek!

Üdv.:Szabina

--------------------
“Abban nincs semmi csodálatos, ha valaki másnál kiválóbbak vagyunk. Igazi csoda a korábbi önmagunkhoz képesti kiválóbbságban mutatkozik meg.”
(hindu közmondás)

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-05-08 14:41
Létrehozva: #270

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 10:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Vajon a két középső értékelés miért semleges? huh.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-01 20:10
Létrehozva: #271

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-01 20:58) *
Igen, számomra is ez a megoldás tűnik kézenfekvőnek, bár nyilván érv a személyes átvétel, tehát lehetett volna kibúvó.

Lehetett volna, de éppen Tőled tanultam, ne kibúvókat keressünk és ezen a pályán az egyértelműen bizonyítható dolgok játszanak, a tények. Ő egyben talán hibázott, a kapkodó átvételben. Nem én voltam ott, itt a megbízott emlékezetére hagyatkozhatok. Állítólag siettek mindketten. Hmmm Én viszont kettőben. A nem jól szervezett átadásban - azelőtt is voltak zökkenők - és a nem körültekintő feltöltésben, tehát egy oda. Nálam volt a labda.

Viszont ebben a mostani ügyben alapos voltam. A nem könnyű szívvel adott nega előtt mindent mérlegre tettem, semmi nem szólt ellenem, és sajnos partnerem mellett sem.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-01 20:11

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-01 19:58
Létrehozva: #272

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-01 20:02) *
Játékkártya üzlet volt, ...

Igen, számomra is ez a megoldás tűnik kézenfekvőnek, bár nyilván érv a személyes átvétel, tehát lehetett volna kibúvó.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-01 19:02
Létrehozva: #273

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-01 07:02) *
Írd le, hiszen tanulságos lehet mindenkinek. smile.gif Én meg megyek értekezletre, pedig szívesebben lesném a személyes menümben a változást.

Játékkártya üzlet volt, személyes átvétellel. Akkoriban egyes holmikat nem mindig én adtam át, hanem megbízottam. Nem mondtam neki soha, hogy alaposan nézesse meg a vevővel az árut, magától értetődőnek tartottam. Hiba volt! A személyes átvételnek éppen egyik nagy előnye, a helyszínen lehet vizsgálódni, tisztázni félreértéseket, etc. Sajnos nem így esett, mert a vevő rohant, - minden rendben biztosan. Ezzel nem akarom a megbízottra, vagy a vevőre hárítani a felelősséget, ez az én üzletem és a segítségem hibája az én saram. Akkor nem is derült ki ez a nagy kapkodás, csak később. Mivel átvette, én aznap értékeltem pozitívan. Késett a viszont értékelés. Rákérdeztem. Ekkor írta, nincs meg egy lap az összeállításból. Megjelölte melyik. Az aukciós képen megvolt adott csoport számszerűleg, de az egyiknél csak a szél látszott, lehetett a vaklap is. Újabb hiba. Figyelmetlenség. Azt nem tudtam a képekből megállapítani, akkor megvolt-e mind a pakli, tehát elkeveredhetett nálam is. Sőt, talán meg sem volt. A lehetséges helyeket felforgattam, eredmény semmi. Ő azt írta, csak akkor vette ki a táskájából és sajnos nem volt meg. Bevallotta, az átvételnél nem nézte meg tételesen, de szerinte ő nem hagyhatta el. Tele voltunk feltételezésekkel, tény csak egy maradt. Én, az eladó elmulasztottam a kellő odafigyelést a feltöltésnél és az átadásnál. A többi találgatás. Ezt mérlegelve javasoltam a teljes vételár visszautalását és azt, hogy megtarthatja a torzó csomagot. Beérte volna a pénz felével is, de rögtön utaltam az egészet, jobbnak láttam így. Aztán értékelt pozitívan: Rendkívül korrekt partner!
Ezzel a történettel nem akarom magam naggyá tenni, mert szerintem nekem is így volt jobb, még ha anyagilag ez veszteséges boltocskának bizonyult. Tanulság? Talán csak annyi, némi jóindulattal, beszéljük meg hozzáállással a fiaskót is lehet enyhíteni. De a múltkori vevőmmel, aki márc. 15-e óta egy szóra sem méltat, nincs mit tennem. Csak két árva szót írt volna: elnézést kérek! Nem lett volna negatívja.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-01 19:03

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-01 06:02
Létrehozva: #274

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-01 06:31) *
Szép reggelt! smile.gif
Természetesen nem, csak egy általános érvényűnek szánt bevezető a véleményem elé, semmi több. Van egy történetem az ilyen balul végződött üzletekkel kapcsolatban. Most be kell mennem a városba, de később szívesen elmondanám, ha érdekel. smile.gif

Írd le, hiszen tanulságos lehet mindenkinek.smile.gif Én meg megyek értekezletre, pedig szívesebben lesném a személyes menümben a változást.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-01 05:31
Létrehozva: #275

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-01 05:37) *
Ez kérdés lenne?

Szép reggelt! smile.gif
Természetesen nem, csak egy általános érvényűnek szánt bevezető a véleményem elé, semmi több. Van egy történetem az ilyen balul végződött üzletekkel kapcsolatban. Most be kell mennem a városba, de később szívesen elmondanám, ha érdekel. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-01 04:37
Létrehozva: #276

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 21:22) *
smile.gif Valóban nem kell mindenben egyetértenünk, de abban azért talán lehetünk közös nevezőn, hasznos ezeket a problémás eseteket megvitatni. ...

Ez kérdés lenne?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-03-31 20:42
Létrehozva: #277

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-31 21:24) *
Egy márkaszervizben olvastam, hogy az elkészült készüléket X napig díjmentesen tárolják. Ha nem megy érte a tulajdonos, akkor utána nem túl baráti napi tárolási díjat számolnak fel mindaddig, amíg a tartozás el nem éri a készülék piaci árát. Akkor azt értékesítik és az ügy el van intézve.

good2.gif Ez szerintem teljesen rendben van. Ezt be kellett volna tennünk a termékleírásba. smile.gif
Az enyémek csak féléven túliak, és nem kell őket karbantartani, enni sem kérnek, de tényleg nem tudom meddig vagyok köteles kerülgetni, vigyázni rá.

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 21:31) *
..Szerintem jogszerűen el is birtokolhatnám..

No, pont ez érdekelne, értékhatár, idő?

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-31 20:31
Létrehozva: #278

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-31 21:24) *
Igen, én is bíztam benne erősen, hogy nem egy leselejtezett metró szerelvényről van szó mosking.gif
Egy márkaszervizben olvastam, hogy az elkészült készüléket X napig díjmentesen tárolják. Ha nem megy érte a tulajdonos, akkor utána nem túl baráti napi tárolási díjat számolnak fel mindaddig, amíg a tartozás el nem éri a készülék piaci árát. Akkor azt értékesítik és az ügy el van intézve.

biggrin.gif Igen, erről hallottam én is. Szerintem jogszerűen el is birtokolhatnám, de higgye el, nincs hozzá szívem. Meg aztán kapom a tárolási díjat, hisz használom évente egy-két alkalommal. mosking.gif Mivel ez a holmi az öröklétnek készült, van időm bőven, az állaga változatlan.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-31 20:24
Létrehozva: #279

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 20:44) *
Azért a tárolás egy idő után picit terhes. ...

Igen, én is bíztam benne erősen, hogy nem egy leselejtezett metró szerelvényről van szó mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-31 20:22
Létrehozva: #280

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-31 20:56) *
Nem kell egyetértenünk, de szerintem nem jogos a nega, mert az eladó visszautalt. Ráadásul ő a pénz beérkezése után azonnal értékelt, tehát nyilvánvalóan nem voltak tisztességtelen szándékai.
A pénzre pedig nem ráült, hanem továbbította a befolyt összeget, és bár tudjuk, hogy mi, akik befektetünk az áruba, nem szimpatizálunk ezzel a fajta kereskedelemmel, el kell fogadnunk, hogy ez így működik, és amíg van rá igény, addig van létjogosultsága. Ennek tükrében tehát nem ült a vevő pénzén és nem használta azt.

smile.gif Valóban nem kell mindenben egyetértenünk, de abban azért talán lehetünk közös nevezőn, hasznos ezeket a problémás eseteket megvitatni. De ez a történet sok sebből vérzik. Hogy a pénzt visszaadta, elemi dolog. Még szép! Rosszhiszeműséget én sem gyanítok, inkább oda nem figyelést. Ha a vállalt határidőre nem megy a dolog, akkor magától kellett volna elnézést kérő levél kíséretében a pénzt visszautalni. Sajnos ez távolról sem így volt. És még egy apróság! - Columbo hadnagy ilyenkor szokott az ajtóból, szivart tartó kezével a homlokához nyúlva az ajtóból visszafordulni. mosking.gif -
Hol az elpostázott árú?
Persze érdemel figyelmet a vevő is, mert tudnia kéne, ez kockázatos műfaj. Én gyakran veszek ilyesfélét, ennél drágábban, de rendes boltban, számlával garival, mert annyira nem vagyok gazdag, hogy ilyen olcsót vegyek és ekkora rizikót vállaljak.

--------------------

+Quote Post

103 Oldal V  « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-12-15 23:41