IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

Reply to this topicStart new topic
> Delikatesz, Drogéria
kategoriamoderat...
hozzászólás 2012-02-26 15:35
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-13 10:46
Azonosító: 937 266

Kedves Magyar986!

Továbbítottam a kérdést és a termékkódot ügyfélszolgálathoz. Főzőtt pálinkát a hatályos törvények és a Vatera szabályzata szerint nem szabad árulni.

Köszönjük a kérdést!
Üdvözlettel,
Kategóriamoderátor

IDÉZET(Magyar986 @ 2012-02-25 08:40) *
Üdv mindenkinek!

Csak érdeklődök, mivel én nem így gondolom:

http://delikatesz-drogeria.vatera.hu/ital/...36.html?adult=1

ez melyik kategóriába tartozik?

alkohol, kivéve minőségi, egyedi vagy különleges gyűjtői szeszes ital;

mivel ha főzőben van valami készítve attól még nem minőségi, meg persze mondani én is mondhatnám...

Go to the top of the page

+Quote Post
Magyar986
hozzászólás 2012-02-25 08:40
Létrehozva: #2

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-29 17:08
Azonosító: 722 248

Üdv mindenkinek!

Csak érdeklődök, mivel én nem így gondolom:

http://delikatesz-drogeria.vatera.hu/ital/...36.html?adult=1

ez melyik kategóriába tartozik?

alkohol, kivéve minőségi, egyedi vagy különleges gyűjtői szeszes ital;

mivel ha főzőben van valami készítve attól még nem minőségi, meg persze mondani én is mondhatnám...

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2011-10-09 15:30
Létrehozva: #3

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2007-03-01 13:18
Azonosító: 152

IDÉZET(parfumutanzatok @ 2011-10-06 10:24) *
Tisztelt Vatera,

azügyben írok, nem-e lehetne felvenni egy újabb alkategóriát a parfüm kategórián belül, ezek pedig az illatutánzatok lehetnének. Kérem az ötlet elbírálását ha ez lehetséges.

Megpróbálom összefoglalni indokaimat: a nagy márkák mellett avon, oriflame, ill. FM alkategóriát láthatunk, ami teljesen jogos. Viszont ezeken kívül csak az egyéb kategória van, ahová kell sorolni pl. a celine dion-tól kezdve az összes kissebb márkát, jelenleg is 10e feletti hirdetéssel, elég összetett a kínálat.

Az a kategória (amit jómagam is képviselek) hivatalos gyártású termék - mindannyian tudjuk, mennyi baj van az ellenőrizetlen netán hamis márkajelzéssel ellátott termékek körül - melyek forgalmazási engedéllyel készülnek, árusíthatóak, hatályos jogszabályokkal nem ütköznek, bevizsgáltak stb, és bizony erre igény van! Pályafutásom során sok ügyféllel találkozom nem csak a neten, de személyesen is, akik olcsóbb árfekvésű, de forgalmazható, megbízható parfümöt keresnek. Ezen tipusú parfümök kínálata igen nagy (legalább 200 féle egyedi illat) ezért - szerintem - megérdemelne egy külön kategóriát, hiszen, mint említettem, igény lenne rá, de a keresés így nehézkes, hiszen ezeket a külön néven futó parfümöket nem lehet feltenni akárhová, és nehezen is találják meg - panaszkodtak már nekem ezügyben, dehát mit tehetek. (keresőszót nem írhatok be, más kategóriába nem tehetem - természetesen ez az új kategóriában sem lehetne, de mégis egy csoport lenne ahol könnyebben találna egymásra vevő és eladó ezáltal a vatera is jól járna). Tulajdonképpen ha az FM saját kategóriát kapott (ezek is hasonló termékek) miért ne kaphatnának az utánzatok (természetesen itt is csak a hivatalos utánzatokról beszélek, melyeknek saját márkanevük van!) egy külön kategóriát? Hiszen pl én a termékeimet az FM kategóriába sem tehetem be, mert törölnék, mivel nem FM-ről van szó! Az illatutánzatok, mint olyan pedig (szerény véleményem szerint) egyre inkább ismertebb. Ha pedig a termékek EU engedélyesek, forgalmazhatóak, - mint az FM is - miért ne kaphatna egy külön kategóriát?

Üdvözlettel

Kedves parfumutanzatok!

A kategória-menedzsment csapata folyamatosan azon dolgozik, hogy a felhasználók érdekeit, javaslatait figyelembevéve úgy alakítsa át a struktúrát, hogy az sokkal áttekinthetőbb legyen mind a "kezdő" , mind a profi felhasználó számára. Nemrég került sor a Fényképezőgép, videókamera, Számítástechnika, Ékszer, óra teljes struktúraátalakítására, melyben figyelembevettük a sok-sok tanácsot, melyet felhasználóink adtak. A következő struktúraátalakításon a Mobil, telefon kategória fog átesni, melynek munkafolyamatai hamarosan kezdődnek. A Delikatesz, drogéria is teljes átalakuláson fog átesni. Sajnos ennek időpontját még nem tudom Önnek megmondani. Nagyon köszönjük észrevételét és építő tanácsát, melyet figyelembe fogunk venni az átalakítás során. Valóban az Egyéb alkategóriában rengeteg termék szerepel, melynek "kivédése" leginkább úgy lehetséges, hogy sokkal több márkaalábontást fogunk létrehozni. Az Ön által tanácsolt Illatutánzatok kategóriát pedig igyekszünk "megvalósítani".
Amennyiben van mód ennek létrehozására még az teljes átalakítás előtt, úgy azt jelezni fogjuk Önnek.

Továbbiakban is várjuk építő javaslatát!

Köszönettel:

Vatera Kategóriák

+Quote Post
parfumutanzatok
hozzászólás 2011-10-06 09:24
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-30 10:53
Azonosító: 1 545 647

Tisztelt Vatera,

azügyben írok, nem-e lehetne felvenni egy újabb alkategóriát a parfüm kategórián belül, ezek pedig az illatutánzatok lehetnének. Kérem az ötlet elbírálását ha ez lehetséges.

Megpróbálom összefoglalni indokaimat: a nagy márkák mellett avon, oriflame, ill. FM alkategóriát láthatunk, ami teljesen jogos. Viszont ezeken kívül csak az egyéb kategória van, ahová kell sorolni pl. a celine dion-tól kezdve az összes kissebb márkát, jelenleg is 10e feletti hirdetéssel, elég összetett a kínálat.

Az a kategória (amit jómagam is képviselek) hivatalos gyártású termék - mindannyian tudjuk, mennyi baj van az ellenőrizetlen netán hamis márkajelzéssel ellátott termékek körül - melyek forgalmazási engedéllyel készülnek, árusíthatóak, hatályos jogszabályokkal nem ütköznek, bevizsgáltak stb, és bizony erre igény van! Pályafutásom során sok ügyféllel találkozom nem csak a neten, de személyesen is, akik olcsóbb árfekvésű, de forgalmazható, megbízható parfümöt keresnek. Ezen tipusú parfümök kínálata igen nagy (legalább 200 féle egyedi illat) ezért - szerintem - megérdemelne egy külön kategóriát, hiszen, mint említettem, igény lenne rá, de a keresés így nehézkes, hiszen ezeket a külön néven futó parfümöket nem lehet feltenni akárhová, és nehezen is találják meg - panaszkodtak már nekem ezügyben, dehát mit tehetek. (keresőszót nem írhatok be, más kategóriába nem tehetem - természetesen ez az új kategóriában sem lehetne, de mégis egy csoport lenne ahol könnyebben találna egymásra vevő és eladó ezáltal a vatera is jól járna). Tulajdonképpen ha az FM saját kategóriát kapott (ezek is hasonló termékek) miért ne kaphatnának az utánzatok (természetesen itt is csak a hivatalos utánzatokról beszélek, melyeknek saját márkanevük van!) egy külön kategóriát? Hiszen pl én a termékeimet az FM kategóriába sem tehetem be, mert törölnék, mivel nem FM-ről van szó! Az illatutánzatok, mint olyan pedig (szerény véleményem szerint) egyre inkább ismertebb. Ha pedig a termékek EU engedélyesek, forgalmazhatóak, - mint az FM is - miért ne kaphatna egy külön kategóriát?

Üdvözlettel

A hozzászólást -parfumutanzatok- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-06 09:27

+Quote Post
kategoriamoderat...
hozzászólás 2010-10-06 08:28
Létrehozva: #5

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-13 10:46
Azonosító: 937 266

IDÉZET(pennyroyal1 @ 2010-10-05 21:19) *
Tisztelt Vatera!
Ezek szerint két teljesen külön kategóriában lesznek állatos cuccok? Legalább valami alkategóriák lesznek a későbbiekben? Most ugyanis a Vatera.hu / Egyebek / Állattartás / Rágcsáló, kisállat, és a Drogéria, delikátesz / Állattartás kategória alatt is találni ketrecet, itatót, törpehörcsögöt és eleségeket is. Vagyis bármi állatosat keresnék, két kategóriát kell átnéznem.
Köszönettel,
Barabás Dóra

Kedves Dóra,

Az állattartás ebben a kategóriában (Delikatesz, drogéria, állattartás) ugyan úgy mint a hypermarketek esetén is a kisállattartásra korlátozódik, maga az állatok, a haszon állatok, a takarmány, a kutya ház és a bútor jellegű ketrecek, terráriumok stb - egyelőre - még az Egyebek/Állattartás kategóriában maradtak, míg nem jön létre számukra az új alábontás.
Addig is köszönjük türelmét!

Vatera csapata

+Quote Post
pennyroyal1
hozzászólás 2010-10-05 20:19
Létrehozva: #6

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 22:31
Azonosító: 127 252

IDÉZET(Vatera Kategóriák @ 2010-09-24 11:29) *
Tisztelt Apuska!

A 2 mókus ketrecét nyugodtan beteheti a Vatera.hu / Egyebek / Állattartás / Rágcsáló, kisállat kategóriába, ugyanúgy mint ahogyan a többi állat esetén is, van ott hely a hasonló terméknek.

Köszönjük a türelmét.

Tisztelt Vatera!
Ezek szerint két teljesen külön kategóriában lesznek állatos cuccok? Legalább valami alkategóriák lesznek a későbbiekben? Most ugyanis a Vatera.hu / Egyebek / Állattartás / Rágcsáló, kisállat, és a Drogéria, delikátesz / Állattartás kategória alatt is találni ketrecet, itatót, törpehörcsögöt és eleségeket is. Vagyis bármi állatosat keresnék, két kategóriát kell átnéznem.
Köszönettel,
Barabás Dóra

+Quote Post
GOAGOA
hozzászólás 2010-09-25 17:05
Létrehozva: #7

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-20 21:10
Azonosító: 953 006

IDÉZET(GOAGOA @ 2010-09-24 20:59) *
Kedves Leó!
Ma próbáltam repülőjegyet keresni, de csak a totális káoszt tapasztaltam.
Ha a jegy, belépő, bérlet kategórián belül rákeresek a repülőre csak 1db találat van.
Ezt nem nagyon értem, eddig minimum 15db találat volt, az egyébre kattintva sincs megfelelő találat.
Ezek után gondoltam veszek a páromnak egy parfümöt, de pipere áru közt nincsenek külön a női/férfi parfümök.
Keresni lehet rá külön, de nincs találat! (gondolom a korábban felrakott termékek még össze-vissza kóborolnak)
Armani Code volt a keresett parfüm, de a fent lévő termékek közt nem lehet külön rákeresni a női/férfi parfümökre.
Azt nagyjából értem, hogy milyen logika mentén kategorizálták újra a termékeket, de szerintem nem ez a legjobb megoldás. Ha esetleg rákérdezne, hogy mi az magam sem tudom, de a korábbi logikátlannak tűnő az egyszerűségénél fogva logikusabb volt. És hoppá meg is van a válasz, ha megkérdezné a kulcsszó az EGYSZERŰSÉG.
Nem kell tökéletesnek lennie elég, ha egyszerű, szemben az új felosztással ami papíron tökéletesnek tűnik, de valójában bonyolult és logikátlan.
Például, hogy nem a kisállat kategóriában vannak a tápok, hanem a delikateszben.
Tessék az állattartó fejével gondolkozni, tápot szeretne venni. Hová megy a DM-be, vagy a kisállat kereskedésbe?
Persze, hogy nem a DM-be pedig ott is van kutya kaja, de az azoknak a vevőknek szól akik tusfürdőért mennek, de eszükbe jut, hogy a kutyinak nincs vacsija. Hoppá mi?
Nagyon sok dolgot észrevettem ezeken kívül, de már fáradt vagyok nagyon, és szeretnék témát hagyni a többieknek is.

Az észrevételeim jó szándékúak, nem szeretném kritizálni a munkájukat. Az-az igen, de ez építő jellegű kritika, ami a tökéleteshez legközelebbi megoldást keresi.
Üdv:GOAGOA

Kedves Benz!

A levelemet Leónak címeztem, nem tudtam, hogy pihen ezen a hétvégén.
Segítene nekem a keresőben fellépő zűrzavar kezelésében?
Lehet, hogy rosszul keresek, vagy valami komolyabb gond lehet?

+Quote Post
GOAGOA
hozzászólás 2010-09-24 19:59
Létrehozva: #8

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-20 21:10
Azonosító: 953 006

Kedves Leó!

Ma próbáltam repülőjegyet keresni, de csak a totális káoszt tapasztaltam.
Ha a jegy, belépő, bérlet kategórián belül rákeresek a repülőre csak 1db találat van.
Ezt nem nagyon értem, eddig minimum 15db találat volt, az egyébre kattintva sincs megfelelő találat.
Ezek után gondoltam veszek a páromnak egy parfümöt, de pipere áru közt nincsenek külön a női/férfi parfümök.
Keresni lehet rá külön, de nincs találat! (gondolom a korábban felrakott termékek még össze-vissza kóborolnak)
Armani Code volt a keresett parfüm, de a fent lévő termékek közt nem lehet külön rákeresni a női/férfi parfümökre.
Azt nagyjából értem, hogy milyen logika mentén kategorizálták újra a termékeket, de szerintem nem ez a legjobb megoldás. Ha esetleg rákérdezne, hogy mi az magam sem tudom, de a korábbi logikátlannak tűnő az egyszerűségénél fogva logikusabb volt. És hoppá meg is van a válasz, ha megkérdezné a kulcsszó az EGYSZERŰSÉG.
Nem kell tökéletesnek lennie elég, ha egyszerű, szemben az új felosztással ami papíron tökéletesnek tűnik, de valójában bonyolult és logikátlan.
Például, hogy nem a kisállat kategóriában vannak a tápok, hanem a delikateszben.
Tessék az állattartó fejével gondolkozni, tápot szeretne venni. Hová megy a DM-be, vagy a kisállat kereskedésbe?
Persze, hogy nem a DM-be pedig ott is van kutya kaja, de az azoknak a vevőknek szól akik tusfürdőért mennek, de eszükbe jut, hogy a kutyinak nincs vacsija. Hoppá mi?
Nagyon sok dolgot észrevettem ezeken kívül, de már fáradt vagyok nagyon, és szeretnék témát hagyni a többieknek is.

Az észrevételeim jó szándékúak, nem szeretném kritizálni a munkájukat. Az-az igen, de ez építő jellegű kritika, ami a tökéleteshez legközelebbi megoldást keresi.

+Quote Post
Apuska1
hozzászólás 2010-09-24 16:38
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-07 21:19
Azonosító: 185 801

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-09-24 09:53) *
Tisztelt kutyashop!

Talán Önnek is feltűnt, hogy a Delikatesz, drogéria kategória első alkategóriájának neve: Állateledel, állattartás, amely a való életben is egy tipikus, drogériához köthető kategória.

Tisztelt Vateraoroszlán!

Sajnos, a fenti idézet szerintem, súlyos tévedést takar. A kisállatok tartásához szükséges eszközök és eledelek leginkább kisállat kereskedésekben, illetve - állatokat nem áruló - szakboltokban szerezhetők be. Természetesen a nagy áruházláncok is árusítanak viszonylag bő választékban eledeleket, és elégtelen összetételben kellékeket. Én öt éve tartok rágcsálókat ill. kisemlősöket, valaha 28 különböző fajjal bíbelődtem, de, hogy egy drogéria (pl.: dm) polcáról emeljem le a szükséges ketrecet, terráriumot, egyéb kelléket, hát arra nem volt példa. Ezekben az üzletekben elsődlegesen illatszereket, testápolással összefüggő dolgokat árulnak. Lehetséges, hogy egyes helyeken előfordul egy-egy kutyanyakörv, 1-2 állateledel, de se nem tipikus, se nem életszerű az innen való "esetleges" beszerzés, mert a fentebb említett helyeken nagyságrendekkel nagyobb választékot találunk. Teljesen egyetértek a Kutyashop Úr/Úrhölgy által citált "drogéria" definícióval, mert a szó hallatán, pontosan ezek a dolgok jutnak az emberek eszébe, nem pedig az állateledel/tartás.
Szerintem, az akváriumokhoz, kutya-macska házakhoz hasonlóan, a terráriumokat és ketreceket, valamint ezek kellékeit mindenképpen jobb lett volna az eredeti helyükön hagyni, (hiszen a kutya-macska ház, akvárium ott is maradt), és az eledeleket is otthagyni egy külön kategóriában (létrehozva ezzel egy virtuális kisállat szakáruházat).

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-09-24 10:51
Létrehozva: #10

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(kutyashop @ 2010-09-24 10:22) *
Kedves Oroszlán
Köszönöm, egyébiránt amikor a könyv változott, addig senki nem reagált egy kategóriabontásos üzentre se, amíg a "panaszkönyvben" fel nem lett tüntetve.

Tisztelt kutyashop!

Korábban valóban voltak fennakadások a kategóriás topik kezelésével, ez már nem áll fenn.

...A delikátesz szerintem elsősorban "csemege üzlet", azaz élelmiszer esetleg tévedek?
...
A másik meg az, hogy amikor az emberek megszokják hogy mit hol találnak, az a kereskedő esetében hatalmas érvágás, ha egy ilyen módosítás történik

Örömmel látom, hogy a "drogériához köthető kategória" kitételem alapján hosszan részletezte a delikátesz fogalmát, holott a kategória neve "Delikátesz, drogéria", azaz delikátesz és drogéria.
És ezzel kapcsolatban továbbra is azt tudom elmondani, hogy tapasztalataim alapján ilyen termékeket drogériákban lehet manapság beszerezni. De ismétlem, forduljon a kategóriamenedzsmenthez.

Köszönöm a jó tanácsot, remlkhetőleg a több mint fél millióért összeállított SSD-s quad procis gépem megbírkózik 100 megával, ami jelenleg 83 mega ahogy mértem:

Azt ugye Ön is belátja, hogy a fenti információ hiányában azért jogos volt a felvetésem. Sokféle felhasználónk van sokféle számítógéppel, nem feltételezhetjük, hogy mindenki atomreaktort használ.

Ennek ellenére amikor keresek a thumbok töredezetten "foghíjasan" töltődnek be, és van hogy egy kérésre 10 mp-et is várnom kell...

Azt tudom javasolni, ellenőrizze, hogy más böngésző alatt is jelentkezik-e a hiba.
Amúgy igen gyorsan kávézik.

...sajnos azt el kell mondani, hogy a negatív kritikának egyáltalán nem örültök, és aki úgymond széllel szemben pi... az hamar kirúgásra kerül, enyhébb esetben csak a fórumra nem tud szólni...

Ez éppen egy olyan valótlan, félrevezető információ, amelyért figyelmeztetés szokott járni - nem azért, mert ilyen gonoszak vagyunk, hanem azért, mert a Fórumszabályzat tiltja.

Pedig az építő jellegű kritika elfogadása nem tudom miért is lenne gáz?

"Kutyanyakörvek a "Delikátesz, drogéria" kategóriában? Ez most vicc?
Komolyan, hónapok óta figyelem az extrémebbnél extrémebb kategóriákat, de azért ez betette a kiskaput!
...
Érdekes irányba halad a vatera."

Ezt én nem igazán tudom építő jellegű kritikának értékelni, de nyilván máshogy gondolkodunk.

Nekem is volt weboldalam több mint 6000 taggal, és fel kellett ismernem, máshogy láttam én készítői szemmel, és máshogy az user...
Az aki ezt nem ismeri fel, és kőkeményen halad a maga kis ösvényén, az én szemben rossz rendszergazda.

1. A rendszergazdáknak ehhez semmi közük, ők a szervereket üzemeltetik.

2. Mi a két platformon több, mint 2 millió felhasználó igényeinek igyekszünk megfelelni, ez némiképp különböző arány. Tiszteletben tartjuk véleményét, azonban attól, hogy Ön szerint nem jó, lehet, hogy a felhasználók nagy többsége szerint igen.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2010-09-24 10:29
Létrehozva: #11

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2007-03-01 13:18
Azonosító: 152

IDÉZET(Apuska1 @ 2010-09-23 23:19) *
Tisztelt Vatera!

SZERINTEM ÉLŐ EMBER NINCS A PROJEKTMANAGEREN KÍVÜL, AKI A KISÁLLATAINAK VALÓ KETRECET A "DELIKATESZ, DROGÉRIA" KATEGÓRIÁN BELÜL KERESNÉ. TELJESEN ROSSZ ÉS LOGIKÁTLAN CSOPORTOSÍTÁS, CÉLTALAN ÉS ÉRTHETETLEN. VAJON MI LEHETETT ENNEK AZ ÁTHELYEZÉSNEK A LOGIKAI MAGYARÁZATA? mad.gif

Üdv.

Tisztelt Apuska!

A 2 mókus ketrecét nyugodtan beteheti a Vatera.hu / Egyebek / Állattartás / Rágcsáló, kisállat kategóriába, ugyanúgy mint ahogyan a többi állat esetén is, van ott hely a hasonló terméknek.

Köszönjük a türelmét.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-24 09:32
Létrehozva: #12

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Apuska1 @ 2010-09-23 23:19) *
Tisztelt Vatera!

SZERINTEM ÉLŐ EMBER NINCS A PROJEKTMANAGEREN KÍVÜL, AKI A KISÁLLATAINAK VALÓ KETRECET A "DELIKATESZ, DROGÉRIA" KATEGÓRIÁN BELÜL KERESNÉ. TELJESEN ROSSZ ÉS LOGIKÁTLAN CSOPORTOSÍTÁS, CÉLTALAN ÉS ÉRTHETETLEN. VAJON MI LEHETETT ENNEK AZ ÁTHELYEZÉSNEK A LOGIKAI MAGYARÁZATA? mad.gif

Üdv.

NE ORDÍTS! Ez egy kulturált hely, nem kocsma és nem is focipálya. mad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
kutyashop
hozzászólás 2010-09-24 09:22
Létrehozva: #13

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-10 22:21
Azonosító: 610 334

Kedves Oroszlán

IDÉZET
Talán Önnek is feltűnt, hogy a Delikatesz, drogéria kategória első alkategóriájának neve: Állateledel, állattartás, amely a való életben is egy tipikus, drogériához köthető kategória.
Kategóriaátalakítással kapcsolatos javaslatait egyébiránt a "Kategóriák bontása" nevű témában várják az illetékesek.

Köszönöm, egyébiránt amikor a könyv változott, addig senki nem reagált egy kategóriabontásos üzentre se, amíg a "panaszkönyvben" fel nem lett tüntetve.
A másik meg az, hogy lehet, a drogéria alkalmas a kutya cuccoknak, bár én kicsit megkérdőjelezem az alábbiak fényében:
" Drogéria jelentése: Szabadon forgalmazható gyógy- és vegyszereket, egészségügyi és piperecikkeket, illatszereket forgalmazó üzlet."
" Delikátesz: A macellum eredetileg húspiac volt, ahol mindenféle húsneműt és feldolgozott húsárut árultak. Emellé települtek olyan üzletek, amik a hús mellé való élelmiszereket kínálták. Így a név lassan már nem a húst, hanem azt jelentette, amit a „macellumon” árulnak, azaz delikátesz üzletet."
A delikátesz szerintem elsősorban "csemege üzlet", azaz élelmiszer esetleg tévedek?
Namost ezek után a kutyafelszerelés mint Delikátesz, drogéria, háááááát? Nem tudom ez egy ember döntése volt-e, de ha igen, én átgondolnám?!
A másik meg az, hogy amikor az emberek megszokják hogy mit hol találnak, az a kereskedő esetében hatalmas érvágás, ha egy ilyen módosítás történik

IDÉZET
Azzal azért ugye tisztában van, hogy amit az internetszolgáltatója ráír a számlára, az egy relatív sávszélesség?
100 megabites letöltés realizálásához szükséges egy megfelelő erőforrásokkal rendelkező számítógép is, lehet, hogy ott kell keresni a hibát.

Köszönöm a jó tanácsot, remlkhetőleg a több mint fél millióért összeállított SSD-s quad procis gépem megbírkózik 100 megával, ami jelenleg 83 mega ahogy mértem:
kepfeltoltes.hu/100924/SH_00002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ennek ellenére amikor keresek a thumbok töredezetten "foghíjasan" töltődnek be, és van hogy egy kérésre 10 mp-et is várnom kell...miközben más oldalak hasítanak.
Fura, hogy ez főleg a nagy átalakítások idején következik mindig be?!

Egyébként a vaterát majdnem alakulása óta szemmel követve ilyen fórum írások előtt mindig próbálom magam zabolázni, mert sajnos azt el kell mondani, hogy a negatív
kritikának egyáltalán nem örültök, és aki úgymond széllel szemben pi... az hamar kirúgásra kerül, enyhébb esetben csak a fórumra nem tud szólni...
Pedig az építő jellegű kritika elfogadása nem tudom miért is lenne gáz?
Nekem is volt weboldalam több mint 6000 taggal, és fel kellett ismernem, máshogy láttam én készítői szemmel, és máshogy az user...
Az aki ezt nem ismeri fel, és kőkeményen halad a maga kis ösvényén, az én szemben rossz rendszergazda.

További szép napot

A hozzászólást -kutyashop- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-24 09:24

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-09-24 08:53
Létrehozva: #14

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(kutyashop @ 2010-09-23 22:50) *
Kutyanyakörvek a "Delikátesz, drogéria" kategóriában? Ez most vicc? not_i.gif
Komolyan, hónapok óta figyelem az extrémebbnél extrémebb kategóriákat, de azért ez betette a kiskaput!

Tisztelt kutyashop!

Kategóriaátalakítással kapcsolatos javaslatait egyébiránt a "Kategóriák bontása" nevű témában várják az illetékesek.

IDÉZET(kutyashop @ 2010-09-23 22:50) *
Arról már nem is beszélek, hogy 100 Mb-os nettel alkalmanként megiszok egy kv.t mire betöltődik az oldal.

Azzal azért ugye tisztában van, hogy amit az internetszolgáltatója ráír a számlára, az egy relatív sávszélesség?
100 megabites letöltés realizálásához szükséges egy megfelelő erőforrásokkal rendelkező számítógép is, lehet, hogy ott kell keresni a hibát.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Apuska1
hozzászólás 2010-09-23 22:19
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-07 21:19
Azonosító: 185 801

Tisztelt Vatera!

Üdv.

+Quote Post
kutyashop
hozzászólás 2010-09-23 21:50
Létrehozva: #16

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-10 22:21
Azonosító: 610 334

Kutyanyakörvek a "Delikátesz, drogéria" kategóriában? Ez most vicc? not_i.gif
Régen az új könyv is gyönyörűen le volt ketagorizálva,( ahogy most a használt ) erre most pl. ha krimit akar
valaki, akkor keressen másik 3000 sci-fi között?! Nem értem pl. mi köze a sci-fi -nek a krimihez? ( fantasy még OK ).
De pl. eddig az egyebek/kutya/kutyafelszerelés/nyakörvek helyett tessék mondani a "delikátesz, drogéria" mennyire evidens?
Érdekes irányba halad a vatera.
Arról már nem is beszélek, hogy 100 Mb-os nettel alkalmanként megiszok egy kv.t mire betöltődik az oldal.
Hát nem tudom...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-01-19 18:49