IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

103 Oldal V  « < 14 15 16 17 18 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
7732pl
hozzászólás 2014-02-16 01:01
Létrehozva: #301

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-02-15 23:32
Azonosító: 2 097 276

Én ezt az egész újítást nem nagyon értem. Azon az oldalon szinte semmit nem látok át. És most, hogy ezt írod, hát ennek sem tudom, mi értelme. (Azaz lehet, hogy értem, de ezzel is csak az ügyeskedők nyernek, ami nem tetszik.)
Lehet, lassan új hobbi tán kell nézni... smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-16 00:42
Létrehozva: #302

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(7732pl @ 2014-02-16 00:24) *
Köszi a gyors választ.
Igen, tettem volna annyit, amennyit megér, de ha csak egy ügyeskedő, akkor meg nincs kedvem vásárolni tőle.
Azért az is más, ha egy másik vásárlóval "küzdök meg" egy termékért, mint ha felteszi 1 Ft-ért, és aztán meg azt mondja, hogy ja, 1 Ft-ért nem kapod meg, talán 100-ért, vagy 200-ért, vagy majd meglátjuk... mad.gif

Így van, ilyenkor sokkal óvatosabban, és fenntartással szabad csak licitálni. Sőt, ha nem annyira kurrens dolog, hogy mindenképp érdekeljen, akkor inkább felejtős az eladó. A gyanút jelenteni viszont mindenképp érdemes.

Sajnos az új oldalon a licitálók neve rejtjelezve lesz, tehát sokkal nehezebben lehet majd a "turpisságot" leleplezni. sad.gif

+Quote Post
7732pl
hozzászólás 2014-02-16 00:24
Létrehozva: #303

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Köszi a gyors választ.
Igen, tettem volna annyit, amennyit megér, de ha csak egy ügyeskedő, akkor meg nincs kedvem vásárolni tőle.
Azért az is más, ha egy másik vásárlóval "küzdök meg" egy termékért, mint ha felteszi 1 Ft-ért, és aztán meg azt mondja, hogy ja, 1 Ft-ért nem kapod meg, talán 100-ért, vagy 200-ért, vagy majd meglátjuk... mad.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-15 23:59
Létrehozva: #304

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(7732pl @ 2014-02-15 23:47) *
...
Ilyenkor mi van? Vagy hagyjam főni a levében, és tegyek le a cuccokról? Vagy szóljak a vaterásoknak? Bár itt nem olyan egyértelmű a felhasználónév. Vagy ők azért valahogy jobban rá tudnak nézni a körmére?

Igen, a kapcsolatfelvételen keresztül jelezd gyanúdat a "Vaterásoknak", ők nem a felhasználónév hasonlósága alapján döntik el, hogy tényleg ugyanarról a felhasználóról van-e szó.
Amúgy meg tegyél annyit a cuccokra amennyit neked megér, és ne többet.

+Quote Post
7732pl
hozzászólás 2014-02-15 23:47
Létrehozva: #305

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egyszer már találkoztam egy ügyeskedő eladóval, aki egyértelműen csinált egy másik felhasználót, és magára licitálgatott (az okoska más névvel, de ugyanazokat a számokat használta a felhasználónevében), mikor kérdőre vontam, letagadta, aztán rákérdeztem a vaterásoknál, és ők törölték is a saját liciteit.
Most ugyan ezt vélem felfedezni egy másik felhasználónál: az összes cuccára egy rejtélyes 0-ás felhasználó végiglicitált, kivéve, amin már több, mint ezer Ft licit van.
Ilyenkor mi van? Vagy hagyjam főni a levében, és tegyek le a cuccokról? Vagy szóljak a vaterásoknak? Bár itt nem olyan egyértelmű a felhasználónév. Vagy ők azért valahogy jobban rá tudnak nézni a körmére?
Vagy az ilyen embertől ne akarjak semmit...? Csak bosszant, hogy 2 hétig figyelgetem, hogy na hogy áll, mennyit akarok még rádobni, ha nő a licit, de ezzel elvette a kedvem a finis-harctól is.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-11 23:30
Létrehozva: #306

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mokusmogyoro @ 2014-02-08 16:11) *
Sziasztok!

Leütöttem egy eladónál 4 terméket (2 db 1 Ft-os illetve egy 300 és egy 400 Ft-os). Kértem hogy írja meg legyen szíves, mennyit kell utalnom postaköltséggel és amikor megkaptam a választ enyhén szólva meglepődtem. Ugyanis, minden egyes tételre külön számított postát, és a 702 Ft-os vételárhoz 3895 Ft postaköltség társulna. Nem külföldről rendelt, egyedi csomagolású dolgokról van szó, hanem otthoni használati tárgyakról.

Szia!

Nagyon várjuk ám a fejleményeket!
Alaphelyzet, hogy én biztosan nem fizetnék 702 forint vételárra majd' 4000 forint postaköltséget. Akkor sem, ha tényleg 4 külön csomagban küldené, és akkor sem, ha hivatalos vélemény szerint ezt megteheti, ha nem kérdeztem rá előre az egyébként tényleg evidens dologra, hogy egyben elküldi-e?
Nem, mert ezzel Ő nem lenne beljebb 1 forinttal, sem, sőt 4 küldeményt összerakni több munka mint egyet.
Hacsak nem (mert hallottam már ilyet) postai dolgozó, és ingyen, vagy komoly kedvezménnyel postáz, és ezen hajtja be az egy forinton elkelt termékek hasznát...

Szóval, hogy áll az ügy?

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-02-11 21:31
Létrehozva: #307

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 05:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-02-11 17:36) *
Kedves Hathor14!

Igyekszem megváltoztatni ezt a gyakorlatot, de sajnos nem olyan egyszerű.

Kedves Benz,

Egy ilyen jellegű szabályozás valóban hasznos lenne.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-11 17:36
Létrehozva: #308

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-02-11 15:57) *
Megkérdeztem az ÜSZ-tól, nem a konkrét esetet megemlítve, csak elméleti kérdésként.
"...megteheti azt, hogy minden egyes terméket külön postáz. Ebben az esetben azonban valóban 4 különböző csomagban kell, hogy feladja a termékeket. "

Kedves Hathor14!

Igyekszem megváltoztatni ezt a gyakorlatot, de sajnos nem olyan egyszerű.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-11 16:20
Létrehozva: #309

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-02-11 15:57) *
Megkérdeztem az ÜSZ-tól, nem a konkrét esetet megemlítve, csak elméleti kérdésként.
"...megteheti azt, hogy minden egyes terméket külön postáz. Ebben az esetben azonban valóban 4 különböző csomagban kell, hogy feladja a termékeket. "

Oké, végülis érthető, mert a Vatera nem mehet oda és nem szabhatja meg az eladónak, hogyan csomagoljon, na és nem is tudja ellenőrizni. Tehát ez rendben van.
Akkor tehát a vevő részéről a körültekintő magatartásforma az, ha több termék vásárlása esetén minden alkalommal megkérdezi, hogy egy csomagként jöhet-e. Ha az eladó nem akar megőrülni a kérdésektől, akkor minden terméklapra, vagy inkább a szállítási feltételeknél leírja, hogy természetesen együtt postáz. A vevő meg majd csodálkozik, hogy ilyen egyértelmű és kézenfekvő dolgot miért kell megemlíteni. Ha pedig a vevő elmulasztja megkérdezni és elfogadja az irreális postaköltséget, azaz fizeti a 4x-es csomagdíjat, akkor utána teljes joggal adhat semlegeset, mert ugye elvben nem léphet vissza a vásárlástól, de a nem vevőbarát magatartást nem kell pozitívan értékelni. Abban az esetben, ha a 4x-es postaköltség ellenére egy csomagban jön az áru, egyértelmű a negatív.
Ha visszalép a vásárlástól, akkor viszont felvállalja a jogos (?) negatívot. Még szerencse, hogy ez nem gyakori eset. Amúgy szerintem ilyen hozzáállással nem sokáig kell valakinek hatalmas forgalom okozta pluszmunkáktól tartania.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-02-11 15:57
Létrehozva: #310

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-11 07:06) *
Vááá! Csak nem küldheti négy külön csomagban. Ez annyira nonszensz, hogy szerintem ezért nincs az ÁFF-ben. Ezt ugye csak gyakorlatban lehetne kipróbálni, ami egy csomó pénz elküldésével járna. Utána lehetne joggal negát adni, na de nem ez a cél. Volt ám egyszer már egy ilyen eset, csak nem emlékszem, mi lett a vége. Az sem megoldás, hogy több áru megvásárlása esetén minden esetben megkérdezik az eladót, hogy egyben elküldi-e. Ha tőlem kérdeznek ilyet, mindig mérhetetlenül elcsodálkozom, annyira természetes. Szóval akkor nem kerültünk közelebb a problémamegoldáshoz.smile.gif Talán az ÜSZ-tól kellene hivatalos állásfoglalást kérnie a vevőnek. Na meg közben az is lehet, hogy addig, amíg mi gondolkodunk, ők megegyeznek.biggrin.gif

Csicsergős reggelt, nagyon szép meleg van odakint. Most kicsit könnyebb az élet, mint a közelmúltban.smile.gif
Különben mi ez a morbid időpont, amikor írtál? unsure.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-11 07:06
Létrehozva: #311

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-02-11 04:34) *
Nem köteles egyben postázni a 4 terméket, ugyanakkor finoman szólva nem vevőbarát hozzáállás lenne 4 részletben postázni. Megnéztem, mind a 4 aukciónál valós postaköltséget tüntetett fel az eladó. Ha mégis egy küldeményként kezeli, akkor viszont kevesebb lesz a postaköltség (számításaim szerint), és az ÁFF 3/7. pontjának megfelelően csak a valós szállítási költséget számolhatja fel az eladó.

Vááá! Csak nem küldheti négy külön csomagban. Ez annyira nonszensz, hogy szerintem ezért nincs az ÁFF-ben. Ezt ugye csak gyakorlatban lehetne kipróbálni, ami egy csomó pénz elküldésével járna. Utána lehetne joggal negát adni, na de nem ez a cél. Volt ám egyszer már egy ilyen eset, csak nem emlékszem, mi lett a vége. Az sem megoldás, hogy több áru megvásárlása esetén minden esetben megkérdezik az eladót, hogy egyben elküldi-e. Ha tőlem kérdeznek ilyet, mindig mérhetetlenül elcsodálkozom, annyira természetes. Szóval akkor nem kerültünk közelebb a problémamegoldáshoz.smile.gif Talán az ÜSZ-tól kellene hivatalos állásfoglalást kérnie a vevőnek. Na meg közben az is lehet, hogy addig, amíg mi gondolkodunk, ők megegyeznek.biggrin.gif

Csicsergős reggelt, nagyon szép meleg van odakint. Most kicsit könnyebb az élet, mint a közelmúltban.smile.gif
Különben mi ez a morbid időpont, amikor írtál? unsure.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-02-11 07:06

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-02-11 04:34
Létrehozva: #312

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-10 14:55) *
Jaj! smiley-shocked034.gif Mindent harapófogóval kell kihúzni belőled?
Jelezd neki e-mailben, hogy ez tisztességtelen. Kérd meg szépen, hogy egy küldeményként postázza. A levelet természetesen továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, úgy, hogy ő is lássa a címzettnél. Kíváncsi vagyok erre mit lép. Ezzel együtt a (visszakapott ticket számmal) jelezd a Vaterának a kapcsolatfelvételen keresztül az esetet. csirkefogo.gif horse.gif

Nem köteles egyben postázni a 4 terméket, ugyanakkor finoman szólva nem vevőbarát hozzáállás lenne 4 részletben postázni. Megnéztem, mind a 4 aukciónál valós postaköltséget tüntetett fel az eladó. Ha mégis egy küldeményként kezeli, akkor viszont kevesebb lesz a postaköltség (számításaim szerint), és az ÁFF 3/7. pontjának megfelelően csak a valós szállítási költséget számolhatja fel az eladó.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-10 14:55
Létrehozva: #313

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mokusmogyoro @ 2014-02-10 14:34) *
Megkérdeztem tőle, hogy ezt komolyan gondolja e?

Jaj! smiley-shocked034.gif Mindent harapófogóval kell kihúzni belőled?
Jelezd neki e-mailben, hogy ez tisztességtelen. Kérd meg szépen, hogy egy küldeményként postázza. A levelet természetesen továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, úgy, hogy ő is lássa a címzettnél. Kíváncsi vagyok erre mit lép. Ezzel együtt a (visszakapott ticket számmal) jelezd a Vaterának a kapcsolatfelvételen keresztül az esetet. csirkefogo.gif horse.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-02-10 14:48
Létrehozva: #314

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mokusmogyoro @ 2014-02-10 14:34) *

Az kiderült, hogy a négy terméket egyben postázná, vagy négy csomagot adna fel?

--------------------

+Quote Post
mokusmogyoro
hozzászólás 2014-02-10 14:34
Létrehozva: #315

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-28 11:39
Azonosító: 1 605 792

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-08 23:23) *
Ez több, mint gusztustalan. Mit tettél?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-08 23:23
Létrehozva: #316

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mokusmogyoro @ 2014-02-08 16:11) *
Sziasztok!

Leütöttem egy eladónál 4 terméket (2 db 1 Ft-os illetve egy 300 és egy 400 Ft-os). Kértem hogy írja meg legyen szíves, mennyit kell utalnom postaköltséggel és amikor megkaptam a választ enyhén szólva meglepődtem. Ugyanis, minden egyes tételre külön számított postát, és a 702 Ft-os vételárhoz 3895 Ft postaköltség társulna. Nem külföldről rendelt, egyedi csomagolású dolgokról van szó, hanem otthoni használati tárgyakról.

Ez több, mint gusztustalan. Mit tettél?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mokusmogyoro
hozzászólás 2014-02-08 16:11
Létrehozva: #317

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-28 11:39
Azonosító: 1 605 792

Sziasztok!

+Quote Post
JermiFerenc
hozzászólás 2013-12-05 19:13
Létrehozva: #318

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-12-05 18:53
Azonosító: 2 088 953

Hellósztok!

Már régebben figyelem ezt a terméket, illetve az eladót:
http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitog...1834819328.html

Ami szerintem megeggyezik ezzel:
http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitog...1836994469.html

Ma írtam neki ezt:
"Ugye jól látom, hogy ez a termék a kínai A-Jazz Spider egere?"
Erre viszont válaszba ezt kaptam, illetve tiltólistára is rakott egyből: "üdvözlöm, nem, rosszul látja"

Most vagy én nekem nem jó a szemem, vagy ő hazudik, de azért ez, hogy elhallgatjuk a termék valódi márkáját, hogy egy úgymond olcsóbb kínai terméket egy drágább minőségi terméknek eladhassunk, ez szerintem valahogy nem okés. Nincsen erre valami szabály? Ráadásul le is tilt, egy sima egyszerű kérdésért, amiben csak az igazság szerepelt. Nem tudom hogy hogyan lehetne figyelmeztetni a vásárlókat. sad.gif

+Quote Post
Magpie1_a
hozzászólás 2013-11-08 19:07
Létrehozva: #319

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-09-30 21:01
Azonosító: 2 077 979

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-07 09:57) *
Nyugodtan adhatsz neki pozitívat, attól még nem kell fizetnie. Ne büntesd még az értékeléseddel is unsure.gif
Ő negatívval vagy semlegessel tud értékelni ahhoz, hogy ne kelljen fizetnie az eladás után.

Happy end! Most örültem is, hogy rámlicitáltak, így nem kell adni semmit.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-07 09:57
Létrehozva: #320

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(Magpie1_a @ 2013-11-07 09:34) *
Sziasztok!

Tettem egy aukcióra ajánlatot, amit így a súlya miatt meggondoltam, szóval nem tartanék rá igényt. (Tudom ez nem annyira etikus részemről.)
A licitzárás előtt 3-4 nappal már Licittörlést kértem.
De azóta nem látom, hogy törölte a felhasználó a licitemet.
Erről lenne szó:
http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_sz...1823940839.html

Ha nem törli a licitemet lehet én leszek a nyertese, de a terméket nem fogom átvenni. Ilyenkor milyen értékelést adunk egymásnak? Pozitívat nem adhatok neki, mert akkor fizetnie kell a termék után. Negatívval megint nem csúfítanám. Semleges esetén az eladónak kell fizetnie a termék után?

Nyugodtan adhatsz neki pozitívat, attól még nem kell fizetnie. Ne büntesd még az értékeléseddel is unsure.gif
Ő negatívval vagy semlegessel tud értékelni ahhoz, hogy ne kelljen fizetnie az eladás után.

+Quote Post

103 Oldal V  « < 14 15 16 17 18 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-12-09 20:39