IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

18 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mpl, MPL - A Magyar Posta futárszolgálata
VateraBenz
hozzászólás 2019-07-02 21:29
Létrehozva: #21

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

A posta egy nagy cég, sok felvevőhellyel és rengeteg dolgozóval. Régebben is volt már több hasonló mizéria és mindig azt láttuk, hogy kell némi idő, mire az egész rendszeren átfut az új információ. Addig van némi káosz, de remélhetően 1-2 héten belül megtanulják az új szabályokat. Addig persze mindannyian szenvedünk. Ez van sajnos.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
mezecske1_v
hozzászólás 2019-07-02 19:07
Létrehozva: #22

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-23 18:49
Azonosító: 1 416 761

IDÉZET(timcsike77_2008 @ 2019-07-02 11:27) *
Én most raktam le a telefont a posta ügyfélszolgálattal.
Egy jó 20 percet csacsogtam, és mindent megkérdeztem.
A kis dobókocka felül nem az 1 napos időgaranciát jelenti ( még jó , hogy a "postai dolgozok tisztában vannak evvel") , hanem hogy egy szerződött partneren keresztül megy a csomag.
Az időgarancia valóban régóta nincs a vaterafutárnál, tehát emiatt reklamációt nem fogadnak el. Csak örülhetünk, hogy idáig 1-2 nap alatt kint voltak a csomagok.
A lényeg ha kinyomtatott címirattal megyünk a postára , annyiért kell felvenniük amennyiért megrendelted a szolgáltatást., nincs választható opció a mi esetünkben. Tehát 1245.- érrt kell, hogy felvegye a postáskisasszony a csomagot, semmiféle plusz összeget nem tehet rá. Ha ráteszik minden esetben meg kell reklamálni.
Nem tudom lehet egy csomagnál nem opció a 64ft-os tétel, de 3 fölött már biztos megreklamálnám.
Mézecske 1_v ne hagyd magad . Mert a postás kisasszony nagyon nincs tisztában a tényekkel.

Ma ugyanazon a postán, ugyanannál az ügyintézőnél, kérdés/kérés nélkül a normál árat fizettem.

+Quote Post
timcsike77_2008
hozzászólás 2019-07-02 11:27
Létrehozva: #23

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-09 15:18
Azonosító: 1 419 369

Én most raktam le a telefont a posta ügyfélszolgálattal.
Egy jó 20 percet csacsogtam, és mindent megkérdeztem.
A kis dobókocka felül nem az 1 napos időgaranciát jelenti ( még jó , hogy a "postai dolgozok tisztában vannak evvel") , hanem hogy egy szerződött partneren keresztül megy a csomag.
Az időgarancia valóban régóta nincs a vaterafutárnál, tehát emiatt reklamációt nem fogadnak el. Csak örülhetünk, hogy idáig 1-2 nap alatt kint voltak a csomagok.
A lényeg ha kinyomtatott címirattal megyünk a postára , annyiért kell felvenniük amennyiért megrendelted a szolgáltatást., nincs választható opció a mi esetünkben. Tehát 1245.- érrt kell, hogy felvegye a postáskisasszony a csomagot, semmiféle plusz összeget nem tehet rá. Ha ráteszik minden esetben meg kell reklamálni.
Nem tudom lehet egy csomagnál nem opció a 64ft-os tétel, de 3 fölött már biztos megreklamálnám.
Mézecske 1_v ne hagyd magad . Mert a postás kisasszony nagyon nincs tisztában a tényekkel.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-07-02 11:06
Létrehozva: #24

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Ma feladtam a 1245 Ft-os csomagomat 1 napossal, ráfizetés nélkül. Kérdeztem a postás hölgyet, mit kell tennem, hogy ne számolják fel a 64 Ft-ot. Erre azt mondta, hogy ez vaterás csomag, így van. Ezek után lássunk tisztán.smile.gif Mondtam is nekik, hogy ez a legjobb posta, csak ide szabad járni.dance2.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
mezecske1_v
hozzászólás 2019-07-02 07:39
Létrehozva: #25

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(timcsike77_2008 @ 2019-07-01 22:23) *
Kérlek számolj, be hogy mit mondtak. Bár gyanítom , hogy a posta amire válaszol ( mert ugye 30 nap ) addigra megszokjuk az új rendszert. this.gif

Vatera válasza

Sajnálattal olvastuk levelét!

Az MPL a mai nappal emelte mind a saját-, mind pedig a Vaterafutár árait, ezzel egyidejűleg pedig bevezette az időgarancia díját. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy míg tegnapig az MPL Vaterafutár csomagok (habár hivatalosan nem rendelkeztek időgaranciával) 1-2 munkanapon belül célba értek, mától ezért fizetni kell.

Tapasztalataink szerint sajnos az időgarancia díját a csomagfelvételnél automatikusan hozzászámolják a fizetendő díjhoz, pedig ez opcionális lehetőség.

Az a felhasználónk, aki feladáskor nem kapta meg a választás jogát és emiatt többet kellett fizetnie, a posta ügyfélszolgálatán tud panaszt tenni.

Figyelmét köszönjük!

Két észrevételen van ezzel kapcsolatban:
- a sütit megvettem, hazavittem, megettem, mit panaszkodjam ez után......
- a mi postánkon fogalmuk sem volt arról, hogy ez opcionális lehetőség, és az eredeti áron is küldhetem a csomagot. A Vatera válaszát kinyomtatva megyek ma és kérem, hogy hívják fel az illetékest amennyiben nem akarják elfogadni, hogy a plusz díj csak opcionális..............................

Hát erről ennyit, jól be lett vezetve a változás.............................

+Quote Post
timcsike77_2008
hozzászólás 2019-07-01 22:23
Létrehozva: #26

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mezecske1_v @ 2019-07-01 22:19) *
Én személyesen tapasztaltam (láttam), hogy a kinyomtatott feladóvevény, melyen 1135 Ft-os fizetendő összeg szerepelt, a vonalkódja beolvasásakor a postás kisasszony képernyőjén 1199 Ft-ot mutatott és ezt az összeget is kellett fizetnem.
Nem volt kérdés, nem volt más lehetőség, azt mondta, hogy ezzel a feladóvevénnyel, ennyiért tudja felvenni a csomagot.

Amennyiben nem fogadom el a magasabb összeget, akkor viszont látásra.............

A Vaterának és a Magyar Postának is írásban jeleztem a problémámat, bízom benne, hogy valakitől hivatalosan is megkapom a választ, hogy mit kell mondanom a postás kisasszonynak, hogy ne emelt díjat kelljen fizetnem.......
Nálunk, ha a postás kisasszony gépeli be a címiratot (otthon nyomtatott Vaterás feladóvevényről), akkor nem lehet a Vaterás kedvezmény igénybe venni.

Nagyon jó lenne valami egységes szabályrendszer, mert úgy érzem, hogy a Vaterafutár szolgáltatás és díjszabása a postás kisasszonyok szokás elvén működik ..................................

Kérlek számolj, be hogy mit mondtak. Bár gyanítom , hogy a posta amire válaszol ( mert ugye 30 nap ) addigra megszokjuk az új rendszert. this.gif

+Quote Post
mezecske1_v
hozzászólás 2019-07-01 22:19
Létrehozva: #27

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-07-01 21:52) *
Oké, tehát beszélnünk kell, minden feladáskor szólni, hogy nem kérjük egy naposra. Hát ez kissé gáz. Ugye egyetért timcsike77_2008 kijelentésével, miszerint a futárszolgálat már nem más, mint egy többszörös feladási díjú ajánlott levél? Mert én igen. Kínából olcsóbban jön meg a cuccom...
Köszönöm a választ, szép álmokat... már ha tud aludni ebben a melegben. thank_you.gif wave.gif

Én személyesen tapasztaltam (láttam), hogy a kinyomtatott feladóvevény, melyen 1135 Ft-os fizetendő összeg szerepelt, a vonalkódja beolvasásakor a postás kisasszony képernyőjén 1199 Ft-ot mutatott és ezt az összeget is kellett fizetnem.
Nem volt kérdés, nem volt más lehetőség, azt mondta, hogy ezzel a feladóvevénnyel, ennyiért tudja felvenni a csomagot.

Amennyiben nem fogadom el a magasabb összeget, akkor viszont látásra.............

A Vaterának és a Magyar Postának is írásban jeleztem a problémámat, bízom benne, hogy valakitől hivatalosan is megkapom a választ, hogy mit kell mondanom a postás kisasszonynak, hogy ne emelt díjat kelljen fizetnem.......

IDÉZET(timcsike77_2008 @ 2019-07-01 22:02) *
Kedves Benz!
Az a baj , hogyha itthon nyomtatjuk ki a feladóvevényt az 1 napos opció automatikusan rákerül.
Nem tudom, hogy ez a megrendelő kitöltésekor választható opció lenne. Kérem , ha nem így van cáfoljon meg nyugodtan.
Viszont ahhoz , hogy az 1 napos időgarancia le kerüljön a csomag címkéről, a postás kisasszonyoknak újra kell írnia a címiratot. Tehát magyarán adunk a szarnak egy pofont ( bocsánat a kifejezésért), és ami megkönnyítené az életünket, az most megint órás sorban állást jelent már akár 2 csomag esetén is.

Nálunk, ha a postás kisasszony gépeli be a címiratot (otthon nyomtatott Vaterás feladóvevényről), akkor nem lehet a Vaterás kedvezmény igénybe venni.

Nagyon jó lenne valami egységes szabályrendszer, mert úgy érzem, hogy a Vaterafutár szolgáltatás és díjszabása a postás kisasszonyok szokás elvén működik ..................................

+Quote Post
timcsike77_2008
hozzászólás 2019-07-01 22:02
Létrehozva: #28

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-07-01 21:47) *
Kedves zejopy!

Személyesen még nem próbáltam, de a témáról ennyi tájékoztatást kaptam a nap folyamán:

"Sajnos több felhasználó esetében a csomagfelvételnél ezt automatikusan hozzászámolják a csomaghoz (ebből adódik a több esetben panaszolt árkülönbség), de fontos tudni, hogy ez opcionális. Az a felhasználó, aki feladáskor nem kapta meg a választás jogát és emiatt többet kellett fizetnie, a postán tud panaszt tenni."

Kedves Benz!
Az a baj , hogyha itthon nyomtatjuk ki a feladóvevényt az 1 napos opció automatikusan rákerül.
Nem tudom, hogy ez a megrendelő kitöltésekor választható opció lenne. Kérem , ha nem így van cáfoljon meg nyugodtan.
Viszont ahhoz , hogy az 1 napos időgarancia le kerüljön a csomag címkéről, a postás kisasszonyoknak újra kell írnia a címiratot. Tehát magyarán adunk a szarnak egy pofont ( bocsánat a kifejezésért), és ami megkönnyítené az életünket, az most megint órás sorban állást jelent már akár 2 csomag esetén is.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-07-01 21:52
Létrehozva: #29

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2019-07-01 21:47) *
Kedves zejopy!

Személyesen még nem próbáltam, de a témáról ennyi tájékoztatást kaptam a nap folyamán:

"Sajnos több felhasználó esetében a csomagfelvételnél ezt automatikusan hozzászámolják a csomaghoz (ebből adódik a több esetben panaszolt árkülönbség), de fontos tudni, hogy ez opcionális. Az a felhasználó, aki feladáskor nem kapta meg a választás jogát és emiatt többet kellett fizetnie, a postán tud panaszt tenni."

Oké, tehát beszélnünk kell, minden feladáskor szólni, hogy nem kérjük egy naposra. Hát ez kissé gáz. Ugye egyetért timcsike77_2008 kijelentésével, miszerint a futárszolgálat már nem más, mint egy többszörös feladási díjú ajánlott levél? Mert én igen. Kínából olcsóbban jön meg a cuccom...
Köszönöm a választ, szép álmokat... már ha tud aludni ebben a melegben. thank_you.gif wave.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2019-07-01 21:47
Létrehozva: #30

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2019-07-01 15:54) *
Kedves Benz! Tud erről valamit? Kissé felborzolódott a kedélyem ennek a lehetőségnek a végiggondolásakor. Nem elég az áremelés, de még (ha nem fizet az ember pluszban) lassabb is lesz?

Kedves zejopy!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
timcsike77_2008
hozzászólás 2019-07-01 21:35
Létrehozva: #31

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mezecske1_v @ 2019-07-01 21:22) *
A ma 10 óra köröl nyomtatotton rajta van a pötty (ezeket ma postára is adtam felárral). A holnapi postát, holnap reggel nyomtatom ki.

Bocsánat megkövetlek.
Én is nyomtattam ma és rajta van a pötty az feladóvevényen. De azt mondta a postáscsaj a mai nyomtatásra, hogy az nem 1 napos. És arra nem is fizettem rá.
Na most kezdek dühös lenni. Ezek szerint már a postán sem tudjak, hogy mit csinálnak. Remek. violent2.gif
Holnap szerintem , felhívom a posta ügyfélszolgálatot, Kíváncsi leszek mit mondanak.

+Quote Post
mezecske1_v
hozzászólás 2019-07-01 21:22
Létrehozva: #32

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(timcsike77_2008 @ 2019-07-01 20:55) *
Ha ma nyomtattad , nem lesz rajta pötty.

A ma 10 óra köröl nyomtatotton rajta van a pötty (ezeket ma postára is adtam felárral). A holnapi postát, holnap reggel nyomtatom ki.

+Quote Post
timcsike77_2008
hozzászólás 2019-07-01 20:55
Létrehozva: #33

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mezecske1_v @ 2019-07-01 19:57) *
Holnapra is van nem kevés csomagunk. Holnap a pöttyöt iratom át a postás kisasszonnyal, nem pedig az összeget. Kíváncsi vagyok ez is olyan egyszerű lesz, mint a nagyobb összeget ráírni ???????????

+Quote Post
timcsike77_2008
hozzászólás 2019-07-01 20:55
Létrehozva: #34

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mezecske1_v @ 2019-07-01 19:57) *
Holnapra is van nem kevés csomagunk. Holnap a pöttyöt iratom át a postás kisasszonnyal, nem pedig az összeget. Kíváncsi vagyok ez is olyan egyszerű lesz, mint a nagyobb összeget ráírni ???????????

+Quote Post
mezecske1_v
hozzászólás 2019-07-01 19:57
Létrehozva: #35

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
timcsike77_2008
hozzászólás 2019-07-01 19:50
Létrehozva: #36

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mezecske1_v @ 2019-07-01 18:22) *
Az egész nagyon sántít és felháborító.

A postán azt mondták, hogy a kinyomtatott feladóvevény jobb felső részén azaz egy pötty (olyan, mint a dobókocka), azt jelent, hogy 1 napos a csomag.
A Vatera felületén csak ennek a lehetőségnek kinyomtatására van lehetőség, rajta az előre beharangozott díjjal.

Mármost hogy néz az ki, hogy kinyomtatom azt a feladóvevényt, amire lehetőségem van, rajta az egy pöttyel és az összeggel és a postás kisasszony meg tollal áthúzza az összeget és ír rá egy nagyobbat.

Vagy a posta, vagy a Vatera hibázott, a legkorrektebb az lenne, ha a károsultakat kártalanítanák és mielőbb fejlesztenék a rendszert, lehetővé téve, a több napos szállítási lehetőséget, amelyre az általuk megküldött díjszabás vonatkozik, mert ez kőkeményen a vevő megtévesztése, fogyasztóvédelem.........

Ami engem nagyon bosszant, hogy idáig az üzleti csomag pont az 1 napos kézbesítés miatt volt üzleti csomag.
Most gyakorlatilag az 1300.- ft-ért kaptunk egy kiszámíthatatlan kézbesítést, ami kb a régi ajánlott levélként fog funkcionálni. BangHead.gif cussing.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-07-01 19:30
Létrehozva: #37

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mezecske1_v @ 2019-07-01 18:22) *

A postán azt mondták, hogy a kinyomtatott feladóvevény jobb felső részén azaz egy pötty (olyan, mint a dobókocka), azt jelent, hogy 1 napos a csomag.
A Vatera felületén csak ennek a lehetőségnek kinyomtatására van lehetőség, rajta az előre beharangozott díjjal.

Mármost hogy néz az ki, hogy kinyomtatom azt a feladóvevényt, amire lehetőségem van, rajta az egy pöttyel és az összeggel és a postás kisasszony meg tollal áthúzza az összeget és ír rá egy nagyobbat.

Vagy a posta, vagy a Vatera hibázott, a legkorrektebb az lenne, ha a károsultakat kártalanítanák és mielőbb fejlesztenék a rendszert, lehetővé téve, a több napos szállítási lehetőséget, amelyre az általuk megküldött díjszabás vonatkozik, mert ez kőkeményen a vevő megtévesztése, fogyasztóvédelem.........

Hát a postás kisasszony bátran húzza ki az egy pöttyöt.
Na de megvárom Benz érkezését, mielőtt teljesen felháborodom, hátha tud valami jót mondani ezzel kapcsolatban nekünk.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mezecske1_v
hozzászólás 2019-07-01 18:22
Létrehozva: #38

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
timcsike77_2008
hozzászólás 2019-07-01 16:45
Létrehozva: #39

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2019-07-01 16:33) *
És lehet kérni, hogy ne egy nap alatt érjen oda? Vagy kijelölni valahogy a feladásnál? A jó édesanyjuk tarka seggét, de tényleg... (bocs Benz, de így hű a szólás thank_you.gif )

A régi díjszabásnál volt benne az automatikus 1 nap.
Most kivették belőle. Tehát lehet nekünk kell a szolgáltatás megrendelésekor kiválasztani az 1 napos opciót. Bár nem jöttem rá , hogy hogy kell, meg nem is figyeltem.. Már ha valaki 1 naposan szeretné.
Ha jó neki a nem tudom hány nap ( ez most fog kiderülni , de szerintem 5 munkanapon belül )akkor marad az 1245.-os feladási díj.
Azért írtam, hogy átalakultak ajánlott levéllé, az üzleti csomagok.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2019-07-01 16:33
Létrehozva: #40

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(timcsike77_2008 @ 2019-07-01 16:08) *
A házhoz szállításnál is ez van,
...

És lehet kérni, hogy ne egy nap alatt érjen oda? Vagy kijelölni valahogy a feladásnál? A jó édesanyjuk tarka seggét, de tényleg... (bocs Benz, de így hű a szólás thank_you.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

18 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-09-17 00:45