IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1115 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - amelyekre nincs más topik!
VateraBenz
hozzászólás 2020-07-01 19:21
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Webalint @ 2020-07-01 13:54) *
Üdv!
Észrevettem, hogy egyes licitálásoknál amikor licitet küldök, automatikusan érkezik egy üzenet, hogy XY fölém licitált egy licitlépcsőnyit, és ez többször egymás után megtörténik. Mivel nincs ideje XY-nak tizedmásodpercre pontosan fölém licitálnia, felvetődik a kérdés, hogy be lehet-e ezt állítani valahol. Egy lezajlott licit után problémázott is az eladó, hogy küldtek neki erről a problémáról mások is üzenetet. Szóval miért van ez? Be lehet állítani egy láthatatlan összeget, hogy ennyi alatt mindig licitáljon egyet, ha érkezik egy licit mástól? Ez csak tipp.

Tisztelt Webalint!

https://www.vatera.hu/segitseg/a-licit-megt...licitalas/28/85

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
Webalint
hozzászólás 2020-07-01 13:54
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2020-07-01 10:52
Azonosító: 2 661 792

Üdv!
Észrevettem, hogy egyes licitálásoknál amikor licitet küldök, automatikusan érkezik egy üzenet, hogy XY fölém licitált egy licitlépcsőnyit, és ez többször egymás után megtörténik. Mivel nincs ideje XY-nak tizedmásodpercre pontosan fölém licitálnia, felvetődik a kérdés, hogy be lehet-e ezt állítani valahol. Egy lezajlott licit után problémázott is az eladó, hogy küldtek neki erről a problémáról mások is üzenetet. Szóval miért van ez? Be lehet állítani egy láthatatlan összeget, hogy ennyi alatt mindig licitáljon egyet, ha érkezik egy licit mástól? Ez csak tipp.

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2020-07-01 11:06
Létrehozva: #3

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 14:04
Azonosító: 8 384

Pár termékem nevét szerettem volna módosítani, de nem sikerült. Jellemzően olyanokról van szó, amiknél valami apró hiba maradt a feltöltésnél.
Több böngészővel is próbálkoztam.

Vagy az történik, hogy végiglépegetek a "Változtatás az aukción" pontjain, úgy tűnik, hogy rendben lesz, aztán mégsem menti el és minden marad a régiben. A másik lehetőség, ez a gyakoribb, hogy már közben jön egy hibaüzenet, mintha egyetlen kötelező mezőt se töltöttem volna ki.

Ráadásul következetlen a rendszer. Van, ahol nagy ritkán sikerrel járok, de nem értem, miért.

+Quote Post
jawas0
hozzászólás 2020-06-30 17:30
Létrehozva: #4

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-06 19:34
Azonosító: 130 939

Tisztelt Csapat!
Ma 14:26 óra után több kategóriában is leállt a termékfigyelők kiküldése. Pl. Könyv/Regények/Fantasy, Könyv/Regények/Sci-fi, Könyv/Regények/Kaland, történelmi regények... és még sorolhatnám.
A 18:25 órakor készített print screen-em is azt mutatja, hogy 14:26 óra után a Vateráról nem indultak ki új termékfigyelő. Amennyiben még nem tudnak a problémáról, akkor szívesen szívesen elküldöm Önöknek a PS-t, 267K a kép nagysága.
Üdvözlettel
jawas0

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-06-24 13:22
Létrehozva: #5

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Kedves Benz!

Valami gáz van, tök furcsa az oldal kinézete, Mozillában nem is lehet látni semmit, csak szövegeket, de Chrome-ban sem úgy néz ki, ahogy szokott.
Tiszta mázli, hogy sikerült mindent feltöltenem, remélem el is indulnak az aukciók (időzítettem).

Egyelőre Operában normális, pedig azt nem is javasolják mosking.gif

Két órával később: Meggyógyult.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2020-06-22 19:26
Létrehozva: #6

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(SaleNonStop @ 2020-06-21 23:34) *
Pontosan ugyanazok az élményeim nekem is a Tartós tárral kapcsolatban, mint az alább idézett 2 hozzászólónak.

Pár hete elmentettem több száz hirdetésemet. Ez a folyamat látszólag rendben lezajlott. A hétvégi ingyenes feltöltési akciót szerettem volna meglovagolni, ezért szombat éjjel rányomtam a Visszatöltés gombra, és nemsokára emailt kaptam: "Tartós tárban őrzött termékeid visszatöltése megtörtént". Ehhez képest se maguk a termékek, se a "Tartós tárból betöltött termékek" menü nincs sehol. Ha pedig az email-ben szereplő linkre nyomok (https://www.vatera.hu/item/melt/melt_products.php), csak egy teljesen üres fehér oldal jön be. Az egészet megismételtem vasárnap is, azonos végeredménnyel, ami egy nagy nulla. Végül kénytelen voltam egyenként újra létrehozni a hirdetéseket. Persze idő hiányában csak a töredékét sikerült annak a mennyiségnek, amit a Tartós tárba mentettem.

A Tartós tár bevezetésével hosszú ideje eőször történt olyan újítás, amit hiánypótlónak éreztem, de nagyon ráfaragtam azzal, hogy megpróbáltam használni. Nem értem, egy ilyen béta állapottól is messze lévő fejlesztésre hogy lehet ráengedni a felhasználókat?

A menüpont megtalálható a személyes menüjében és benne a három elmentett állomány is. Ezek készen állnak a visszatöltésre, most ellenőriztem.
A tartós tár minden funkciója elérhető volt és hibátlanul működött a hétvégén is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
SaleNonStop
hozzászólás 2020-06-21 23:34
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-02-19 18:44
Azonosító: 2 622 973

Pontosan ugyanazok az élményeim nekem is a Tartós tárral kapcsolatban, mint az alább idézett 2 hozzászólónak.

Pár hete elmentettem több száz hirdetésemet. Ez a folyamat látszólag rendben lezajlott. A hétvégi ingyenes feltöltési akciót szerettem volna meglovagolni, ezért szombat éjjel rányomtam a Visszatöltés gombra, és nemsokára emailt kaptam: "Tartós tárban őrzött termékeid visszatöltése megtörtént". Ehhez képest se maguk a termékek, se a "Tartós tárból betöltött termékek" menü nincs sehol. Ha pedig az email-ben szereplő linkre nyomok (https://www.vatera.hu/item/melt/melt_products.php), csak egy teljesen üres fehér oldal jön be. Az egészet megismételtem vasárnap is, azonos végeredménnyel, ami egy nagy nulla. Végül kénytelen voltam egyenként újra létrehozni a hirdetéseket. Persze idő hiányában csak a töredékét sikerült annak a mennyiségnek, amit a Tartós tárba mentettem.

A Tartós tár bevezetésével hosszú ideje eőször történt olyan újítás, amit hiánypótlónak éreztem, de nagyon ráfaragtam azzal, hogy megpróbáltam használni. Nem értem, egy ilyen béta állapottól is messze lévő fejlesztésre hogy lehet ráengedni a felhasználókat?

IDÉZET(zejopy @ 2020-06-09 14:00) *
Kedves Benz!

Elindítottam még tegnap este a folyamatot, hogy a tartós tárból átkerüljön az Ön által említett 14 cucc a Tartós tárból betöltött termékek menübe. Meg is jött egy órája a levél, hogy átkerültek a dolgaim. Viszont amikor a levélben kapott linkre kattintok (amit azért teszek, mert a felületen nem találom ezt a menüpontot), akkor azt írja a rendszer, hogy nincs ilyen termékem. De a mail megjött. Nem tudom, mit csináljak. Szeretném tudni, hogy mi van ezekkel a cuccokkal, és hogy ezek pontosan melyik aukciók. Mert közben lehet, hogy az eladó áruk között is ott vannak.
Ne haragudjon, de ez teljesen lehetetlen helyzet.

IDÉZET(teniszranger @ 2020-06-10 12:55) *
Nálam ugyanez van, a linken keresztül nem ad be semmi és a Tartós tárból betöltött termékek menü sem található meg.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2020-06-16 20:02
Létrehozva: #8

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Joda45 @ 2020-06-16 12:01) *
Üdv!

Lejárt Vasárnap este egy aukcióm. Sikeresen megvették. Majd újra indult magától. Ez hogy történhetett meg? Azóta töröltem az újra indult aukciót. Jár így valaki ár? Illetve ez is gondolom ki lesz számlázva.

Tisztelt Joda45 !

Legyen kedves megadni a termékkódot.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Joda45
hozzászólás 2020-06-16 12:01
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2020-06-16 11:56
Azonosító: 2 661 608

Üdv!

Lejárt Vasárnap este egy aukcióm. Sikeresen megvették. Majd újra indult magától. Ez hogy történhetett meg? Azóta töröltem az újra indult aukciót. Jár így valaki ár? Illetve ez is gondolom ki lesz számlázva.

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2020-06-12 09:54
Létrehozva: #10

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-10 09:13
Azonosító: 2 413 334

IDÉZET(VateraBenz @ 2020-06-11 20:59) *
Ezeknek utánajártam:

- "kellene, hogy látni lehessen mi van a tartós tárban" - Remélhetően még a héten kikerül egy olyan módosítás, hogy a sikeres elmentésről kiküldött emailbe bekerül egy csatolt CSV fájl, amiben benne lesznek a tárba mentett termékek címei.

- "ne csak egyben lehessen visszatölteni" - A tartós tár állományt csak egyben lehet visszatölteni a "Tartós tárból betöltött termékek" oldalra. Azonban az ide történő visszatöltés nem jelenti a hirdetések elindítását. Ebből a menüből tudja aztán elindítgatni, amit szeretne. Ez válasz a következő kérdésére is.

- "ha ingyenes feltöltés akció van" - Ha listázási díjmentes napok vannak, akkor a tartós tárból visszatöltött termékek oldalról való hirdetésindításra is vonatkozik az ingyenesség.

Köszönöm a válaszokat! Alakul!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2020-06-11 20:59
Létrehozva: #11

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(TITEPITE @ 2020-06-10 11:26) *
Ami hiányzik, és nem tudom az a következő:
- kellene, hogy látni lehessen mi van a tartós tárban,
- ne csak egyben lehessen visszatölteni, mint eladó termék, úgy, hogy kb. félév múlva már azt sem tudom mit tároltam el,
- gondolom a tartós tárból visszatöltésért fizetni kell, ugyanúgy, mintha a lejárt termékeket tölteném vissza, ha csak egyszerre tölthetem vissza a termékhalmazt, és utána válogathatom ki, hogy mit szeretnék belőle eladni és mit nem (mert pl. közben már eladtam, tönkrement, akármi), akkor feleslegesen fizetek érte.
- ha ingyenes feltöltés akció van a vaterán, akkor a tartós tárból visszatöltés minek minősül?

Ezeknek utánajártam:

- "kellene, hogy látni lehessen mi van a tartós tárban" - Remélhetően még a héten kikerül egy olyan módosítás, hogy a sikeres elmentésről kiküldött emailbe bekerül egy csatolt CSV fájl, amiben benne lesznek a tárba mentett termékek címei.

- "ne csak egyben lehessen visszatölteni" - A tartós tár állományt csak egyben lehet visszatölteni a "Tartós tárból betöltött termékek" oldalra. Azonban az ide történő visszatöltés nem jelenti a hirdetések elindítását. Ebből a menüből tudja aztán elindítgatni, amit szeretne. Ez válasz a következő kérdésére is.

- "ha ingyenes feltöltés akció van" - Ha listázási díjmentes napok vannak, akkor a tartós tárból visszatöltött termékek oldalról való hirdetésindításra is vonatkozik az ingyenesség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2020-06-11 07:50
Létrehozva: #12

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2020-06-10 19:29) *
Kedves TITEPITE!

Erőforrás-gazdálkodási okokból ez az út sajnos nem járható.
Elsőre fura (mint minden más újdonság), de meg kell szokni a működését és utána már természetes lesz smile.gif

Köszönöm a választ!

A tartós tár - a jelenlegi rendszer szerint - nekünk használhatatlan. Nem átlátható, nem korrigálható, nem lehet belőle válogatni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2020-06-10 19:29
Létrehozva: #13

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(TITEPITE @ 2020-06-10 13:30) *
Kedves Vaterabenz!

Nem lehetne azt a nagyon egyszerű megoldást alkalmazni, hogy a lejárt termékeknél kiveszik a 90 napos időkorlátot? Akkor úgy és akkor variálunk a visszatöltéssel, ahogy akarunk.

Kedves TITEPITE!

Erőforrás-gazdálkodási okokból ez az út sajnos nem járható.

IDÉZET(zejopy @ 2020-06-09 19:55) *
Asszem elbeszélünk egymás mellett, szerintem nem tudom kellően szakszerűen megfogalmazni a problémámat. Mindegy, elengedem a kérdést, egyelőre hagyom azt a 14 aukciót, majd lesz valami. Vagy megvilágosodom, vagy beáll magától, vagy majdcsak lesz valami. Nem akarok sem a türelmével visszaélni és az idejét sem rabolni.smile.gif Köszönöm thank_you.gif

Elsőre fura (mint minden más újdonság), de meg kell szokni a működését és utána már természetes lesz smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2020-06-10 13:30
Létrehozva: #14

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2020-06-09 19:39) *
Minden lejárt termék automatikusan megjelenik a Tartós tár menüben is. Viszont tartós tárazva csak akkor lesznek, ha ott elindítja az eladó a betárazási folyamatot Tehát lementi az aukciókat fájlba). Ez az, amit a későbbiekben vissza lehet tenni.

Kedves Vaterabenz!

Nem lehetne azt a nagyon egyszerű megoldást alkalmazni, hogy a lejárt termékeknél kiveszik a 90 napos időkorlátot? Akkor úgy és akkor variálunk a visszatöltéssel, ahogy akarunk.

+Quote Post
teniszranger
hozzászólás 2020-06-10 12:55
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-19 13:19
Azonosító: 1 415 936

IDÉZET(zejopy @ 2020-06-09 14:00) *
Kedves Benz!

Elindítottam még tegnap este a folyamatot, hogy a tartós tárból átkerüljön az Ön által említett 14 cucc a Tartós tárból betöltött termékek menübe. Meg is jött egy órája a levél, hogy átkerültek a dolgaim. Viszont amikor a levélben kapott linkre kattintok (amit azért teszek, mert a felületen nem találom ezt a menüpontot), akkor azt írja a rendszer, hogy nincs ilyen termékem. De a mail megjött. Nem tudom, mit csináljak. Szeretném tudni, hogy mi van ezekkel a cuccokkal, és hogy ezek pontosan melyik aukciók. Mert közben lehet, hogy az eladó áruk között is ott vannak.

Nálam ugyanez van, a linken keresztül nem ad be semmi és a Tartós tárból betöltött termékek menü sem található meg.

IDÉZET(teniszranger @ 2020-06-10 12:54) *
Nálam ugyanez van, a linken keresztül nem ad be semmit és a Tartós tárból betöltött termékek menü sem található meg.

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2020-06-10 11:26
Létrehozva: #16

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2020-06-09 19:55) *
Asszem elbeszélünk egymás mellett, szerintem nem tudom kellően szakszerűen megfogalmazni a problémámat. Mindegy, elengedem a kérdést, egyelőre hagyom azt a 14 aukciót, majd lesz valami. Vagy megvilágosodom, vagy beáll magától, vagy majdcsak lesz valami. Nem akarok sem a türelmével visszaélni és az idejét sem rabolni.smile.gif Köszönöm thank_you.gif

Én értem a problémát, a konstruktivitás kedvéért írok.
Ha lejár egy termék, megjelenik egyrészt a lejárt termékeknél, másrészt a tartós tárnál, mint eltárolható lehetőségek között is. Ha eltárolod mindet, akkor itt már nem lesz mit eltárolni, ezért nem látod.
Ami hiányzik, és nem tudom az a következő:
- kellene, hogy látni lehessen mi van a tartós tárban,
- ne csak egyben lehessen visszatölteni, mint eladó termék, úgy, hogy kb. félév múlva már azt sem tudom mit tároltam el,
- gondolom a tartós tárból visszatöltésért fizetni kell, ugyanúgy, mintha a lejárt termékeket tölteném vissza, ha csak egyszerre tölthetem vissza a termékhalmazt, és utána válogathatom ki, hogy mit szeretnék belőle eladni és mit nem (mert pl. közben már eladtam, tönkrement, akármi), akkor feleslegesen fizetek érte.
- ha ingyenes feltöltés akció van a vaterán, akkor a tartós tárból visszatöltés minek minősül?

IDÉZET(zejopy @ 2020-06-08 10:20) *
Miért így? Nekem ez így sokkal bonyolultabbnak tűnik, mint amilyen lehetne. Amikor beszéltek róla, hogy lesz ilyen, egészen mást képzeltem el. Olyasmit, ami a Vatera eddigi rendszeréhez, gondolatmenetéhez sokkal jobban idomult volna.
Elmondom, persze. Szerintem az lenne a leginkább átlátható, ha a lejárt termékek újraindítása menüpontból lehetne a kiválasztott aukciókat áttölteni a tartós tárba, ahol ugyanúgy lehetne törölni, mint máshol is. És onnan indítva azonnal az eladó árukhoz kerülnének. Azt tartanám szerencsésnek, hogyha átkerüléskor a másik helyről törlődnének. Azonnal. Tehát, amikor a lejártakból áttenném, akkor onnan eltűnne, amikor a tartós tárból helyezném át, akkor onnan tűnne el.
Vagy én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:)? Nem látok valamit? Esetleg ez a tartós tár egy másik szerveren van és emiatt ilyen bonyodalmas az egész? Így nem fogom használni ezt a funkciót. Általában jócskán 1000 fölötti aukciót futtatok. Nem veszem észre, ha elmarad valami, vagy ha duplán van valami. Semmiképpen sem szeretném növelni a hibafaktort. Jó lenne, ha ott is egyenként lehetne az aukciókat kezelni. Lehet, hogy én nem látom jól, de ez most számomra nem vonzó lehetőség.

Egyetértek a meglátásoddal.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-06-09 19:55
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2020-06-09 19:39) *
Minden lejárt termék automatikusan megjelenik a Tartós tár menüben is. Viszont tartós tárazva csak akkor lesznek, ha ott elindítja az eladó a betárazási folyamatot Tehát lementi az aukciókat fájlba). Ez az, amit a későbbiekben vissza lehet tenni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2020-06-09 19:39
Létrehozva: #18

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2020-06-08 19:38) *
Nagyon köszönöm! thank_you.gif És hogy kerültek oda? Azért kicsit ciki, hogy magától odakerült.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-06-09 14:00
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2020-06-08 19:38) *
Nagyon köszönöm! thank_you.gif És hogy kerültek oda? Azért kicsit ciki, hogy magától odakerült.

Kedves Benz!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2020-06-08 19:38
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2020-06-08 19:09) *
Megnéztem, 14 terméket látok Önnél a tartós tárban smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1115 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-07-10 14:55