IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

9 Oldal V  « < 5 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dpd, DPD Futárszolgálat
Klara71
hozzászólás 2017-10-12 09:56
Létrehozva: #121

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-07-11 17:40
Azonosító: 2 479 513

Tudja valaki hogy mi a teendő ha a futárszolgálatnál megsérült a csomag? Mikor elvitték rákérdeztem és megfelelőnek tartotta a futár a csomagolást.A vevőnek állítólag ki sem vitték csak telefonáltak hogy nagyon sérült így nem kézbesítik.Lehet egyáltalán kártérítésre számítani?Válaszokat előre is köszönöm!
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-09 11:56
Létrehozva: #122

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-10-09 11:46) *
Ezt a DPD-nek is meg kellene tennie, ha már a megrendelés hozzájuk futott be.
(egy időben rendszeresen jártam úgy az MPL-lel, hogy a központi postától nem jött le a helyi postára az értesítés, hogy csomagfelvétel lenne)

Kellene.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-09 11:46
Létrehozva: #123

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(zejopy @ 2017-10-09 09:57) *
A Magyar Posta nem szimpatikus az árképzése miatt, de ott felveszik és kiszállítják a csomagot.

Ezt a DPD-nek is meg kellene tennie, ha már a megrendelés hozzájuk futott be.
(egy időben rendszeresen jártam úgy az MPL-lel, hogy a központi postától nem jött le a helyi postára az értesítés, hogy csomagfelvétel lenne)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-09 09:57
Létrehozva: #124

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(slz1 @ 2017-10-09 09:54) *
Én 4 napja várom,hogy fel vegyék a vatera csomagot az ügyfél szolgálatuk meg szörnyű.

A Magyar Posta nem szimpatikus az árképzése miatt, de ott felveszik és kiszállítják a csomagot.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
slz1
hozzászólás 2017-10-09 09:54
Létrehozva: #125

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-10-06 13:20
Azonosító: 2 517 013

Én 4 napja várom,hogy fel vegyék a vatera csomagot az ügyfél szolgálatuk meg szörnyű.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-10-07 20:51
Létrehozva: #126

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(maffiesmorfi @ 2017-10-07 15:46) *
Sajnos nagyon negatív a tapasztalatom a DPD futár szolgálatról!!!!!!!
csomagomat is úgy küldték vissza, hogy nem vették fel velem a kapcsolatot.Azt az email-t kaptam, hogy pontatlan a címzés.Pedig az maximálisan pontos volt! Az ügyfélszolgálatot hiába hívtam fel 3x is semmit nem csináltak csak hitegettek.
Megbízhatatlan, inkorekt a cég!!!!!!!! Megbízhatatlan!!!!!!!!!!!!!!!!

Legyen kedves spórolni a felkiáltójelekkel!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
maffiesmorfi
hozzászólás 2017-10-07 15:46
Létrehozva: #127

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-15 12:42
Azonosító: 1 854 854

Sajnos nagyon negatív a tapasztalatom a DPD futár szolgálatról!!!!!!!
csomagomat is úgy küldték vissza, hogy nem vették fel velem a kapcsolatot.Azt az email-t kaptam, hogy pontatlan a címzés.Pedig az maximálisan pontos volt! Az ügyfélszolgálatot hiába hívtam fel 3x is semmit nem csináltak csak hitegettek.
Megbízhatatlan, inkorekt a cég!!!!!!!! Megbízhatatlan!!!!!!!!!!!!!!!!

IDÉZET(slz1 @ 2017-10-06 13:30) *
Kár,hogy a futár céget nem lehet értékelni mert legaláb más is látná és nem rendelne velük

+Quote Post
slz1
hozzászólás 2017-10-06 13:30
Létrehozva: #128

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-10-06 13:20
Azonosító: 2 517 013

Kár,hogy a futár céget nem lehet értékelni mert legaláb más is látná és nem rendelne velük

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-09-27 18:14
Létrehozva: #129

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(dimag071 @ 2017-09-27 16:16) *
Sziasztok!!

A feladandó csomagra nem kell semmilyen cimkét ragasztani? Azt majd a DPD -amikor felveszi a csomagot- teszi rá?
Köszönöm előre is!

Nem kell, a futár hozza a kinyomtatott címiratot, és ráragasztja.
A biztonság kedvéért én mindig rá szoktam írni a címzett adatait a csomagra.

IDÉZET(figejoci87 @ 2017-09-26 21:54) *
sziasztok!

kérdésem az lenne, hogy ha megrendelem a futárt akkor mikorra várhatom? már másnap jön a csomagért?
mert visszaigazolást nem kaptam a rendelés után és idegesít!
köszönöm

Gondolom azóta már megoldódott, a visszaigazolást félórán belül meg szokták küldeni, abban van a várható csomagfelvételi időpont (nap, és az, hogy 8 és 18 óra között). A visszaigazolásban lévő telefonszámon a felvétel napján már pontosabb időpontot tudnak mondani.
A 17 óráig leadott megrendeléseket másnap (illetve a következő munkanapon) veszik fel.

+Quote Post
dimag071
hozzászólás 2017-09-27 16:16
Létrehozva: #130

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-10 23:12
Azonosító: 287 575

Sziasztok!!

A feladandó csomagra nem kell semmilyen cimkét ragasztani? Azt majd a DPD -amikor felveszi a csomagot- teszi rá?
Köszönöm előre is!

+Quote Post
figejoci87
hozzászólás 2017-09-26 21:54
Létrehozva: #131

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-09-26 21:50
Azonosító: 2 509 154

sziasztok!

kérdésem az lenne, hogy ha megrendelem a futárt akkor mikorra várhatom? már másnap jön a csomagért?
mert visszaigazolást nem kaptam a rendelés után és idegesít!
köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-06 09:33
Létrehozva: #132

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Tisztelt Fórumozók!

A DPD Vaterafutár kedvező árú külföldi szállítási lehetőségekkel bővítette a szolgáltatását, bővebb információt erről a futár oldalán a "külföldi szállítás" fülön olvashatnak:

www.vaterafutar.hu/#dpd

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-08-19 15:12
Létrehozva: #133

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(mucika196 @ 2017-08-19 10:25) *
vaterafutárnál van nyomkövetés? én nem találok. köszi!

DPD-nél van nyomkövetés? én nem találok. köszi!

Mindkettőnél van. Érdemes elolvasgatni az e-maileket, amiket kiküldenek.

+Quote Post
mucika196
hozzászólás 2017-08-19 10:25
Létrehozva: #134

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-08-19 10:21
Azonosító: 2 490 733

IDÉZET(svejku @ 2017-07-14 11:09) *
Hétfőn estefelé rendeltem futárt, szerdára igazolták vissza, de nem jöttek érte. (Ekkor még nem aggódtam, volt már egy napos csúszás, írtam a vevőnek, hogy bocs, de csütörtökre még ne várja a csomagot).
Csütörtökön sem jöttek érte, délután már telefonálgattam, kerestem a megszokott futáromat, de nem értem el, hívtam a DPD ügyfélszolgálatát, ahol technikai problémákra hivatkoztak, de megígérték, hogy még ma kiküldik a szállítót, persze nem jött, mert akkor most nem írogatnék. Újabb levél a vevőnek, bocs.
Ma, pénteken újabb telefon, hosszas (nagyon hosszas) várakozás után azt a választ kaptam, hogy rendeljem meg még egyszer, akkor hétfőn kijönnek, vagy vigyem be a városba a DPD csomagpontra és ott "kis felárral" fel tudom adni.
Ennyi a történet, nem kommentálnám, rendeltem másik futárt.

vaterafutárnál van nyomkövetés? én nem találok. köszi!

DPD-nél van nyomkövetés? én nem találok. köszi!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-07-14 11:09
Létrehozva: #135

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Hétfőn estefelé rendeltem futárt, szerdára igazolták vissza, de nem jöttek érte. (Ekkor még nem aggódtam, volt már egy napos csúszás, írtam a vevőnek, hogy bocs, de csütörtökre még ne várja a csomagot).
Csütörtökön sem jöttek érte, délután már telefonálgattam, kerestem a megszokott futáromat, de nem értem el, hívtam a DPD ügyfélszolgálatát, ahol technikai problémákra hivatkoztak, de megígérték, hogy még ma kiküldik a szállítót, persze nem jött, mert akkor most nem írogatnék. Újabb levél a vevőnek, bocs.
Ma, pénteken újabb telefon, hosszas (nagyon hosszas) várakozás után azt a választ kaptam, hogy rendeljem meg még egyszer, akkor hétfőn kijönnek, vagy vigyem be a városba a DPD csomagpontra és ott "kis felárral" fel tudom adni.
Ennyi a történet, nem kommentálnám, rendeltem másik futárt.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-06-19 14:44
Létrehozva: #136

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

Drága DPD!

Érik az első negatívom, amit azért kapok, mert nem ment át az Önök által igencsak lelkiismeretesen végrehajtott törésteszten a csomagom. Vastag karton doboz, szivacs, buborékos fólia. Még ezek is kevésnek bizonyultak a csomag megvédését illetően. De kérdem én, mitől is kell őket ennyire védeni? Vagy inkább kitől? Akikkel beszélek, mind elégedettek a futárokkal. Nem hinném, hogy a feladónak hátat fordítva habzó szájú félkegyelműkké változnának, s trambulinnak használnák a csomagjainkat. Logikus is, hogy olyan embereket alkalmaznak futárnak, akiket emberek közé mernek engedni, pláne kormányt adni a kezükbe, s forgalomba engedni őket. De vajon mi van a depókban dolgozókkal? Ellenőrzi őket valaki? Egy postás mondta nekem anno, hogy hétvégére még csak véletlenül sem adjak fel csomagot, mert a depóban azzal fognak kidobózni. Egyre biztosabb az a sejtésem, hogy ez Önöknél is hasonlóképp működhet.

A posta legalább annyit megtesz, hogy egy plusz összegért lehet törékenyként is feladni a csomagot. Önöknél ezt sem lehet a Vaterafutáron keresztül. Úgy látszik, hogy a munkaerő hiánya Önökhöz is elért, s már csak olyan kollégákra futja, akikre egy tekegolyót sem mernék bízni, mert vagy elvesztenék, vagy elrontanák.

Persze, lehet hogy én hibáztam, lehet hogy rosszul csomagoltam. Lehetne is mondani, hogy ha ez egyedi eset lenne. Bár nehezen hihető, de természetesen az is előfordulhat, hogy az utóbbi hónapokban mindenki elfelejtett csomagolni, s annak ellenére is ripityára törik minden, hogy a drága kollégák még szusszanni sem mernek, mikor minden figyelmüket összeszedve, az orosz balettot megszégyenítő finom mozdulatokkal segítik át a csomagot A pontból B pontba.

Múltkor buborékos fóliát és darabolt szivacsot vettem neten, a DPD hozta ki. Sikeresen. Kitöltöttem a kérdőívüket is. Elégedett voltam mindennel. Lehet szűkíteni kellene a szállítható áruk halmazát:
- buborékos fólia
- szivacs
- kavics
- üllő
- fekete doboz.

Vagy bármi, de fekete dobozba csomagolva.

Üdv

lilaliba86

+Quote Post
pozoli
hozzászólás 2017-06-19 10:41
Létrehozva: #137

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-07 11:44
Azonosító: 4 146

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-06-12 14:45) *
A Vaterafutár oldalán is olvasható a DPD-nél, hogy a szállítási díj 15-szöröséig biztosítva van a csomag. Tehát valamekkora kártérítésre jogosultnak kell lenned. A Vaterán meg utána lehet nézni, hogy mekkora összegért kelt el, tehát ezt lehet venni értéknek. Nem értem mért nem számíthatsz kártérítésre.

Én számítuttam, de ezt "kaptam":

Fent leírtak alapján kártérítési igényének sajnálatosan nem tudunk helyt adni, mivel törékeny áruk sérüléséért nem vállalunk felelősséget, mert feltételesen szállítható terméknek minősül.

Kérem a jövőben a leírtakat legyenek kedvesek figyelembe venni, amennyiben ilyen jellegű terméket szeretnének feladni.

Elnézését kérem a DPD Hungária Kft. nevében az okozott kellemetlenség és kár miatt, bízva a további sikeres együttműködésben.

Üdvözlettel:

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-06-12 14:45
Létrehozva: #138

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(pozoli @ 2017-06-12 12:04) *
Olvasom a hozzászólásokat és véleményeket a DPD futárszolgálatról. Sajnos nekem is kárt okoztak és semmilyen kártérítésre nem számíthatok. Április 11-én adtam fel a csomagot, benne gondosan becsomagolva egy TEBA minikonyha. Néhány nap múlva érkezett értesítés a cég részéről:

"Sajnálattal értesítem, hogy az Ön által, 2017-04-11.-én feladott, 16407370961166-os számú küldemény a szállítás során megsérült.
A budapesti raktárunk jegyzőkönyvet vett fel a csomagról, a termék megsérült.
Kérem legyen szíves visszajelezni részemre, hogy ennek ellenére a csomagot továbbítsuk a címzettnek, vagy küldessük vissza Önnek?
Elnézést kérek az okozott kellemetlenségért."

Többszöri levélváltást követően a sérült darabokra hullott terméket visszaszállították és a kártalanítástól teljes mértékben elzárkóztak. A Nemzeti Média -és Hírközlési hatóság Postafelügyeleti Főosztályának elküldtem panaszomat, de a mai napig érkezett érdemi válasz.

A Vaterafutár oldalán is olvasható a DPD-nél, hogy a szállítási díj 15-szöröséig biztosítva van a csomag. Tehát valamekkora kártérítésre jogosultnak kell lenned. A Vaterán meg utána lehet nézni, hogy mekkora összegért kelt el, tehát ezt lehet venni értéknek. Nem értem mért nem számíthatsz kártérítésre.

+Quote Post
pozoli
hozzászólás 2017-06-12 12:04
Létrehozva: #139

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-07 11:44
Azonosító: 4 146

Olvasom a hozzászólásokat és véleményeket a DPD futárszolgálatról. Sajnos nekem is kárt okoztak és semmilyen kártérítésre nem számíthatok. Április 11-én adtam fel a csomagot, benne gondosan becsomagolva egy TEBA minikonyha. Néhány nap múlva érkezett értesítés a cég részéről:

"Sajnálattal értesítem, hogy az Ön által, 2017-04-11.-én feladott, 16407370961166-os számú küldemény a szállítás során megsérült.
A budapesti raktárunk jegyzőkönyvet vett fel a csomagról, a termék megsérült.
Kérem legyen szíves visszajelezni részemre, hogy ennek ellenére a csomagot továbbítsuk a címzettnek, vagy küldessük vissza Önnek?
Elnézést kérek az okozott kellemetlenségért."

Többszöri levélváltást követően a sérült darabokra hullott terméket visszaszállították és a kártalanítástól teljes mértékben elzárkóztak. A Nemzeti Média -és Hírközlési hatóság Postafelügyeleti Főosztályának elküldtem panaszomat, de a mai napig érkezett érdemi válasz.

+Quote Post
hegeistvan75
hozzászólás 2017-06-09 08:23
Létrehozva: #140

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-01 14:49
Azonosító: 817 662

2017.05.10. 15:13 -kor DPD-nél adtam fel egy csomagot ,ami 5 nap múlva visszakerült megrongálva, a címzett nem vette át mert felbontott törött árú volt. .Évek óta heti 3-7 csomagot szállítok A dpd-VEL,de ami az utóbbi hónapokban történik az enyhén szólva is felháborító eddig nem szóltam de ez a csomag már szándékos rongálás. A KÉPEN LÁTNI (amit küldtem nekik)AZ ÓRASZERKEZET KI LETT TÉPVE ÉS ELLETT HAJLÍTVA A SZERKEZET TÖBB PONTON IS, RÁADÁSUL MÉG HIÁNYZIK A Z ÓRATOK LETÖRT RÉSZE AMI NEM PÓTOLHATÓ DARABOK!AZÉRT ÍROM HOGY KI LETT TÉPVE MERT EGY ZÁRT ÓRASZEKRÉNYBEN ILYEN NEM FORDULHAT ELŐ SEMMIKÉPP PLÁNE HA ÉPPEN MERED AZ ÜVEG !ŐK csomagolták vissza 1655-ös kódszalaggal természetesen rögzítettem a csomagátvételét és állapotát.a FUTÁR AZT MONDTA A DEPÓBAN MEGÍRTÁK A JEGYZŐKÖNYVET ÁTNÉZTÉK ÉS ÚJRA CSOMAGOLTÁK.A DPD egy hónapja még válaszra sem méltat saját telefonom már nem is próbálkozom mert nem elérhetőek,céges telefonom próbáltam utoljára, az ügyintéző átkapcsol a reklamációra amit még soha senki nem vett fel nekem.Mi a teendő ilyenkor? Média ?rendőrség? fogyasztó védelem már úgy tudom nincs.

+Quote Post

9 Oldal V  « < 5 6 7 8 9 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019-10-14 13:45