IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

34 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Profi Eladó Program, Amit a PEP-ről tudni érdemes
zejopy
hozzászólás 2013-09-02 12:32
Létrehozva: #41

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Kedves Benz!

A háztartási nickemmel meghívtak a PEP programba. Nagyon meglepett a dolog, először nem is hittem a szememnek.smile.gif Gondolom ez a mai hirtelen 99 értékelés generálta a meghívást. Ugyan már elhagytam az 500 adásvételt (több, mint 700), messze nincs meg az 500 értékelésem. Számításaim szerint nem is lesz meg az elkövetkezendő 3 hónapban, így nagyon hamar ki is kerülnék, mert nem tudom sem a mennyiségi, sem az összeg szerinti limitet produkálni. Tehát nekem csak az 500+ biztosítaná a stabil státuszt.
Elutasítani nem szeretném, mert tudom, hogy nem küldik ki újra, és természetesen nagyon szeretnék már daviddal is PEP-es lenni, de szeretem a stabil dolgokat.
Éppen ezért a kérdésem az, hogy mennyi ideig halogathatom a döntést. Mennyi az az időkorlát, amíg nem évül el a meghívó.
Azért itt kérdezem, mert biztosan másokban is felmerülnek ezek a kérdések, ha hasonló helyzetbe kerülnek, mint én.
Köszönöm a választ!

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-26 07:18
Létrehozva: #42

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(INTERFACE-I1 @ 2013-06-25 21:51) *
Ja értem - így már minden világos.

Csak akkor módosítani kellene a leírásban pár pontot, főleg az első kettőt...

Nem kell módosítani. A megfogalmazás nem automatikus bekerülést jelent.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
INTERFACE-I1
hozzászólás 2013-06-25 20:51
Létrehozva: #43

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-27 14:39
Azonosító: 1 428 472

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-06-25 20:14) *
A meghívás nem automatikus.

Ja értem - így már minden világos.

Csak akkor módosítani kellene a leírásban pár pontot, főleg az első kettőt:

"Ki vehet részt a Profi Eladói Programban?
Bármelyik eladó, aki megfelel a program feltételeinek, valamint eladásait az allegroup.hu oldalain a Profi Eladókra jellemző magas minőségben bonyolítja le. A Profi Eladóknak íródott tanácsainkat itt olvashatja.

Mik a Profi Eladói Program részvételi feltételei?
Azon eladóink kerülhetnek be a Profi Eladók elit klubjába, akik az alábbi feltételeket EGYÜTTESEN teljesítik:
Eladóként legalább 80 pozitív értékeléssel rendelkezik, legalább 80 különböző Vaterás és/vagy TeszVeszes vásárlótól
Értékeléseinek átlaga legalább 97.5% összesen és az elmúlt 90 nap átlaga egyaránt (összesítve a Vaterán és TeszVeszen)
Tranzakciói legalább 90%-a sikeresen zárul
Az utolsó 90 napban a havi átlagforgalom (összesítve a Vaterán és TeszVeszen): 120 000 Ft VAGY Az utolsó 90 napban eladott átlagos termékmennyiség (összesítve a Vaterán és TeszVeszen): 100 db termék VAGY Az eladó legalább 500 értékeléssel rendelkezik (összesítve a Vaterán és TeszVeszen)
Nincs lejárt határidejű tartozása a Vatera és/vagy TeszVesz felé
Emellett az allegroup.hu ügyfélszolgálata ellenőrzi az eladók eddigi tevékenységét; a felhasználó korábbi aktivitását, levelezését, eladásait ellenőrizzük. Megvizsgálja, hogy azok megfelelnek-e a Vatera/TeszVesz szabályzatának és ellenőrzi a termékleírások pontosságát, a feltöltött képek minőségét, illetve a vásárlókkal folytatott kommunikációt és annak gyorsaságát."

...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-25 19:14
Létrehozva: #44

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(INTERFACE-I1 @ 2013-06-25 19:18) *
Gyerekek, hogy van ez a folyamatos vizsgálat? Én úgy látom, hogy már régóta - szerintem már legalább fél éve - megfelelek a kritériumoknak, mégsem kaptam idáig semmilyen értesítést / meghívást...

A meghívás nem automatikus.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
INTERFACE-I1
hozzászólás 2013-06-25 18:18
Létrehozva: #45

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-27 14:39
Azonosító: 1 428 472

Gyerekek, hogy van ez a folyamatos vizsgálat? Én úgy látom, hogy már régóta - szerintem már legalább fél éve - megfelelek a kritériumoknak, mégsem kaptam idáig semmilyen értesítést / meghívást...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-13 07:33
Létrehozva: #46

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bencebacsi @ 2013-05-13 03:46) *
....
A PEP egyfajta reputációs előnyt jelenthet, de én magam nem érzékelem, hogy tényleg számítana. ...

Hajmosás közben elgondolkodtam, bár már nem akartam visszajönni reggel, de amíg más hatások nem érnek, megfogalmazom.
Nem értelek. És tényleg nem, pedig szeretnélek. Nem értem miért jöttél. Van egy szellemi tőkéd, jó nyelvezetű, igényes postokat írsz, hosszúakat, ezeknek a megírása eleve nem kis idő, és mivel én is szoktam hasonló postokat írni, tudom, hogy a gondolatmenet végigvezetése nagyjából mivel jár. Tehát arányaiban sokat fektetsz bele ebbe a PEP témába és nem értem, miért teszed. Hozod fel az érveket, hogy miért van igazad, és talán onnan nézve úgy is van, de meg sem próbálod máshonnan értékelni a dolgokat. Ragaszkodsz mindenhez, ami ahhoz vezetett, hogy elveszítetted a PEP-et.
Pár lehetőség megfordult a fejemben.
1. Szeretnéd visszakapni a PEP tagságot. De hiszen éppen most mondtad, hogy valójában számodra nem annyira értékes. Vagy maga az ikon, ami a név mellett van, az számít? Különben is, ha ezt szeretnéd, akkor át kellett volna gondolnod Benz javaslatait, mert azért azok megalapozottak szoktak lenni.
2. Szeretnéd, ha a PEP olyan módon alakulna, hogy ez a fajta kereskedés is beleférjen. Annak viszont nem ez a módja. Egy nagyon összeszedett érvrendszerrel kellene az ÜSZ-hoz fordulni, egy olyan levéllel, amit ha mérlegelnek, legalább ingerük legyen, hogy valóban, mélységében foglalkozzanak a kérdéssel.
3. Csak szeretnéd kifejezni a csalódottságodat? Ezt megértem, viszont ehhez nem szükségesek érvek amellett, hogy a Vatera rosszul alakította ki ezt a programot. Hiszen folyamatosan erre keresed az igazságokat. Ez nem más, mint mást okolni a saját hibádért. Az ember lehet úgy is csalódott, hogy nem hibáztat mást.

Lehet, hogy még eszembe jut valami, de most öltöznöm kell, és te úgyis csak éjjel jössz.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bencebacsi
hozzászólás 2013-05-13 02:46
Létrehozva: #47

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-23 20:54
Azonosító: 6 715

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-11 09:11) *
Rossz hasonlat, hibás logika. Az időjárásról nem a gazda tehet. A termékeiért viszont az eladó felel.

Elég szomorú, ha valakinek csak hamisítványok és kétes értékű, ismeretlen hátterű kínai vackok árusításához van tehetsége. Ezt nyilván nem jól tolerálja a sokat ígérő termékleírások miatt túlzott várakozásokkal élő vevők egy része. Ez is oka lehet egyes nagy eladók PEP-ből történt kiesésének. Ez természetesen nem önre értendő, hanem csak általánosságban.

De ha megnézzük az ön esetét, akkor például mi az oka annak, hogy nem hajlandó a licittörlésre? Milyen vevő lesz abból a licitálóból, aki már egyszer jelezte, hogy nem kívánja megvásárolni a terméket? Nem lenne egyszerűbb elfogadni a törlési kérelmet, elkerülni a konfliktust és a szinte biztosan eredménytelen adásvételt? Ez nyilván javítaná az eredményesen végződő eladások arányát.

Egy kicsit óvatosabban bánnék most már az ilyen kijelentésekkel, hogy "nem jó hasonlat", meg "hibás logika". Az időjárásról valóban nem a gazda tehet, de számíthat rá, hogy olyan körülmények adódnak, amik kárt okoznak neki, mivel rendszeresen szokott ilyen történni. Egy termékért (a termék minőségéért) persze elsősorban a gyártója felel és csak közvetve az eladója. Ha egy terméket meg se vesznek, akkor nyilván tapasztalatai sem lehetnek vele a vevőnek. Ez utóbbit inkább a semleges értékelések aránya tükrözi (azoknak is csak egy része), ami nálam 5% körüli. Ezzel kapcsolatban lehetnek más vélemények, de én ezt kielégítőnek gondolom és kizártnak tartom, hogy mondjuk az iPhone 4 vagy a Samsung Glalaxy S3 tulajdonosainak ne lenne legalább az öt százaléka elégedetlen az általa vásárolt készülékkel.

Igen, ha általánosságban beszélünk, az ominózus Dual SIM mobil kategóriában nehezen találok olyan hirdetést, amibe ne tudnék belekötni, figyelembe véve, hogy szinte az összes meghirdetett típust ismerem. Még a Grandon is találtam több olyan terméket, amit nem a saját fotójával, illetve lényeges adatokban a valóságnak nem megfelelő specifikációval hirdetnek. Ott is találtam olyan termékleírást, amit tőlem másoltak ki (én írtam eredetileg), egy más fajta típus hirdetéséből. - Igény esetén be tudom linkelni a saját és a másolt hirdetést is. Ez az, a másolgatás az, amihez tényleg nem kell tehetség, de egy készülék szakszerű teszteléséhez, specifikáció megírásához, szoftvermódosításhoz (magyarítás, optimalizálás stb.), stúdióminőségű fotók elkészítéséhez, műszaki tanácsadáshoz, szervizelés ellátásához, meg egyáltalán, egy, a tömegek számára ismeretlen termék bemutatásához igenis kell. Ráadásul kifejezetten multidiszciplináris tehetséget igényel és persze rengeteg munkát. Ezt leminősíteni egyszerűen tiszteletlenség. Az utóbbi napokban tett első hozzászólásomban (ha jól emlékszem) csak arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy egy nagy kategóriában (teljes Mobiltelefon, nem csak a Dual SIM) hamarosan egyetlen PEP-es eladó sem marad, aki 1 Ft-os aukciókat indítana, nem vitatkozni akartam.

Nem tudom, nem sikerült értelmezni azt a mondatot, hogy "Túlütött (nem nyertes) licitet nem törlök..."? Miért törölnék egy olyan licitet, amit már túllicitáltak. Ön járt már árverésen? Van ott ilyen, van ennek értelme? Nincs, mégis sokan kérik. Természetesen, aki egy éppen nyerésre álló licit törlését kéri, annak meg is teszem ezt, a saját érdekemben is.

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-11 09:07) *
Erre nem tudok mit mondani, én a saját példámat nézem csak, de alkalmanként valóban előfordul, hogy a saját példa nem jó kiindulási alap. Annyira berögzült szokás önmagunkból kiindulni, hogy amikor rádöbben az ember a tévedésére, akkor sokkoló lehet a felismerés. Éppen ezért javaslom, hogy lépj ki önmagadból és nézd meg a példádat, az egész esetet más szemszögből. Kaptál itt javaslatot múltkor, és a mostani postodból azt látom, hogy azokat nem gondoltad át, csak önmagad igazának igazolására hoztál példát. Egy darabig lehet ezt, de minél később jössz rá, hogy tévedtél, annál nagyobb lesz a felismerés által adott pofon.
Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy a te egyéni, megfigyeléseken alapuló következtetéseid nem feltétlenül helytállóak, mert egyrészt a dolog jellegéből adódóan nem lehet birtokodban minden információ, másrészt talán a szaktudásod sincs meg hozzá.

Szerencsére nálam egyáltalán nem berögzült szokás magamból kiindulni sőt, kifejezetten küzdök ellene. Az általam eddig leírtak sem azt tükrözik, nem tudom, hogy sikerült ilyen következtetésre jutni. Igen, egyéni megfigyeléseket és következtetéseket meg lehet cáfolni olyan, hivatalos forrásból származó adatokkal, amelyek azokat invalidálják. Ilyen cáfolatra eddig nem került sor. Ha senki sem tudja cáfolni azokat az adatokat, amiket korábban felsorakoztattam, akkor ugyan mitől jönnék rá magamtól, hogy tévedek? Nyilvánvalóan nem tévedek.
Legjobb lenne egyébként az egész problémát újra leegyszerűsíteni. A sikertelen adásvételek szinte kivétel nélkül azért következnek be (nálam), mert a vevő nem jelentkezik, nem fizeti ki a terméket, tehát még egy próba erejéig sem kerül a birtokába. Ne haragudjatok, de ha egyszer minden szükséges feltétel (elérhetőség, hozzáférhetőség, szükséges információk) adott a vevő számára, akkor ép ésszel nem lehet azt feltételezni, hogy ez a legcsekélyebb mértékben is az eladónak köszönhető, bármilyen termékről is legyen szó. Még egyszerűbben: Az eladó megtesz minden szükséges lépést, a vevő pedig egyáltalán nem tesz semmit. Mégis az eladó a hibás? Tényleg?

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-11 09:46) *
Időközben még gondolkodtam.
Miért nincs számlaadás? Egyértelmű, hogy profi vagy, hogy ez üzlet. Miért nem adózol utána? Az általad emlegetett bolond tanárok fizetése konkrétan ezekből a befizetett adókból tevődik össze.
Korrektnek tartom a garanciális feltételeidet, de ez nagyon sok hasonló eladónál nem így van.
Vajon miért nem értékeled időben a vevőidet? Van egy csomó elmaradt értékelésed. A jutalékot a Vatera a te értékelésed alapján számolja fel. Amíg nem értékelsz, nem fizetsz jutalékot. Csakhogy az általunk befizetett jutalékból fizetik a Vateránál dolgozó emberek bérét, a fejlesztéseket, a javításokat, a piackutatást és mindazokat a dolgokat, ami az oldal működésével kapcsolatosak.
Miért veszítetted el a PEP tagságot? Mert a nem létrejött üzletek elérték a 10%-ot. Nagyon sok az eladásod, ahogy elnézem, 1 Ft-os aukciókat indítasz, ahol mindig adott a második lehetőség. Tudom, érveltél vele, hogy a vevők nem is válaszolnak rá. Erről nincs tapasztalatom, legalábbis nem mérhető.
És még egy utolsó kérdés az üggyel kapcsolatban. Miért kellett neked a PEP? Nem, nem kötözködöm. A PEP legnagyobb hozadéka a FD. 1 Ft-os aukcióknál nincs ez a költség.

Nem, ez sajnos egyáltalán nem üzlet, és nem is az a célom vele. Nem is alkalmas arra sem az eladások volumene, sem a kockázati tényezők alapján. Ha céges keretek között csinálnám ezt, akkor bőven több lenne a költség, mint a haszon, így mielőtt még tönkremenne a vállalkozás, addig se lenne semmilyen adófizetés. Az itt befizetett jutalékoknak és kiemelési díjaknak viszont a 21,26%-a (mármint a bruttó összegé) ÁFA, ami az államkasszába vándorol. Egyébként műszaki cikkek között egyetlen darab 1Ft-os aukciót sem sikerült találnom, amit számlaadással hirdettek, de más kategóriában is csak elvétve. Mivel magam is dolgoztam tanárként három évig, abba inkább nem mennék bele, hogy mennyire is becsüli meg őket az állam. Az már politika lenne.
Az értékelések leadására 40 nap áll rendelkezésre, tehát mindenkit időben értékelek, vagy nem tudom tovább használni a Vaterát. Biztos vagyok benne, hogy ahhoz képest, hogy az én tevékenységem mennyire veszi igénybe a Vatera informatikai rendszerét, illetve humánerőforrásait, az átlag vaterás eladóhoz képest kiemelten hozzájárulok azok finanszírozásához. Ha esetleg rosszul gondolom, kéretik ezt cáfolni egy kompetens illetékesnek.
Igen, a 10% miatt én is elvesztettem és sokan mások is, az 1Ft-os aukciókat indítók között sokkal többen, mint amennyien nem. Az egész problémám a kezdetektől arról szól, hogy józan paraszti ésszel végig gondolva, nem lehetséges, hogy nagy tömegek rosszul működnek és csak kevesek jól.
Sok az eladásom, de hosszú idő alatt. Ekkora volumennel esetleg egy autókereskedést lehetne üzemeltetni, de egy olcsó műszaki cikkeket kínáló boltot nemigen.
A PEP egyfajta reputációs előnyt jelenthet, de én magam nem érzékelem, hogy tényleg számítana. Ebben az esetben azonban túl sok egyéb befolyásoló tényező van ahhoz, hogy számítana, én mit érzékelek ezzel kapcsolatban. Nem, valójában nincs szükségem rá. Ha lenne, akkor regisztráltam volna egy új felhasználót és kb mostanra már meg is lenne. Ez az egyik sarkalatos pont, ami miatt elvi problémáim vannak a PEP tagság feltételeivel. Megelőzendő a kérdést, hogy miért lenne jobb eredményem egy új felhasználóval, leírom a megoldást. Nem lenne jobb eredményem, de ha jönne egy-két sikertelen tranzakció, akkor bedobnék pár ajándék kártyaolvasót, amit azonnal értékelnék is, és rögtön helyreállna az egyenleg. Jelen felhasználónevemmel több, mint 800 ilyen "tranzakciót" kellene lebonyolítanom, ami még egy ilyen olcsó vacak esetén is tetemes költséget jelentene.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-11 08:46
Létrehozva: #48

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bencebacsi @ 2013-05-11 04:24) *
Én is ...

Időközben még gondolkodtam.
Miért nincs számlaadás? Egyértelmű, hogy profi vagy, hogy ez üzlet. Miért nem adózol utána? Az általad emlegetett bolond tanárok fizetése konkrétan ezekből a befizetett adókból tevődik össze.
Korrektnek tartom a garanciális feltételeidet, de ez nagyon sok hasonló eladónál nem így van.
Vajon miért nem értékeled időben a vevőidet? Van egy csomó elmaradt értékelésed. A jutalékot a Vatera a te értékelésed alapján számolja fel. Amíg nem értékelsz, nem fizetsz jutalékot. Csakhogy az általunk befizetett jutalékból fizetik a Vateránál dolgozó emberek bérét, a fejlesztéseket, a javításokat, a piackutatást és mindazokat a dolgokat, ami az oldal működésével kapcsolatosak.
Miért veszítetted el a PEP tagságot? Mert a nem létrejött üzletek elérték a 10%-ot. Nagyon sok az eladásod, ahogy elnézem, 1 Ft-os aukciókat indítasz, ahol mindig adott a második lehetőség. Tudom, érveltél vele, hogy a vevők nem is válaszolnak rá. Erről nincs tapasztalatom, legalábbis nem mérhető.
És még egy utolsó kérdés az üggyel kapcsolatban. Miért kellett neked a PEP? Nem, nem kötözködöm. A PEP legnagyobb hozadéka a FD. 1 Ft-os aukcióknál nincs ez a költség.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-11 08:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-11 08:11
Létrehozva: #49

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tehát akkor eme logika mentén, mondjuk a gazda ne kezdjen gyümölcstermesztésbe, mert elverheti a jég, vagy tavasszal elfagyhatnak a rügyek, és ezért természetesen ő a hibás.

Rossz hasonlat, hibás logika. Az időjárásról nem a gazda tehet. A termékeiért viszont az eladó felel.
Az embernek természetes igénye, hogy azzal foglalkozzon, amihez ért és tehetsége van hozzá.

Elég szomorú, ha valakinek csak hamisítványok és kétes értékű, ismeretlen hátterű kínai vackok árusításához van tehetsége. Ezt nyilván nem jól tolerálja a sokat ígérő termékleírások miatt túlzott várakozásokkal élő vevők egy része. Ez is oka lehet egyes nagy eladók PEP-ből történt kiesésének. Ez természetesen nem önre értendő, hanem csak általánosságban.

De ha megnézzük az ön esetét, akkor például mi az oka annak, hogy nem hajlandó a licittörlésre? Milyen vevő lesz abból a licitálóból, aki már egyszer jelezte, hogy nem kívánja megvásárolni a terméket? Nem lenne egyszerűbb elfogadni a törlési kérelmet, elkerülni a konfliktust és a szinte biztosan eredménytelen adásvételt? Ez nyilván javítaná az eredményesen végződő eladások arányát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-11 08:07
Létrehozva: #50

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én is a PEP bevezetése után rögtön megkaptam, ráadásul két felhasználónévre is (ezeket nemrég egyesítettem) és egészen két hónappal ezelőttig mindkét felhasználó megszakítás nélkül PEP tag is maradt. Az 1000 értékelés fölötti eladókkal kapcsolatos állításomnál fontos elem volt a "szinte" szó. Ezen kívül én rengeteg felhasználó adott értékeléseit figyeltem, nem csak a sajátomról beszélek. Egy nagyobb tömeget, termék- illetve aukciótípust érintő tendenciával kapcsolatos megállapítást nem lehet egyetlen eltérő és nem a szóban forgó profilba illő tapasztalattal cáfolni.

Erre nem tudok mit mondani, én a saját példámat nézem csak, de alkalmanként valóban előfordul, hogy a saját példa nem jó kiindulási alap. Annyira berögzült szokás önmagunkból kiindulni, hogy amikor rádöbben az ember a tévedésére, akkor sokkoló lehet a felismerés. Éppen ezért javaslom, hogy lépj ki önmagadból és nézd meg a példádat, az egész esetet más szemszögből. Kaptál itt javaslatot múltkor, és a mostani postodból azt látom, hogy azokat nem gondoltad át, csak önmagad igazának igazolására hoztál példát. Egy darabig lehet ezt, de minél később jössz rá, hogy tévedtél, annál nagyobb lesz a felismerés által adott pofon.
Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy a te egyéni, megfigyeléseken alapuló következtetéseid nem feltétlenül helytállóak, mert egyrészt a dolog jellegéből adódóan nem lehet birtokodban minden információ, másrészt talán a szaktudásod sincs meg hozzá.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bencebacsi
hozzászólás 2013-05-11 03:24
Létrehozva: #51

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-08 11:46) *
A program bevezetése után nagyon hamar PEP státuszt kaptam, azóta, lassan négy éve zökkenőmentesen zajlanak ezzel kapcsolatosan a dolgaim. Magyarul még nem érkezett olyan jelzés, hogy esetleg veszélyben lenne a státuszom.
Igaz, lehet, hogy a lassan ötezer eladás és az öt éves Vaterás múlt még csak a "feltörekvő új nemzedék" kategóriára elég...

Én is a PEP bevezetése után rögtön megkaptam, ráadásul két felhasználónévre is (ezeket nemrég egyesítettem) és egészen két hónappal ezelőttig mindkét felhasználó megszakítás nélkül PEP tag is maradt. Az 1000 értékelés fölötti eladókkal kapcsolatos állításomnál fontos elem volt a "szinte" szó. Ezen kívül én rengeteg felhasználó adott értékeléseit figyeltem, nem csak a sajátomról beszélek. Egy nagyobb tömeget, termék- illetve aukciótípust érintő tendenciával kapcsolatos megállapítást nem lehet egyetlen eltérő és nem a szóban forgó profilba illő tapasztalattal cáfolni.

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-08 13:10) *
A múltkor említett szempontokat sikerült közben átgondolni? Például a problémás termékkör,ami vonzza a problémás vevőket?

Tehát akkor eme logika mentén, mondjuk a gazda ne kezdjen gyümölcstermesztésbe, mert elverheti a jég, vagy tavasszal elfagyhatnak a rügyek, és ezért természetesen ő a hibás. Az a sok ember is mind bolond, aki például pedagógusnak megy (én is az voltam), mert a sok tanulás után egy takarítónő bérét keresik. Az embernek természetes igénye, hogy azzal foglalkozzon, amihez ért és tehetsége van hozzá. Persze, aki nem ért semmihez, annak valóban teljesen mindegy.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-08 12:10
Létrehozva: #52

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bencebacsi @ 2013-05-07 23:19) *
Nos, néha ránézek...

A múltkor említett szempontokat sikerült közben átgondolni? Például a problémás termékkör,ami vonzza a problémás vevőket?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-08 10:46
Létrehozva: #53

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bencebacsi @ 2013-05-07 23:19) *
...
Biztos jó ez a program, de a jelenlegi rendszer mellett inkább Feltörekvő Eladói Programnak kellene nevezni, az sokkal kevésbé tűnne átverésnek. Igen, ugyanis éppen a vevőket veri át az a rendszer, ami kezdő eladókat profiként tüntet fel, míg a tapasztalt, komoly reputációval rendelkező, valóban profi felhasználókat belemossa a szürke homályba.

A program bevezetése után nagyon hamar PEP státuszt kaptam, azóta, lassan négy éve zökkenőmentesen zajlanak ezzel kapcsolatosan a dolgaim. Magyarul még nem érkezett olyan jelzés, hogy esetleg veszélyben lenne a státuszom.
Igaz, lehet, hogy a lassan ötezer eladás és az öt éves Vaterás múlt még csak a "feltörekvő új nemzedék" kategóriára elég...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bencebacsi
hozzászólás 2013-05-07 22:19
Létrehozva: #54

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nos, néha ránézek, hogyan alakulnak a PEP státuszok az 1Ft-os aukciókat indító eladók között és lám, azt találtam, hogy a teljes Mobiltelefon kategóriában összesen egy ilyen eladó maradt, legalábbis, aki kettőnél több terméket hirdet ebben a kategóriában és nem kikukázott roncsokat. Így ezt az egy nevet nem írom le, mert nem akarok személyeskedni, de annyit elmondhatok, hogy neki, a "Profi"-nak e pillanatban az utolsó 200 leadott értékeléséből 35 sikertelen, míg nekem például "csak" 24. Összesítve még épp a határán van a 90%-nak, de hamarosan ki fog belőle esni. Igaz, hogy ő a pár száz értékelésével még könnyen korrigálhat, ha akar, de nekem több, mint 800 sikeres értékelést kellene leadnom zsinórban ahhoz, hogy újra 90% fölé kerülhessek. Tehát, minél tapasztaltabb valaki, annál esélytelenebb arra, hogy akár komoly áldozatok vállalása árán is (értem ez alatt a sikertelen tranzakciók után is jutalék fizetését) korrigálni tudjon akár csak egy-két százalékot is. Műszaki kategóriákban szinte már nincs is 1000 értékelés fölötti PEP-es eladó. Tényleg normális az, hogy a tapasztaltak amatőrök lesznek, a kezdők pedig profik? Ha indítanék egy új felhasználót, akkor kb. 110 eladás után már Profi lehetnék, míg a jelenlegi nevemmel (mint fentebb is említettem) több, mint 800 sikeres értékelést kellene leadnom ahhoz, hogy ledolgozzak két százalék mínuszt.
Biztos jó ez a program, de a jelenlegi rendszer mellett inkább Feltörekvő Eladói Programnak kellene nevezni, az sokkal kevésbé tűnne átverésnek. Igen, ugyanis éppen a vevőket veri át az a rendszer, ami kezdő eladókat profiként tüntet fel, míg a tapasztalt, komoly reputációval rendelkező, valóban profi felhasználókat belemossa a szürke homályba.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-03-17 08:27
Létrehozva: #55

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bencebacsi @ 2013-03-17 00:28) *
Nos, további elméletek és adatok helyett részemről egy idézettel zárom le ezt a vitát.

"Az ember biztonságra és bizonyosságra vágyik. Egy napon rájön, hogy úgysem kapja meg. Ha ki tudja kerülni a cinizmus, a fanatizmus és a közöny csapdáit, akkor ugyan nagyon magányos lesz, de nagyon erős."
Popper Péter

További sikeres fórumozást kívánok.

Minden jót önnek a bizonyosság felé vezető úton.

"Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani."
(George Bernard Shaw)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bencebacsi
hozzászólás 2013-03-17 00:28
Létrehozva: #56

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-03-16 21:31) *
Köszönjük, hogy ezt a sok érdekes gyakorlati tapasztalatot megosztotta velünk. Sokan régóta szerettük volna tudni, hogy mi is lehet a dropshipping.
A PEP megreformálására vonatkozó javaslatait legyen kedves beküldeni a Kapcsolatfelvételen át.
A statisztikagyártás közben a valós problémán is elgondolkodott? Mit tudna tenni az eredményesség javítása érdekében? Mi lehet az oka annak, hogy mások bőven 10% alatt tudják tartani a kérdéses értéket? Igen, a telefonos termékkörben is.

Nos, további elméletek és adatok helyett részemről egy idézettel zárom le ezt a vitát.

"Az ember biztonságra és bizonyosságra vágyik. Egy napon rájön, hogy úgysem kapja meg. Ha ki tudja kerülni a cinizmus, a fanatizmus és a közöny csapdáit, akkor ugyan nagyon magányos lesz, de nagyon erős."
Popper Péter

További sikeres fórumozást kívánok.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-03-16 21:31
Létrehozva: #57

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bencebacsi @ 2013-03-16 18:15) *
A számadatok természetesen folyamatosan változnak...

Köszönjük, hogy ezt a sok érdekes gyakorlati tapasztalatot megosztotta velünk. Sokan régóta szerettük volna tudni, hogy mi is lehet a dropshipping.
A PEP megreformálására vonatkozó javaslatait legyen kedves beküldeni a Kapcsolatfelvételen át.
A statisztikagyártás közben a valós problémán is elgondolkodott? Mit tudna tenni az eredményesség javítása érdekében? Mi lehet az oka annak, hogy mások bőven 10% alatt tudják tartani a kérdéses értéket? Igen, a telefonos termékkörben is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bencebacsi
hozzászólás 2013-03-16 18:15
Létrehozva: #58

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-03-16 09:25) *
A táblázatában látható számadatok jelentős része téves, így szükségszerűan a belőlük levont következtetések is azok.
Ugyanakkor a dolgozatában megadta az egyik lehetséges megoldást a magas sikertelenségi arányra. Ellenőrizhetetlen forrásból származó, gyenge minőségű noname vagy kétes eredetiségű (pl. "Porsche" ?!) termékek árusítása megfejelve a dropship szállítási mód bizonytalan ideig tartó (de nagyon hosszú) szállítási idejével és az ebből fakadó kockázatokkal nyilván nem garantálja a nyugodt, problémamentes üzletmenetet. Ha ehhez hozzászámítjuk azt a sajátos vevőkört, akik hajlandóak ilyen termékeket, ilyen feltételekkel megvásárolni, akkor talán meg is van a magyarázat.

A számadatok természetesen folyamatosan változnak, de alapvetően nem tévesek, mert számolni azért még tudok. Csupán néhány esetben fordulhatott elő, hogy egy-egy, vevőként adott értékelésről nem vettem észre, hogy az. A felsorolt eladóknál egyébként nagyjából 0-5% között van a vevőként leadott értékelések aránya. Persze, figyelembe kell venni, hogy (amint az a tanulmányban is szerepel) az ezernél több értékelést leadott felhasználóknál csak az utoljára adott ezer értékelést vizsgáltam. Ez okozhat néhány százalékos eltérést, ahogy esetemben is az összteljesítményemre vonatkozó 88% helyett 83,3% jött ki. Mindenesetre, konkrét, ellenőrizhető adatokat kéretik szintén konkrét adatokkal cáfolni és akkor majd elhiszem.
Ha már itt tartunk, kérdés, hogy mi a logika abban, hogy a kapott értékelések esetében csak az utolsó 90 nap átlagát figyeli a rendszer, az eladások sikeressége tekintetében viszont az összes korábbi eladást? A 90 napot én 1 évre módosítanám, de mindkét mutató esetében. A PEP-tagság megszerzésének lehetőségét legalább 1 évi eladói tevékenységhez kötném - néhány hónap alatt pusztán a véletlen műve is lehet, ha valakinél jó értékek jönnek ki, a pozitív értékelések arányát (amint arra a tanulmányban is utaltam) pedig 99%-on minimalizálnám. A "Profi" szó bárki számára egyet jelenthet a minőséggel, a tapasztalattal és a partnerek megelégedettségével. A jelenlegi PEP-rendszer az elsőt nem veszi figyelembe, a másodiknál irreálisan alacsonyan van a határ, a vásárlói visszajelzések tekintetében pedig túlzottan megengedő. Ugyanakkor, figyelembe vesz egy olyan paramétert, amit döntő többségben nem az eladó tevékenysége befolyásol.
A kétes eredetet és a dropshippinget én külön választanám. Az előbbinek akkor van jelentősége, ha elérhető helyette kétségtelen eredetű is. Egyébként az országos lefedettségű kiskereskedelmi hálózatok kínálatában is találhatók ilyenek, pl. MyPhone márkanévvel hirdetve. Azonban, velük szemben én akár évekkel a vásárlás után is el tudok végezni egy szoftverfrissítést, vagy bármilyen javítást az eladott készüléken. Az esetleges minőségi problémákkal egyébként, értelemszerűen csak az adásvétel lebonyolítása után szembesülhetnek a vevők, ezért ez éppen nem az eladások sikerességére van hatással, hanem a vásárlói értékelések minőségére, amit én jelenleg több, mint tízszeresen teljesítek túl a PEP elvárásaihoz képest.
A dropshippinget én magam is, számos szempontból rendkívül kockázatosnak tartom és mint ilyet, maximálisan elítélem ezt a fajta kereskedési módot. A listában egyébként összesen három eladó szerepel (a sárgával kiemeltek között), aki ilyen tevékenységet folytat, de a három legrosszabb eredményt produkáló közül csak az egyik ilyen. A dropshippingnek egyébként nem a kiszámíthatatlan szállítási idő a legfőbb tulajdonsága. Speciális termékeknél teljesen szokványos, hogy a kereskedő nem tartja készleten, hanem a rendelés leadása után szerzi be a gyártótól vagy a nagykereskedőtől. Vásároltam már így hangszerboltban, ahol csak előleget kellett fizetni, de például hipermarketben is faházat, aminek viszont a teljes vételárát ki kellett előre fizetni (egy naponta sok milliós forgalmat bonyolító áruházról beszélünk), majd másfél hónapot várni. A dropshipping legfőbb kockázata az, hogy a megrendelt termék közvetlenül a vevő címére érkezik, ami lehetetlenné teszi a hatékony problémakezelést.
A sajátos vevőkör egyébként leginkább kispénzű emberekből (erről is írtam már korábban), illetve olyan, speciális igényekkel rendelkező vásárlókból áll, akik a hazai kiskereskedelemben nem találják meg a számukra megfelelő eszközt.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-03-16 09:25
Létrehozva: #59

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bencebacsi @ 2013-03-16 07:07) *
Mivel ma kivételesen rengeteg szabadidőm volt, ezért a fenti állítások cáfolatául (talán az 'invalidálás' jobb szó, mert egyértelmű cáfolatról nem beszélhetünk) készítettem egy, a lehetőségeimhez képest átfogó statisztikát, melyet táblázatba foglaltam. E sorok alatt a táblázat (statisztika) magyarázata olvasható, a táblázat után pedig a statisztika elemzése.
...

A táblázatában látható számadatok jelentős része téves, így szükségszerűan a belőlük levont következtetések is azok.
Ugyanakkor a dolgozatában megadta az egyik lehetséges megoldást a magas sikertelenségi arányra. Ellenőrizhetetlen forrásból származó, gyenge minőségű noname vagy kétes eredetiségű (pl. "Porsche" ?!) termékek árusítása megfejelve a dropship szállítási mód bizonytalan ideig tartó (de nagyon hosszú) szállítási idejével és az ebből fakadó kockázatokkal nyilván nem garantálja a nyugodt, problémamentes üzletmenetet. Ha ehhez hozzászámítjuk azt a sajátos vevőkört, akik hajlandóak ilyen termékeket, ilyen feltételekkel megvásárolni, akkor talán meg is van a magyarázat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bencebacsi
hozzászólás 2013-03-16 07:07
Létrehozva: #60

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-03-15 07:56) *
Tisztelt bencebacsi!

Alapvetően hibás a gondolatmenet. Nem a valós problémát próbálja feltárni és megoldani.
A 10% feletti sikertelenségi arány nagyon ritka, tehát nem a külső körülményekben, a vevőkben kell keresni a probléma okát.

Miért van az, hogy más eladóknál mindössze néhány százalék a problémás adásvételek aránya?
Én nem tudom a megoldást, - legfeljebb találgatni tudnék - ezt sajnos önnek kell átgondolnia.

Mivel ma kivételesen rengeteg szabadidőm volt, ezért a fenti állítások cáfolatául (talán az 'invalidálás' jobb szó, mert egyértelmű cáfolatról nem beszélhetünk) készítettem egy, a lehetőségeimhez képest átfogó statisztikát, melyet táblázatba foglaltam. E sorok alatt a táblázat (statisztika) magyarázata olvasható, a táblázat után pedig a statisztika elemzése.
A vizsgálat tárgyát a 'Mobiltelefon' kategóriában hirdető eladók tevékenysége képezte. Mivel ebben a kategóriában jelenleg több, mint 14.000 termék van meghirdetve, ezért objektív szempontok alapján, szűkítenem kellett a felhasznált minta méretét a következők szerint: Szűkítettem a listát csak az új állapotúként hirdetett termékek megjelenítésére. Az így kialakult (kb. 1.500 termék) és népszerűség alapján sorbarendezett (jelenleg alapértelmezett) lista első két oldalán található termékek (100 darab, mindegyik kiemelt hirdetés) eladóit, illetve külön listában megjelenítve a kategóriában jelenleg hirdető összes PEP-es eladó adatait vizsgáltam. Velem együtt összesen harminc eladó.

[img]https://dl.dropbox.com/u/40607441/docs/vatera_sellers_success.jpg[/img]

Szerk.: Úgy tűnik, hiába lehet itt képeket és linkeket beszúrni, bármit adok meg, minden tiltott linknek minősül. Egy új böngészőablak címsorába másolva a [img] kódok között található címet, megjeleníthető a táblázat.

Analízis

Elöljáróban leszögezném, hogy a jimmygsmszerviz nevű felhasználót kivettem a vizsgálatból, mivel még több száz (arányaiban is nagyon sok) értékelés leadásával adós. Ez azért lehetséges, mert alig három hónapja kezdte meg a tevékenységét, az értékelés leadására viszont a leütéstől számítva 40 nap áll rendelkezésre. Néhány, kisebb értékű termék esetében (legfeljebb 10-ezer Ft összérték) pedig bármeddig elhúzható. Az előbbiek okán a hozzá kapcsolódó adatok értékelhetetlenek. Az ő neve tehát szerepel a táblázatban, de nem képezi további elemzés tárgyát.
A vizsgálat során a felhasználó összes, de legfeljebb az utoljára adott ezer értékelését tekintettem át. A fejléc leírja az oszlopok tartalmának adatait, így ezt nem fejtem ki bővebben. A felhasználónevek a sikeresség aránya szerint vannak sorba rendezve, növekvő sorrendben. A zöld vonal azt a határt jelöli, ami alatt (a táblázatban, fizikailag) a felhasználók elérik a PEP-tagságoz szükséges 90%-os sikerességi arányt. A piros vonal alatt sorakoznak a mindössze 1-2%-os sikertelenséggel rendelkező eladók, akikből állítólag a legtöbb van.
Sárgával vannak kiemelve azok a felhasználók, akik jelenleg legalább egy terméket hirdetnek a 'Dual-SIM (2 kártyás) mobiltelefon' kategóriában. Mint látható, kivétel nélkül mindannyian 90%-os sikeresség alatt vannak, még az e csoportban egyetlen, jelenleg még PEP-státusszal rendelkező eladó is. "Nem tudom" helyett én inkább leírok egy lehetséges magyarázatot. Ebben a kategóriában főként márkátlan termékek szerepelnek, ezért a vevők csak az eladó által közölt leírás alapján tudják eldönteni, hogy megfelel-e nekik az adott készülék, vagy sem. Nincs lehetőség gyári specifikációk, független tesztek, típusspecifikus reklámok, vagy legalább ismerősök tapasztalatai alapján tájékozódni. Ezek a tényezők jelentősen növelik a vásárlási szándék bizonytalansági faktorát. A vevő nem tudja egyértelműen megítélni, hogy a választott eszköz reálisan milyen értéket képvisel, hogy valóban azokat a funkciókat és abban a minőségben tudja-e, amire ő vágyik. Ez esetben a vevőtől elvárható, hogy 1Ft-os (kikiáltási ár nélküli) aukció esetén a fenti kockázatokat egyedül ő viseli. Fix áras termék esetén, de véleményem szerint meghatározott kikiáltási ár, vagy minimálár esetén is, az eladó által így meghatározott összeg erejéig viszont az eladónak kell vállalnia a vevő bizonytalansága miatti kockázatot. Érthetőbben: Ha fix áron vásárol tőlem a vevő, de mégsem felel meg neki a termék, annak ellenére, hogy mindenben megfelel a leírásban közölteknek, akkor azt nekem vissza kell vásárolnom. Ez esetben a vevő törvényes jogával él, az eladó pedig semmiképp nem okolható a tranzakció sikertelensége miatt. A lényeg, hogy ez, az eladótól független kockázati tényező az átlagosnál sokkal jelentősebb ebben a kategóriában. 1Ft-os aikciók esetében pedig a gyors döntés meggondolatlansága okozza a vásárlói bizonytalanság (értsd: megbízhatatlanság) kockázati szintjét.
A táblázatból látható, hogy a vizsgált eladók közel fele nem éri el a 90%-os sikerességi arányt, amit nem neveznék nagyon ritkának. Nem cáfolom, hogy az összes eladó tekintetében nagyon ritka a 90% alatti teljesítmény, csakhogy így mindent egyben vizsgálni tökéletesen értelmetlen a következők miatt: Az eladók valószínűleg döntő többsége csak 1-10 darab terméket ad el összesen. Saját, megunt dolgaikon próbálnak meg itt túladni és semmi több. Nagy átlagban pusztán kis szerencse kérdése, hogy ezek sikeresek lesznek-e, amennyiben az eladó jó szándékú, ezért itt lehet egy közel 100%-os átlagarány. Itt megemlíthetem a saját példámat is. Az első negyven, általam értékelt tranzakcióból csak egy volt sikertelen (97,5% sikeres), az első száz után viszont már nyolc sikertelen adásvétel volt (92% sikeres), ami viszont még mindig belül van a 90%-on. Csekély méretű minták tehát nem alkalmasak statisztikai elemzésre, egymástól független (külön eladók) folyamatok pedig nem vizsgálhatók közös egységként. Éppen ezért hivatkozni sem kellene ilyen adatokra.
Még egy, speciális eleme maradt a táblázatnak, amire nem hivatkoztam, a piros színű kiemelés. A listában ez az egy felhasználó van, aki nem teljesíti a PEP-tagsághoz szükséges 97,5%-os arányt a kapott pozitív értékelések tekintetében. Nekem például jelenleg összesen 8 darab negatív értékelésem van, de ebből a szempontból 87-tel is alkalmas lennék a PEP-tagságra. Ez és a többiek adatai alapján nyilvánvaló, hogy ez a feltétel túlzottan megengedő, a fentiek alapján megállapítható, hogy a sikeres adásvételek aránya általánosságban viszont a legcsekélyebb mértékben sem fejezi ki az eladó munkájának minőségét. Rengeteg negatív értékeléssel, tehát a vevők által az eladóval szemben kinyilvánított rossz véleménnyel lehet valaki "Profi Eladó", de a vevők, az eladótól független, saját bizonytalansága, megbízhatatlansága miatt nem? Normális ez?

Konklúzió

A PEP valójában azon eladók számára hasznos, akik rengeteg, esetleg több száz vagy ezer terméket hirdetnek meg fix áron. Számukra ez a státusz jelentős költségmegtakarítást eredményezhet. A vásárlói bizalomra gyakorolt hatása viszont nem kimutatható. Itt azért ki vannak emelve egyes felhasználók, akik úgymond példaképül kellene, hogy szolgáljanak mások számára. Jelenleg azonban a rengeteg negatív értékelés nem akadály, a minőségi szolgáltatás, a hozzáadott érték, a hosszú távú tapasztalat pedig nem szempont. Ez természetesen nem minősítés, hiszen pár nappal ezelőttig én is PEP-tag voltam. Mások felelőtlensége viszont fontos szempont az eladó megítélésének tekintetében. Rengeteg aukció átnézése után én legalábbis erre a következtetésre jutottam.

U.i.: Nem tudom, mióta érvényes ez a változás, de a 'Segítség' menü bogarászása közben örömmel láttam, hogy egy korábbi javaslatomnak megfelelően, a vevőknek már csak az aukció zárásától számított legfeljebb 60 napig van lehetőségük értékelni. Persze, nyilván nem az én javaslatomnak köszönhető (az eBayen is így van), de örülök, hogy végre már nem értékelhetnek az esetleg évek után, bal lábbal felkelő vevők olyan adásvételeket, amikre valójában már nem is emlékeznek.

A hozzászólást -bencebacsi- szerkesztette a következő időpontban: 2013-03-16 07:09

+Quote Post

34 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-02-20 01:18