IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

Reply to this topicStart new topic
> Molett Méret?
aziza11
hozzászólás 2012-08-24 13:23
Létrehozva: #1

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-08-16 11:21
Azonosító: 1 806 971

IDÉZET(adri26 @ 2009-06-05 10:58) *
már régóta vadászom(ill vadásznék )molett nadrágokat,felsőket,de sajnos a legtöbbször azt tapasztalom,hogy a molettenk hírdetett termék nem is az. mad.gif 160cm magas vagyok és 65 kg,szerintem!!átlagos méret, wink.gif normál esetben egy L es méretű ruha jó is lenne rám.(mint ahogy a sherpa kabátom is L esés kicsit még nagy is rám)Ennek ellenére ha meglátok egy molattnek hirdetett tunikát/pólót kapom elő a mérőszalagot és látom :kellene még vagy 5-10 cm hogy bele is férjek.
én gondolom csak h ilyen paraméterekkel átlag méretű vagyok?vagy már a normális méret az amit(nem akarok megbántani senkit!)160cm/40kg nőkre varrnak?elkeserítő!!de nagyon!és akkor milyen méretezésű ruhát vesz magára aki pl 70-80-90kg?? sad.gif

Én akkor már elefántnak érzem magam,
( sokak szerint az is vagyok a magam kb. 52 -54 méretével )
tényleg nagyon csalóka sokszor ki - minek hirdeti a méreteket.
Szerintem ha kétségeid vannak kérdezz inkább rá,
de az biztos, hogy ezzel az alakkal biztosan nem számítasz a
molett vagy duci hölgyek köze, szerintem kifejezetten vékony vagy
( még csak nem is az átlagos kategória )
Gondolom az eladók szerint talán így könnyebb eladni a ruhákat. ( Nem hiszem )
Kívánok Neked nagyon jó keresgélést !!!
Go to the top of the page

+Quote Post
tipitopi
hozzászólás 2011-05-31 12:00
Létrehozva: #2

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-05 15:59
Azonosító: 1 418 756

Ha valaki a Googleben rákattint olyanra,hogy pl.blúz vagy más szabásminta , világos lesz.Sőt ,találkoztam olyannal,ahol a magassághoz adják meg a méreteket.Amit kérdezek.Ruhánál,ha teszem fel aukcióra,evidens volt a vállszélesség/a nyaktól az ujjig/általában 10-20 cm.Volt egy kérdezőm ,szerinte nem jó ,s megnéztem elég sok aukciót utána,ahol a hátszélességet vehetik alapul .

+Quote Post
noemi381
hozzászólás 2011-03-19 21:55
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-09 22:39
Azonosító: 1 419 483

IDÉZET(adri26 @ 2009-06-05 09:58) *
már régóta vadászom(ill vadásznék )molett nadrágokat,felsőket,de sajnos a legtöbbször azt tapasztalom,hogy a molettenk hírdetett termék nem is az. mad.gif 160cm magas vagyok és 65 kg,szerintem!!átlagos méret, wink.gif normál esetben egy L es méretű ruha jó is lenne rám.(mint ahogy a sherpa kabátom is L esés kicsit még nagy is rám)Ennek ellenére ha meglátok egy molattnek hirdetett tunikát/pólót kapom elő a mérőszalagot és látom :kellene még vagy 5-10 cm hogy bele is férjek.
én gondolom csak h ilyen paraméterekkel átlag méretű vagyok?vagy már a normális méret az amit(nem akarok megbántani senkit!)160cm/40kg nőkre varrnak?elkeserítő!!de nagyon!és akkor milyen méretezésű ruhát vesz magára aki pl 70-80-90kg?? sad.gif

Ezen én is ki vagyok akadva...
Én 50-es ruhákat hordok, így molettnek gondolom magam, na de amikor keresek és amikor már a 40-es (!) ruhák is a molett kategória, akkor wink.gif kb.így nézek....
Én még a 46-ost sem mondanám molettnek... kb.48-tól gondolom...

+Quote Post
dalmyss
hozzászólás 2011-02-20 20:37
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-22 21:06
Azonosító: 1 126 090

IDÉZET(tintin01 @ 2009-09-01 21:04) *
Sziasztok!
szabvány szerint a 44-es számít molett méretnek, és ettől felfelé...
én 40-42 méretet hordok, de ha elmegyek vásárolni bizony már én is molettnek
érzem magam, mert a divatbutikokban az én méretemben nincsenek ruhák,
180cm magas és 68-72kg vagyok, ez mindig változik...smile.gif
a családban sok a molett méret, így jártas vagyok benne, és hát a mi kicsiny hazánkban
elég nehéz normál áron tisztességes molett rucit kapni...
ha már több vagy mint 40kg, akkor az már majdnem molett:))
de azért még találni szabvány szerinti méretezést,
ezért én az aukcióknál csak a 44 mérettől írom molettinek.
üdv nektek!

Szia! Néz be hozzám van egy giga csomagom fent! További szép napot

+Quote Post
tintin01
hozzászólás 2009-09-01 21:09
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-14 12:45
Azonosító: 544 814

IDÉZET(maryjay @ 2009-08-23 15:15) *
Sziasztok,hát bizony ezekkel én is bajban vagyok,hisz nagyon sok termék molettnek van hirdetve és sajnos "csak 40-44-es. ,
Szerencsémre találtam olyan eladókat,akik MINDEN termékükhöz adnak pontos méretet,nem csak annyit hogy 56-os hanem mell-és derékbőséget is,így a felsőkkel már könnyebb a viszonyom.
Viszont nadrágot még alig sikerült olyat találnom,ami vásárlás után stimmelt is sad.gif
Lehet hogy elefánt méretben nem is gyártanak nacit? sad.gif

csak annyit szólnék hozzá, hogy minden eladónak aki bármilyen ruhát hirdet, főleg ha nem 36 os méret,
akkor a hirdetésben és a leírásban fel kellene tüntetnie a pontos centiket!
ezt rengetegen elfelejtik. pedig nagy segítség a vásárlónak,
és sok felesleges kérdéstől megszabadítana.
a nadrág tényleg nehéz, én anyumnak és tesómnak szoktam venni, de sajnos még
nem sikerült eltalálnom a méretet, így azok mindig itt kötnek ki....
de hidd el akad nagyobb méretű naci is!

+Quote Post
tintin01
hozzászólás 2009-09-01 21:04
Létrehozva: #6

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-14 12:45
Azonosító: 544 814

Sziasztok!
szabvány szerint a 44-es számít molett méretnek, és ettől felfelé...
én 40-42 méretet hordok, de ha elmegyek vásárolni bizony már én is molettnek
érzem magam, mert a divatbutikokban az én méretemben nincsenek ruhák,
180cm magas és 68-72kg vagyok, ez mindig változik...smile.gif
a családban sok a molett méret, így jártas vagyok benne, és hát a mi kicsiny hazánkban
elég nehéz normál áron tisztességes molett rucit kapni...
ha már több vagy mint 40kg, akkor az már majdnem molett:))
de azért még találni szabvány szerinti méretezést,
ezért én az aukcióknál csak a 44 mérettől írom molettinek.
üdv nektek!

+Quote Post
maryjay
hozzászólás 2009-08-23 14:15
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-26 18:33
Innen: Komló
Azonosító: 506 955

Sziasztok,hát bizony ezekkel én is bajban vagyok,hisz nagyon sok termék molettnek van hirdetve és sajnos "csak 40-44-es. ,
Szerencsémre találtam olyan eladókat,akik MINDEN termékükhöz adnak pontos méretet,nem csak annyit hogy 56-os hanem mell-és derékbőséget is,így a felsőkkel már könnyebb a viszonyom.
Viszont nadrágot még alig sikerült olyat találnom,ami vásárlás után stimmelt is sad.gif
Lehet hogy elefánt méretben nem is gyártanak nacit? sad.gif

--------------------
"Fogd meg erõsen a saját kezedet, adj erõt magadnak, és éreztesd zaklatott, boldogtalan és félelmektõl gyötört lelkeddel, hogy van egy igazi barátja: önmagad. (Müller Péter)"

+Quote Post
Eramera
hozzászólás 2009-08-06 11:33
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-01 16:22
Azonosító: 663 097

IDÉZET(pferde @ 2009-08-06 11:01) *
Szia, ha tudnám a konkrét méreteidet (mb-db-csb-hossz), biztosan tudnék listázni néhány rád való, izléses és olcsó ruhafélét (tunikák, ruhák, nadrágok, stb.). smile.gif Én ugyanis most kúsztam át L-ből XL-be, és az eddig leírtak alapján gyanítom, hogy te az én régi méretem vagy.

Szia Ági!
Éppen nagy fogyókúrában vagyok rolleyes.gif
De köszönöm,hogy gondoltál rám rolleyes.gif
Eramera

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2009-08-06 10:01
Létrehozva: #9

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 18:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Szia, ha tudnám a konkrét méreteidet (mb-db-csb-hossz), biztosan tudnék listázni néhány rád való, izléses és olcsó ruhafélét (tunikák, ruhák, nadrágok, stb.). smile.gif Én ugyanis most kúsztam át L-ből XL-be, és az eddig leírtak alapján gyanítom, hogy te az én régi méretem vagy.

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
Eramera
hozzászólás 2009-07-01 16:27
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-01 16:22
Azonosító: 663 097

Szia Adri!
Én 155 cm és 67 kg vagyok,én is nehezen találok magamra ruhát sad.gif
Nézz be hozzám van olcsón tunikám,polóm 42-es méretű rolleyes.gif

+Quote Post
extasyangyal
hozzászólás 2009-06-20 23:02
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-16 23:35
Azonosító: 660 455

SZIA VAN AZ AUKCIÓM KÖZÖTT RÁD VALÓ TUNIKA NÉZD ,MINDEN MÉRETBEN VAN ,SZÍN ,FEKETE FEHÉR ,SÁRGA STB.

+Quote Post
kiaracintia
hozzászólás 2009-06-06 12:29
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-01 20:55
Azonosító: 654 177

Szia! Én ugyan itt még viszonylag új vagyok, de azt mondhatom Neked, hogy már a 40, 42-es méretre is ráírják,hogy molett! Ami XL-es az már extra molett. Ez kicsiny országunkban sajnos nem állja meg a helyét. Az átlagot M-esnek tartják, szóval Te már molett vagy! :-) De ez nem igaz! Szerintem ez a jelző nem fer senkivel szemben. Inkább a méretet írja oda bárki,mintsem, hogy molett! De ez csak egy vélemény!

+Quote Post
adri26
hozzászólás 2009-06-05 09:58
Létrehozva: #13

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 19:40
Azonosító: 127 215

--------------------
"a világon az észt osztották el legigazságosabban!!!Senki nem panaszkodik,hogy neki kevés jutott!!!"

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020-04-02 11:24