IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

89 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
VateraBenz
hozzászólás 2021-02-17 20:37
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2021-02-16 11:32) *
Csak viccűtem. biggrin.gif

good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-02-16 11:32
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2021-02-16 10:34) *
Ez egy sok éves projekt volt, csak most volt rá fejlesztési kapacitás smile.gif

Csak viccűtem. biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Benny73
hozzászólás 2021-02-16 10:57
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-14 02:06
Azonosító: 13 896

IDÉZET(VateraBenz @ 2021-02-15 20:23) *
Tisztelt Benny73 !

Érdemes (lett volna) megnézni az eladó értékeléseit, vannak hasonló érdekességek...
Egyébként pont ma készült el egy régóta várt fejlesztés erre a problémára. Ha valaki több terméket tesz kosárba és vesz meg egy eladótól, akkor a rendszer nem összesíti többé automatikusan a postaköltségeket, hanem azt az eladónak kell egyedileg megadnia. De persze ez sem ér majd sokat, ha az eladó erre nem lesz hajlandó...
Gondolkodom rajta, hogy tudunk-e valamit tenni.

Jelenleg ott tart a dolog , hogy letiltott így az utolsó üzenetére csak úgy tudok válaszolni , ha egy másik accounttal teszem azt meg.
Sok értékeléssel rendelkezőnél legtöbbször az szokott lenni , hogy belefut valami "okos" vásárlóba és az adja, ezért nem volt tűlságosan feltűnő az a 96db negatív értékelése , ezen felül elkerülte figyelmem azok a problémák amiket a kapcsolattartásnál tapasztal meg az ember.
Supportnak címzett levelemre azt a választ kaptam, hogy a vatera külön küldi el a vásárlásokat és ha nem sikerül megegyezni eladóval az egy tételben postázásról akkor nincs mit tenni.
Ennek megfelelően elutaltam a vatera által megadott összegeket külön-külön, természetesen az utalásokról van visszaigazolásom.
Ezt jeleztem eladónak amire egy olyan választ kaptam amiben azt írja , hogy sértegettem fenyegettem stb. eltelt 9 nap és az sok , holott sehol nem írja mennyi időt hagy az utalásra, ráadásul a válaszadása átlagosan 72-nap 56% ami 44! volt cak a velem folytatott levelezésel sikerült neki feltornászni 56%-ra.
Kapcsolatot azonnal felvettem vele , hajlandóságot mutattam fizetésre, amennyiben sikerül megegyezni szállítási árban, csak annyit kértem tőle mondjn egy összeget amit vételárral együtt átutalok számlájára.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-02-16 10:34
Létrehozva: #4

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2021-02-15 21:37) *
152.gif jumping.gif yahoo.gif ok.gif good2.gif
Tuti, hogy a telefonokbeszélgetések alapján döntöttek így. Nálam majdnem mindegyik telefonálásban felmerül a kérdés. Ha épp nem juticsalira akarnak rávenni, akkor a postaköltséget kérdezik. derisive.gif

Ez egy sok éves projekt volt, csak most volt rá fejlesztési kapacitás smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-02-15 21:37
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2021-02-15 20:23) *
....
Egyébként pont ma készült el egy régóta várt fejlesztés erre a problémára. Ha valaki több terméket tesz kosárba és vesz meg egy eladótól, akkor a rendszer nem összesíti többé automatikusan a postaköltségeket, hanem azt az eladónak kell egyedileg megadnia. ...

152.gif jumping.gif yahoo.gif ok.gif good2.gif
Tuti, hogy a telefonokbeszélgetések alapján döntöttek így. Nálam majdnem mindegyik telefonálásban felmerül a kérdés. Ha épp nem juticsalira akarnak rávenni, akkor a postaköltséget kérdezik. derisive.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-02-15 20:23
Létrehozva: #6

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Benny73 @ 2021-02-15 11:48) *
Megnézte mert írta is , hogy 5 termékre licitáltam , az teljesen érthetetlen , hogy miért csak azt szajkózza , hogy "vatera elküldte a számlát és azt fizessem" egyszerűen nem érti , hogy egy csomagban szeretném megkapni a termékeket , ami kis méretük miatt teljesen logikus.
Csak annyit kellene írnia , hogy fizessek XY összeget postaköltaségre , sőt én kiszámoltam neki , mert a szállítási feltételeknél írja , hogy több terméknél termékenként +70.-ft , erre csak annyit kellett volna írnia , hogy "JÓ" vagy ha nem felel meg neki akkor az ő által elfogadhatónak vélt összeget írnia.
Wish-en ezek közel fele ennyiért vannak , de nem gond , mert itt pár nap alatt ideértek volna , viszont ahogy a dolgok állnak , már wish-ről is megjött volna a rendelt termék.
Írtam az általad megadott linkre , hátha kapok valami megoldásfélét erre a problémára.
Köszönöm szépen a segítségedet!
További szép napot.
Üdv.

Tisztelt Benny73 !

Érdemes (lett volna) megnézni az eladó értékeléseit, vannak hasonló érdekességek...
Egyébként pont ma készült el egy régóta várt fejlesztés erre a problémára. Ha valaki több terméket tesz kosárba és vesz meg egy eladótól, akkor a rendszer nem összesíti többé automatikusan a postaköltségeket, hanem azt az eladónak kell egyedileg megadnia. De persze ez sem ér majd sokat, ha az eladó erre nem lesz hajlandó...
Gondolkodom rajta, hogy tudunk-e valamit tenni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-02-15 12:32
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Benny73 @ 2021-02-15 11:48) *
...
Wish-en ezek közel...

A Wish-re csak azért utaltam, mert ott rendszeresen egy csomagban küldik a több árut, de a postát többször kell fizetni. A Vaterán ez nem divat, legalábbis eddig nem volt az. Itt nagy hangsúlyt fektetnek a vevők elégedettségére, ezt számos intézkedés bizonyítja. Persze mindig vannak más beállítottságú eladók, ami eléggé demoralizáló.
Amúgy legyünk realisták, a Wish-ről messze nem érkezett volna még meg a termék.smile.gif Minimum 2-3 hét, de volt olyan is, hogy 2 hónapot kellett várnom.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2021-02-15 12:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Benny73
hozzászólás 2021-02-15 11:48
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2021-02-15 08:59) *
Ha jóhiszeműen olvasom, akkor azt is lehet gondolni, hogy figyelmetlen és rutinból válaszolt, anélkül, hogy megnézte volna a rendelést.
Igazából persze nem értem ezt a mentalitást és azt sem gondolom, hogyha kifizetnéd a rendszer által számított szállítási költséget, akkor külön küldené a cuccokat. Ez amolyan Wish jellegű (bocs Benz smile.gif ) árképzés. Nem tudom, hogy tudsz-e vele bármit csinálni, de én a helyedben kérnék állásfoglalást az ÜSZ-tól:
https://www.vatera.hu/help/contact.php

Megnézte mert írta is , hogy 5 termékre licitáltam , az teljesen érthetetlen , hogy miért csak azt szajkózza , hogy "vatera elküldte a számlát és azt fizessem" egyszerűen nem érti , hogy egy csomagban szeretném megkapni a termékeket , ami kis méretük miatt teljesen logikus.
Csak annyit kellene írnia , hogy fizessek XY összeget postaköltaségre , sőt én kiszámoltam neki , mert a szállítási feltételeknél írja , hogy több terméknél termékenként +70.-ft , erre csak annyit kellett volna írnia , hogy "JÓ" vagy ha nem felel meg neki akkor az ő által elfogadhatónak vélt összeget írnia.
Wish-en ezek közel fele ennyiért vannak , de nem gond , mert itt pár nap alatt ideértek volna , viszont ahogy a dolgok állnak , már wish-ről is megjött volna a rendelt termék.
Írtam az általad megadott linkre , hátha kapok valami megoldásfélét erre a problémára.
Köszönöm szépen a segítségedet!
További szép napot.
Üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-02-15 08:59
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Benny73 @ 2021-02-14 14:23) *
Tisztelt vatera , vaterások!

Próbáltam megtalálni a megfelelő kategóriát ahova leíthaom panaszom , remélem ez a topik jó lesz hozzá.
Vásároltam több terméket , eladónak ítam emailt amiben kértem , hogy a vásárolt termékeket szeretném egy csomagban megkapni és annak postaköltségét állapítsa meg ,hogy fizethessem.
Válasz nem jött ezért a termékoldalon kezdtem el írni neki. Folyamatosan annyit ír , hogy a vatera összeadja elküldi a számlát. Nem érti meg , hogy külön tételenként jöttek a vásárlások és összesen 3 postaköltség van külön-külön.

Ha jóhiszeműen olvasom, akkor azt is lehet gondolni, hogy figyelmetlen és rutinból válaszolt, anélkül, hogy megnézte volna a rendelést.
Igazából persze nem értem ezt a mentalitást és azt sem gondolom, hogyha kifizetnéd a rendszer által számított szállítási költséget, akkor külön küldené a cuccokat. Ez amolyan Wish jellegű (bocs Benz smile.gif ) árképzés. Nem tudom, hogy tudsz-e vele bármit csinálni, de én a helyedben kérnék állásfoglalást az ÜSZ-tól:
https://www.vatera.hu/help/contact.php

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Benny73
hozzászólás 2021-02-14 14:23
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt vatera , vaterások!

Próbáltam megtalálni a megfelelő kategóriát ahova leíthaom panaszom , remélem ez a topik jó lesz hozzá.
Vásároltam több terméket , eladónak ítam emailt amiben kértem , hogy a vásárolt termékeket szeretném egy csomagban megkapni és annak postaköltségét állapítsa meg ,hogy fizethessem.
Válasz nem jött ezért a termékoldalon kezdtem el írni neki. Folyamatosan annyit ír , hogy a vatera összeadja elküldi a számlát. Nem érti meg , hogy külön tételenként jöttek a vásárlások és összesen 3 postaköltség van külön-külön.

https://www.vatera.hu/audi-kulcs-kulcshaza2...3009066974.html

https://www.vatera.hu/audi-kulcs-kulcshaza2...3001331531.html

https://www.vatera.hu/audi-a3-a4-a6-tt-stb-...3005743904.html

https://www.vatera.hu/audi-vw-3-gom-bicskak...3004131626.html

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-01-06 20:21
Létrehozva: #11

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(KaiserH @ 2021-01-06 20:15) *
Sziasztok engem az érdekelne, hogy megvették tőlem a terméket ,de mondták hogy nem kell mert előre utalásos, pedig írtam hogy előre utalásos meg hogy biztos hogy csak tokot küldök neki el a játék helyett. Nem szeretnék olyanért jutalékot fizetni ami nem jött létre. Na mindegy csak nem tudom mi ilyenkor a teendő, ha valaki tudná és le is írná nekem megköszönném. Szép napot!

Tisztelt KaiserH!

https://www.vatera.hu/segitseg/dijak-es-sza...talekkal/22/182

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
KaiserH
hozzászólás 2021-01-06 20:15
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2019-12-27 22:21
Azonosító: 2 658 217

Sziasztok engem az érdekelne, hogy megvették tőlem a terméket ,de mondták hogy nem kell mert előre utalásos, pedig írtam hogy előre utalásos meg hogy biztos hogy csak tokot küldök neki el a játék helyett. Nem szeretnék olyanért jutalékot fizetni ami nem jött létre. Na mindegy csak nem tudom mi ilyenkor a teendő, ha valaki tudná és le is írná nekem megköszönném. Szép napot!

+Quote Post
StrZsu69
hozzászólás 2018-08-16 09:36
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-08-15 21:11
Azonosító: 2 635 253

thank_you.gif Köszönöm a válaszokat!!!!!

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2018-08-16 09:29
Létrehozva: #14

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 14:44
Azonosító: 2 424 955

A Vatera küld e-mail-címedre tájékoztatót abban megtalálod a vásárló elérhetőségeit!

A hozzászólást -pompea- szerkesztette a következő időpontban: 2018-08-16 09:33

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-08-16 00:40
Létrehozva: #15

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(StrZsu69 @ 2018-08-15 22:14) *
Üdv. A kérdésem, ha vásárolnak tőlem , hogy veszem fel a kapcsolatot a vásárlóval? Csak a nevét tudom, meg az értékelését adja meg. Hogy küldhetek üzenetet?

A súgót belinkeltem volna, de tiltott link... blink.gif
Szóval...ott minden részletesen le van írva.

+Quote Post
StrZsu69
hozzászólás 2018-08-15 21:14
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-08-15 21:11
Azonosító: 2 635 253

Üdv. A kérdésem, ha vásárolnak tőlem , hogy veszem fel a kapcsolatot a vásárlóval? Csak a nevét tudom, meg az értékelését adja meg. Hogy küldhetek üzenetet?

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-08-13 05:54
Létrehozva: #17

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pompea @ 2018-08-12 21:19) *
Nézd meg termékeimnél!:

Értem. Köszönöm!

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2018-08-12 20:19
Létrehozva: #18

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 14:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-08-10 17:45) *
Ez biztos? Kipróbálni nem tudom, de logikusan ez a mondat azt jelenti, hogy ha legalább 2 db-ot vásárol, nem kell fizetnie a szállításért.

Nézd meg termékeimnél!:

Mennyiségi kedvezmény:
A mennyiségi kedvezménnyel meghatározhatod, hogy bizonyos rendelési mennyiség felett egy-egy további terméket milyen - az alapdíjnál alacsonyabb - kedvezményes költséggel tudsz szállítani. Ha például könyveket árulsz, a kiszállítás egy kötetre 500 Ft, két kötetre azonban már csak 700 és nem 1000 Ft. Ebben az esetben állítsd be a mennyiségi kedvezménynél a darabszámot kettőre (2. db és afelettiek) és a díjat 200-ra! A második, harmadik, stb. darab vásárlása esetén így a rendszer már csak 200 Ft-ot ad darabonként az 500 Ft-os alapdíjhoz. A vevőnek 2 db könyv vásárlása esetén 500+200 Ft-os, tehát összesen 700 Ft szállítási költség jelenik meg.
Beállításom: Mennyiségi kedvezmény: Van pipa. 2 db vagy több termék rendelése esetén a szállítási díj. 0 Ft/db

Értékalapú kedvezmény:
Az értékalapú kedvezmény esetében meghatározhatod, hogy egy adott vásárlási összeg elérése után, milyen engedményt adsz a szállítási költségből. Példa: Ha tőled vásárolt áruk összértéke meghaladja a 10.000 Ft-ot, akkor az adott szállítási módot ingyen biztosítod a vevők részére (benne van a termékek árában). Figyelem! A kedvezmény mindig csak az adott szállítási módhoz rendelődik hozzá (pl: ajánlott posta, előreutalás után).
Beállításom: Értékalapú kedvezmény:: Van pipa. 15000Ft díj. 0 Ft

Egy lényeges lemaradt!:
Minden megadott szállítási módodnál külön kell beállítanod!

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-08-10 16:45
Létrehozva: #19

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ptransporter @ 2018-08-10 15:14) *
Szállítási sablon létrehozása, módosítása:

Mennyiségi kedvezmény
Van pipa.
2 db vagy több termék rendelése esetén a szállítási díj
0 Ft/db

Ez biztos? Kipróbálni nem tudom, de logikusan ez a mondat azt jelenti, hogy ha legalább 2 db-ot vásárol, nem kell fizetnie a szállításért.

+Quote Post
ptransporter
hozzászólás 2018-08-10 14:14
Létrehozva: #20

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-01-22 22:03
Azonosító: 2 599 153

IDÉZET(AmTomy @ 2018-08-08 13:52) *
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ( igen sötét vagyok és nem értem, jöhet az oltás is), de ha én szállításnál egyszer megadom a szállítási díjat, és a vásárló több terméket választ, minden termékhez felszámolja a szállítási díjat. Kiírtam, hogy csak egyszer fizetendő, de van ott valami kedvezményes rubrika, de ott nem vágom, hogy kellene feltüntetnem, hogy bármennyit vásárol, csak egyszer kell fizetnie..

Köszike smile.gif

Szállítási sablon létrehozása, módosítása:

Mennyiségi kedvezmény
Van pipa.
2 db vagy több termék rendelése esetén a szállítási díj
0 Ft/db

+Quote Post

89 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2021-03-07 01:45