IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

779 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás 2022-06-25 22:45
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(xpcuser @ 2022-06-25 09:55) *
Köszönöm! És pontosan hol találom ezt a lehetőséget?

Személyes menü/Eladás fül/Eladó menüpontban görgessen le és ott lesz a "Szöveg hozzáadása a kijelölt aukciókhoz" rész.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
xpcuser
hozzászólás 2022-06-25 09:55
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2022-06-23 11:09
Azonosító: 2 685 207

IDÉZET(VateraBenz @ 2022-06-24 22:43) *
Tisztelt xpcuser!

A licitált termék leírása nem módosítható.
Viszont a személyes menüjében tud utólag szöveget hozzáadni.

Köszönöm! És pontosan hol találom ezt a lehetőséget?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-06-24 22:43
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(xpcuser @ 2022-06-23 11:16) *
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Már futó aukciómon szeretnék módosítani annyit, hogy a leírást szeretném kiegészíteni annyival, hogy az aukció lejárta után két héttel tudok foglalkozni az adás-vétel lebonyolításával. Az aukción már van érvényes licit! Van megoldás?
Köszönöm!

Tisztelt xpcuser!

A licitált termék leírása nem módosítható.
Viszont a személyes menüjében tud utólag szöveget hozzáadni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
xpcuser
hozzászólás 2022-06-23 11:16
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2022-06-23 11:09
Azonosító: 2 685 207

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Már futó aukciómon szeretnék módosítani annyit, hogy a leírást szeretném kiegészíteni annyival, hogy az aukció lejárta után két héttel tudok foglalkozni az adás-vétel lebonyolításával. Az aukción már van érvényes licit! Van megoldás?
Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-04-15 22:16
Létrehozva: #5

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Attilawap @ 2022-04-14 20:41) *
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan lehet jelenteni a Vaterának egy olyan eladót, aki Email-re nem válaszol, telefonon nem elérhető? A termék árát április elején elutaltam, viszont termék sehol. Az eladó értékelései között többen panaszkodtak arra, hogy egyáltalán nem kommunikál.

Tisztelt Attilawap!

Bal alsó sarokban az ügyfélszolgálati link és azon belül a kapcsolatfelvétel.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Attilawap
hozzászólás 2022-04-14 20:41
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2022-04-14 20:31
Azonosító: 2 683 893

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan lehet jelenteni a Vaterának egy olyan eladót, aki Email-re nem válaszol, telefonon nem elérhető? A termék árát április elején elutaltam, viszont termék sehol. Az eladó értékelései között többen panaszkodtak arra, hogy egyáltalán nem kommunikál.

+Quote Post
istvankiraly62
hozzászólás 2022-03-08 11:20
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-28 20:41
Azonosító: 183 441

IDÉZET(Tmf993 @ 2022-01-26 12:58) *
Hát ez remek...mivel van rajta kiemelés és minimálár megjelölés és 5 perces hosszabítás így bukok vagy 800ft-ot...
A vaterát üzemeltetőktől kérdezem (ha olvassák ezt) mi ebben a logika hogy egy aukció lejarati idejét nem lehet megváltoztatni akkor se ha még nem licitáltak rá?

Még egy kérdésem lenne:
Ha elindítok egy aukciót amin minimálrat jelölök meg (ami ugye fizetős szolgáltatás) akkor ha később szeretném átírni a minimálárat a rendszer duplán számolja fel a minimálár szolgáltatás díját?

Az aukció időtartamát jól át kell gondolni,mert nem módosítható.Hogy ez miért így van nem tudni.A fix árasokat érdemes 21 napra indítani,ill. a hétvégi délután-estefelé lejáratra állítani.A 24 órás zárást az aukció teljes ideje alatt rá lehet tenni,ha még több mint 24 óra hátravan.
A minimálárat 1 szer kell kifizetni-akárhányszor is van csökkentgetve.

+Quote Post
istvankiraly62
hozzászólás 2022-02-27 21:31
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hát ez remek...mivel van rajta kiemelés és minimálár megjelölés és 5 perces hosszabítás így bukok vagy 800ft-ot...
A vaterát üzemeltetőktől kérdezem (ha olvassák ezt) mi ebben a logika hogy egy aukció lejarati idejét nem lehet megváltoztatni akkor se ha még nem licitáltak rá?

Még egy kérdésem lenne:
Ha elindítok egy aukciót amin minimálrat jelölök meg (ami ugye fizetős szolgáltatás) akkor ha később szeretném átírni a minimálárat a rendszer duplán számolja fel a minimálár szolgáltatás díját?

A minimálár lehet rejtett ill. látható.Ha látható-szerintem nincs sok értelme,onnan kellene,vagy egy licitlépcsővel lejjebbről indítani az aukciót.Elindított aukciónál a minimálár csak csökkenthető az aukció tartama alatt,de a "nyerő"(minimálárat el nem érő)összegre nem állítható.Legalább 1Ft-vel többre már lehet.

+Quote Post
gyorgyusz69
hozzászólás 2022-02-02 19:24
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-10-01 06:52
Azonosító: 2 152 531

Kedves Vaterások,

Hobbiból kezdtem gyöngyékszereket készíteni néhány évvel ezelőtt, már elég sok van belőle. Szeretném ezeket a Vaterán eladni, úgy hogy legális legyen. Vállalkozásom nincs és nem is szeretnék. Milyen megoldás van erre? Kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2022-01-26 18:44
Létrehozva: #10

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

....

Akkor azt tudod tenni, hogy a kívánt lejárat előtt 24 órával lezárod az aukciót.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Tmf993
hozzászólás 2022-01-26 13:58
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-07-15 21:48
Azonosító: 2 633 803

Még egy kérdésem lenne:

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2022-01-26 13:43
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Tmf993 @ 2022-01-25 22:52) *
Szervusztok! Feltettem egy 1ft-os aukciót de a lejárat időpontját rosszul állítottam be. Ha rámegyek a hirdetés szerkesztésére miért nem tudom az aukció lejárati időpontját átállítani? Egszerűen nem jelenik meg az a rész ahol a lejárati időt lehet beállítani. Nem érkezett rá még licit így logikus lenne hogy át tudjam állítani. 1 hét helyett két hét múlva szeretném ha lejárna az aukció és nem este 10 után.

Tedd lejárttá, és a megfelelő paraméterekkel indítsd újra! A lejárati időn utólag már nem lehet módosítani.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Tmf993
hozzászólás 2022-01-25 23:52
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-07-15 21:48
Azonosító: 2 633 803

Szervusztok! Feltettem egy 1ft-os aukciót de a lejárat időpontját rosszul állítottam be. Ha rámegyek a hirdetés szerkesztésére miért nem tudom az aukció lejárati időpontját átállítani? Egszerűen nem jelenik meg az a rész ahol a lejárati időt lehet beállítani. Nem érkezett rá még licit így logikus lenne hogy át tudjam állítani. 1 hét helyett két hét múlva szeretném ha lejárna az aukció és nem este 10 után.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2022-01-16 22:27
Létrehozva: #14

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tar999 @ 2022-01-16 17:33) *
Felfüggesztik az érméimről feltöltött aukcióima...

Tisztelt tar999!

Konkrét ügyekben a fórumon nem áll módunkban felvilágosítást adni.
Az ügyfélszolgálat viszont a vállalt határidőben válaszol a megkeresésére.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tar999
hozzászólás 2022-01-16 18:33
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2022-01-16 18:10
Azonosító: 2 681 991

Felfüggesztik az érméimről feltöltött aukcióimat, de rengetegnél nem jelenik meg ok a weboldalon.
Ez a hírdetés szövege:
"

Licitre kínálom a címben említett, képeken látható terméke(ke)t.

Kérésre további képeket is tudok küldeni a termék(ek)ről.

Postázási információk:
Külföldre nem postázok. A vevő kérésére bármilyen módon feladom a terméket, de
csak előre utalást követően, ajánlást a termék típusától függően kérésre tehetek. (Ennek oka, hogy sokára kapom meg a postától az utánvét összegét, speciális esetben tehetek kivételt) Sima/elsőbbségi levélben nem postázok, mivel nem tudom bizonyítani ha nem ajánlott a küldemény, hogy valóban megtörtént a feladás. Probléma esetén csak azt a kártérítést tudom
adni a vevőnek elveszett/megsérült csomag/levél esetén, amit a csomagküldő szervezet megítél. Hétfőnként postázok.

A kifizetésre és átvételre 2 hete van a vevőnek.
Több tétel vásárlása esetén a tételek összevárhatók(14 nap), fajlagosan olcsóbb a posta. Minden héten töltök fel új tételeket.

Kezdő vatera felhasználó vagyok, így ha minden rendben volt az adásvétel folyamán, kérem hagyjon
a fiókomon egy pozitív értékelést, köszönöm! Minden vevőm pozitívan értékelem sikeres adásvétel esetén.

Kérem, tekintse meg a további eladó termékeimet is, hátha felkelti valami az érdeklődését! Hamarosan bankjegyek, és további érmek is érkeznek.
"
Mi lehet a probléma a leírással?
Az utolsó mondatra gondoltam, hogy talán azt hiszik az illeték kijátszására buzdítok az utolsó mondattal?
(Egyébként nem, csak szeretném, ha tényleg mást is megnéznének az esetleges vásárlók)
Köszönöm

+Quote Post
istvankiraly62
hozzászólás 2022-01-02 21:17
Létrehozva: #16

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(potrebzie @ 2022-01-01 21:45) *
Sziasztok!

Jelenleg van élő aukcióm, és az egyiket leszeretném zárni....de régen azt hiszem lezárásnál még 24 óráig lehetett licitálni...
A kérdésem az, hogy ez még mindig így van, vagy egyből lezárul a licit?
Választ előre is köszönöm.

Ha nincs rajta licit "lejárttá" lehet tenni.
Az érvényes licittel rendelkező aukció lezárható az eredeti időpontnál korábban is. Az aukció lezárását a Személyes menü/Eladás/Meghirdetett termékek/Licitált menüpontban, a További opciók feliratra kattintva lehet megtenni (Aukció lezárása).
Az aukció nem azonnal, hanem a lezárás véglegesítését követő 24 óra múlva fejeződik be. A lezárás kezdeményezésével egy időben a korábban licitálók mindegyike automatikus értesítést kap a módosításról, így minden licitálónak 24 óra áll rendelkezésére egy esetleges újabb ajánlat megtételére az aukció zárása előtt.
Ha 24 óránál kevesebb van hátra-nincs mit tenni-ki kell várni

+Quote Post
potrebzie
hozzászólás 2022-01-01 22:45
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2022-01-01 22:33
Azonosító: 2 681 690

Sziasztok!

Jelenleg van élő aukcióm, és az egyiket leszeretném zárni....de régen azt hiszem lezárásnál még 24 óráig lehetett licitálni...
A kérdésem az, hogy ez még mindig így van, vagy egyből lezárul a licit?
Választ előre is köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-12-26 19:02
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(istvankiraly62 @ 2021-12-26 11:17) *
Köszönöm a választ.
Azért indítom így az aukciókat,mert így bármikor módosítható menet közben is.Általában a legnagyobb értékű ára az induló db ár. Mindig odaírom,hogy alkuképes,akár szélsőséges áron is (pl 25000 helyett megkérheti 10000-ért)és kiteszem külön-mint a kazettáknál is volt.Rengeteg munka egyenként feltenni 5-6 fotóval,és lehet,hogy még a látogatottság is 0 a 21 nap alatt.Kb 15000 db a "könyvgyűjteményem" és kb 5-6000 az eladásra váró. Nem lenne ennyi téves vásárlás ha elolvasnák a leírást.A kazettáknál a fix ár irányár-ra módosul,ha bepipálom az "alkuképes"árat

Szerintem több energiát veszítesz a bosszankodással és utólagos magyarázattal, mint amennyit a fényképezés felemésztene. smile.gif
Több mint 1600 aukcióm fut, többnyire darabonként 3 képpel. A könyvaukcióim is többségében 3 képpel mennek, egy előlap, egy nyitott és egy hátlap, ha kell, akkor még egy gerinc.
Nézd meg ezt a tagot, több mint 2000 aukció, többnyire 5-nél több képpel:
https://www.vatera.hu/listings/index.php?us=KolibriAntik
Nagyon sokat tanultam itt és nem bántam meg, hogy megfogadtam néhány tanácsot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
istvankiraly62
hozzászólás 2021-12-26 12:17
Létrehozva: #19

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2021-12-26 06:53) *
A kazettással az a baj, hogy többdarabos aukció csak fix áras lehet. A Walt Disney ebből a szempontból jó, de azért én ennyi különbözőt nem tennék fel egy aukcióban. Az, hogy a minőség látszik a képeken, nem egészen igaz, mert a gerincről van fotó, de ez a könyvnek csak egy része. Ettől függetlenül szerintem ez az aukció rendben van, és több darabos, tehát valójában nekem egyértelmű, hogy egy könyvet árulsz ennyi pénzért. De gondold végig, hogy nem mindenki látja ezt, csak a nagy kupac könyvet nézi, el sem olvassa a leírást (ami persze kötelező lenne) csak lecsap, mert ennyi pénzért ebből a könyvből ez a mennyiség ajándék.

Azt gondolom, hogyha egy dolog ennyire drága, akkor megérdemel több külön aukciót. Ebben az esetben az állapotnál nem kellene három teljesen különbözőt bejelölnöd. Egy könyvről több képet tudnál feltölteni. Szerintem sokkal vonzóbb lenne az az aukció, bónuszként tudnál különböző árakat megadni, a ritkábbat drágábbért, a kommerszebbet olcsóbbért tölthetnéd fel. Azok az aukciók mindenképpen egyértelműek lennének. Szerintem nem érdemes a feltöltési díjon spórolni, a te változatodban 9 Ft-ot fizetsz 3 hétre, az én elképzelésem szerint 180 Ft-ot. Szerintem 180 Ft nem összeg, gyakorlatilag nincs mérhető értéke. De ebben a kérdésben nincs egyértelmű igazság, csak a véleményemet írtam le a második bekezdésben.smile.gif

Köszönöm a választ.
Azért indítom így az aukciókat,mert így bármikor módosítható menet közben is.Általában a legnagyobb értékű ára az induló db ár. Mindig odaírom,hogy alkuképes,akár szélsőséges áron is (pl 25000 helyett megkérheti 10000-ért)és kiteszem külön-mint a kazettáknál is volt.Rengeteg munka egyenként feltenni 5-6 fotóval,és lehet,hogy még a látogatottság is 0 a 21 nap alatt.Kb 15000 db a "könyvgyűjteményem" és kb 5-6000 az eladásra váró. Nem lenne ennyi téves vásárlás ha elolvasnák a leírást.A kazettáknál a fix ár irányár-ra módosul,ha bepipálom az "alkuképes"árat

A hozzászólást -istvankiraly62- szerkesztette a következő időpontban: 2021-12-26 12:20

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-12-26 07:53
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(istvankiraly62 @ 2021-12-25 22:23) *
Klasszikus Walt Disney mesék Termékkód: 3119982359
Akár a kazettás is lehetne,de a Walt Disney könyvek azok.A nyáron hirdettem egybe volt licit akkor kéregettek volna külön belöle.Azután az egyforma árfekvésűeket feltöltöttem egy aukció több db,az ár db ár.,itt többen leütötték mert azt hitték az ár az összesre vonatkozik.Hasonlóan jártam a játékkönyvekkel is,de ott néha rákérdeztek.
A népek meséi sorozat is úgy áll,hogy a vevő azt hitte,hogy az összes annyi.

A kazettással az a baj, hogy többdarabos aukció csak fix áras lehet. A Walt Disney ebből a szempontból jó, de azért én ennyi különbözőt nem tennék fel egy aukcióban. Az, hogy a minőség látszik a képeken, nem egészen igaz, mert a gerincről van fotó, de ez a könyvnek csak egy része. Ettől függetlenül szerintem ez az aukció rendben van, és több darabos, tehát valójában nekem egyértelmű, hogy egy könyvet árulsz ennyi pénzért. De gondold végig, hogy nem mindenki látja ezt, csak a nagy kupac könyvet nézi, el sem olvassa a leírást (ami persze kötelező lenne) csak lecsap, mert ennyi pénzért ebből a könyvből ez a mennyiség ajándék.

Azt gondolom, hogyha egy dolog ennyire drága, akkor megérdemel több külön aukciót. Ebben az esetben az állapotnál nem kellene három teljesen különbözőt bejelölnöd. Egy könyvről több képet tudnál feltölteni. Szerintem sokkal vonzóbb lenne az az aukció, bónuszként tudnál különböző árakat megadni, a ritkábbat drágábbért, a kommerszebbet olcsóbbért tölthetnéd fel. Azok az aukciók mindenképpen egyértelműek lennének. Szerintem nem érdemes a feltöltési díjon spórolni, a te változatodban 9 Ft-ot fizetsz 3 hétre, az én elképzelésem szerint 180 Ft-ot. Szerintem 180 Ft nem összeg, gyakorlatilag nincs mérhető értéke. De ebben a kérdésben nincs egyértelmű igazság, csak a véleményemet írtam le a második bekezdésben.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

779 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2022-07-07 12:17