IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1124 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - amelyekre nincs más topik!
VateraBenz
hozzászólás 2021-05-10 20:34
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(caveman08 @ 2021-05-08 21:01) *
Az is jó lenne, ha tudnám az okát, de teljesen logikátlan...
Rengeteg feltöltésemnél a jó pozíciójú kép 180 fokkal elfordítva jelenik meg.
A vicc kedvéért fejre állított képpel is próbálkoztam - na az marad fejjel lefelé smile.gif
itt például 4db 90 fokkal elfordított képet tettem fel és az eredmény magáért beszél. https://www.vatera.hu/magyar-nepkoztarsasag...3041560490.html
Ötlet? köszi

iPhone telefonnal készített képről van szó? Ha igen akkor az lehet a gond, hogy az iPhone kamera hardvere nem tudja közvetlenül elmenteni a képet elforgatott formában.
Ahelyett, hogy elforgatná a teljes képet, a fényképezőgép szoftvere csak hozzáad egy adatfájlt a képhez, megjegyezve, hogy a képnek milyen irányban kell lennie. Ezeket az információkat hozzáadja az összes fénykép Exif-adataihoz.Tehát, amikor megnyitja azt a fotót egy olyan alkalmazással, amely leolvassa az Exif adatokat, a kép elforgatásra kerül, míg más alkalmazás nem olvassa el az adatokat.
Tehát, alapvetően ez a kép az eredeti, nem forgatott formában mentésre kerül, de az Exif adatok miatt a forgatott tényleges helyzetben jelenik meg.
A probléma megoldásához nyissa meg a képet egy olyan képszerkesztő eszközzel, mint például a Photoshop (vagy akár a Windows képszerkesztő) és mentse el ismét a megfelelő tájolásban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
caveman08
hozzászólás 2021-05-09 20:06
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-22 02:09
Azonosító: 127 714

IDÉZET(pompea @ 2021-05-09 08:00) *
Ha csak digitális fényképező géppel készült képeknél fordul elő akkor én exif adatokra tippelnék.
Próbáld ki: fotózz le 1 terméked és mindig 90 fokkal forgasd el a kamerát, töltsd fel az elkészült 4 képet változtatás vágás egyebek nélkül, nézd meg az eredményt!
Asztali számítógépes kép szerkesztést javaslok inkább: gyorsabb és úgyis tárolnod kell a képeket legalább addig amíg a terméket eladás után értékelte a vásárló.

Köszi a javaslatot. Több ezer feltöltött fotó után vagyok. Telefonnal fotózók, a számítógépen elforgatom és innen feltöltöm. Minden gond nélkül ment. A tegnapi fotókkal (vagy feltöltésekkel volt gond, egyszerűen csak fejjel lefelé jelenik meg
akár álló , akár fejre állított képet küldök.
A mai feltöltésekkel nem volt gond ezért erőt vettem magamon csináltam pár új képet a tegnapiakhoz és ezeket használva sem tudok mindegyiknél változást előidézni.

Nagyon nem izgat, de szerintem nem az én készülékemben van a hiba.

+Quote Post
pompea
hozzászólás 2021-05-09 08:00
Létrehozva: #3

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-01 15:44
Azonosító: 2 424 955

IDÉZET(caveman08 @ 2021-05-08 21:01) *
A vicc kedvéért fejre állított képpel is próbálkoztam - na az marad fejjel lefelé smile.gif
itt például 4db 90 fokkal elfordított képet tettem fel és az eredmény magáért beszél. https://www.vatera.hu/magyar-nepkoztarsasag...3041560490.html
Ötlet? köszi

Ha csak digitális fényképező géppel készült képeknél fordul elő akkor én exif adatokra tippelnék.
Próbáld ki: fotózz le 1 terméked és mindig 90 fokkal forgasd el a kamerát, töltsd fel az elkészült 4 képet változtatás vágás egyebek nélkül, nézd meg az eredményt!
Asztali számítógépes kép szerkesztést javaslok inkább: gyorsabb és úgyis tárolnod kell a képeket legalább addig amíg a terméket eladás után értékelte a vásárló.

+Quote Post
caveman08
hozzászólás 2021-05-08 21:01
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-22 02:09
Azonosító: 127 714

Ötlet? köszi

+Quote Post
brett2
hozzászólás 2021-05-01 08:33
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2020-03-20 23:36
Azonosító: 2 659 969

Pár napja nem működik a feltöltésnél a képszerkesztő. A feltöltött képek nem szerkeszthetőek és nem is módosíthatóak.

+Quote Post
majmekk
hozzászólás 2021-04-27 20:44
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2021-01-05 19:42
Azonosító: 2 665 663

IDÉZET(zejopy @ 2021-04-27 19:35) *
Válts böngészőt, vagy törölj sütiket!

Köszi, azóta megjavult, most már jól működik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-04-27 20:35
Létrehozva: #7

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(majmekk @ 2021-04-27 13:04) *
Másnál is jelentkezik az a probléma, hogy ha rányomok A FELHASZNÁLÓ ÖSSZES HIRDETÉSE gombra, akkor az összes (Összesen 3650673 db) termék megjelenik, vagyis nem szűri felhasználóként?

Válts böngészőt, vagy törölj sütiket!

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
majmekk
hozzászólás 2021-04-27 14:04
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2021-01-05 19:42
Azonosító: 2 665 663

Másnál is jelentkezik az a probléma, hogy ha rányomok A FELHASZNÁLÓ ÖSSZES HIRDETÉSE gombra, akkor az összes (Összesen 3650673 db) termék megjelenik, vagyis nem szűri felhasználóként?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-04-14 15:45
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2021-04-13 20:01) *
De ha ugyanarra gondolunk, akkor ez legalább 10 éve így van.

Már észre is vettem. laugh.gif

Előfordulhat olyan trükközés, hogy feltöltik a terméket ingyenes kategóriába, aztán kategóriamódosítással átteszik fizetősbe.

Na ez az, ez a válasz a kérdésemre, ez eszembe sem jutott. dance2.gif friends.gif dance2.gif

Ha a normál termékeit véletlenül rossz helyre teszi, akkor szóljon nyugodtan és szívesen átpakoljuk a kívánt helyre smile.gif

Köszönöm thank_you.gif

A "Feltöltéskor csak a legjellemzőbb kategória választható. A nem megfelelő kategóriában megjelentetett hirdetést a piactérről előzetes figyelmeztetés nélkül eltávolítjuk." szöveg pedig szerintem inkább arra utal, hogy egy terméket nem hirdethet meg több kategóriában (a rossz helyen lévő duplikációkat törölhetjük).

Köszönöm, nagyon kedves.smile.gif
Igazából az egész fellázadásomat az indította el, hogy nem lehet kategóriát módosítani a feltöltés után, a többi csak a ráadás volt: ha már szóltam, az egészet a nyakába öntöttem. Rossz szokás, de mindig sokáig hallgatok, és a végén vagy elmegyek végleg (szó nélkül), vagy borul az egész bili.biggrin.gif
De így már teljesen értem. surfing.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-04-13 21:01
Létrehozva: #10

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2021-04-13 06:26) *
Látom, nem veszi fel a kesztyűt, pedig igazán próbáltam valami érdemlegeset kiénekelni Önből, de úgy látszik ez nem az a téma, amiben sikerrel járhatok.smile.gif
Mindenesetre ez azért legalább valami. thank_you.gif

rolleyes.gif
Az a helyzet, hogy ez a kategóriás dolog nem igazán a szakterületem, így a kérdést is nehezen értettem mosking.gif
Sőt, a kategóriás kolléga is nehezen tudta hova tenni. De ha ugyanarra gondolunk, akkor ez legalább 10 éve így van.

Előfordulhat olyan trükközés, hogy feltöltik a terméket ingyenes kategóriába, aztán kategóriamódosítással átteszik fizetősbe.
Egyébként ha valaki rossz kategóriába tesz egy terméket, a legritkább esetben töröljük. Elsősorban akkor, ha pl. apróhirdetéses kategóriába tesz nem apróhirdetéses terméket, mert ez két külön struktúra és nem lehet egyikből a másikba átmozgatni. Ilyen pl. ha autóalkatrészt hirdet a személygépkocsi kategóriában.
Ha a normál termékeit véletlenül rossz helyre teszi, akkor szóljon nyugodtan és szívesen átpakoljuk a kívánt helyre smile.gif

A "Feltöltéskor csak a legjellemzőbb kategória választható. A nem megfelelő kategóriában megjelentetett hirdetést a piactérről előzetes figyelmeztetés nélkül eltávolítjuk." szöveg pedig szerintem inkább arra utal, hogy egy terméket nem hirdethet meg több kategóriában (a rossz helyen lévő duplikációkat törölhetjük).

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-04-13 07:26
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2021-04-12 21:01) *
Emiatt garantáltan nem kell aggódnia smile.gif

Látom, nem veszi fel a kesztyűt, pedig igazán próbáltam valami érdemlegeset kiénekelni Önből, de úgy látszik ez nem az a téma, amiben sikerrel járhatok.smile.gif
Mindenesetre ez azért legalább valami. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-04-12 22:01
Létrehozva: #12

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2021-04-11 07:01) *
Nyugtasson meg, hogy legalább figyelmeztetést nem kapunk!

Emiatt garantáltan nem kell aggódnia smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-04-11 08:01
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2021-04-10 21:47) *
Úgy tudom, hogy minden hasonló intézkedésről küld a rendszer értesítőt.

Az jó, köszönöm!
De még mindig nem értem ennek az intézkedésnek az értelmét. Az én perspektívámból nézve ez egy olyan szigorítás, aminek a racionalitása némiképpen ködös. Erősen hasonlít azokra a dolgokra, amiknek semmi értelmük, de vannak. Pl. szabadtéri maszkviselés, gumikesztyű használata a vásárban, minősítési eljárás a tanároknak, szintén nekik az akkreditált (amúgy semmi újat nem tanító) képzések, vagy az önértékelés. Ha az én szempontrendszeremet nézzük - és hát akár nézhetjük is, mert egy régi, korrekt, viszonylag nagy termékszámmal jelen lévő eladó vagyok, és talán nem is egyedi ezzel kapcsolatban a véleményem -, akkor ez egy felesleges megszorítás, főleg azért, mert vannak termékcsoportok, amiket könnyű téves kategóriába helyezni. Ráadásul régebben volt olyan, hogy a Vatera másképpen értékelte a kategóriaválasztást egy-egy terméknél mint én, és a módosítás után vissza kellett tennem a cuccot az általam választott kategóriába, mert a Vatera által választott nem volt jó. Mivel minden termékem adata és képe megvan, ezért nagy veszteség nem fog érni egy törlésnél (ezzel nem mindenki van így), de egy csomó plusz munka lesz miatta.
Nyugtasson meg, hogy legalább figyelmeztetést nem kapunk!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2021-04-10 22:47
Létrehozva: #14

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók,

valóban van némi fennakadás a termékfigyelők kiküldésében, a kollégák dolgoznak a megoldáson.
Szíves türelmüket kérjük.

IDÉZET(zejopy @ 2021-04-09 19:53) *
...
Utólag szólnak?

Úgy tudom, hogy minden hasonló intézkedésről küld a rendszer értesítőt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Istvan3
hozzászólás 2021-04-10 13:51
Létrehozva: #15

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-06 20:55
Azonosító: 38 684

Tisztelt Vatera!
Nálam sem jönnek a termékfigyelők,ahogy többen is jelezték itt a fórumon. Először próbáltam ellenőrizni a beállításokat,ismét beállítottam,de semmi.
Kérdésem,hogy mikor várható a hiba elhárítása?
Köszönöm előre is a gyors választ!
Üdv.: Istvan3

+Quote Post
d209es
hozzászólás 2021-04-10 09:39
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-11-22 13:43
Azonosító: 2 217 733

Nálam sem jön a hírlevél, már 2 napja!!! Minél előbb orvosolni kéne!

+Quote Post
Czimbaly
hozzászólás 2021-04-10 08:54
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2021-04-10 08:43
Azonosító: 2 671 165

üdvözlet,

április 8. után nem jön "Termékfigyelö" hírlevél, pedig minden beállítás rendben van és a rendszer jelzi is, hogy elindult az értesítö - az e-mail címem a korábbi hozzászólókkal ellentétben Yahoo:s és minden más cég hírlevele továbbra is rendben megérkezik. Valami komolyabb probléma lehet a rendszerrel...

+Quote Post
bzslt22
hozzászólás 2021-04-10 06:03
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-09-11 13:52
Azonosító: 2 503 738

IDÉZET(Szikravadász @ 2021-04-09 22:41) *
Sziasztok!

Én is ugyanezt tapasztaltam, szintén gmail. Az utolsó termékfigyelő e-mail 2021.04.08. 21:27-kor érkezett.

Előre is köszönöm.

Szintén ugyanezt tapasztalom.

+Quote Post
Szikravadász
hozzászólás 2021-04-09 23:41
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-04-29 15:13
Azonosító: 2 114 411

IDÉZET(jawas0 @ 2021-04-09 08:53) *
Tisztelt Csapat!
Április 8. 21:30 óra óta nem érkeznek meg a termékfigyelő e-mailek gmail-re. A spamek között sincsenek. A Vatera rendszere szerint pedig óránként rendben elindulnak Önöktől, de valamiért nem jutnak el a rendeltetési helyre. Kérem, nézzenek utána a dolognak: eddig működött a kapcsolat, és én tutira nem változtattam semmin. Köszönettel: jawas0

Sziasztok!

Én is ugyanezt tapasztaltam, szintén gmail. Az utolsó termékfigyelő e-mail 2021.04.08. 21:27-kor érkezett.

Előre is köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2021-04-09 20:53
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2021-04-09 10:16) *
Kedves Benz!

Most tudtam ránézni és úgy tűnik, ez a hiba megjavult, tehát ez rendben van. Viszont szemet szúrt ez az apróság:
"Az Ön által választott kategória (nem módosítható)"
Tudom, hogy a TeszVeszen nem lehetett módosítani a kategóriát. Persze igyekszik az ember hiba nélkül dolgozni, de sok feltöltés esetén simán beragadhat az ember egy kategóriába, akárcsak egy termékjellemzőbe. A másik:
"Feltöltéskor csak a legjellemzőbb kategória választható. A nem megfelelő kategóriában megjelentetett hirdetést a piactérről előzetes figyelmeztetés nélkül eltávolítjuk."
Utólag szólnak? Ez nagyon fontos, megint csak a nagy termékszámmal dolgozó eladók miatt, mert simán nem tűnik fel, ha 1-2, vagy akár 10-20 aukció nincs meg. Valahova kerülnek a törölt aukciók, vagy nyom nélkül tűnnek el.
És még egy kérdés, tényleg nagyon érdekel, már akkor sem értettem, amikor a TeszVesszel kapcsolatban beszéltünk róla. Miért ennyire szent a kategória? Miért nem lehet javítani? Miért nem a cím fontos ennyire, vagy a méret, vagy az új/használt paraméter? (Rosszabb, mint a törzskönyv és a napló, abban legalább vízszintes áthúzással, csillagozással, "téves bejegyzés" megjelöléssel és aláírással lehet javítani.) unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1124 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2021-05-13 15:55