Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Falióra szakértőt keresek
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Ékszerek, órák
Tapolcsanyi68
Tiszteletem mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni!
Van nekem egy különleges fali órám.
Az órán a súly úgy néz ki, hogy van rajta 2 db. kő. egy ölkölmnyi és egy kisebb.
A rugót meg egy olyan mechanika hajtja, ami 2 db. madzagon lógó kis kavics pörgéséből és a két nagy kő súlyából ered.
Az órának 2 db mutatója van (így készítették)

Azt hallottam, hogy ez egy 1500-as évekből lévő óra másolata. megjegyzem, hogy nem 500 éves az biztos, de rendkívüli
megoldású ezzel a mechanikai szerkezettel.

tanácsot szeretnék kérni, hogy kb. milyen értéket képviselhet ill. van értelme kirakni? vagy esetleg mi lehet ennek az órának a pontos
meghatározása?

Köszönöm!
kerbau
IDÉZET(Tapolcsanyi68 @ 2012-02-03 12:20) *
Tiszteletem mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni!
Van nekem egy különleges fali órám.
Az órán a súly úgy néz ki, hogy van rajta 2 db. kő. egy ölkölmnyi és egy kisebb.
A rugót meg egy olyan mechanika hajtja, ami 2 db. madzagon lógó kis kavics pörgéséből és a két nagy kő súlyából ered.
Az órának 2 db mutatója van (így készítették)

Azt hallottam, hogy ez egy 1500-as évekből lévő óra másolata. megjegyzem, hogy nem 500 éves az biztos, de rendkívüli
megoldású ezzel a mechanikai szerkezettel.

tanácsot szeretnék kérni, hogy kb. milyen értéket képviselhet ill. van értelme kirakni? vagy esetleg mi lehet ennek az órának a pontos
meghatározása?

Köszönöm!

Megvan még az óra?
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.