Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Félrevezető Drágakő Leírások!
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Ékszerek, órák
Fatum
Tisztelt Felhasználók!

Figyeljenek a félrevezető drágakő leírásokra, amik sok esetben nem fedik a valóságot!
Sajnos mostanában sok drágakő felkerült, ami sokkal jobb minőségűnek lett feltüntettetve a jobb eladhatóság reményében. Mostanában néhány szakképzetlen és hozzánemértő eladó termékei között lelhetőek fel ezek a „drágakövek.
Néhány tanulságos példa:

Árúkód: 38866366
Tisztaság: jó / Helytelen minőségjelző és valótlan! / A helyes: opak (átlátszatlan)

Árúkód: 37871006
szin : élénk zöld / Helytelen minőségjelző! / A helyes: világoszöld
tisztaság : kissé zárványos / Helytelen minőségjelző! / A helyes: opak (átlátszatlan)
csillogás : nagyon szép / Helytelen minőségjelző! / A helyes: matt

Árúkód: 38187515
szín: vörös / Helytelen minőségjelző és valótlan! / A helyes: világos pirosas narancs
tisztaság: átlátszó / Helytelen minőségjelző és valótlan! / A helyes: erősen zárványos

Árúkód: 38182781
Nem természetes színű, hanem színtelen topázra filmréteget gőzölnek fel!

És még sorolhatnám…
Sajnálatos, hogy ennyire nem tisztelik a vevőket és ugyanez a negatív tendencia jellemző az ékszer kategóriára is ahol főleg a gagyi amerikai és a„swarovski” kristályos (öntött ólomÜVEG)„ékszerek” rontják a minőséget. Ezeknél a termékeknél az ár-érték arány nem megfelelő!

briell
Kedves Fatum!

Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy mindezt a kövekről honnan tudja egy kép alapján?
Egyébként én elhiszem!!!
Grobar
IDÉZET(briell @ 2007-10-27 07:28) *
Kedves Fatum!

Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy mindezt a kövekről honnan tudja egy kép alapján?
Egyébként én elhiszem!!!

Ha figyelmesen elolvasod akkor rájössz hogy a leírásban helytelenek a kifejezések. Gondolom hogy minden drágakőnek megvannak a "szak kifejezései".
Heine
Kedves Fatum.Ha megkérném akkor söprögessen a maga portáján!Már megpróbált párszor kioktatni.Különben amit maga csinál(németül úgy hivják hogy "rufmord")tehát a másik jó hirének tönktetevése itt külföldön büntetendö.Èn sem szólok bele hogy Ön mit árul,tehát legyen szives Ön se szóljon bele hogy én mit árulok.Mások is árulnak köveket hasonló egyszerü szöveggel amit a hétköznapi ember( akinek a hobbija a kögyüjtés de nem telik pl. a 10000Ft körüli árakra)megért és meg tud venni. Miért csak az én köveimet tette közszemlére?Mégegyszer meg szeretném kérni hogy hagyja abba a piszkálódást!!
Heine
blaner
IDÉZET(Heine @ 2007-11-14 10:58) *
Kedves Fatum.Ha megkérném akkor söprögessen a maga portáján!Már megpróbált párszor kioktatni.Különben amit maga csinál(németül úgy hivják hogy "rufmord")tehát a másik jó hirének tönktetevése itt külföldön büntetendö.Èn sem szólok bele hogy Ön mit árul,tehát legyen szives Ön se szóljon bele hogy én mit árulok.Mások is árulnak köveket hasonló egyszerü szöveggel amit a hétköznapi ember( akinek a hobbija a kögyüjtés de nem telik pl. a 10000Ft körüli árakra)megért és meg tud venni. Miért csak az én köveimet tette közszemlére?Mégegyszer meg szeretném kérni hogy hagyja abba a piszkálódást!!
Heine

Hát, szerintem a mások jó hirnevének tönkretétele, és a vásárlók figyelmének felhívása a valótlan termékleírásokra, nem egy és ugyanaz. Az egyik mindenhol büntetendő, de a valótlan termékleírások is.
Heine
IDÉZET(blaner @ 2007-11-14 21:14) *
Hát, szerintem a mások jó hirnevének tönkretétele, és a vásárlók figyelmének felhívása a valótlan termékleírásokra, nem egy és ugyanaz. Az egyik mindenhol büntetendő, de a valótlan termékleírások is.

A termékleirás a valoságnak megfelel, ez egy olyan ember piszkálodása és nem csak velem, akinek a forgalma vissza esett ,mert már nem csak egyedül ö árul köveket, hanem többen is vagyunk akik az olyan embereket céloztunk meg akik szeretik a szép köveket és földhöz ragadt árakon adjuk a dolgainkat.
Mi nem nyerészkedni akarunk hanem hobbybol csináljuk.Hát ez van és az én idömböl már többet nem tudok forditani erre az urra vagy hölgyre aki ezt a kategoriát inditotta.
Ha valaki kételkedik akkor nézen be hozzám és gyözödjön meg maga rola.
Irigység ,fukarság ,önzöség,sajnos csak igy tudom az ilyet jellemezni.
Ennyi.
bambooflower
IDÉZET(Heine @ 2007-11-15 07:46) *
A termékleirás a valoságnak megfelel, ez egy olyan ember piszkálodása és nem csak velem, akinek a forgalma vissza esett ,mert már nem csak egyedül ö árul köveket, hanem többen is vagyunk akik az olyan embereket céloztunk meg akik szeretik a szép köveket és földhöz ragadt árakon adjuk a dolgainkat.
Mi nem nyerészkedni akarunk hanem hobbybol csináljuk.Hát ez van és az én idömböl már többet nem tudok forditani erre az urra vagy hölgyre aki ezt a kategoriát inditotta.
Ha valaki kételkedik akkor nézen be hozzám és gyözödjön meg maga rola.
Irigység ,fukarság ,önzöség,sajnos csak igy tudom az ilyet jellemezni.
Ennyi.

kérheted a topik törlését, amennyiben úgy látod, hogy érdemes.
Fatum
Fáj az igazság ügye?
Azért indítottam ezt a fórumot, hogy javítsák az említett eladók termékleírásaikban szereplő hibáit!
S láss csodát, ezen eladóknál már helyesen szerepelnek a leírások! Milyen érdekes...
Tehát már megérte, mert így már az összes drágakövet értékesítő eladó nagyjából valódi és helyes leírást alkalmaz!
Nem érdekel, ha megsértek valakit, vagy nem tetszik a hozzáállásom, de nem hagyom, hogy félrevezessék a vevőket továbbra sem!

Üdv: Fatumjewels

bambooflower
IDÉZET(Fatum @ 2007-11-23 11:25) *
.... ezen eladóknál már helyesen szerepelnek a leírások!
.... az összes drágakövet értékesítő eladó nagyjából valódi és helyes leírást alkalmaz!

Üdv: Fatumjewels

Akkor örömmel megállapíthatjuk, hogy

a Vaterán MINDEN eladótól nyugodtan lehet drágakövet vásárolni, termékleírásaik megfelelnek a valóságnak.
piacvezeto
Tiszteletem a Hölgyeknek és az Uraknak egyaránt!

Mivel én is foglalkozok drágakövekkel a Vaterán és én is néztem eladókat(írtam is 1-2-nek), hogy egyszerűen "selejt" követ eladni "jó termék leírással" enyhén piac rontó több szempontból is! Vevő megveszi a követ és csalódik mert nem a termék leírásnak megfelelő követ kapja meg és így kénytelen Negatívot adni vagy rosszabb esetbe soha többet nem vásárol Öntől vagy netán MÁS konkurenciától Drágakövet ami önnek és nekünk egyaránt nem jó. Tehát legyen(ek) szívesek ha MÉG vannak termék leírással problémák azt korrigálni és mielőbb javítani.

Üdvözlettel:piacvezeto

Ui:Jó ötlet volt a Topic nyitójától.Várunk még hasznos topicokat.
tusi74
IDÉZET(bambooflower @ 2007-11-23 12:40) *

a Vaterán MINDEN eladótól nyugodtan lehet drágakövet vásárolni, termékleírásaik megfelelnek a valóságnak.

Én pedig, mint nem kőértő, de potenciális vásárló ezzel a mondattal értek egyet. Kiegészítve azzal, hogy, hadd döntse el a vásárló, hogy neki egy adott kő tetszik-e vagy sem. Megfelel-e neki a temék, vagy sem. Lehet, "csak", azért vesz meg egy követ, mert az esztétikai élményt nyújt neki, mindenféle "tudományos" magyarázat nélkül. Semmiképpen sem egészséges dolog egy eladónak a konkurenciáját minősíteni. Ezen a piacon legyen helye mindenkinek, és döntsön a piac törvénye, kitől érdemes vásárolni!
piacvezeto
IDÉZET(tusi74 @ 2007-11-29 21:54) *
Én pedig, mint nem kőértő, de potenciális vásárló ezzel a mondattal értek egyet. Kiegészítve azzal, hogy, hadd döntse el a vásárló, hogy neki egy adott kő tetszik-e vagy sem. Megfelel-e neki a temék, vagy sem. Lehet, "csak", azért vesz meg egy követ, mert az esztétikai élményt nyújt neki, mindenféle "tudományos" magyarázat nélkül. Semmiképpen sem egészséges dolog egy eladónak a konkurenciáját minősíteni. Ezen a piacon legyen helye mindenkinek, és döntsön a piac törvénye, kitől érdemes vásárolni!

Akkor önnek bármit el lehet csak kép alapján? (El sem olvassa a termék leírást)
tusi74
IDÉZET(piacvezeto @ 2007-11-30 20:33) *
Akkor önnek bármit el lehet csak kép alapján? (El sem olvassa a termék leírást)

Alapvetően, ha én követ vennék, nem azért venném, hogy elmondhassam, hogy ilyen, meg olyan drágakő, hanem azért mert egyszerűen tetszik. Mert szép. És annyi pénzt adnék érte, amennyit nekem megér az általa nyújtott esztétikai élmény. Lehet 10 Ft-ot, lehet 20.000-et. Ugyanilyen szempont szerint vennék festményt, ékszert stb. nem villogásból, hanem saját örömömre. Úgyhogy én lehet vásárolnék olyan eladótól is, aki nem ír le mindent precízen, tudományosan, de ha ránézek a termékére, akkor jobb kedvem lesz egész napra. És mivel nem hinném, hogy egyedül lennék ezzel a mentalitással, továbbra is úgy gondolom, hogy legyen itt a Vaterán helye mindenkinek, és majd a vevők eldöntik, kinek a termékére tartanak igényt, és attól vásárolnak. Nem szükséges ezt semmiféle módon befolyásolni.
Grobar
IDÉZET(bambooflower @ 2007-11-23 12:40) *

Alakul ez a topic is..... smile.gif
robert.h
IDÉZET(Grobar @ 2007-11-30 22:07) *
Alakul ez a topic is..... smile.gif

Aham. smile.gif
Grobar
IDÉZET(robert.h @ 2007-12-01 13:27) *
Aham. smile.gif

Már vártalak! wink.gif smile.gif
Grobar
IDÉZET(tusi74 @ 2007-11-30 21:06) *
majd a vevők eldöntik, kinek a termékére tartanak igényt, és attól vásárolnak. Nem szükséges ezt semmiféle módon befolyásolni.

Ámen. smile.gif
robert.h
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-01 13:58) *
Már vártalak! wink.gif smile.gif

Juszt sem szólok hozzá. smile.gif

(Márhogy érdemben.)
Grobar
IDÉZET(robert.h @ 2007-12-02 10:34) *
Juszt sem szólok hozzá. smile.gif

(Márhogy érdemben.)

Pedig Te hozzá tudnál szólni!!! smile.gif
bambooflower
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 14:29) *

ez lett most a "jobbak" új találkahelye? biggrin.gif
robert.h
IDÉZET(bambooflower @ 2007-12-02 15:47) *

biggrin.gif
robert.h
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 14:29) *

Ó, én szinte bármihez hozzá tudnék szólni... biggrin.gif
Grobar
IDÉZET(bambooflower @ 2007-12-02 15:47) *

Remélem ezt nem zárják be! smile.gif
bambooflower
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 16:01) *

akkor szóljak még pár embernek, hogy buli lesz? laugh.gif
Grobar
IDÉZET(bambooflower @ 2007-12-02 16:52) *
akkor szóljak még pár embernek, hogy buli lesz? laugh.gif

Szólj, meg kellene egy két link....... laugh.gif
robert.h
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 16:01) *

Ha csak olvasgatjuk, biztos marad... smile.gif
Grobar
IDÉZET(robert.h @ 2007-12-03 17:41) *
Ha csak olvasgatjuk, biztos marad... smile.gif

Mi lesz a Cartman avatarral? laugh.gif
robert.h
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-03 18:03) *
Mi lesz a Cartman avatarral? laugh.gif

Angyalka lettem... blink.gif

(Mer' ez pászol a személyiségemhez!)
bambooflower
IDÉZET(robert.h @ 2007-12-03 19:39) *
Angyalka lettem... blink.gif

(Mer' ez pászol a személyiségemhez!)

egy bugyingót felvehettél volna.... blink.gif
robert.h
IDÉZET(bambooflower @ 2007-12-03 21:20) *
egy bugyingót felvehettél volna.... blink.gif

Minek? Még nagyítóval se láccik semmi... smile.gif
bambooflower
IDÉZET(robert.h @ 2007-12-03 22:06) *
Minek? Még nagyítóval se láccik semmi... smile.gif

vagy éppen azért? biggrin.gif
robert.h
IDÉZET(bambooflower @ 2007-12-03 23:03) *
vagy éppen azért? biggrin.gif

tongue.gif
Grobar
OFF Topik. smile.gif
robert.h
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-04 08:39) *
OFF Topik. smile.gif

Picit. smile.gif
bambooflower
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-04 08:39) *
OFF Topik. smile.gif

szerintem éppen témánál voltunk biggrin.gif
robert.h
IDÉZET(bambooflower @ 2007-12-04 12:59) *

biggrin.gif
Grobar
IDÉZET(bambooflower @ 2007-12-04 12:59) *

Megint nyílt egy ANTIK topik. smile.gif
bambooflower
IDÉZET(Grobar @ 2007-12-04 21:07) *
Megint nyílt egy ANTIK topik. smile.gif

Láttam biggrin.gif A régitöl függetlenül biggrin.gif
Grobar
IDÉZET(bambooflower @ 2007-12-04 21:39) *
Láttam biggrin.gif A régitöl függetlenül biggrin.gif

Csak nehogy valaki linkelgessen..... laugh.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.