Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Ezüst tisztitása
Vatera.hu Fórum > Kategória témák > Ékszerek, órák
enn
Van egy új módszerem az ezüst és réz tisztitására, Kimondottan környezetbarát, oly-annyira, hogy tisztitás közben puszta kézzel is a folyadékba nyulok. A sajátom mellett korlátozott mennyiségben vállalom is Pécs környékieknek a bemutatást.
A tisztitás ideje 5-30 percig tart. addig kell áztatni.
ferike30
Hello szeretném megtudni ,hogy müködik és ,hogy mivel kell a rezet tisztitani.
csekk
A rezet háztartási sósavval! (vizkőoldó)
Pillanatok leszedi a szimpla oxidréteget.

Viszont én egy olcsó ezüst tisztításra lennék kiváncsi smile.gif))))
enn
Rezet, még ha fekete és szinte semmilyen fémtisztitóval nem jönn le, csak csiszolásal, akkor savanyu kombucha lébe kell beletenni és kb 20-30 percig állni hagyni.
Először egyhén vörös árnyalatba megy amit sima konyhai surolószerrel le lehet tisztitani.
Az ezüsttel semmi mást nem kell csinálni, csak simán betenni. Ha kő van az ékszerben akkor azt ki kell venni, mert a követ megtámadja.
De simán, védőkesztyü nélkül csinálom .
sorbo1
Az ezüstöt nagyon könnyű megtisztítani.Ha egyáltalán nem akarsz pénzt kiadni akkor keríts valahonnan hamut ,vizes ruhára tegyél egy kicsit és azzal dörzsöld át,de ez valószinű karcol ezért ne használd új ezüstnél.A másik módszer,hogy ultraporból teszel egy kis vízbe majd bele az ezüstöt és átforralod az egészet,valószínű hogy utána át kell törölnöd száraz ruhával,de csilli-villi lesz.A legjobb viszont,ha veszel sidol-t valamelyik boltban.Az jó ezüsthöz is meg rézhez is.
ennerr
Hello!Én foglalkozok ilyesmivel,ezüst ékszereket készítek...
tényleg lehet kapni kifejezetten ezüst tisztító folyadékot...ára kicsit húzós...
Én viszont egy AUTOSOL nevű krém szerű anyagot használok,amit autópolírozáshoz ,fémtisztításhoz fejlesztettek...nem viccelek TÜKRÖSÍT!

Hihetetlen kevés kell belőle,és nagyon jó!Ha kipróbálnád,szivesen küldök neked egy keveset+ leírom hogy használd...jelképes áron,csak akkor álnod kéne a postát.ÜDV!
vasarlo76
Hát lehet, hogy most kinevettek, de én fogkrémmel tisztítom az ezüst ékszereim. Kezemre nyomok kicsit, átforgatom benne, átdörzsölöm, s megtörlöm! Úgy csillog, hogy a szarkák belevakulnak .... :-)))
szaboedit
Létezik egy TIOXIN nevezetű ezüst tisztító folyadék. Egy liter 1000 Ft körül van.
Ha az Interneten rákerestek,megtudjátok hol lehet kapni.Magyarországon forgalmazott termék.
Ezen kívül létezik ezüst polírozó kendő is.
Ehhez nehezebb hozzájutni.
Ezek a termékek nem károsítják sem az ezüstöt,sem a köveket.
A fent említett módszerek,pl a fogkrém belemegy a résekbe és aztán ott szépen megzöldül.
Az AUTOSOL új nekem.Mindenképp kipróbálom,köszönöm a tippet.
Remélem segítettem.
Karcsi
Csak ezüst tisztítására a közönséges nedvesített (étkezési) szódabikarbonáttal való dörzsölés jó.

Rézhez és ezüsthöz egyaránt jó a kenőszappan és szalmiákszesz keverékének vízes oldata (hevítve még jobb). Egyetlen hiba a felszabaduló ammónia. De csiszolni nem kell és nem is szabad (mert az roncsol).

Mind a kettő olcsó és garantált.
numerakiraly
Ami nekem a legjobban bevált, azaz Amway-es metal cleaner smile.gif. rolleyes.gif Lehet útálni a céget, de a terméke tökéletes!
morgana
unsure.gif
draglion
IDÉZET(numerakiraly @ 2007-04-19 15:30) *
Ami nekem a legjobban bevált, azaz Amway-es metal cleaner smile.gif. rolleyes.gif Lehet útálni a céget, de a terméke tökéletes!

jó a metalcleaner de például értékes érmét nem szabad vele tisztítani a patina miatt és azon felül karcol is (ahogy emlékszem)

draglion
IDÉZET(Karcsi @ 2007-03-17 12:53) *
Csak ezüst tisztítására a közönséges nedvesített (étkezési) szódabikarbonáttal való dörzsölés jó.

Rézhez és ezüsthöz egyaránt jó a kenőszappan és szalmiákszesz keverékének vízes oldata (hevítve még jobb). Egyetlen hiba a felszabaduló ammónia. De csiszolni nem kell és nem is szabad (mert az roncsol).

Mind a kettő olcsó és garantált.

bizony hogy ezt kell használni metal cleaner helyett

draglion
IDÉZET(vasarlo76 @ 2007-01-28 21:05) *
Hát lehet, hogy most kinevettek, de én fogkrémmel tisztítom az ezüst ékszereim. Kezemre nyomok kicsit, átforgatom benne, átdörzsölöm, s megtörlöm! Úgy csillog, hogy a szarkák belevakulnak .... :-)))

nem rossz ötlet én is sok ezüszöt tisztítottam meg fogkrémmel de érmét semmiképpen nem szabad....a patina miatt

Saugvinon
Tegnap tüzetesen végigolvastam a topicot, mert emlékeztem rá, hogy valaha indult egy ilyen is. Aztán szomorúan tapasztaltam, hogy az említettek közül semmi sincs itthon, kivéve a fogkrémet és a szidolt.

Hát a szidol szerintem a legpocsékabb nemesfém pucoló anyag. Annál minden csak jobb lehet. A fogkrémről sem vagyok túl jó véleménnyel, főleg nagyobb tárgyak esetében.

Viszont a topic kapcsán eszembe jutott, hogy mi lenne, ha megpróbálnám folyékony CIF súrolóval. Már 3 éve azzal tisztítom a kerámia lapos tűzhelyemet is, és egyáltalán nem karcolta meg.

Két gravírozott ezüsttálcát tisztítottam meg vele gyorsvonati sebességgel, gyakorlatilag dörzsölés nélkül. Kétszer gyengén rányomva áttöröltem CIF-es papírtörlővel, aztán folyóvíz alatt leöblítettem, szárazra töröltem és olyan volt mindkettő, mintha polírozták volna. Egy karist nélkül kb. 5 perc alatt mindkét tálcám olyan volt, mintha újonnan vettem volna. Viszont sajnos sem a sárgarézre, sem a vörösrézre nem működött olyan jól, azokat csak némi erősebb dörzsölésre tisztította meg, bár végül azok is szépek lettek.
Karcsi
IDÉZET(Saugvinon @ 2007-08-13 19:08) *
Tegnap tüzetesen végigolvastam a topicot, mert emlékeztem rá, hogy valaha indult egy ilyen is. Aztán szomorúan tapasztaltam, hogy az említettek közül semmi sincs itthon, kivéve a fogkrémet és a szidolt.

Hát a szidol szerintem a legpocsékabb nemesfém pucoló anyag. Annál minden csak jobb lehet. A fogkrémről sem vagyok túl jó véleménnyel, főleg nagyobb tárgyak esetében.

Viszont a topic kapcsán eszembe jutott, hogy mi lenne, ha megpróbálnám folyékony CIF súrolóval. Már 3 éve azzal tisztítom a kerámia lapos tűzhelyemet is, és egyáltalán nem karcolta meg.

Két gravírozott ezüsttálcát tisztítottam meg vele gyorsvonati sebességgel, gyakorlatilag dörzsölés nélkül. Kétszer gyengén rányomva áttöröltem CIF-es papírtörlővel, aztán folyóvíz alatt leöblítettem, szárazra töröltem és olyan volt mindkettő, mintha polírozták volna. Egy karist nélkül kb. 5 perc alatt mindkét tálcám olyan volt, mintha újonnan vettem volna. Viszont sajnos sem a sárgarézre, sem a vörösrézre nem működött olyan jól, azokat csak némi erősebb dörzsölésre tisztította meg, bár végül azok is szépek lettek.

Szódabikarbona szerintem minden háztartásban előfordul. :-)
zizzzi
IDÉZET(ferike30 @ 2006-05-27 11:51) *
Hello szeretném megtudni ,hogy müködik és ,hogy mivel kell a rezet tisztitani.

A házi módszereket ajánlom, olcsó és garantáltan mûködik:
A rezet félbevágott citrommal szoktam ledörzsölni, az ezüstöt meleg ultrás vízbe áztatom, néha kevergetem, végül leöblítem és áttörlöm.
Flitter
IDÉZET(draglion @ 2007-07-18 20:09) *
nem rossz ötlet én is sok ezüszöt tisztítottam meg fogkrémmel de érmét semmiképpen nem szabad....a patina miatt

Erre jó az orvosi alcohol laugh.gif isopropil
Garantáltan nem karcolódik,fényesebb lesz mint salamon tö.... laugh.gif
vasarlo76
IDÉZET(draglion @ 2007-07-18 19:09) *

Érméim nincsenek, azokat a Petőfi Csarnok bolhapiacán eladom még fényes állípotukban! Tisztogassa aztáőn a kedves vevő ..... aki szerintem viszonteladó ....... :-))))
monih01
A réz kizöldülése, tulajdonképpen a réz rozsdásodása.Különösebb mechanikai hatás nélkül eltüntethető snassz mezei rozsdaoldóval.Egyáltalán nem károsítja a rezet és dörzsölgetni sem kell, ha sima felületről van szó.Cirádás felületeknél én egy kiszolgált fogkefét hívok segítségül.Nem emlékszem a rozsdaoldó árára, mert kb 7 évvel ezelött vettem azt a literest, amit azóta is használok.Pár száz forint volt, vagy még annyi sem. Ezüstnél még nem próbáltam, de abból kiindulva, hogy az ezüst csak a forró királyvízben (sósav-kénsav keverék) oldódik, nem tartom valószínűnek, hogy károsítaná a rozsdaoldó. Valaki írta a sósavat.Hát szerintem az megmarja az egész felületet.A vasat megmarja, az biztos.Én nem próbálnám ki rézen és ezüstön semmiképp sem.
OsariS
Csak néhány dolgot pontosítanék: a királyvíz sósav és salétromsav elegye és nem kell ahhoz forrónak lennie, hogy oldja a fémet. Az ezüstöt a sima salétromsav is oldja. Én nem használnék semmilyen savat a tisztításhoz. Esetleg egy kis citromlevet, ha mindenképpen muszály.

IDÉZET(monih01 @ 2008-01-10 19:15) *
A réz kizöldülése, tulajdonképpen a réz rozsdásodása.Különösebb mechanikai hatás nélkül eltüntethető snassz mezei rozsdaoldóval.Egyáltalán nem károsítja a rezet és dörzsölgetni sem kell, ha sima felületről van szó.Cirádás felületeknél én egy kiszolgált fogkefét hívok segítségül.Nem emlékszem a rozsdaoldó árára, mert kb 7 évvel ezelött vettem azt a literest, amit azóta is használok.Pár száz forint volt, vagy még annyi sem. Ezüstnél még nem próbáltam, de abból kiindulva, hogy az ezüst csak a forró királyvízben (sósav-kénsav keverék) oldódik, nem tartom valószínűnek, hogy károsítaná a rozsdaoldó. Valaki írta a sósavat.Hát szerintem az megmarja az egész felületet.A vasat megmarja, az biztos.Én nem próbálnám ki rézen és ezüstön semmiképp sem.

jogobella79
Te is a Tekoshoptol vásároltál mad.gif
veresdaniel
IDÉZET(jogobella79 @ 2010-01-05 21:31) *
Te is a Tekoshoptol vásároltál mad.gif

Ha ez téma felvetés volt, akkor válaszolok: igen én is vásároltam tőle gyönyörű cirkónium köves, tömör ezüst gyűrűt, amely megérkezve egy ronda kínai öntvénnyé változott! Most várom vissza a pénzem...
mikeshadow
IDÉZET(veresdaniel @ 2010-04-21 09:44) *
Ha ez téma felvetés volt, akkor válaszolok: igen én is vásároltam tőle gyönyörű cirkónium köves, tömör ezüst gyűrűt, amely megérkezve egy ronda kínai öntvénnyé változott! Most várom vissza a pénzem...

Javaslom a az "aranynak árult...." fórumba írni az eladókról a véleményeket. A tekoshopos is már megérdemelné, hogy kattanjon a lakat, annyi embert átvert.
veresdaniel
Nagyon jó módszert találtam az ezüst itthoni tisztítására, felújítására.

Rendeltem a vaterán Silvex polírpasztát és kendőket, amellyel tényleg gyönyörűen ki lehet polírozni az ezüst és az arany ékszereket is.
Az ezüstöt viszont picit oxidálja, így utána jön a tisztítás: háztartási gépek tisztítására alkalmas vízkőoldó és víz elegyében áztatom és forralom fel az ékszereket, melyek ezután csillognak villognak és még a résekben sem marad szennyeződés.

A vízkőoldós tisztítást nem javaslom köves-gyöngyös ékszereknél (elvileg a kőnek nem lesz baja, de ha ragasztott akkor kieshetnek), csak kő nélküliekhez.
dryadite
Kedves ennerr!

Tudom régen volt, de itt a vaterafórumon találtam meg azt a hozzászólásod, hogy használsz egy autosol nevű krémet ékszer fényesítésre.
A kérdésem az lenne, hogy kifejezetten az Autosol gold&silver terméket használod? Ha igen akkor honnan szerzed be, mert itthon a neten nem találtam sehol, ahol kapni lehet, csak külföldön.
Nekem van Autosol metal polish nevű krém(ami itthon is kapható), de azt nem merem használni aranyhoz, ezüsthöz, mert a tájékoztatójában az volt, hogy nem ajánlják ékszerekhez, csak a gold&silver-t.

Válaszodat előre is köszönöm!

e.lajos
IDÉZET(dryadite @ 2017-04-29 17:28) *
Kedves ennerr!

Tudom régen volt, de itt a vaterafórumon találtam meg azt a hozzászólásod, hogy használsz egy autosol nevű krémet ékszer fényesítésre.
A kérdésem az lenne, hogy kifejezetten az Autosol gold&silver terméket használod? Ha igen akkor honnan szerzed be, mert itthon a neten nem találtam sehol, ahol kapni lehet, csak külföldön.
Nekem van Autosol metal polish nevű krém(ami itthon is kapható), de azt nem merem használni aranyhoz, ezüsthöz, mert a tájékoztatójában az volt, hogy nem ajánlják ékszerekhez, csak a gold&silver-t.

Válaszodat előre is köszönöm!

Kedves dryadite!
Az ennerr nevű felhasználó 10 éve lépett be utoljára,nagyon nem valószínű hogy választ kap a kérdésére....
valami más megoldást keressen a kérdésére mert erre itt választ nem fog kapni.
Üdv rolleyes.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.