Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Pénzügy, Számlázás
Vatera.hu Fórum > Általános > Technikai, pénzügyi témák
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
Vateraforum
2007. június 18-tól ügyfeleink számára az eddigi papír alapú számla helyett elektronikus számlát állítunk és küldünk ki.

Az EBPP.HU Zrt. közreműködésével elkészített elektronikus számlákat elektronikus aláírással és a kiállítás időpontját hitelesítő időbélyeggel látjuk el, így azok megfelelnek az elektronikus számlázásra vonatkozó jogszabályokban előírt követelményeknek és igazolásként bármely hivatalos szerv előtt bemutathatóak. (Amennyiben a Személyes menü - Fizetéssel kapcsolatos információk almenüben megjelölte, hogy kér ÁFÁ-s számlát természetesen továbbra is megküldjük a megszokott postai úton a papír alapú számlát.)
Jelentős újítás még, hogy a fenti időponttól kezdődően az egyéb elektronikus fizetési módok mellett bankkártyával is kifizetheti Vatera számláit.

A Vatera.hu által kiküldött elektronikus számla megtekintésének előfeltétele az EBPP.HU Zrt. rendszeréhez történő csatlakozás. A folyamat egyszerű és gyors, a regisztráció folyamán Önnek egy szabadon választható felhasználónevet és jelszót, valamint néhány regisztrációhoz szükséges alapadatot kell megadnia. A regisztrációs adatok közül kiemelten fontos az Ön e-mail címe! Számlájának érkezéséről az EBPP.HU Zrt. e-mailben értesítést küld. Az értesítést követően lehetőség nyílik a számla megtekintésére.
A részletek az alábbi lapon olvashatóak: www.vatera.hu/info/ebppinfo
fajer
Tisztelt Vatera csapat.
Érdeklődnék,hogy minek a rövidítése a EBPP.HU Zrt mielött csatlakoznák,szeretném tudni rolleyes.gif . Továbbá szeretném tudi,hogy a Vatara megkívánt regisztrációs adatain kívűl mire kiváncsi az új belépő csapat. Szaretném azt is megkérdezni,hogy adatvédelmi szempontból mennyire megbízható a társaság.Mivel a Vatera-csapata ajánlja ezért kérek itt felvílágosítást a kért részletekről.
Vállaszukat előre is köszönöm.
Üdv. fajer
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(fajer @ 2007-06-12 13:16) *
Tisztelt Vatera csapat.
Érdeklődnék,hogy minek a rövidítése a EBPP.HU Zrt mielött csatlakoznák,szeretném tudni rolleyes.gif . Továbbá szeretném tudi,hogy a Vatara megkívánt regisztrációs adatain kívűl mire kiváncsi az új belépő csapat. Szaretném azt is megkérdezni,hogy adatvédelmi szempontból mennyire megbízható a társaság.Mivel a Vatera-csapata ajánlja ezért kérek itt felvílágosítást a kért részletekről.
Vállaszukat előre is köszönöm.
Üdv. fajer

Kedves fajer!

Közvetlenül az EBPP-től érdeklődjön, ők remélhetőleg minden kérdésére választ
adnak.
A https: //szolgaltatas.ebpp.hu/ és a http ://ebpp.hu/ oldalon az EBPP ügyfélszolgálat
elérhetősége és a szükséges információk is olvashatóak.
GeZo
Üdv! Kötelező igénybe venni nekünk felhasználóknak ezt a szolgáltatást? Nem örülök neki , mert eddig megvoltam elégedve a vaterával úgy ahogyan volt!!!!
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(GeZo @ 2007-06-13 09:03) *
Üdv! Kötelező igénybe venni nekünk felhasználóknak ezt a szolgáltatást? Nem örülök neki , mert eddig megvoltam elégedve a vaterával úgy ahogyan volt!!!!

Kedves GeZo!

Nem kötelező a szolgáltatás igénybevétele.
tamasmester
Tisztelt Vatera!
Annak nagyon örülök, hogy nem kötelező belépnem a EBPP.HU -ba, mert bizony nem sikerült regisztráltatnom magam. Megjegyzem, még az OTP-nél sem kérnek annyira bonyolult és körmönfont jelszót mint ott az EBPP.HU-nál.
Köszönettel, tamasmester
draglion
IDÉZET(tamasmester @ 2007-06-18 18:28) *
Tisztelt Vatera!
Annak nagyon örülök, hogy nem kötelező belépnem a EBPP.HU -ba, mert bizony nem sikerült regisztráltatnom magam. Megjegyzem, még az OTP-nél sem kérnek annyira bonyolult és körmönfont jelszót mint ott az EBPP.HU-nál.
Köszönettel, tamasmester

az OTP akkor rosszul teszi
itt sem kérnek csak nagybetűt kisbetűt számot és ebből kavarva minimum 8-at wink.gif

nem az EBPP.HU találta ki ezt ezt a variációt

kérhetne ilyet is :

§§§""+§"Ö)V?

de ezt nem lehet megjegyezni

azt viszont hogy Maci2002
vagy 9897LaLi

ha nem is lehet megjegyezni de fel lehet írni

lassan odajutunk hogy 100+ jelszót kell tárolnunk ...de más megoldás nincs mint megszokni...mert hát ugyanz nem lehet mindenhol

én megengedtem magamnak azt a luxust hogy a vatera jelszavamat a kezdetektől nem változtattam meg ...ideje lenne valami nagyon nehezen megjegyezhetőt szerkesszek wink.gif ...hogy haladjak a korral

üdvözlettel,
draglion

Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(tamasmester @ 2007-06-18 19:28) *
Tisztelt Vatera!
Köszönettel, tamasmester

Kedves tamasmester!

A jelszó bonyolultsága az Ön biztonságát szolgálja.
Az EBPP regisztrációnál a jelszó minimum 6 karakter hosszú, kötelezően tartalmaznia kell kis és nagy betűt, illetve számot. Ezen feltételeknek megfelelő jelszóval sikerül csak regisztrálnia.
aardwark73
Érdemes beszerezni egy jelszógeneráló kis programot amely tárolja is a jelszavakat. Jónéhány ingyenesen is letölthető a netről. Én pl évek óta a PWDSAVER kis programocskát használom, már nem tudnék élni nélküle. Csak egyre kell vigyázni, az adatbázist időnként el kell menteni máshová, mert ha gond van mindened odalesz smile.gif
tamasmester
IDÉZET(draglion @ 2007-06-18 19:59) *
az OTP akkor rosszul teszi
itt sem kérnek csak nagybetűt kisbetűt számot és ebből kavarva minimum 8-at wink.gif

nem az EBPP.HU találta ki ezt ezt a variációt

kérhetne ilyet is :

§§§""+§"Ö)V?

de ezt nem lehet megjegyezni

azt viszont hogy Maci2002
vagy 9897LaLi

ha nem is lehet megjegyezni de fel lehet írni

lassan odajutunk hogy 100+ jelszót kell tárolnunk ...de más megoldás nincs mint megszokni...mert hát ugyanz nem lehet mindenhol

én megengedtem magamnak azt a luxust hogy a vatera jelszavamat a kezdetektől nem változtattam meg ...ideje lenne valami nagyon nehezen megjegyezhetőt szerkesszek wink.gif ...hogy haladjak a korral

üdvözlettel,
draglion

Nos, hogy az OTP jól teszi e vagy sem az nem az én dolgom. Amúgy nem bízzák a véletlenre a dolgot, 2 lépcsős beléptetési rendszer van, ami szinte "szerintem" áttörhetetlen. Akármennyire is bonyolult egy jelszó, ha a cég adatbázisához hozzáférnek és onnan szedik le a toljajok a jelszót, használhatok én bármiféle kis és nagy betüt meg számot, az akkor is idegen kezekbe kerülhet.
Nálam a jelszavak biztonsági kategóriákra van osztva és egy algoritmus alapján generálódnak. A legtöbbször magam sem tudom a jelszót, csak generáltatok egyet és kész. Így nem kell azt a sok jelszót megjegyeznem. Sőt még mentést sem kell csinálnom a jelszavakról mert adott és más nem is lehet.
Sokszor fordult elő már velem, hogy regisztráltam magam egy oldalon, aztán pár hét múlva megszünt az oldal. Nos ezért is inkább kivárok életképes e ez a rendszer és majd ha hosszútávon is működik, na akkor megfontolom a dolgot. Amúgy nem különösebben érdekel a hiteles számla, úgysem tudnék vele mit kezdeni.
Üdv, tamasmester
triniatti
IDÉZET(Vateraforum @ 2007-06-11 11:49) *
2007. június 18-tól ügyfeleink számára az eddigi papír alapú számla helyett elektronikus számlát állítunk és küldünk ki.

Az EBPP.HU Zrt. közreműködésével elkészített elektronikus számlákat elektronikus aláírással és a kiállítás időpontját hitelesítő időbélyeggel látjuk el, így azok megfelelnek az elektronikus számlázásra vonatkozó jogszabályokban előírt követelményeknek és igazolásként bármely hivatalos szerv előtt bemutathatóak. (Amennyiben a Személyes menü - Fizetéssel kapcsolatos információk almenüben megjelölte, hogy kér ÁFÁ-s számlát természetesen továbbra is megküldjük a megszokott postai úton a papír alapú számlát.)
Jelentős újítás még, hogy a fenti időponttól kezdődően az egyéb elektronikus fizetési módok mellett bankkártyával is kifizetheti Vatera számláit.

A Vatera.hu által kiküldött elektronikus számla megtekintésének előfeltétele az EBPP.HU Zrt. rendszeréhez történő csatlakozás. A folyamat egyszerű és gyors, a regisztráció folyamán Önnek egy szabadon választható felhasználónevet és jelszót, valamint néhány regisztrációhoz szükséges alapadatot kell megadnia. A regisztrációs adatok közül kiemelten fontos az Ön e-mail címe! Számlájának érkezéséről az EBPP.HU Zrt. e-mailben értesítést küld. Az értesítést követően lehetőség nyílik a számla megtekintésére.
A részletek az alábbi lapon olvashatóak: www.vatera.hu/info/ebppinfo

Kedves Vatera csapat!

Ezek szerint továbbra is élni fog az eddig jól bevált CIB bankos bankszámlára utalás?

Üdv:Attila
draglion
IDÉZET(tamasmester @ 2007-06-20 06:50) *
Sokszor fordult elő már velem, hogy regisztráltam magam egy oldalon, aztán pár hét múlva megszünt az oldal. Nos ezért is inkább kivárok életképes e ez a rendszer és majd ha hosszútávon is működik, na akkor megfontolom a dolgot. Amúgy nem különösebben érdekel a hiteles számla, úgysem tudnék vele mit kezdeni.
Üdv, tamasmester

össze lett kavarva itt nagyon valami

a vatera évek óta életképes oldal az EBPP -t nem két napra tervezték és biztoságilag is megállja a helyét a legnagyobb online pénztovábbító cégek között ...nem értem hogy mit kell kivárni....
alaptalan és figylemetlen a kijelentés ugyanis a működőképességén nincs értelme vitatkozni , van olyan jó mint bármely külföldi jól bejáratott ..pl ccnow vagy moneybookers paypal és egyéb

üdvözlettel,
draglion

draglion
IDÉZET(draglion @ 2007-06-20 23:16) *
össze lett kavarva itt nagyon valami

a vatera évek óta életképes oldal az EBPP -t nem két napra tervezték és biztoságilag is megállja a helyét a legnagyobb online pénztovábbító cégek között ...nem értem hogy mit kell kivárni....
alaptalan és figylemetlen a kijelentés ugyanis a működőképességén nincs értelme vitatkozni , van olyan jó mint bármely külföldi jól bejáratott ..pl ccnow vagy moneybookers paypal és egyéb

üdvözlettel,
draglion

ezt csak azért írtam nehogy még valaki elhiggye hogy itt még van értelme kivárni és hogy az egész csak egy tesztelés ahol úszhat a pénz meg csak komplikációt okoz
nem , ez nem okoz, könnyen kezelhető és sokkal jobb megoldás mint az eddigi
nagyon jó hogy ez a gyorsabb jóváírást is lehetővé teszi.

üdvözlettel,
draglion

Vateraforum
IDÉZET(triniatti @ 2007-06-20 23:08) *
Ezek szerint továbbra is élni fog az eddig jól bevált CIB bankos bankszámlára utalás?
Üdv:Attila

Igen, továbbra is történhet a jutalék a CIB számlára történő utalással.
euro-elektronic
Ajánlanám ezt a progit : roboform.hu
Elé persze a www pont. (miért nem enged linket ?) mad.gif
Én ezt használom régóta, biztonságosan tárolja a jelszavakat, tud kódot generálni, valamint egy gombnyomásra komplett regisztrációs űrlapokat kitölteni.
A tárolt weboldalakra szintén egy kattintással bejelentkezik.
horex
A hiteles számla engem se érdekel.
De részletes kimutatást emilben fogok kapni?

by horex
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(horex @ 2007-06-22 03:31) *
A hiteles számla engem se érdekel.
De részletes kimutatást emilben fogok kapni?

by horex

Igen, emailben továbbra is kiküldésre kerül a részletes számla.
draglion
Kedves Vatera,

Kérem szépen írják meg hogy most hány nap az átfutási idő ?
Azaz miután az átutalás megtörtént az EBPP.hu -ról az Önök részére, mennyi időn belül kerül jóváírásra Önöknél, ha az EBPP sikeresnek jelzi az kifizetést valamint a számláról is levonódik az átutalt összeg.
Mikorra várható hogy a személyes menüben a vatera számláknál is fel legyen tüntetve kifizetettként ?

Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
draglion

Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(draglion @ 2007-07-02 22:34) *
Kedves Vatera,

Kérem szépen írják meg hogy most hány nap az átfutási idő ?
Azaz miután az átutalás megtörtént az EBPP.hu -ról az Önök részére, mennyi időn belül kerül jóváírásra Önöknél, ha az EBPP sikeresnek jelzi az kifizetést valamint a számláról is levonódik az átutalt összeg.
Mikorra várható hogy a személyes menüben a vatera számláknál is fel legyen tüntetve kifizetettként ?

Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
draglion

Kedves draglion!

A jóváírás 3-4 munkanap.
draglion
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2007-07-03 09:50) *
Kedves draglion!

A jóváírás 3-4 munkanap.

Keedves Vatera,

Köszönöm szépen a választ.

Üdvözlettel,
draglion

draglion
Kedves Vatera,
Az elektronikus úton való kifizetésnél az EBPP -n nálam megjelenő összeg átutalása után 2 esetben is maradt 1 forint ki nem fizetve.
Valószínűleg az egyik rendszer felfelé és a másik lefelé kerekít.
Semmi gond nem lenne ha ez nem jelentené azt hogy végülis a számla értéke nem lett teljes egészében kiegyenlítve.

Üdvözlettel,

draglion
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(draglion @ 2007-07-27 14:21) *
Kedves Vatera,
Az elektronikus úton való kifizetésnél az EBPP -n nálam megjelenő összeg átutalása után 2 esetben is maradt 1 forint ki nem fizetve.
Valószínűleg az egyik rendszer felfelé és a másik lefelé kerekít.
Semmi gond nem lenne ha ez nem jelentené azt hogy végülis a számla értéke nem lett teljes egészében kiegyenlítve.

Üdvözlettel,

draglion

Kedves draglion!

Észrevételét továbbítottuk felelős kollégáink felé, a válaszig szíves türelmét kérjük.
draglion
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2007-07-27 15:10) *
Kedves draglion!

Észrevételét továbbítottuk felelős kollégáink felé, a válaszig szíves türelmét kérjük.

Kedves Vatera_Moderátor,

Köszönöm szépen.

Üdvözlettel,
draglion
vintageboots
sziasztok.

nemfizetés miatt sikerült tegnap este letiltódnom. szeretném rendezni a tartozásomat, de lehetőleg úgy, hogy a felhasználói fiókom a lehető leggyorsabban újra aktív legyen. gondoltam ha elsétálok egy CIB bankba és közvetlenül a vatera számlájára fizetek be, akkor azonnal megjelenik a számlán az összeg, viszont az ezzel kapcsolatos - szerintem - néhány alapvető kérdésre sehol nem találom a választ.

pl.:

- átutalhatom az egészet egy összegben, vagy külön a kiszámlázott tételeket?
- hogyan azonosítja a vatera, hogy én kültdtem az összeget? megjegyzés rovatba be kell írni az adott vatera számla számát? vagy a saját felhasználói nevemet?
- ha megtörtént a befizetés közvetlenül a CIB-es számlaszámra, mennyi időn belül számíthatok a felhasználói nevem újraaktíválására?

ezeket a kérdéseket a vatera ügyfélszolgálatának is feltettem, de jött egy automatikus válaszlevél, amely 48 órán belülre igéri az érdemleges választ, ami ugye a hétvégét nem beleszáítva akár kedd is lehet, szeretném ha ez gyorsabban megoldódna. megjegyzem elég fura, hogy nincs lehetőség telefonos kapcsolatfelvételre - bár nyilván erre nem lenne szükség ha nem 2 napig tartana emailben válaszolni.

kösz!
Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(vintageboots @ 2007-08-17 11:27) *
sziasztok.
nemfizetés miatt sikerült tegnap este letiltódnom. szeretném rendezni a tartozásomat, de lehetőleg úgy, hogy a felhasználói fiókom a lehető leggyorsabban újra aktív legyen. gondoltam ha elsétálok egy CIB bankba és közvetlenül a vatera számlájára fizetek be, akkor azonnal megjelenik a számlán az összeg, viszont az ezzel kapcsolatos - szerintem - néhány alapvető kérdésre sehol nem találom a választ.

pl.:

- átutalhatom az egészet egy összegben, vagy külön a kiszámlázott tételeket?
- hogyan azonosítja a vatera, hogy én kültdtem az összeget? megjegyzés rovatba be kell írni az adott vatera számla számát? vagy a saját felhasználói nevemet?
- ha megtörtént a befizetés közvetlenül a CIB-es számlaszámra, mennyi időn belül számíthatok a felhasználói nevem újraaktíválására?
...

kösz!

Kedves vintageboots!

Egy összegben is átutalható.
A könnyebb és gyorsabb azonosítás érdekében befizetéskor kérjük, tüntesse fel a felhasználónevét és a Vatera.hu Kft. által
küldött számla sorszámát is. (A számla sorszáma VAT"számjegy"/"évszám" formátumban a számla jobb felső részén található.)
Amennyiben elfaxolja a bizonylatot, nem sokkal a beérkezés után felhasználónevét visszaaktiváljuk.
Thomas007
Sziasztok!

Nem érkeztem elolvasni végig a fórum ezen részét, de úgy találom ez ide való.

Nem értem, hogy nekem miért kell egy harmadik féllel is kapcsolatban lennem a vaterán történő eladáshoz?

Én nem kívánok seholsem regisztrálni, nem adok meg harmadik félnek semmilyen adatot, se erre a vatera kötelez, mivel az ebpp rendszerbe csak reg. után léphetek be. Ráadásul olyan adatokat is szeretne elkérni (még jó hogy nem kötelező tölteni), hogy személyi ig. szám!?!?!

Ördögi kör, ki vagyunk szolgáltatva a vatera.hu Kft gazdaságossági politikájának azzal, hogy a számlázást átadta 3. félnek.
A 6%-okból nem telik papírra és bélyegre, hogy írásban "normális" számlát kapjak?

Ezt nem csak költői kérdésnek szánom!! A kellemetlenségek miatt felhagytam a vaterás eladással, hogy ne kelljen kapcsolatba lépnem az ebpp-vel, a néhány megmaradó termékemet is csak muszályból hagytam fent, azok nem sajátjaim, barátok dolgait árulom.

Remélem valaki választ tud adni rá, hogy a vaterával kötött elektronikus szerződésben hol van feltüntetve a 3. fél, ha nincs feltüntetve akkor jogilag hogyan kötelezhetnek egy harmadik féllel történő szerződés kötésre.

Az ebp-s szerz. feltételeket olvasta már valaki?? Hágy oldal az? 30-40??? kb annyi volt. Csuklóm megfájdult a görgőzésben.

Thomas007

Vatera_Fórum_Moderátor
IDÉZET(Thomas007 @ 2007-08-28 15:50) *
Sziasztok!

Nem érkeztem elolvasni végig a fórum ezen részét, de úgy találom ez ide való.

Nem értem, hogy nekem miért kell egy harmadik féllel is kapcsolatban lennem a vaterán történő eladáshoz?

Én nem kívánok seholsem regisztrálni, nem adok meg harmadik félnek semmilyen adatot, se erre a vatera kötelez, mivel az ebpp rendszerbe csak reg. után léphetek be. Ráadásul olyan adatokat is szeretne elkérni (még jó hogy nem kötelező tölteni), hogy személyi ig. szám!?!?!

...

Thomas007

Kedves Thomas007!

Nem kötelező a szolgáltatás igénybevétele. A korábban megszokott, egyéb módszerek is megmaradtak
a számla rendezésére, azaz a befizetés történhet bankfiókban, postai rózsaszín utalványon vagy a Vatera
által biztosított sárga csekken.
tusi74
IDÉZET(Thomas007 @ 2007-08-28 15:50) *
Az ebp-s szerz. feltételeket olvasta már valaki?? Hágy oldal az? 30-40??? kb annyi volt. Csuklóm megfájdult a görgőzésben.

Thomas007

Ez az ebpp nem újkeletű dolog, én már elég régóta rajtuk keresztül fizetem a CASCO-t, mert az OTP Garancia is partnerük,
és hasonló szolgáltatása van a T-Online-nak, csak ők Távszámlának hívják. Ha megszokod nagyon kényelmes, gyors, nekem
már az lenne a furcsa, ha hipp-hopp nem lenne.
Pl. eddig ha a Vaterás számlát ki akartam fizetni, be kellett pötyögni számlasorszámot, felhasználónevet, a Vatera számlaszámát.
Most ez simán legenerálódik, csak rányomok az ebpp-ben a fizetek gombra, és pikk-pakk ki is fizetem (én a magam részéről
bankkártyával szoktam), de rá lehet "csatlakoztatni" OTP számlát is.
A fizetés után nekem általában a rákövetkező 2. munkanap jóvá is van írva. Én szeretem, megszoktam, de mivel a
Vatera nem kötelezi, ha Te idegenkedsz tőle, tudsz fizetni másképp is.
vazz66
Sziasztok!

Nem vág igazán a témába, de megszeretném kérdezni, hogy láttam több oldalon is az olyan fizetési módszert hogy megadjuk a bankártyaszámunkat, és a megadott összeget levonják egyetlen gombnyomásra. Én ezeket nagyon szeretnem de sajnos nincs sok ilyen oldal. Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt a Vateránál nem lehetne megoldani, mert szerintem ez a legegyszerübb és a legkényelmesebb megoldása a kifizetéseknek. Mert szerintem nem mindenkinek van ideje lemenni a bankba és sorbanálni. Tudom lehet interneten és telefonon is intézni a dolgokat, de ez nekem valahogy soha nem jött össze smile.gif (ez csak az én véleményem).
Bocsi tényleg ha nem a témába vágott a kérdés. Csak érdekelne hogy nem lehetne ezt valahogy megoldani ezt a dolgot. Az is lehet én nem tudok valamit, és azért nem csinálta ezt a rendszert meg a Vatera.
Szoval előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv Vazz66
tusi74
IDÉZET(vazz66 @ 2007-09-18 12:30) *
Sziasztok!

Nem vág igazán a témába, de megszeretném kérdezni, hogy láttam több oldalon is az olyan fizetési módszert hogy megadjuk a bankártyaszámunkat, és a megadott összeget levonják egyetlen gombnyomásra. Én ezeket nagyon szeretnem de sajnos nincs sok ilyen oldal. Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt a Vateránál nem lehetne megoldani, mert szerintem ez a legegyszerübb és a legkényelmesebb megoldása a kifizetéseknek. Mert szerintem nem mindenkinek van ideje lemenni a bankba és sorbanálni. Tudom lehet interneten és telefonon is intézni a dolgokat, de ez nekem valahogy soha nem jött össze smile.gif (ez csak az én véleményem).
Bocsi tényleg ha nem a témába vágott a kérdés. Csak érdekelne hogy nem lehetne ezt valahogy megoldani ezt a dolgot. Az is lehet én nem tudok valamit, és azért nem csinálta ezt a rendszert meg a Vatera.
Szoval előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv Vazz66

Hát az ebpp-vel pont ezt oldotta meg a Vatera. Itt a személyes menüből beregisztrálsz az ebpp-re. Amikor kiálltja a Vatera a számlát, kapsz egy mailt, majd rá 1-2 napra az ebpp-től, hogy új számlád érkezett, belépsz az ebpp-re, rányomsz, hogy fizetek, kiválasztod, hogy bankkártyával, megadod a kártyaszámot, meg a lejárati dátumot, és a CVV-t, és már fizetsz is a Fizetek gomb megnyomásával.
Nem kell számlasorszámot gépelgetned, nem kell felhasználónevezni, mindent legenerál a rendszer, és szinte tényleg egy gombnyomás.
vazz66
IDÉZET(tusi74 @ 2007-09-18 13:30) *
Hát az ebpp-vel pont ezt oldotta meg a Vatera. Itt a személyes menüből beregisztrálsz az ebpp-re. Amikor kiálltja a Vatera a számlát, kapsz egy mailt, majd rá 1-2 napra az ebpp-től, hogy új számlád érkezett, belépsz az ebpp-re, rányomsz, hogy fizetek, kiválasztod, hogy bankkártyával, megadod a kártyaszámot, meg a lejárati dátumot, és a CVV-t, és már fizetsz is a Fizetek gomb megnyomásával.
Nem kell számlasorszámot gépelgetned, nem kell felhasználónevezni, mindent legenerál a rendszer, és szinte tényleg egy gombnyomás.

Igen már rájöttem thx smile.gif
Már csak egy problémám van hogy nem lehet csak OTP-és bankártyával fizetni sad.gif
AZt nem tudja valaki hogy várható-e hogy mással is lehessen fizetni?
tusi74
IDÉZET(vazz66 @ 2007-09-18 13:46) *
Igen már rájöttem thx smile.gif
Már csak egy problémám van hogy nem lehet csak OTP-és bankártyával fizetni sad.gif
AZt nem tudja valaki hogy várható-e hogy mással is lehessen fizetni?

BÁRMILYEN dombornyomott kártyával lehet fizetni. Attól, hogy az OTp adja a fizetőoldalt, még a többi bankét is elfogadja, minden plusz költség nélkül. A Raiffeseinesemet is simán elfogadja.

graf
T isztelt moderátor!
Lehetséges-e hogy a kiküldött elektronikus számlákat összevonva egy tételben fizethessük ki,mert előfordul hogy több kis címletű számla is jelentkezik,s utalásnál a levont díjak külön tételként szerepelnek(a bank felől).Olcsóbb egybe rendezni-hisz ugyanarra a számlára kerülnek befizetésre(az elektronikus rendszer előtt egy -egy nagyobb tételt utaltam és a vatera levonta belőle az aktuális díjakat.Egy utalás olcsóbb volt mint ez a sok kis tétel))
tusi74
IDÉZET(graf @ 2007-09-27 18:46) *
Olcsóbb egybe rendezni-hisz ugyanarra a számlára kerülnek befizetésre(az elektronikus rendszer előtt egy -egy nagyobb tételt utaltam és a vatera levonta belőle az aktuális díjakat.Egy utalás olcsóbb volt mint ez a sok kis tétel))

Szerintem olyat is csinálhatsz, hogy ugyanúgy utalsz nagyobb összeget, mint eddig, és az ebpp-n belül pedig úgy jelölöd meg a számlát, hogy ebpp-n kívül fizeted. Én hol ebpp-n fizetek, hol meg utalok, és ha utalok, akkor így jelölöm meg, és akkor kifizetettnek látszik egyből az ebpp-n.
draglion
Lendületben a Vatera!
Június második felében komoly lendülettel elindult az EBPP szolgáltatás a Vatera.hu ügyfélkörében. Több, mint 1300 vaterás döntött már úgy, hogy számláit és az ezzel járó fizetést elektronikusan bonyolítja a jövőben.

A mintegy 500 kibocsátott elektronikus számlához kapcsolódó visszacsatolás alapján örömmel láttuk, hogy a vaterás felhasználók ismerik és értik az online világ történéseit.

A jövőben szeretnénk, ha ez a tábor még szélesebb lenne, és egyre többen választanák az EBPP-t. Ezért pár mondatban ismét összefoglaljuk az EBPP rendszer szolgáltatásának lényegét.

Számla

Az EBPP rendszerben bemutatott elektronikus számlákat elektronikus aláírással és a kiállítás időpontját hitelesítő időbélyeggel vannak ellátva, így azok megfelelnek az elektronikus számlázásra vonatkozó jogszabályokban előírt követelményeknek és igazolásként bármely hivatalos szerv előtt bemutathatóak.

Fizetés

Az EBPP rendszerben bemutatott elektronikus számlák kifizetése bankkártyával, az OTP Direkt rendszerével, illetve az EBPP.HU Zrt. eseti megbízást generáló rendszerén, a CSEPP rendszeren keresztül lehetséges. Az EBPP számlázási módot választó felhasználóink kényelmesen fizethetik be a számláikat, megszabadulnak a postai sorban állástól és időt takaríthatnak meg. A számlákat bárhol meg lehet nézni és bárhonnan be lehet fizetni, hiszen mindehhez csak egy stabil internet kapcsolat kell. A posták vagy bankok nyitva tartásához sem kell igazodni a későbbiekben, ha ahhoz van kedve, akár éjjel is kifizetheti a Vatera számláit.

Csatlakozás

A Vatera.hu által kiküldött elektronikus számla megtekintésének előfeltétele az EBPP.HU Zrt. rendszeréhez történő csatlakozás. A folyamat egyszerű és gyors, Önnek először a Vatera Személyes menü - Számla információk és beállítások - EBPP regisztráció menüpontra kattintva be kell lépnie az EBPP rendszerbe, majd regisztrálnia kell magát a szolgáltatás aktiválásához.

az EBPP oladlán található cikk
scaevola
IDÉZET
Fizetés

Az EBPP rendszerben bemutatott elektronikus számlák kifizetése bankkártyával, az OTP Direkt rendszerével, illetve az EBPP.HU Zrt. eseti megbízást generáló rendszerén, a CSEPP rendszeren keresztül lehetséges. Az EBPP számlázási módot választó felhasználóink kényelmesen fizethetik be a számláikat, megszabadulnak a postai sorban állástól és időt takaríthatnak meg. A számlákat bárhol meg lehet nézni és bárhonnan be lehet fizetni, hiszen mindehhez csak egy stabil internet kapcsolat kell. A posták vagy bankok nyitva tartásához sem kell igazodni a későbbiekben, ha ahhoz van kedve, akár éjjel is kifizetheti a Vatera számláit.

Mese habbal. Csak el lehet indítani.
bambooflower
IDÉZET(scaevola @ 2007-09-28 12:48) *
ha ahhoz van kedve, akár éjjel is kifizetheti a Vatera számláit.

Mese habbal. Csak el lehet indítani.

brrrrr.... még éjjel is számlákat fizetgessek?
sagyu
Valaki tudja, hogy hogyan tudom törölni magamat az EBPP-ből? Állítólag előbb vissza kell vonni az ott bejelölt vaterás regisztrációmat, amit meg is tettem, viszont már egy hónapja "visszavonás alatt" van és nem történik semmi.
sagyu
IDÉZET(sagyu @ 2007-10-02 13:46) *
Valaki tudja, hogy hogyan tudom törölni magamat az EBPP-ből? Állítólag előbb vissza kell vonni az ott bejelölt vaterás regisztrációmat, amit meg is tettem, viszont már egy hónapja "visszavonás alatt" van és nem történik semmi.

nos?
Putyur
IDÉZET(sagyu @ 2007-10-06 07:15) *
nos?

Van valami rossz tapasztalatod, hogy ki akarsz szállni belőle? Én eddig csak kerülgettem, mint kása a forró macskát... smile.gif
sferko
Sagyu felvetéséhez én is csatlakozom,az EBPP-ről többszöri kérés-könyörgés után sem tudok lekapcsolódni,az ügyfélszolgálattól semmitmondó üzeneteket kapok.Az gondoltam,ez önkéntes lehetőség,azt is,hogy jogomban-módomban áll elállni a ebpp regisztrációjától,ha úgy gondolom,hogy nem kívánom a kapcsolatot fenntartani.
Ti. a Vatera küld 1 számlát,netbankon átutalom,a Vatera személyesben látom, hogy megkapták, s lőn csoda- az ebpp üzenget,hogy fizessek,fogalmuk sincs róla, hogy már rendezve van.Ilyenkor külön be kell lépni az ebpp oldalra,és írjam be, már máshogy fizettem.
Ja, és ezt minden alkalommal.
Kössz,de erre nem vágyom.Hát ezért törölném a regisztrációmat.
Kissé furcsa, hogy mégsem tehetem.Vajon miért???
A pióca hozzá képest elsőbálozó kislány.
Remélem, nem voltam túl arrogáns.
Üdv minden fórumozónak.
draglion
IDÉZET(Putyur @ 2007-10-06 07:24) *
Van valami rossz tapasztalatod, hogy ki akarsz szállni belőle?

ezt szeretném én is tudni

sagyu
IDÉZET(Putyur @ 2007-10-06 07:24) *
Van valami rossz tapasztalatod, hogy ki akarsz szállni belőle? Én eddig csak kerülgettem, mint kása a forró macskát... smile.gif

egyszerűen nincs rá szükségem, állandóan kapom az új vaterás-számlákat, majd klikkelgetnem kell hogy másképp fizettem, mert hagyományos átutalásos módon intézek mindent. szóval csak púp a hátamon. anno azért regisztráltam, mert azt hittem csak ezen keresztül lehet majd rendezni a vaterás számlákat.
tusi74
IDÉZET(sagyu @ 2007-10-06 14:17) *
egyszerűen nincs rá szükségem, állandóan kapom az új vaterás-számlákat, majd klikkelgetnem kell hogy másképp fizettem, mert hagyományos átutalásos módon intézek mindent. szóval csak púp a hátamon. anno azért regisztráltam, mert azt hittem csak ezen keresztül lehet majd rendezni a vaterás számlákat.

Dehát lehet. Én rajtuk keresztül fizetek bankkártyával, és most rekordidő alatt jóvá is lett írva a jutalék. Másnapra.

Flohmarkt
IDÉZET(sferko @ 2007-10-06 11:57) *
Sagyu felvetéséhez én is csatlakozom,az EBPP-ről többszöri kérés-könyörgés után sem tudok lekapcsolódni,az ügyfélszolgálattól semmitmondó üzeneteket kapok.Az gondoltam,ez önkéntes lehetőség,azt is,hogy jogomban-módomban áll elállni a ebpp regisztrációjától,ha úgy gondolom,hogy nem kívánom a kapcsolatot fenntartani.
Ti. a Vatera küld 1 számlát,netbankon átutalom,a Vatera személyesben látom, hogy megkapták, s lőn csoda- az ebpp üzenget,hogy fizessek,fogalmuk sincs róla, hogy már rendezve van.Ilyenkor külön be kell lépni az ebpp oldalra,és írjam be, már máshogy fizettem.
Ja, és ezt minden alkalommal.
Kössz,de erre nem vágyom.Hát ezért törölném a regisztrációmat.
Kissé furcsa, hogy mégsem tehetem.Vajon miért???
A pióca hozzá képest elsőbálozó kislány.
Remélem, nem voltam túl arrogáns.
Üdv minden fórumozónak.

Pontosan ezzel szenvedek én is. Írtam már az ebpp ügyfélszolgálatnak és a Vatera pénzügynek is, de hiába.
Ezektől nem lehet megszabadulni. Egy ideje már nem vagyok rá hajlandó, hogy belépjek és végigkattogtassam, hogy más módon fizetve az adott számla.
Ha ők xarnak rám, akkor én is rájuk.
sagyu
IDÉZET(Flohmarkt @ 2007-10-06 15:12) *
Pontosan ezzel szenvedek én is. Írtam már az ebpp ügyfélszolgálatnak és a Vatera pénzügynek is, de hiába.
Ezektől nem lehet megszabadulni. Egy ideje már nem vagyok rá hajlandó, hogy belépjek és végigkattogtassam, hogy más módon fizetve az adott számla.
Ha ők xarnak rám, akkor én is rájuk.

így megy ez, mindenki sz*** rád, csak a pénzed kell nekik.
sagyu
IDÉZET(tusi74 @ 2007-10-06 15:02) *
Dehát lehet. Én rajtuk keresztül fizetek bankkártyával, és most rekordidő alatt jóvá is lett írva a jutalék. Másnapra.

Jó neked. Viszont egy olyan szolgáltató több mint gyanús (vagy nagyon elcseszett az a szolgaltatás) ahol a regisztrációdat nem tudod törölni.
Putyur
IDÉZET(sagyu @ 2007-10-06 14:17) *

Igen, ettől tartottam én is. Kösz az infot.
Putyur
IDÉZET(tusi74 @ 2007-10-06 15:02) *

Nem is tudom... Téged valóban érdekel, hogy már másnap jóváírják a befizetést, vagy csak egy hét múlva...? Engem maximálisan hidegen hagy... cool.gif
tusi74
IDÉZET(Putyur @ 2007-10-06 21:03) *
Nem is tudom... Téged valóban érdekel, hogy már másnap jóváírják a befizetést, vagy csak egy hét múlva...? Engem maximálisan hidegen hagy... cool.gif

Mivel én minden pénzügyi dolgomat, neten intézem, mindig visszacsekkolok, hogy jóvá van-e írva, mert volt már ebből problémám, bár nem itt a Vaterán, úgyhogy megszoktam. És mivel elég sok ilyesmi dolog van 1 hónapban, beállítottam magamnak az ertesits.hu-n, hogy 3 nappal a fizetés után kapjak egy mailt, hogy ezt és ezt a befizetést ellenőrizni. Ilyenkor irány a Vatera, a T-Online online ügyfélszolgálata, az Aegon online ügyfélszolgálata stb. és mehet a checkolás. 

A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.