Amennyiben személyes átvételt választott, akkor a megrendelés utolsó lépésénél a szövegdobozba legyen szíves megadni a számlázási adatait (név, pontos cím).
Köszönjük!
Az utolsó sziget - Gorsky, Bernard
Dél-tengeri ?szigetvilág. Mouli ? a térképen nem látható, apró korallzátony Új-Kaledónia és az Új-Hebridák között. Vihar a nyílt tengeren. A korallszigetek közt kis hajó keres menedéket. Hatalmas hullámok lepik el a partot. Ide-oda himbálják a lehorgonyzott hajót. A legénység várakozik.
Ötven óra telik el. A vihar elül. A napfény és a nyugalom visszatér. Egy férfi csónakba ül és partra száll ? egyedül. Hamarosan visszatér a hajóra. A kapitányhoz fordul, akitől a hajót bérelte:
? Itt maradok.
? Itt? Megőrült? Itt nincs semmi.
? Nekem épp elég!
? Csak nem gondolja komolyan? Hisz? egyetlen fehér ember sincs itt.
? Hát aztán! Itt leszek én!
A férfi író. A nyugalmat és derűt, amit hiába keresett Polinéziában és Új-Kaledóniában, megtalálta itt.
Így fedezte fel Bernard Gorsky Mouli szigetét. Az Utolsó Sziget kétszáz lakója egytől egyig jóindulatú, nyíltszívű. Szokásaik, életmódjuk csodálatos, társadalmi rendjük emberséges.
Az író megtalálta a forrást. Az ember a paradicsomot. Minek írni? Nem elég, ha az ember egyszerűen él ? itt? Gorsky sokáig meditál ezen.
Azután visszatér benzingőzös hazájába, és megírja Az Utolsó Szigetet.
Sorozatcím: Világjárók 76.
Fordítók: Terényi István
Borító tervezők: Szvoboda Gabriella
Kiadás éve: 1970
Kiadás helye: Budapest
Nyomda: Athenaeum Nyomda
Kötés típusa: félvászon, kiadói papírborítóban
Terjedelem: 205+képmelléklet
Nyelv: magyar
Méret: Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 20.00 cm
Súly: 0.00kg
Állapot: Jó
Megjegyzés: Kiadói borító kissé kopottas, szakadozott.
[(**565769456**)]