Amennyiben személyes átvételt választott, akkor a megrendelés utolsó lépésénél a szövegdobozba legyen szíves megadni a számlázási adatait (név, pontos cím).
Köszönjük!
Térképalkotás - Dr. Irmédi-Molnár László
"A földrajz- matematika és a földrajz-térképészet szakos egyetemi hallgatókon kívül az érdeklődő nagyközönség is élvezettel szemlélheti a bőséges és modern ábraanyagot. Ugyancsak sok újat nyújt a könyv a térkép domborzatábrázolásának ismertetése során. A közölt számtalan ábrázolási lehetőségből világlik ki, hogy e területen mennyit gondolkodtak és gondolkodnak még ma is a térképészek, hogy eltalálják azt az eljárást, amely lehetővé teszi a három dimenzió helyes bemutatását. A domborzatábrázolás elméletét összefoglaló lapok mutatnak rá, hogy a terep mértani alakzat, és voltaképpen a helyes térképi domborzat megoldást csak ezen az úton lehet megközelíteni.
A többi fejezet a vízi, a légi és a szárazföldi terepfelmérést, majd a térképszerkesztési munkálatokat mutatja be. Végül a szerző a térképsokszorosítási eljárásokat ismerteti."
Illusztrátorok: Bakonyi Kálmán, Keresztesi Zoltán, Klinghammer István
Borító tervezők: Ifj. Szilágyi Sándor
Kiadás éve: 1970
Kiadás helye: Budapest
Nyomda: Franklin Nyomda
Nyomtatott példányszám: 1.000 darab
Kötés típusa: kemény papír kiadói borítóban
Terjedelem: 495
Nyelv: magyar
Ritkaság, gyűjtői
Állapot: Jó
Megjegyzés: Kiadói borító nélküli példány. A táblák szélei, sarkai minimálisan kopottak.
[(**461043645**)]