Amennyiben személyes átvételt választott, akkor a megrendelés utolsó lépésénél a szövegdobozba legyen szíves megadni a számlázási adatait (név, pontos cím).
Köszönjük!
Töprengéseim - Frenkl Róbert
Reform vagy zsákutca? - tette föl a kérdést egyik írásában dr. Frenkl Róbert, a hazai egészségügy nagy alakja, aki tizenöt éve sürgeti a gyökeres változásokat.
E mű segítő üzenete által talán könnyebb megérteni a rendszerváltás óta eltelt időszakot, amelynek e kis kötet hiteles dokumentuma is egyben. Etikai és morális üzenete azonban túlmutat ennek az időszaknak a keretein.
?A király meztelen, és ez egyre kínosabb. Mindig csak pénzről és visszaélésekről, illetve ezek gyanújáról van szó. Ez az, ami a nyomorgó egészségügyben már nehezen viselhető el." (1997)
?Hatalmas, rosszul szabályozott piac az egészségügy. Ennek tudatában sanyargatja az állam az orvos-egészségügyi társadalmat, tűri ez fogcsikorgatva a kölcsönös zsarolás jellemezte állóháborút." (1998)
?A mentálhigiénés kultúra, gondolkodásmód alkalmas lenne az ideológiáktól független társadalmi értékminimum szerepének a betöltésére. Amit nem akarsz, hogy az emberek veled cselekedjenek, te se tedd másokkalí" (2000)
?Az is csoda, hogy a magyar egészségügy egyáltalán működik, bizonyos szegmenseiben világszínvonalon, az átlagot tekintve is jó teljesítményt nyújtva, egyre kritikusabban alulfinanszírozva (és még ennek a finanszírozásnak a módja is abszurd, csalásra ösztönző)." (2001)
Borító tervezők: Sándor Zsolt
Kiadás éve: 2005
Kiadás helye: Budapest
Nyomda: Veszprémi Nyomda
ISBN: 9639443174
Kötés típusa: ragasztott papír
Terjedelem: 219
Nyelv: magyar
Méret: Szélesség: 15.00 cm, Magasság: 19.00 cm
Súly: 0.00kg
Állapot: Jó
Megjegyzés: Az előzéklapon ajándékozási bejegyzés található.
[(**139333861**)]